Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 294888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #720 dnia: Marzec 08, 2010, 07:02:24 am »
KZ najlepszą polską stroną o komiksach 2009.

Kingpin: W 2009 niestety nie przeczytałem absolutnie nic ze strony KZ.

Kingpin: Szczerze mówiąc, żaden artykuł na KZ nie odcisnął na mnie piętna w zeszłym roku.


Mam tylko 1 pytanie do Ciebie: który z redaktorów KZ stwierdził w podsumowaniu, że nie czytał żadnego komiksu polskiego i że żaden tytuł nie odcisnął na nim piętna?
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #721 dnia: Marzec 08, 2010, 07:36:13 am »
Kingpin polaczyl te wszystkie wypowiedzi w jeden belkotliwy wywod. Miala wyjsc zabawna analogia, wyszlo troche niezrozumiale.

Moim zdaniem przyklad KRLa z kinem bulgarskim byl celniejszy i 10 razy bardziej smieszny.

Ok - dla nas nauczka, zeby nie publikowac pustych glosow na przyszlosc i oczywiscie zeby czytac wiecej polskich tytulow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #722 dnia: Marzec 08, 2010, 07:43:21 am »

Ok - dla nas nauczka, zeby nie publikowac pustych glosow na przyszlosc i oczywiscie zeby czytac wiecej polskich tytulow.


I nie krytykować ich, bo też ktoś się oburzy.

Offline MateuszSkutnik

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 08, 2010, 08:12:53 am »
Cytuj
Mam tylko 1 pytanie do Ciebie: który z redaktorów KZ stwierdził w podsumowaniu, że nie czytał żadnego komiksu polskiego i że żaden tytuł nie odcisnął na nim piętna?


>>>


Cytuj
Tomasz Brzozowski: W 2009 niestety nie przeczytałem absolutnie nic z rodzimego rynku.


>>>

Cytuj
Michał Chudoliński: Szczerze mówiąc, żaden polski komiks nie odcisnął na mnie piętna w zeszłym roku.



-------------------


Cytuj
I nie krytykować ich, bo też ktoś się oburzy.
właśnie widzę że się cały czas nie rozumiemy. Krytykować można. Należy. Jeżeli się przeczytało.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 08, 2010, 08:31:15 am »
Widzisz xionc, nie miałem zamiaru robić żadnego wywodu. Nie miało też być śmiesznie.
Owszem, jest bełkot, cieszę się że wreszcie to widzisz. Tylko pamiętaj skąd ten bełkot pochodzi.
Jak można brać udział w zestawieniu Polski Komiks 2009 skoro się żadnego nie przeczytało?
Jak można pisać, że nic godnego uwagi się nie działo w polskim komiksie? Ja to nazywam ignorancją. Ktoś inny może nazwać głupotą.
Dlaczego nie napisaliście artykułu: Polski Jazz 2009?
Akurat prawdą jest, że żaden artykuł z KZ nie odcisnął na mnie piętna, ale czy to znaczy, że na KZ nic się nie działo???? Po co takie teksty?

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 08, 2010, 08:51:47 am »
Krytykować można. Należy. Jeżeli się przeczytało.

Chwileczkę, drogi Mateuszu (i Kingpinie) podałeś dwie różne osoby! Który z redaktorów KZ napisał, że nieczytał nic a krytykuje?

Wiem, że nie ładnie odpowiadać na swoje własne pytanie, ale żeby zaoszczędzić prądu odpowiem: otóż nikt.

W kategorii Najlepszy polski komiks wydany w kraju w roku 2009 wypowiedziało się 12 osób. 9 wskazało swoje typy, 2 osoby stwierdziły, że nic co przeczytały nie wybiło się ponad przeciętność. 1 (słownie: jedna) osoba napisała że nie przeczytała żadnego polskiego komiksu w tym roku.

Możemy dyskutować, czy umieszczanie takiej wypowiedzi w rankingu ma sens. Ale insynuowanie że KZ nie czyta polskich komiksów, a mimo to je krytykuje jest conajmniej nieporozumieniem (staram się używać wyważonych słów).

Owszem, jest bełkot, cieszę się że wreszcie to widzisz. Tylko pamiętaj skąd ten bełkot pochodzi.

Bełkot pochodzi niestety z Twojego postu, w którym w sposób niuprawniony zestawiłeś dwie rózne wypowiedzi redaktorów KZ.


Jak można pisać, że nic godnego uwagi się nie działo w polskim komiksie? Ja to nazywam ignorancją. Ktoś inny może nazwać głupotą


A ja to nazywam odmiennością poglądów. Choć osobiście nie zgadzam się, że nic ciekawego w polskim komiksie się nie wydarzyło, to nikomu nie odmawiam prawa do takiego zdania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 09:01:00 am wysłana przez Michał Siromski »
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 08, 2010, 08:54:57 am »
Miałem napisać to samo, ale Michał Siromski mnie ubiegł. W cytowanych pięciu gorszących wypowiedziach tylko jeden autor napisał, że nie przeczytał ani jednego komiksu. Dwóch redaktorów usiadło na wysokim koniu i stwierdziło, że nic im nie przypadło do gustu, dwóch pozostałych coś tam w bólach wskazało.

Zatem trochę nie rozumiem bicia piany, EDIT: zwłaszcza że w zestawieniach innych serwisów/magazynów rzadko kiedy pojawiał się inny polski komiks niż "Łauma". A czasem nawet i "Łauma" się nie pojawiała.

