Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 297705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline holcman

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #930 dnia: Maj 11, 2010, 08:43:15 pm »

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #931 dnia: Maj 12, 2010, 02:20:06 pm »
Dzięki; chętnie podczytam.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #932 dnia: Maj 12, 2010, 07:40:05 pm »
a ja zachęcam do poczytania nowego numeru na: www.kzet.pl

(mamy też konto na Fejsbuku, za pośrednictwem którego będziemy na bieżąco informować o aktualizacjach i nie tylko)

Offline Julek_

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #933 dnia: Maj 12, 2010, 09:07:57 pm »
Nowy Kazet i nowy design. Wygląda ładnie i nowocześnie. Jestem ja :smile:

Offline Kokosz

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #934 dnia: Maj 12, 2010, 09:37:57 pm »
Cytat: Maciek Kur
Pierwsze próby zrobienia animowanej adaptacji przygód Tytusa miały już miejsce na przełomie lat 1989-90, gdy oto postał dwuodcinkowy serial animowany. Jak się prezentował? Najwyraźniej nie za dobrze. Serial wyemitowano raz… I tyle go widziano.

Oba odcinki zostały wyemitowane wiele lat temu, w programie 5-10-15 lub Teleranek (nie pamiętam) i potem faktycznie przez długi czas nie było powtórek, ale ostatnio  były emitowane przynajmniej kilka razy - chyba na TVP Kultura.

Te dwa krótkie odcinki były chyba najwierniejszymi adaptacjami polskiego komiksu, choć też nie wybitnymi. Dobry przyczynek do dysykusji "dlaczego adaptacje są niezbyt dobre niezależnie od tego, czy są wierne, czy całkiem odbiegają od pierwowzoru".
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 09:51:39 pm wysłana przez Kokosz »

Offline Roy_v_beck

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #935 dnia: Maj 13, 2010, 02:47:25 am »
Hmmm, nie myślałem, że kiedyś to powiem, ale w nowym numerze zabrakło Marvela. Oni tam dużo nowych filmów animowanych teraz robią, oglądałem ich "Planet Hulk" i tak na poziomie "First Flight" było. Jednak wszystkie te animacje nowe ("Invincible Iron Man", "Superman: Doomsday", "Crisis on Earth Two", "Public Enemies") to strasznie płytkie, sztampowe i przeciętne są. Zupełnie nie ruszają mnie, może za stary jestem. Wiem jedynie, że duże wrażenie wywarł na mnie "Spawn" dlatego bardzo fajnie, że i jego zrecenzowaliście. Dla mnie to największa ekstraklasa animowanych adaptacji komiksu.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #936 dnia: Maj 13, 2010, 08:13:13 am »
Akurat z wymienionych w nawiasie to z Marvela jest jedna, pozostałe trzy to DC ;)

Offline misio141

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #937 dnia: Maj 13, 2010, 11:39:32 am »
Hmmm, nie myślałem, że kiedyś to powiem, ale w nowym numerze zabrakło Marvela. Oni tam dużo nowych filmów animowanych teraz robią, oglądałem ich "Planet Hulk" i tak na poziomie "First Flight" było. Jednak wszystkie te animacje nowe ("Invincible Iron Man", "Superman: Doomsday", "Crisis on Earth Two", "Public Enemies") to strasznie płytkie, sztampowe i przeciętne są. Zupełnie nie ruszają mnie, może za stary jestem.
z Marvela jedyną animacją która mi sie podobała jest Iron Man Armored adventures. Nie jest to nic wybitnego ale naprawdę fajnie się ogląda. Na Disney XD leci.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Jaszcząb

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #938 dnia: Maj 13, 2010, 12:14:41 pm »
Zmiany techniczne bardzo na plus. Dobra robota:)
 
Na razie przeczytałem tekst ze Specjala - znakomita rzecz.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #939 dnia: Maj 13, 2010, 01:14:44 pm »
ten tekst ze specjala to cichy bohater tego numeru - pilotowana podróż 20 lat wstecz

Offline Jaszcząb

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #940 dnia: Maj 13, 2010, 02:09:07 pm »
Historia ze Stanem, który o mało nie wywołał konfliktu dyplomatycznego USA - Polska z powodu kaca po bimbrze - perła:)
Szkoda, że ten skan listu taki trochę mało czytelny.

