Autor Wątek: Chaos na GT (+ jaki CS?)  (Przeczytany 1097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cyel

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« dnia: Czerwiec 24, 2004, 07:39:44 pm »
Hej,
Cóż, ta rozpiska została olana w temacie o rozpiskach, a ja jestem ciekaw mimo to co o niej sądzicie...
Wstępny projekt na GT (miejmy nadzieję, ze nie będzie ograniczeń a jedynie Comp Score)
Twórcze rozwinięcie podstawowej idei ze pieski są tanie a smok dobry :)

Lord Undivided, GW, Armour of Tortured Souls (+1T vs non magical attacks), Gaze of the Gods( z grubsza ward4+), Chaosaurus (Chaos Dragon) 646pts
Exalted Champion Undivided, GW, Helm of Many Eyes (first strike) 129pts
Sorcerer , Scroll caddy, 2 scrolle 135 pts

5 Chosen Knights Undivided, fcg, War banner 300pts
23 Marauders (shield, light armour) fcg 186pts
5 Marauder Horsemen, flails, Chieftain, Musician 93pts
3x5 Warhounds 90 pts
2x8 Warhounds 96pts
Beast Herd (6 Gors xhw, 8 Ungors)fcg 109pts
Marauder (Beastmen) Chariot 85 pts
6 Furies 90 pts
5 Screamers 165 pts
Fiend of Slaanesh 75 pts

Casting Pool: 3
Dispel Pool: 3
Models in Army: 96
Total Army Cost: 2199


Exalted champion wędruje do Marauderów oczywiście (formacja 4 front, 6 głęboka)

Ciekawi mnie nie tylko to co sądzicie ne temat skuteczności tej armii, ale również co mógłbym zrobic (i czy w ogóle da się to zrobić) co by nie zmieniło w zasadniczy sposób charakteru armii a pozwoliło dostać jej więcej niż 0 Comp Score (wdg zasad Teleportowych, choć wątpię, żeby ten chybiony system został przeniesiony na GT).

Offline Nosferatu

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2004, 07:47:48 pm »
jak dla mnie  0

rospiska traci klimat przez:

screamerow i fiend of slaanesh (brak charakterow z odpowiednim markiem)
chosenow (w koncu to elita, wiec ze 2 oddzialy  zwyklych powinny byc zeby ich wystawic w ramach klimatu)
1 kloc warriorow undivided by sie przydal
magik ktory jest tylko do trzymania scrolli
no i smok - za mala wartosc punktowa zeby go wystawiac
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline _Wychwethyl_

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2004, 08:15:06 pm »
Najbardziej klimat psuje mi tu ten Fiend.  :roll:  O ile screamery moge jeszcze zrozumeic (z tym ze to msuza byc jakies fajne konwersje ale sam nie mam pomyslu jakie) to jego za cholere nie moge.
przydalby ie jeszcze jedne klocek konnych marud (moze ksoztem kilku pieskow i tego fienda). reszta OK -calkiem sympatyczna a klimat moze byc   :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Barbarossa

  • Gość
Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2004, 09:54:55 pm »
Screamery Cyela wyglądają jak latające zielone babole i pasują do armii Nurgla.  :lol:

A klimat faktycznie psuje smok - jak się widzi smoka, to 0 compscore, niestety... Kto jak kto, ale ty powinieneś to rozumieć.

Offline Swingu

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2004, 10:16:23 pm »
Nie poznaję kolegi....
;)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Marcin Galoch

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2004, 10:36:18 pm »
Ale to jest chaos . . .
Chaos powinien byc taki, ze potrafi przy . . . walic.
Dla mnie chaos bez smoka to jakas popierdulka nie chaos - nie ma czego sie bac.
Tym bardziej ze GT bedzie to typowe limited wiec kilka armii bedzie mialo taka sile ognia, ze ze smoka zrobi sie latwe punkty do zdobycia.
Co do comp score na GT, na zasadach Teleportu, to po moim trupie, ze tak powiem . . .
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2004, 10:49:55 pm »
Cytat: "Marcin Galoch"
Co do comp score na GT, na zasadach Teleportu, to po moim trupie, ze tak powiem . . .


