trawa

Autor Wątek: Ekranizacja "300" Franka Millera  (Przeczytany 54547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 15, 2006, 08:17:37 pm »
po obejrzeniu sin city i tego trailera wylanie sie pewien styl realizowania filmow na podstawie franka millera. trailer moze sie nie podobac, ale ujecia sa jak najbardziej komiksowe. jezeli dostaniemy cos w stylu filmu sin city - czyli wizualnie ciekawe i fabularnie spojne to moze bedzie to na prawde dobry film. nie oszukujmy sie - fabula komiksu millera jest dosyc prosta, ale to w jaki sposob zostala opowiedziana nadaje jej uroku.

btw tez mnie wkurza ze kazdy drze jape w tym trailerze.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Julek_

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 15, 2006, 08:29:48 pm »
mnie się SinCity nie podobało zupełnie w swojej celuloidowej odmianie.

N.N.

  • Gość
Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 15, 2006, 09:29:56 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
mnie się SinCity nie podobało zupełnie w swojej celuloidowej odmianie.


A mi się wydawało, że jestem jedyny.

Offline tranway

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 15, 2006, 09:36:35 pm »
Pisząc o krzyku króla wyraźnie napisałem, że nie mogę wiele o filmie (jako o całości, którą kiedyś zapewne obejrzę) wiele powiedzieć, ale ten sposób jego wrzeszczenia - jakby chłopak był "lekko zestresowany" - jest przeciwny do tego co odebrałem w komiksie.... i tyle.
Filmu całego wcale nie komentowałem, więc proszę donTomaszek o nie przypisywanie mi "oceny całego filmu"  ;)
BTW.... film wizualnie zapewne będzie niezły. Ale ponieważ jest to adaptacja komisku ( który bodajże jest adaptacją filmu z lat '70  ;)  ) więc i odnoszę to co widzę do pierwowzoru.... tak już mi wpoili na studiach  :D  Sorki jeśli kogoś to irytuje, ale co zrobić.... "zboczenie zawodowe" - wyszukiwanie wszędzie kontekstów i punktów odniesień  :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 16, 2006, 03:08:03 pm »
Cytat: "spidey"
Ale oczywiście domorośli krytycy xDrugiejSzansy i C.H.U.D.Y. znają się najlepiej buehehe.


Widzę, że naszego Spideya dopadł kompleks.... mniejszości.

Jakiej mniejszości? Lepiej przemilczeć tą sprawę...  :roll:

Obejrzałem trailer i mam podobne wrażenia, co po obejrzeniu Zemsty Sithów. Robienie filmu za pomocą niebeskich szmat i sztucznego środowiska nadaje mu zdecydowanie gorszy klimat. Spójrzcie tylko, jak sztucznie wyglądaja statki na jednej z sekwencji.

Jeżeli zaś chodzi o problemy psychologiczne aktora grającego przywódce Spartan.... Za bardzo się męczy z tym krzykiem. Jakoś mnie nie przekonują jego umiejetnosci aktorskie.

Ale poczekajmy do emisji całości materiału. Wtedy można będzie siać komplementy lub też zmieszać film z krowim kałem  ;)

KRL

  • Gość
Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 16, 2006, 03:35:55 pm »
freshmaker napisał:

Cytuj
btw tez mnie wkurza ze kazdy drze jape w tym trailerze.


może to wkurzać, może nie wkurzać- ale daję głowę uciąć, że spartanie to do siebie szeptem nie mówili- a już na pewno nie w sytuacjach kryzysowych- takich jak widmo wojny albo rozgrzewka przed bitwą. Taki krzyk niejedną armię rzucił z gołymi klatami na włócznie. Dobrze, że krzyczą. Dobrze, że nie śpiewają.

Offline freshmaker

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 16, 2006, 03:40:02 pm »
oczywiscie masz racje ale caly trailer jest przewrzeszczany. tylko tyle. mysle ze film moze komercyjnie odniesc spory sukces co tylko moze przelozyc sie na wieksze zainteresowanie komiksem, wiec mnie to raczej cieszy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline nayroth

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 16, 2006, 05:05:29 pm »
Ciekawe jak sie ma historyczna prawda do tego że król jako dziecko musiał walczyć z wilkami czy czymś takim, a już jako całkiem duży król, wspinał się po górach żeby posłuchać swoich kapłanów. Po prawdzie (historycznej), to dzieci królów były strzeżone jak oko w głowie, a wyrocznie i inni szarlatani byli na każde zawołanie władców.  
Zastanawiam się też czy Spartanie w filmie będą latać nago, czy dostaną te biodrówki. No i jak podadzą te w sumie faszystowskie zwyczaje Spartan, tak aby były lekkostrawne dla amerykańców.

Offline Belzebiusz

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 16, 2006, 05:17:29 pm »
fakt faktem, leonidas drze się troche nienaturalnie.
faktem jest że muzyka z trailera nie za bardzo pasuje do tej opowieści, powinna być bardziej w klimacie.

Ale zobaczymy oczywiście po projekci całości.

PS. Ja byłem lekko rozczarowany SinCity i mam nadzieję, ze 300 nie pójdzie  w dosłowne ujecia z kadrów komiksu, choć trailer pokazuje że raczej tak...
Nie chce mi się pisać...

Offline spidey

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 16, 2006, 11:29:39 pm »
C.H.U.D.Y o co Ci chodzi?

Offline Julek_

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 19, 2006, 09:04:14 pm »
spytam trochę ineczej - NN, a podobało ci się <Trzystu> jako komiks?

N.N.

  • Gość
Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 19, 2006, 09:08:21 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
spytam trochę ineczej - NN, a podobało ci się <Trzystu> jako komiks?


Tak.

Offline Borys

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 20, 2006, 07:06:29 pm »
Faktycznie, drze morde jak jakiś p***b  :badgrin:  Ale może akurat wybrali takie sceny do trailera, żeby było bardziej dynamicznie. Co do samego trailera to mam mieszane uczucia, z jednej strony fajnie, mrocznie, ale z drugiej faktycznie jakieś sztuczne to wszystko, plastikowe... zobaczymy... oglądnąć i tak trzeba.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline [robak]

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 20, 2006, 10:18:11 pm »
Wg mnie trailer ten obok trailera SinCity to najlepszy trailer filmowy :D Zgadzam sie z freshmakerem, ze wylania sie styl filmow millerowskich. I moim zdaniem bardzo dobrze, bo cholernie mi to odpowiada. Jesli chodzi o muzyke to faktycznie jest tutaj jakby niezachowane decorum, ze tak to ujmie, ale to wlasnie intryguje i sprawia, ze trailer jest ciekawszy. Pomyslodawcy mowia NIE tej samej melodyjce powtarzajacej sie we wszystkich filmach 'historycznych'. Jak mnie CZAD.

Offline Gashu

Ekranizacja "300" Franka Millera
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 21, 2006, 10:24:15 am »
Mi również trailer przypadł do gustu.
NIN to jeden z moich ulubionych zespołów, więc muzyka nie mogła mi się nie podobać. :). Natomiast, czy w filmie będzie więcej tego rodzaju dźwięków i czy bedą one pasować do klimatu opowieści, będziemy mogli przekonać się dopiero po premierze.
Czekam więc na nią z niecierpliwością.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL