Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 294976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #660 dnia: Listopad 29, 2009, 02:38:04 pm »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #661 dnia: Listopad 29, 2009, 02:42:56 pm »
Jest.

http://www.kzet.pl/

A dokładniej:
Cytat: Redakcja KZ
Serdecznie zapraszamy do lektury 58. numeru internetowego Magazynu Miłośników Komiksu "KZ" (www.kzet.pl)! Postacią, której twórczości poświęciliśmy najwięcej miejsca, jest tym razem brytyjski scenarzysta Mike Carey (m.in. "John Constantine. Hellblazer: All His Engines", Ultimate Fantastic Four", "Crossing Midnight"). Ponadto w numerze polecamy wywiady (Graza, Kas, Rosiński), recenzje komiksów wydanych na Zachodzie (m.in. klasyczny "Doom Patrol" i "Doom Patrol" Granta Morrisona, "Hikaru no go") oraz recenzje komiksów wydanych w naszym kraju (m.in. "Bez komentarza", "Halloween Blues", "Łauma"). I nie zapomnijcie wziąć udział w przygotowanych przez nas konkursach!
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #662 dnia: Listopad 29, 2009, 04:04:08 pm »
rośiński w tym wywiadzie to jak po nieprzespanej nocy nawija
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #663 dnia: Listopad 29, 2009, 05:24:50 pm »
Jest i dlugo oczekiwany suplement:)
Na miejscu 30-tym znalazł się komiks "O zmroku". Na pewno powstał 'na polski rynek'?
Fajnie ten Kopeć rysuje, czytałem kiedyś komiks, chyba w magazynie "Fan" o takim latającym zamku. To też był Kopeć? Chyba gościa nie doceniałem a rysuje nie gorzej od Christy.
Wrzuć proszę graves ten kadr podpisany "Dwustronicowy kadr z komiksu "Gwidon i Giwi: Eskorta" w większej rozdzielczości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 05:42:58 pm wysłana przez Death »

Offline graves

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 29, 2009, 06:02:35 pm »
Fajnie ten Kopeć rysuje, czytałem kiedyś komiks, chyba w magazynie "Fan" o takim latającym zamku. To też był Kopeć?
Oj zupełnie nie trafiłeś. Komiks był Szyłaka i Wróblewskiego (nie Jerzego oczywiscie ;-)).

Wrzuć proszę graves ten kadr podpisany "Dwustronicowy kadr z komiksu "Gwidon i Giwi: Eskorta" w większej rozdzielczości.
Proszę bardzo.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #665 dnia: Listopad 30, 2009, 06:37:30 am »
Jest i dlugo oczekiwany suplement:)
Na miejscu 30-tym znalazł się komiks "O zmroku". Na pewno powstał 'na polski rynek'?

Ten, który został wydany w Polsce raczej tak.
Jeśli się nie mylę Baranowski zmienił na potrzeby tego albumu to i owo w dialogach i scenariuszu, więc nie jest to ten sam komiks co napisany kilkanaście lat wcześniej przez Defauxa.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Jaszcząb

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #666 dnia: Grudzień 01, 2009, 05:22:57 pm »
Czy fakt, że na liście:

http://www.kzet.pl/2009_04/s_sup3.htm

znajduje się tytuł "Menuet" oznacza, że można było oddawać głos również na kilkuplanszowe szorciaki?
Czy chodzi może o jakiś album pod tym tytułem, o którym (co jest bardzo możliwe) nic nie słyszałem?

Swoją drogą dziwi mnie, że np. "Rycerz Janek" uzbierał u redaktorów 15 punkciaków, a taka "Liga Obrońców Planety Ziemia" KRL'a
nie dostała ani jednego. Chyba, że redaktorzy wrzucili ten komiks do wora pt. Kaerelki.

Offline holcman

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #667 dnia: Grudzień 01, 2009, 06:55:21 pm »
Ten, który został wydany w Polsce raczej tak.
Jeśli się nie mylę Baranowski zmienił na potrzeby tego albumu to i owo w dialogach i scenariuszu, więc nie jest to ten sam komiks co napisany kilkanaście lat wcześniej przez Defauxa.