Inna sprawa, że po co oddzielny akapit na najlepszą ekranizację, skoro 11 na 12 redaktorów wymieniło "Strażników".
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 09:02:20 am wysłana przez Robweiller »

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 08, 2010, 08:55:53 am »
Xionc: "Kingpin polaczyl te wszystkie wypowiedzi w jeden belkotliwy wywod."
 
 Widocznie Kingpin naczytał się "Lapinota" i stąd bełkot mu się udzielił ... Bywa ...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 08, 2010, 09:04:56 am »
W kategorii Najlepszy polski komiks wydany w kraju w roku 2009 wypowiedziało się 12 osób. 9 wskazało swoje typy, 2 osoby stwierdziły, że nic co przeczytały nie wybiło się ponad przeciętność. 1 (słownie: jedna) osoba napisała że nie przeczytała żadnego polskiego komiksu w tym roku.

wybacz, ale jak dobrze pamiętam pytanie brzmiało "Najlepszy polski komiks 2009 roku". Nie było pytania "który polski komiks wybił się ponad przeciętność"? (ja potrafię rozróżnić te dwie kategorie, redaktorzy mają problem?) jeżeli w roku 2009 zostaną wydane tylko cztery polskie komiksy, to należy podać tytuł najlepszego z tych czterech. Tak każe logika.

Redaktor/Psycholog Chudoliński napisał że najgorszym wydarzeniem 2009 roku było wydanie komiksu "Muchy". Więc logika każe myśleć, że według niego to jest najgorszy polski komiks 2009. Skoro nie podaje najlepszego, to stwierdza że wszystkie są na tym samym poziomie co rzeczone znienawidzone (nie wiem co powiedział by o tej całej sytuacji Freud) przez niego "Muchy"?
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 09:09:37 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 08, 2010, 09:13:29 am »
Cytat: Michał Siromski

Bełkot pochodzi niestety z Twojego postu, w którym w sposób niuprawniony zestawiłeś dwie rózne wypowiedzi redaktorów KZ.

Bełkot oryginalnie pochodzi z KZ, ja tylko jestem autorem parafrazy w oparciu o bełkot.
Wystarczyło zamienić słowa "komiks polski" na "KZ".
W takim stylu można pisać o wszystkim. Pytam ponownie: PO CO????

I wypowiedzi było 5 nie 2. Co to znaczy, że "zestwiłem w sposób nieuprawniony"? Naruszyłem czyjeś prawa autorskie?

Offline Jaszcząb

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #730 dnia: Marzec 08, 2010, 09:15:20 am »
Widocznie Kingpin naczytał się "Lapinota" i stąd bełkot mu się udzielił ... Bywa ...

Przepraszam, czy może redaktor Mazur?

Offline wilk

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #731 dnia: Marzec 08, 2010, 09:16:50 am »
Skoro nie podaje najlepszego, to stwierdza że wszystkie są na tym samym poziomie co rzeczone znienawidzone (nie wiem co powiedział by o tej całej sytuacji Freud) przez niego "Muchy"?
No nie Ystad, w tym zdaniu logika jednak siada (odlatuje niczym muchy ;)).

Jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Mógł nie podać najlepszego bo np. uważał że wszystkie były słabe, średnie czy przeciętne. Mógł nie podać bo nie chciał takiego komiksu wyróżniać. Mógł nie podać bo wyróżnia np. jedynie bardzo dobre, dobre czy wybitne komiksy.


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 08, 2010, 09:19:57 am »
No nie Ystad, w tym zdaniu logika jednak siada (odlatuje niczym muchy ;)).
Jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Mógł nie podać najlepszego bo np. uważał że wszystkie były słabe, średnie czy przeciętne. Mógł nie podać bo nie chciał takiego komiksu wyróżniać. Mógł nie podać bo wyróżnia np. jedynie bardzo dobre, dobre czy wybitne komiksy.

no widzisz, ja bym się z Tobą nie zgodził. Patrz pierwsza część mojego poprzedniego postu.
(nie lubie komiksów superhero, dla mnie są naprawde badziewne, ale jak ktoś mnie zapyta jaki był najlepszy jaki czytałem to dam odpowiedź, bo jednak jakiś tam ranking w głowie się tworzy. odpowiedź "wszystko to badziewie" jest smieszna, nieprofesjonalna etc)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #733 dnia: Marzec 08, 2010, 09:24:47 am »
Ystad napisał: (...) to należy podać tytuł najlepszego z tych czterech."
 
Logika nieco pokrętna. Zdarza się, że pomimo przesyłu licznych prac np. na konkurs plastyczny żadna z nich nie zajmuje pierwszego miejsca, bo ich poziom jest według jurorów niedostateczny. Tak zapewne było w przypadku osób, które nie zdecydowały się wskazać żadnego tytułu - i mają do tego prawo.
  
"Muchy" istotnie wypada uznać za pomyłkę na całej lini z czym w pełni zgadzam się z Michałem Ch. Tego typu "produkta" dostarczają argumentów krytykantom komiksu i stąd nie powinny mieć miejsca. Ystadzie - jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. Minimum warsztatu rysunkowego (nie wspominając o treści ...) to rzecz niezbędna ...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #734 dnia: Marzec 08, 2010, 09:34:10 am »
Minimum warsztatu rysunkowego (nie wspominając o treści ...) to rzecz niezbędna ...
tu się zgodzę!
Warsztat to podstawa. Ale nie tylko u rysownika. Również u dziennikarza, redaktora, krytyka...