trawa

Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 294298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 23, 2009, 11:42:52 am »
kmh: "To z zazdrości i zawiści!"
 
 Raczej z nudów ...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 23, 2009, 12:02:42 pm »
Większość osób, które się w tym temacie wypowiadają, ma akurat z komiksem więcej wspólnego niż przeciętny redaktor KZ.

czym to się mierzy?

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 23, 2009, 12:12:38 pm »
Tjall: "czym to się mierzy?"
 
Gdzieś już padło hasło suwmiarki ... Zapewne Bąbielek ma takową i stąd te "mądrości" ...

Offline badday

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 23, 2009, 02:49:41 pm »
Ech,czy nie da się po prostu dopisać kryteriów, które kierowały takimi a nie innymi wyborami? Dopisać w KZ ( w tym lub kolejnym numerze) napisać sprostowanie).

bo chodzi o to, że ja, jak pewnie wiele osób, po powrocie do komiksów kilka lat temu, czytałem KZ i inne portale komiksowe i bazowałem ufnie na ich opinii, bo swojego zdania nie miałem siłą rzeczy wyrobionego (wtedy znakomitej większości komiksów i twórców nie znałem).

Miejmy nadzieje pojawiają się kolejni świeżoupieczeni fani komiksu (vide temat:od czego zacząć) i trafiają na taką listę w KZ. Zapiszą sobie ciekawe dla nich tytuły (a czasem wręcz wydrukują cała listę i od niej zaczną poznawanie komiksu), a że nie ma Esensji wśród nich, ani wyjaśnienia CZEMU jej nie ma to pominą ten zacny komiks. Szkoda by było...
 
No, chyba że wg redakcji KZ i tak Esensja by się nie znalazła w zestawieniu, bo słaba.

Offline bąbielek

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 23, 2009, 03:16:44 pm »
Tiall i Nawimar - no nie wiem. Ja bym po prostu nie nazwał takiego Szymona Holcmana czy Kingpina "forumowymi znawcami". Mają o tyle więcej wspólnego z komiksem od redaktorów KZ, że je wydają chociażby. I pewnie znawcami są, ale nie "forumowymi". Mogliście sobie to dopowiedzieć, tak szczerze.

Nawimar - wydawało mi się, że na początku dyskutowałem merytorycznie. Znów podważasz sens dyskusji w mierny sposób. A czy wiesz-co było kompletną pomyłką to nie wiem. Głosów niezadowolenia nie słyszę zbyt wielu. Wręcz przeciwnie. Także to Twoje zdanie, masz do niego prawo. Masz także prawo poskarżyć się na mnie do właściwego admina. Ale to nie jest temat na takie uwagi.

Natomiast - nie widzę "zadymy co parę miesięcy", nie widzę ciągle tej samej grupy zadymiarzy. Raczej starasz się wytworzyć atmosferę jak Pisowcy - jesteśmy stale atakowani, nieprzychylne siły itd. A to, co tutaj się odbywa to normalna reakcja na kiks w zestawieniu w KZ. Tyle. Przeczytaj jeszcze raz wątek, bo mówiąc "nie było konstruktywnych uwag" znów starasz się wytworzyć atmosferę, o której pisałem powyżej. Proszę, spróbuj spojrzeć na to wszystko innymi niż redaktorsko-kazetowskie okulary.

Klick me up, klick me down.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 23, 2009, 03:25:14 pm »
małe sprostowanie: wydawcą to jest timof, ja to tylko malutki pomagier

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 23, 2009, 05:18:39 pm »
Tiall i Nawimar - no nie wiem. Ja bym po prostu nie nazwał takiego Szymona Holcmana czy Kingpina "forumowymi znawcami". Mają o tyle więcej wspólnego z komiksem od redaktorów KZ, że je wydają chociażby. I pewnie znawcami są, ale nie "forumowymi". Mogliście sobie to dopowiedzieć, tak szczerze.

bąbielek, zacząłeś rzucać argumentami ad personam, a nie powinieneś, zwłaszcza jako moderator.

I nie nazwałbym braku "Esencji" kiksem tylko odmiennością poglądów.

Ech,czy nie da się po prostu dopisać kryteriów, które kierowały takimi a nie innymi wyborami? Dopisać w KZ ( w tym lub kolejnym numerze) napisać sprostowanie).