Ale to wszystko bazowało na historii i rysunkach zrobionych SPECJALNIE na rynek belgijski.
Więc możemy się o polskość tego komiksu pokłócić :-)

Zresztą ten suplement do plebiscytu, z wytłumaczeniem dlaczego nie znalazła się na liście "Esencja", słaby strasznie. I do tego potwornie protekcjonalnie traktujący tych, który ośmielili się kwestię "Esencji" podnieść. A cała ta sprawa, szczególnie w kontekście 30 miejsca, ośmiesza redakcję.

Offline graves

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #668 dnia: Grudzień 01, 2009, 09:08:46 pm »
A cała ta sprawa, szczególnie w kontekście 30 miejsca, ośmiesza redakcję.
Kogo ośmiesza, to ja już sam nie wiem.
Bardzo jednak dziwi mnie, szczególnie, jak Ty to piszesz. Wydawało mi się, że znasz dobrze ten album i szczegóły jego powstania umieszczone tam w wywiadzie z Baranowskim. Na wszelki wypadek je przypomnę:
- Szlurp i Burp powstał w Polsce przed wyjazdem do Belgii do polskiego albumu. Album nie powstał dwa z epizodów wydane zostały w "Na przełaj".
- w Belgii 3 epizody wyszły w "Tintinie" - "Przybysz" i jakiś jeszcze epizod o raz jeden z tych, które były w "Na przełaj" - tłumaczony przez Mateusza Żuławskiego.
- potem poznał Baranowski Jeana Defaux - razem stworzyli kilka epizodów Szlurpa i Burpa, które nigdy się nie ukazały (miały wyjść w nowym magazynie, który nie powstał).
- Po 5 latach epizody wróciły do Baranowskiego do Polski. Chciał je wydać w albumie więc - przerobił cały scenariusz pod krajowe oczekiwania. Album nie wyszedł.
- To co powstało wyszło w magazynie "Super Boom".
- Później scenariusz zowu został całkiem zmieniony i album w końcu (pierwszy raz) ukazął się w KG.
Co pisze sam autor co zostało z powstałego z JD komiksu -"bohaterowie drugoplanowi, których on stworzył, chociaż inaczej się nazywają (...) Został również schemat akcji - kościec obleczony w moje "ciało" ".

Rozumiem, że podobnie było w przypadku Esencji?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #669 dnia: Grudzień 01, 2009, 09:49:25 pm »

Swoją drogą dziwi mnie, że np. "Rycerz Janek" uzbierał u redaktorów 15 punkciaków, a taka "Liga Obrońców Planety Ziemia" KRL'a
nie dostała ani jednego. Chyba, że redaktorzy wrzucili ten komiks do wora pt. Kaerelki.

Na forum KZ przed publikacja tego suplementu napisalem:

Cytuj
W zestawieniu podawanie komiksow ktore zdobyly po 4 punkty nie ma za bardzo sensu, szczegolnie, ze na 100% nam wytkna, ze jakis super zajebiaszczy komiks ma tylko 2 punkty, a jakis badziew az 8. Wystarczy popatrzec co sie dzialo z Esnecja.

Widze, ze znalazl sie ten generyczny forumowicz, ktory nie zawiodl mojej wiary w rzeczowa argumentacje. :)

EDIT: wyjasnie jeszcze tylko co mam na mysli - otoz patrzenie na to co jest poza pierwsza dwudziestka (w ogolnym przypadku pierwszymi n pozycjami) nie ma za bardzo sensu, bo to czysty proces stochastyczny. W wyborach parlamentarnych tez jest prog odciecia na 5%, bo zaklada sie ze wszystko ponizej to wypadki przy pracy, choc wyniki podaje sie kompletne, tak dla transparentnosci.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 09:55:01 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline holcman

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #670 dnia: Grudzień 01, 2009, 09:58:31 pm »
Kogo ośmiesza, to ja już sam nie wiem.
Bardzo jednak dziwi mnie, szczególnie, jak Ty to piszesz. Wydawało mi się, że znasz dobrze ten album i szczegóły jego powstania umieszczone tam w wywiadzie z Baranowskim. Na wszelki wypadek je przypomnę:
(...)
Rozumiem, że podobnie było w przypadku Esencji?

