Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 351555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raskoks

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 13, 2014, 01:24:02 pm »
Pytanie:
Superior mialo miejsce w swiecie Ultimate - i wracamy z powrotem do Serii Ultimate? Czy to jest kontynuacja amazinga?

Czytam wlasnie Ultimate Spidermana - i musze powiedziec ze mimo tego ze jest mocno odmlodzony/mlodziezowy to jednak jest naprawde fajnie zrobiony. Dialogi itp sa naprawde na niezlym poziomie - chociaz widac nastawienie na mlodszego czytelnika.
Minusem za to sa okropne okładki poszczegolnych tomów - jak tam można?

Offline maximumcarnage

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 13, 2014, 01:25:37 pm »
Pytanie:
Superior mialo miejsce w swiecie Ultimate - i wracamy z powrotem do Serii Ultimate? Czy to jest kontynuacja amazinga?



Kontynuacja Amazinga http://en.wikipedia.org/wiki/The_Superior_Spider-Man

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 14, 2014, 08:08:36 am »
W swoich dążeniach do poznania Marvela dotarłem wczoraj za 5 dwunasta (mówię dosłownie, nie symbolicznie) do "The Death of Jean DeWolff". Miałem przed snem łyknąć choc jeden odcinek, ale się nie dało przerwać w połowie.

Myślę, że działa bardziej jak się nie wie kto ginie (choć tytuł to podpowiada) i jak się nie wie kto zabił (ale to w Polsce po Spidermanie 4/91 i "Birth of Venom" raczej niemożliwe) ale i tak jest przyzwoicie. Historia ciekawa z punktu widzenia na akcję, ale też ciekawy traktat o "ukrytej tożsamości" superbohatera i granicach jej ochrony. Ciekawie wprowadzony też (wielokrotnie później rozwijany w daredevilu i punisherze) temat odpowiedzialności superbohaterów wobec prawa, gdzie kończy się granica bycia jednoosobowym sądem i katem a zaczyna sprawiedliwość (nie trzeba też być ekstremalnie uważnym by zauważyć filmową postać - symbol takich działań - przechadzającą się ulicami Nowego Yorku)

Jedyny zarzut taki, że trochę nierówno (u mnie w kolejności 5/5, 4/5, 5/5 i 4/5) ale i tak bardzo to przyzwoicie.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 14, 2014, 03:31:45 pm »
@fragsel
Jestem bardzo ciekaw twojej opinii (oczywiście, jak już dotrzesz do tych numerów) na temat The Spectacular Spider-Man #134-136. Żeby nic a nic nie zaspoilerować powiem tylko, że są to wydarzenia równo rok po "Death of Jean DeWolff" i te trzy numery są dołączane do wydania zbiorczego.

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 14, 2014, 03:58:53 pm »
@fragsel
Jestem bardzo ciekaw twojej opinii (oczywiście, jak już dotrzesz do tych numerów) na temat The Spectacular Spider-Man #134-136. Żeby nic a nic nie zaspoilerować powiem tylko, że są to wydarzenia równo rok po "Death of Jean DeWolff" i te trzy numery są dołączane do wydania zbiorczego.

będę wyglądał, natychmiast po dam znać...

Offline xShen

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 17, 2014, 09:50:30 pm »
"Superior" to był tylko taki roczny przerywnik. Peter Parker powraca, a seria rusza z nową numeracją
http://multiversum.pl/p/1069/51485/amazing-spider-man-1-now--marvel-now-zeszyty.html
Świetna wiadmość, Superior był niezły, ale mam już go dość powoli.

Offline raskoks

Ultimate Spiderman
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 25, 2014, 09:48:59 am »
Czytam sobie wlasnie ta serie ze Swiata Ultimate - i doszedlem do 69 numeru.
Pytanie - bo mimo jechania po kolei widze ze byly jakeis przygody spidera w innych seriach (co widac w fabule gdzie zna rozne postacie wczesniej nie wystpeujace).
Ktos wie moze co warto poczytac z innych serii ultimate - dotyczacych Parkera?

I jeszcze takie pytanie - jak wyglada swiat ullimate w 2014 roku ?:) - popadaly jakies serie? Ile aktualnie Marvel ciagnie?

Offline zielone_biurko

Odp: Ultimate Spiderman
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 25, 2014, 12:38:45 pm »
Czytam sobie wlasnie ta serie ze Swiata Ultimate - i doszedlem do 69 numeru.
Pytanie - bo mimo jechania po kolei widze ze byly jakeis przygody spidera w innych seriach (co widac w fabule gdzie zna rozne postacie wczesniej nie wystpeujace).
Ktos wie moze co warto poczytac z innych serii ultimate - dotyczacych Parkera?

I jeszcze takie pytanie - jak wyglada swiat ullimate w 2014 roku ? :smile: - popadaly jakies serie? Ile aktualnie Marvel ciagnie?


Czytaj Spider-Mana, dojdziesz do Ultimatum, to Ci szczęka opadnie. W innych seriach z tego, co pamiętam Parker nie występuje.