Szczerze mówiąc przyszło mi to wczoraj do głowy, może w kolenym numerze pojawi się jakiś apendyks.

No, chyba że wg redakcji KZ i tak Esensja by się nie znalazła w zestawieniu, bo słaba.

Nie wypada mi wypowiadać się za całą redakcję, ale ja na pewno za "Esencją" bym zagłosował.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #652 dnia: Wrzesień 23, 2009, 06:24:48 pm »
Ja nie. Ze wzgledu na b. duzy wybor i trudna "porownywalnosc" komiksow z roznych gatunkow, staralem sie przynajmniej nie oddawac 2 glosow na tego samego autora, a Gawronkiewicza moj ulubiony album to Achtung Zelig. A i tak wielu b. fajnych autorow i ich komiksy musialem odpuscic. :(

Co nie znaczy, ze Esencja mi sie nie podoba. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #653 dnia: Wrzesień 23, 2009, 06:37:05 pm »
Ja też bym oddał głos na "Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona". Kryteria jednak były takie jak były. Nie wnikałem, ale się zastosowałem.
Dlaczego wciąż mówimy o Esencji, a Romantyzm to pies :roll:  :lol:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #654 dnia: Wrzesień 23, 2009, 08:03:36 pm »
Trochę żałuję, że nasze zestawienie zdominowały tytuły zaistniałe po 2000 roku. Brak mi tych mniej znanych, a jak dla mnie wartych przypomnienia - np. niedokończona "Zbyt długa jesień" czy "Biblia - Księga Rodzaju" rozrysowana pzrez Jerzego Wróblewskiego. Młodsi stażem czytelnicy raczej orientują się w twórczości Śledzia czy Mateusza Skutnika. Gorzej z tytułami zaistniałymi w latach dziewięćdziesiątych. A wbrew pozorom trafiło się kilka perełek. Niemniej zdecydowała większość i ok.
 
A tak w ogóle to aż sie prosi w miare wyczerpujące opracowanie dotyczące tego okresu w polskim komiksie. Adam Rusek zapewne "walczy" obecnie z latami pięćdziesiątymi, toteż przydałby się jego zdolny kontynuator, zajmujący się "dwudziestoleciem post-PRLowskim" ... Ponoć komiksologów u nas nie brak ...

Offline Death

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 26, 2009, 09:09:49 pm »
Drugą najfajniejszą rzeczą w nowym Kazecie (po nowościach z Francji) jest z pewnością artykuł xionca o Frederiku Peetersie.
Ale...(i tu przytoczę cytaty z artykułu):
 
Cytuj
Mroja nie podała jeszcze polskiej ceny, ale zapewne przy obecnym kursie euro nie będzie wyższa od francuskiej.

Cytuj
We Francji komiks ukazał się w twardej oprawie (inaczej niż "Lupus" i "Konstelacja"), ale jak będzie to wydane w Polsce, Mroja jeszcze nie podała do informacji.

Cytaty dotyczą pierwszego tomu RG.

Tymczasem to info pojawiło się w serwisach już 4-ego września czyli dużo przed ukazaniem się nowego numeru KZ...  :-?
Szkoda, że nie poprawiono tego artykułu przed publikacją. Trochę glupio to wygląda.

...nadal twierdzę że artykuł jest fajny  ;-)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:19:41 pm »
Stary, wiesz kiedy ja pisalem ten artykul?  :lol:

A najsmieszniejsze jest to, ze on mial pierwotnie trafic do nastepnego numeru, ale poprosilem Tialla o przesuniecie na ten, zeby wyszlo mniej wiecej wtedy co RG w Polsce. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline B2Ka

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #657 dnia: Listopad 07, 2009, 10:50:26 pm »
Kiedy nowy KZcik :)?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #658 dnia: Listopad 07, 2009, 11:01:51 pm »
Robert mial na dniach stawiac bete, wiec pewnie kwestia jakichs dwoch tygodni...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #659 dnia: Listopad 07, 2009, 11:09:30 pm »
Robert mial na dniach stawiac bete, wiec pewnie kwestia jakichs dwoch tygodni...

No tak - mniej wiecej. Zawsze po wystawieniu - najpierw info dostają subskrybenci, do których wysyłam maila. Zapisanie na subskrybcje - na głównej stronie, zapraszam.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."