Piękne aptekarstwo :-) A jesteś w stanie powiedzieć jak bardzo jest to polski album? Czy byłby taki sam, gdyby Tadeusz Baranowski nie wyjechał do Belgii? Czy scenariusze Deafaux mocno wpłynęły na jego końcowy kształt? A jeśli nie, to na ile w procentach można ocenić wkład belgijskiego scenarzysty? No i ta publikacja w "Tintinie", czy to nie podważa polskości "O zmroku"?

Dziękuję, że podchwyciłeś mój post. Dziękuję, że tak pięknie na niego odpowiedziałeś. Właśnie o to mi chodziło. 

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #671 dnia: Grudzień 02, 2009, 07:14:54 am »

Dziękuję, że podchwyciłeś mój post. Dziękuję, że tak pięknie na niego odpowiedziałeś. Właśnie o to mi chodziło. 


Opierając się na faktach graves wykazał nieprawdziwość Twojej uwagi; rozumiem że o to Ci chodziło.

Szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego znowu zaczynasz ten sam wątek. O ile wcześniej mogłem sobie wytłumaczyć, że uważałeś brak "Esencji" wśród najlepszych polskich komiksów za błąd i poczułeś się w obowiązku nas naprostować, to teraz spierasz się o komiks który i tak w zestawieniu się nie znalazł, więc nie rozumiem do czego dążysz.

Naturalnie każdy ma prawo oceniać po swojemu, czy suplement słaby czy mocny. Uhonorowanie Esencji było ukłonem wobec części czytelników i pokazaniem, że choć mamy własne zdanie, szanujemy też ich wolę. Naturalnie zawsze można na siłę uznać to za protekcjonalność, ale to już zależy od intencji uznającego.

Obawiam się, że ostatnimi wypowiedziami odsłaniasz swoje intencje.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #672 dnia: Grudzień 02, 2009, 07:39:28 am »
To jest dyskusja o metodyce, ktora mozna ciagnac w nieskonczonosc i jest to nawet ciekawe, ale mam wrazenie, ze poziom emocji troche przekracza znaczenie tego sporu.

Przeciez Esencja nie stanie sie mniej "polska" ani mniej wybitna jako komiks, z powodu nieujecia jej w spisie. Ta lista w ogole nie wystawia zadnych certyfikatow "polskosci" a jedynie prezentuje to, co polski rynek komiksowy wniosl do europejskiego dziedzictwa. Wiele komiksow polskich autorow (w tym Escencja) powstalo na znacznie bardziej prestizowe rynki zachodnie (co niekoniczenie musi znaczyc lepsze artystycznie), co przeciez nie umniejsza w zaden sposob ich wartosci.

Ale my skupilismy sie na tym, co powstalo na nasz raczkujacy rynek polski, w okresie po upadku PRL, bo wlasnie ta kwestia wydala nam sie zajmujaca.

Ale odchodzac na chwile od tego tematu - chetnie bym sie dowiedzial, czy czytaliscie tez inne teksty z nowego numeru i co o nich sadzicie. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #673 dnia: Grudzień 02, 2009, 07:49:16 am »


Ale odchodzac na chwile od tego tematu - chetnie bym sie dowiedzial, czy czytaliscie tez inne teksty z nowego numeru i co o nich sadzicie. :)

Ja zawsze zaczynam lekturę od wybranych nowości komiksowych z Francji. Bardzo dobra robota. Z nowego numeru przeczytałem jeszcze wywiady. Rosiński mówił jakby był naćpany i momentami wywiad jest bardzo zabawny.:)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #674 dnia: Grudzień 02, 2009, 08:05:50 am »
A wlasnie, bylem na Twoim blogu niedawno, i zauwazylem ze sporo tych komiksow z pazdziernika jest na liscie najczesciej wymienianych przez ekspertow. Chyba tylko jeden z Dargauda pominalem, ale Dargaud byl w pazdzierniku ogolnie b. mocny.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.