trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 345115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 01, 2014, 07:59:29 pm »
Generalnie zeszycik byłby nawet zjadliwy, gdyby był jakimś elseworldem
Ja zawsze interpretowałem tę historię jako takiego elseworlda. Z resztą dzięki "sliding timeline" ta historia w zasadzie jest już niekanoniczna, albo wkrótce taką się stanie. Skoro bieżące historie w uniwersum Marvela zawsze dzieją się "w chwili obecnej", a ukąszenie Petera przez pająka nastąpiło z jego punktu widzenia nieco ponad dekadę temu to by oznaczało, że Spider-Man mógł jeszcze nie istnieć, kiedy w 2001 roku runęły wieże WTC.  :wink:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 05, 2014, 10:08:08 am »
Pytanie do znawców: Jaki jest tytuł komiksu o Spideyu i Black Cat wydanego w imprincie Marvel Knights, który był pisany przez Kevina Smitha bodajże. Jeśli dobrze pamiętam to fabuła była opowiadana z perspektywy Felicji odsiadującej wyrok w więzieniu, do którego trafiła przez Spideya. Czy ta historia doczekała się wydania zbiorczego? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 05, 2014, 10:40:35 am »

Pytanie do znawców:


Jako osoba nie wiedząca PRAWIE ABSOLUTNIE NIC o Marvelu późniejszym niż 1998 podszyję się tylko pod znawcę i powiem, że po wpisaniu w google "kevin smith" i 30-to sekundowym przeszukiwaniu trzeciego z kolei wyniku wyszukiwania (Wikipedia) znalazłem ten tytuł:
"Spider-Man/Black Cat: The Evil that Men Do"

po kliknięciu zaś (na tej samej stronie) w znaleziony tytuł u dołu nowo otwartej strony stało jak byk:

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do
(176 pages, hardcover, May 2006, ISBN 0-7851-1095-X , softcover, May 2007, ]ISBN 0-7851-1079-8



Nie chcę być złośliwy, ale czy naprawdę trzeba się uciekać do forum i znawców po łatwowyszukiwalną wiedzę z Wikipedii? Znawcy to pytajmy o to, na czym się trzeba znać, a nie o to czego nam się nie chce szukać...

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2014, 10:47:50 am wysłana przez fragsel »

Offline vision2001

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:25:10 pm »
Nie chcę być złośliwy, ale czy naprawdę trzeba się uciekać do forum i znawców po łatwowyszukiwalną wiedzę z Wikipedii? Znawcy to pytajmy o to, na czym się trzeba znać, a nie o to czego nam się nie chce szukać...
Żyjemy w takich czasach, gdy informację w 95% przypadków można znaleźć samemu w necie, przeczytać w instrukcji obsługi czy na stronie producenta, itd., a i tak znajdą się ludzie, którym "łatwiej" odszukać numer na infolinię/odnaleźć adres @ i skrobać przez 10 minut maila. Dziwna forma lenistwa...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline xShen

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 23, 2014, 04:14:24 pm »
Zawiodłem się trochę na zakończeniu Superiora, bez większego pi****lnięcia powrót Petera.
No i MJ które daje murzynowi, nieźle się świat zmienił od czasu pierwszego numeru Spider-mana.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 24, 2014, 01:41:24 pm »
"Spider-Man: Niebieski" - sporo komiksowego wdzięku, rzecz jest bezpretensjonalna, zrobiona z lekkością i szacunkiem dla klasyki. Z drugiej strony w albumie wcale nie ma zbyt wiele momentów w klimatach "blue", tak naprawdę wydaje mi się to trochę pretekstowe, spięte jedynie stosowną klamrą w postaci pierwszych "błękitnych" plansz oraz sentymentalnego finału. Przekład Marka Starosty czyta się bardzo fajnie, ale również uważam, że cytat z Maryli Rodowicz nie wypalił.

Offline BuckyB

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 24, 2014, 02:49:25 pm »
masz pojęcie co oznacza określenie ,,feeling blue?"

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 24, 2014, 03:06:25 pm »
masz pojęcie co oznacza określenie ,,feeling blue?"
Hmm, no mam, i co?

Offline BuckyB

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 28, 2014, 11:41:57 am »
cały komiks jest w klimatach ,,blue'' wspominanie chwil przeżytych z Gwen, nie tylko początek i koniec komiksu, przez cały komiks idą komentarze Petera. więc- głupie jest mówienie, że tylko kilka momentów jest blue

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 28, 2014, 01:51:22 pm »
cały komiks jest w klimatach ,,blue'' wspominanie chwil przeżytych z Gwen, nie tylko początek i koniec komiksu, przez cały komiks idą komentarze Petera. więc- głupie jest mówienie, że tylko kilka momentów jest blue
Głupie to jest zaczynanie zdania małą literą.
"Niebieskie" komentarze Petera są tak tłamszone przez jego błyskotliwe i dowcipne wypowiedzi w dymkach, tudzież przez efektowne bijatyki oraz skrzące się od buzujących hormonów sceny spotkań młodych bohaterów (szczególnie kiedy na horyzoncie pojawia się zadufana w swoim seksapilu Mary Jane), że ja słyszę tego bluesa tylko na początku i końcu komiksu. Tyle.

Offline BuckyB

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 28, 2014, 07:38:58 pm »
no już, już, w piaskownicy jest miejsce dla wszystkich

N.N.

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 28, 2014, 09:29:12 pm »
no już, już, w piaskownicy jest miejsce dla wszystkich

Chciałem przypomnieć, że to Ty zacząłeś tu wymachiwać łopatką i sypać innym piaskiem w oczy, dzieciaku.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:36:24 pm »
BuckyB, bardzo proszę tonować swoje wypowiedzi.
Emeryt


Offline Nawimar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 29, 2014, 09:05:00 am »
Niepotrzebnie czepiacie się Bucky'ego. Zwłaszcza, że to nie jest pierwszy przypadek, gdy kolega Hallmann wygłasza opinie od przysłowiowej czapy do czego oczywiście ma pełne prawo. Tak samo jak inni użytkownicy mają prawo krytycznie odnieść się do tych uwag, gdy się z nimi nie zgadzają. A przyznam, że ja również nie dostrzegam w tym komiksie deficytu nastroju o którym mowa.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:18:35 am »
Niepotrzebnie czepiacie się Bucky'ego. Zwłaszcza, że to nie jest pierwszy przypadek, gdy kolega Hallmann wygłasza opinie od przysłowiowej czapy do czego oczywiście ma pełne prawo. Tak samo jak inni użytkownicy mają prawo krytycznie odnieść się do tych uwag, gdy się z nimi nie zgadzają. A przyznam, że ja również nie dostrzegam w tym komiksie deficytu nastroju o którym mowa.
Ależ oczywiście. Niemniej chodzi o formę wypowiedzi.