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #941 dnia: Maj 14, 2010, 08:01:01 am »
Próbowaliśmy nawiązać kontakt z drugim pomysłodawcą TM-Semic, Waldemarem Posmykiem. Niestety wciąż pozostaje nieuchwytny. Natomiast w jednym z najbliższych numerów "KZ" pojawi się kolejny materiał związany z wspomnianym wydawnictwem.

Offline Spik

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #942 dnia: Maj 16, 2010, 12:04:48 am »
Te dwa krótkie odcinki były chyba najwierniejszymi adaptacjami polskiego komiksu, choć też nie wybitnymi. Dobry przyczynek do dysykusji "dlaczego adaptacje są niezbyt dobre niezależnie od tego, czy są wierne, czy całkiem odbiegają od pierwowzoru".

Moim zdaniem robienie adaptacji czegoś „ząb w ząb” to fatalny pomysł... Zwłaszcza jeśli mówimy tu o dziele humorystycznym.
Raz, że każdy fan jest już obeznany z oryginałem, zna teksty, gagi ect. więc jaki sens ma oglądać drugi raz to samo tylko, że teraz się rusza?
Dwa, że... no właśnie – nie wszystko co ma ręce i nogi w komiksie przekłada się dobrze na język filmowy. W komiksowym Tytusie mogliśmy mieć gag, gdzie rzuca się na niego dwóch typów i wyskakuje z kadru zostawiając ich tam samych. W animacji nie da się tego po prostu zrobić... No, bo jak?
To jak z pierwszym animowanym Asteriksem – zrobili ząb w ząb adaptacje pierwszego komiksu i wyszło coś sztywnego, nieciekawego, a jak ktoś czytał to niczym nowym go nie zaszkodzi. O niebo lepiej zrobili w takim „Asterix i Kleopatra” czy „Asteriks w Brytanii” gdzie fabułę oparli na oryginale ale 70% żartów i tekstów jest nowa, robiona pod język filmowy.
Tych animowanych Tytusów nie widziałem ale jeśli faktycznie były to sztywne adaptacje „klatka po klatce” to mam silne wątpliwości czy prezentowało się to dobrze.

To trochę – przykład z innej beczki -  jak z adopcjami „Quo Vadis”. Szczerze wolę Amerykańską wersję i mam gdzieś, że Polska ponoć wierniejsza (czytałem dawno książkę więc ciężko mi w tej chwili porównać). Polska była dla mnie strasznie nudna, a Amerykańska choć nie idealna barwna i z przyjemnym klimacikiem...
Może tu nie kwestia tego by próbować na siłę robić adaptację czegoś , a po prostu próbować zrobić dobry film? Jeśli scenariusz będzie dobry to różnice z pierwowzorem nie będą razić (to jak taki „Dark Knight” w którym wiele ma się ni jak do komiksu, a jednak jest na tyle sam w sobie dobry i satysfakcjonujący, że fanom to nie wadzi)

Offline adro

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #943 dnia: Maj 16, 2010, 07:17:55 pm »
Fajny nowy design, no i tekst o historii tm semic mnie rozlozyl...
dobra robota chlopcy kazetowcy :razz: :lol:
good job Poland ehm Kz boys
jak zwykle jest co poczytac
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #944 dnia: Maj 17, 2010, 12:36:29 pm »
Wygląda jak silnik Wordpressa. W sumie całkiem fajna formuła - połączenie magazynu z blogiem, gdzie posty byłyby nowymi numerami. A może planujecie przekształcić się w bloga?

 

anything