A co do serii... Tam jest taka rozwałka, że:
1) Każda z początkowych serii została zamknięta.
2) Część z nich jest prowadzona pod nowym szyldem (np. Ultimate Spider-Man -> Ultimate Comics Spider-Man -> Ultimate Spider-Man v2).
3) Masz masę crossoverów i pobocznych eventów (na czym się głównie opiera świat Ultimate), trwających zaledwie od kilku zeszytów po kilkadziesiąt ogarniających cały tamtejszy świat (np. Ultimate Galactus Trilogy zamyka się w 15 zeszytach, Ultimate Hulk vs Wolverine w 6, a Spider-Men w tylko 5).


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ultimate_Marvel_publications#August_2012
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 12:44:50 pm wysłana przez zielone_biurko »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Ultimate Spiderman
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 25, 2014, 01:00:40 pm »

I jeszcze takie pytanie - jak wyglada swiat ullimate w 2014 roku ?:) - popadaly jakies serie? Ile aktualnie Marvel ciagnie?

Nic wartego uwagi na dobrą sprawę się nie dzieje, trwa Cataclysm - cross o tym jak Galactus ze świata 616 przedostał się do świata Ultimate, połączył się z tamtejszym Gahlahtusem i teraz wszyscy bohaterowie kombinują jak go wykopać powrotem do 616. Wlecze to to się jak gó...no przez morze i dowlec się nie może.

Offline raskoks

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 25, 2014, 01:27:28 pm »
Hehe łądne okreslenie :D
czyli jade dalej z ta seria - pomalu sobie bede nadrabial.
Najchetniej poczytalbym starego pajaczka - ale na razie zabieranie sie za te 40 lat historii (Czy tam wiecej) mnie przeraza ;-) - zwlaszcza ze komiksy z lat 70 tych jednak sie mocno zestarzaly.

W sumie co do tego Ultimate - to sie zastanawialem czy jest gdzies lista goscinnych wystepow pajaka w innych seriach ultimate.

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 25, 2014, 01:34:48 pm »
W innych seriach z tego, co pamiętam Parker nie występuje.

A Ultimate Marvel Team Up?

W sumie co do tego Ultimate - to sie zastanawialem czy jest gdzies lista goscinnych wystepow pajaka w innych seriach ultimate.

Tu masz listę wszystkich do 2009 roku (do Ultimatum właśnie):
http://cmro.travis-starnes.com/character_details.php?character=2000&page=1&list_type=2&limit=250
{lista ta jest uzupełniana, ale niezbyt szybko, bo autor skupia się na 616 przy okazji wstukując Ultimate dla zainteresowanych}

Offline raskoks

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 25, 2014, 02:45:08 pm »
@fragsel - dzieki i szacun

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 25, 2014, 05:14:46 pm »
A Ultimate Marvel Team Up?

Wystąpił w serii Ultimate X-Men, w historii "Blockbuster" łączył siły z Wolverinem i Daredevilem. Pojawił się też w Ultimates o ile dobrze pamiętam.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 25, 2014, 06:43:49 pm »
Taka tam ciekawostka ze świata Spidera:
 
 
Cytuj
  Spider-Man był molestowany seksualnie     W 1984 roku scenarzysta Jim Salicrup zaproponował nieco inne uzasadnienie. Napisana przez niego historia ukazała się w specjalnym odcinku, w którym Spider-Man zajmował się przemocą wobec dzieci. Jedna z nowelek opowiadała o chłopcu imieniem Tony molestowanym przez swoją opiekunkę. Spider-Man pociesza go opowiadając historię innego chłopca, który w dzieciństwie polubił nastolatka imieniem Skip. Skip był trochę dziwny (miał na przykład białe włosy), ale bardzo lubił naszego bohatera. Tak bardzo, że pokazywał mu magazyny z nagimi ludźmi robiącymi dziwne rzeczy. A gdy zawstydzony chłopiec je przeglądał Skip zapytał, czy nie zechciałby się też tak pobawić...     I mylą się ci, którzy myślą, że to tylko opowiastka mająca pocieszyć załamane dziecko. Spider-Man przyznaje bowiem, że to on był bohaterem tej opowieści. To on był w dzieciństwie molestowany przez starszego chłopca. I nigdy się z tym nie uporał. "Nigdy tego nie przyznałem sam przed sobą" - monologuje Człowiek-Pająk lecąc nad Nowym Jorkiem - "ale przez lata prześladowało mnie to wspomnienie. Wstydziłem się tej części swojej przeszłości. Jak Tony myślałem, że zrobiłem coś złego, że to ja jestem winny. Ale teraz wiem, że to co się wtedy wydarzyło nie było moją winą!"
 
   
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 25, 2014, 09:27:23 pm »
Tak ostatnio zastanawiam się co się stało z Doppelgangerem, Shrieking i Demogoblinem po Maximum Carnage, czy te postaci dalej żyją, czy już odeszły do lamusa. Zwłaszcza Shrieking mnie interesuje, bo to mimo kiepskiego debiutu z czasem zaczynała wykazywać niezły potencjał. W samym MC nie ma chyba wytłumaczenia co się z nimi stało, wiadomo jedynie z późniejszych historii, ze wraz z Carnegem Shrieking i Carrion trafili do Ravencroft. Podobno kiedyś zrobiono mini-serię zamykającą wątki tych postaci, ale na nic takiego nie natrafiłem.