A ja na dodatek wezme walizeczke z C4 i bedzie po moim i wsyzstkich kilmaciarzy trupie :P To by byl szczyt kretynizmu takie zasady na takim turnieju.... i mam szczera nadzieje ze tkai glupi wyskok jak CS na masterze jest jednorazowy i nieudany eksperyment zakonczy sie nie ustanawianiem tego wiecej.... A sama sugestia CS na GT to szczyt!!
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Cyel

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2004, 07:56:34 am »
Zwróćcie jeszcze uwage, jak bezczelnie wymieszane są elementy (tylko te przydatne oczywiście ! :twisted: ) mortali, bestii i demonów !  ;)

Co sądzicie o tej ilosci piesków... wiem, że mogłoby być ich dużo więcej...ale troche martwi mnie ukryty w nich potencjał panik, zwłaszcza, jak będę musiał wysłac smoka (i generała) gdzieś okrężną drogą, żeby zejść działom z pola widzenia...

I jak z przedmiotami dla generała? Czy Armour of Tortured Souls to dobry patent ? (chodziło mi głównie o te wszystkie bolce....) bo jest trochę droga... (No, ale mam ją już wpisaną w swoim fluffie :) )

Offline trojek84

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2004, 08:46:44 am »
Cytat: "Cyel"
Zwróćcie jeszcze uwage, jak bezczelnie wymieszane są elementy (tylko te przydatne oczywiście ! :twisted: ) mortali, bestii i demonów !  ;)

Co sądzicie o tej ilosci piesków... wiem, że mogłoby być ich dużo więcej...ale troche martwi mnie ukryty w nich potencjał panik, zwłaszcza, jak będę musiał wysłac smoka (i generała) gdzieś okrężną drogą, żeby zejść działom z pola widzenia...

I jak z przedmiotami dla generała? Czy Armour of Tortured Souls to dobry patent ? (chodziło mi głównie o te wszystkie bolce....) bo jest trochę droga... (No, ale mam ją już wpisaną w swoim fluffie :) )


W sumie cos w tym jest ze pomieszane... jendak mimo wszystko jest to  bardzo klimatyczne, zobaczysz, trafisz na imperium z 4 dzialami i w 1 rundzie jak nie bedziesz mial lasu ani domku, zrobi z Ciebie armie w pelni klimatyczna ladujac 4 kule w smoka :) tak samo klimatycnzym Cie chaos krasie uczyni :P masz za malo silnej kawalerii, ja bym wstawil chosenow zmiast jednego "fasta" czy zamiast dwoch-trzech bo i tak, na co Ci to... jak chcesz byc power gammer to na maxa a nie jakies polsrodki stosujesz :P
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Cyel

Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2004, 10:38:21 am »
Powergamerem...no co Ty?!?  ;) ... nie chcę przedabrzać...chcę mieć różniste jednostki. Chaosaurusa chcę nie tylko dlatego, że będzie mi się nim łatwo i bezstresowo grało, ale i dlatego, że chcę sobie go zrobić z carnosaura i licze na to, że wyjdzie ładnie.

Chyba zdejmę ten stygmat Slaanesha ze Spawna, bo on już zupełnie od czapy tam jest.... szkoda mi tylko tej dodatkowej kosteczki ruchu...:)

Barbarossa

  • Gość
Chaos na GT (+ jaki CS?)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2004, 11:51:04 am »
Robercie, bądź odważny i trwaj przy swoim. Jeśli na turnieju nie będzie Cscore, masz absolutne prawo wystawić armię powergamerską.

Co do stygmatu Slaanesha na Spawnie - już podaję klimatyczne uzasadnienie. Otóż jest to naprawdę stygmat Nurgle'a, tylko sprawił, że Spawn ma straszną biegunkę. Dlatego biega tak szybko - szuka kibla po całym polu bitwy.

Przy odrobinie samozaparcia tego typu historie można zrobić dla wszystkich jednostek "odstających", spisać, i jak ktoś będzie wątpił w "klimat" - pokazać mu taką historię armii.  ;)

 

anything