trawa

Autor Wątek: Nowy dział do Warhammera?!  (Przeczytany 7227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pafnucy

Nowy dział do Warhammera?!
« dnia: Czerwiec 21, 2004, 01:54:12 pm »
Witam

Zapraszam Was do oceny pomysłu na nowy dział do Gildii Warhammera. Znajdowałby się tam materiały podobne do tego:
http://rpg.gildia.pl/systemy/warhammer/stary_swiat/pomysly

Podobny dział był już na łamach MiM`a i nazywał się Puszka Pandory, a potem Mięcho. Publikowane będą tam różne pomysły, które można potem wykorzystać na swoich sesjach. Oczywiście wymaga to dużej pracy własnej, no ale jaka sesja nie wymaga? Jak nazbierałoby się trochę takich prac, to bym wrzucał je na stronę. Teraz są tylko dwa teksty, gdyż jest to próba. Także czekam na Wasze odpowiedzi. Czy chcecie takiego działu?

Jeżeli tak, to jaką proponujecie nazwę? Moja propozycja to: Skrzynia Rozmaitości.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline [Xavier]

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2004, 04:41:13 pm »
Pewnie, że chcę! Z tego działu czerpałem zawsze zajwięcej inspiracji, a czasem jakiś dobry materiał na krótką improwizację też się znalazł. Jednak "skrzynia rozmaitości" nie za bardzo mi tutaj pasuje, może lepiej jakiś kuferek? Do tego jakiś mądry epitet, który nie chce mi przyjść na myśl i już mamy lepszą nazwę.
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline Eomer

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2004, 06:29:16 pm »
Może to nic orginalnego ale spróbujmy:Kuferek Pełen Przygód.
Dzięki [Xavier] za ten "kuferek'' :giggle:
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

Offline pafnucy

Czekanie...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2004, 06:56:40 pm »
Witam

Widzę, że pomysł się chyba podoba. Na ten stan same głosy na tak (aż 6). Nie pozostaje chyba nic, jak tylko czekać na pracę. Z decyzją o nowym dziale jeszcze się wstrzymam i poczekam na więcej głosów. Wasze materiały proszę przesyłać do mnie na pafnucy666@gazeta.pl

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline [Xavier]

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:08:19 pm »
Cytat: "Eomer"
Może to nic orginalnego ale spróbujmy:Kuferek Pełen Przygód.
Dzięki [Xavier] za ten "kuferek'' :giggle:

Pisz bez tych nawiasów, po prostu samo Xavier było zajęte... Dobra nazwa, chociaż brakuje jej ostatniego szlifu. Według mnie idealna nazwa to Kuferek Pełen Myśli. I tak oto z diamentu mamy wspaniały brylancik.

pafnucy
Myślę, że pomysły publikowane w tymże dziale nie powinny być anonimowe. Wystarczy w stopce każdej myśli podpisać autora i ewentualnie mail i już :D . Swoją drogą czekam baaaardzo aż ktoś ożywi krainę goblinów.
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline pafnucy

Same zalety...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:48:49 pm »
Ave

Kuferek Pełen Myśli - to dobra nazwa. A odpowiadając jeszcze na Twój post Xavier, to dla mnie było oczywiste, że pod tekstem będe podawał nazwe autora (imię i nazwisko, albo nick - w zależności kto co lubi). Przepraszam za użycie tego skrótu myślowego. A jeżeli ktoś będzie jeszcze chciał, aby podać swojego maila, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Poza tym ktoś oddał głos na NIE. Z chęcią poznałbym argumentacje ku temu. Bo jak dla mnie, to taki dział świetnie rozbudza wyobraźnie i jest właśnie kopalnią pomysłów. Każdy z nas ma chyba czasami taką "menopauzę erpegową". Dlatego uważam, iż taki dział, to lekarstow na taką przypadłość. Mogą z niego czerpać Gracze i MG. Ja widzę tu same zalety. Może dlatego, że włożenie swego wysiłku do wprowadzenia takich pomysłów na sesję (bo to jest niezbędne) nie jest dla mnie wadą. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Maestro

jestem za
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2004, 07:34:53 am »
Bardzo dobry pomysł na dział. Tylko nie wiem, czy zdrobniale "Kuferek ...?
Kufer Pełen Pomysłów?
Co powiecie na "Pomysłowisko"?   i pomysł i łowisko ;-)

Forma przedstawienia pomysłu dowolna?
Postaram się coś tam wkrótce podrzucić.

Offline [Xavier]

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2004, 06:01:07 pm »
Nadal bardziej podoba mi się kuferek...

@pafnucy
Tak tylko się upewniałem, miałem przeczucie, że coś pominąłeś :D . Oczywiście pomysły stricte warhammerowe, czy też się mylę?
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline pafnucy

Dział Warhammera
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2004, 10:17:00 pm »
Witam ze szlaków Starego Świata

Jeśli chodzi o nazwę ewentualnego działu Gildii Warhammera, to z wybraniem tej właściwej jeszcze poczekam. Tak samo jak z decyzją o powstaniu działu. Czekam na więcej głosów. Chociaż powiem, że z tych propozycji jakie są, to po zmianach Maestro "Kufer Pełen Pomysłów" podoba mi się najbardziej. No, ale tu także czekam na wypowiedzi innych forumowiczów.

A teraz do pytania Xaviera. Oczywiście, że pomysły mają się odwoływać do rzeczywistości Warhammera, bo to przecież dział na Gildii WFRP. Ale to jedny warunek. Jak wiadomo, tego typu materiały będzie można użyć do prawie każdego systemu fantasy. Jak pisałem wcześniej - materiały mają się tylko odwoływać do uniwersum WFRP. Wszelkie nazwy geograficzne itp. rzeczy. Mam nadzieję, że wypowiedział się jasno. Ewentualne nieporozumienia będe wyjaśniał w razie potrzeby.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Prace
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2004, 11:00:55 am »
Witam

Dziękuje za nadesłane prace wszystkim, którzy to uczynili. Już biorę się za ich ocenianie. Jak widać powoli przybywa materiałów na kolejny tekst, do nowego działu. No, ale z tą decyzją jeszcze trochę poczekam :)

Jednocześnie chciałbym zachęcić tych, którzy jeszcze nie głosowali do oddania głosu. Potem dyskusja o tym, że ten dział jest niepotrzebny (wszystko wskazuję na to, że powstanie) będzie dla mnie bezcelowa.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Dwalthrim

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2004, 11:01:42 pm »
Taki dział jest wręcz niezbędny :) !!! Podobno Green Ronin Qupił prawa & licencje do  fabularnego młotka! Yupi :lol: !!!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline pafnucy

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2004, 12:59:30 pm »
Witam wszystkich fanów WFRP

Chciałem zakomunikować, iż jeśli chodzi o głosowanie, to czekam z podjęciem decyzji o nowym dziale do końca lipca. Ewentualnie nowy dział ruszyłby od sierpnia.

Poza tym czekam na Wasze prace:)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Dwalthrim

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2004, 10:56:59 pm »
Ten dział jest niezbędny dla Nas maniaków Młotka niemal jak powietrze!!! Nie ma co się zastanawiać trzeba działać chyba coś podeśle bo mam pare ciekawostek na składzie ;) A może tak Kufer/ek Rozmaitości? Aż się prosi dodać pełen kości :lol: W tym dziale powinno byc jakieś miejsce z możliwością zassania jakiś większych plików czy mapek, które byśmy przysyłali!!! Wiadomo coś więcej o nowej edycji Młotka?!!!?

Mam takie pytanie może ktoś mi odpowie: mianowicie znalazłem na necie na warhammerowych stronkach takie zzipowane Realms of Sorcery czy to jest to samo co ten dodatek sprzedawany przez Portal kiedyś?!?
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline pafnucy

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2004, 06:28:53 am »
Witam

Cytat: "Dwalthrim"
Mam takie pytanie może ktoś mi odpowie: mianowicie znalazłem na necie na warhammerowych stronkach takie zzipowane Realms of Sorcery czy to jest to samo co ten dodatek sprzedawany przez Portal kiedyś?!?


Z tegp co mi wiadomo, to w sieci można znaleźć dodatek Realms of Sorcery w postaci czystego tekstu. Niestety nie mogę powiedzieć w 100% skoro nie wiem, co się tam znajduje.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Nowy dział do Warhammera?!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2004, 07:47:03 pm »
Ave

Wszystkim fanom Warhammera (i nie tylko) chciałbym zakomunikować, iż Kufer Rozmaitości jest już otwarty :mrgreen: :cheers: :mexican: :guitar:

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim autorom tekstów :cheers:

Jednoczecznie przypominam, że jest to Wasz dział i czekam na kolejne porcje materiałów :) Stan zawartości Kufra na dzień dzisiejszy możecie zobaczyć pod: http://rpg.gildia.pl/systemy/warhammer/kufer_rozmaitosci/1

PS: do nadsyłanych materiałów prosiłbym dołączyć oświadczenie, czy auotr zgadza/niezgadza się na podanie swojego e-maila.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

 

anything