trawa

Autor Wątek: ,klimatyczne, armie ???  (Przeczytany 18819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Herudaio

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:03:26 pm »
Co do tego argumentu że przecież Sauron zapłacił 100 pkt za pierścień to popatrzcie na profil Froda, potem na np Pippina i powiedzcie mi dlaczego on tyle kosztuje?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Lu-trz

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:43:45 pm »
Herudaio :
1. Nie grywam Sauronem (raz zagrałem i widać było że jest zbyt mocny). To praktycznie jedyny bohater naprawdę wart więcej niż jego cena.
2. Frodo ma jakby troche więcej, wounds, might, will niż Pippin. Gdyby dodatkowo płacił 100 pkt za pierścień można by jeszcze polemizować.
Ale nie o to chodzi. Jeśli ktoś wystawia w bitwie figurkę Saurona za 500 pkt. (potencjalnie 20 ran) to wystawienie Froda za 65 pkt. i przez to "odparowanie" pierścienia za 100 pkt. czyli negatywna ingerencja w rozpiskę przeciwnika już na stole urąga zasadzie fair – play.


Jankielu :
Sun-Tzu radzi, że najlepszym sposobem wojowania jest pokrzyżować plany wroga. Można to robić komponując swoją fajną i przemyślaną rozpiskę (np. jest gość który oświeca swoje armie Galadrielą i zło trafia go bronią miotaną tylko na 6+, albo taki mniej wyrafinowany, który wspiera Berserekerów orkami otrzymujący 3 ataki za 21 pkt, albo w ogóle nie wystawia bohaterów przez co ma chmarę szeregowych jednostek). Jest frajda, jest dużo myślenia co i jak wystwić, kombinowania co wystawi przeciwnik. Takie działania prowadza jednak do coraz mocniejszych i ciekawych rozpisek. Bitwy stają się zbyt emocjonujące i wciągające. Jest też wyższa szkoła jazdy – nie wysilać się przy tworzeniu własnej rozpiski – za to zrobić wszystko aby jeśli nie uniemożliwić to przynajmniej uprzykrzyć grę przeciwnikowi. Super sposobem na przemyślane rozpiski jest zarzucanie im braku klimatu. W ten sposób eliminuje się ryzyko, że przeciwnik wystawia coś czego się nie spodziewasz – praktycznie każdej rozpisce można zarzucić coś „nieklimatycznego”. Klimaciarstwo ma w dodatku jakąś dziwną zbieżność z cechami PG, często odpowiednio do sytuacji uznaje, że armia powinna albo być róznorodna :
http://www.cytadela.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=236&mode=&order=0&thold=0

Albo też jednorodna (takie odnoszę wrażenie czytając posty w tym dziale – może się mylę) . Zależy co wystawia przeciwnik (czasem nawet tylko potencjalny).
W każdym razie najlepiej jak będzie słabsza od armii klimaciarza. Albo co najmniej taka, jakiej się spodziewał w najgorszych koszmarach.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Herudaio

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:53:29 pm »
Lu-trz też nie grywam Sauronem, jedynie chodziło mi o zwrócenie uwagi ze w takim razie Frodowi też się powinno wykupywać pierścień :), albo odkupywać.
Co do klimaciarstwa, nie rób z LotRa Warmłotka, bo tam też się słyszy takie argumenty, ja staram się grać z klimatem, ale nie zawsze, co to za frajda grać 3 razy z tą samą armią, i np. Galadriela w armi Gondoru, czy też avenger u elfów mnie nie razi ale to zazwyczaj jest gdy jest to n-ta bitwa z rzędu (werzcie mi że czysty i klimatyczny Gondor może się znudzić po n bitwach), nie razi mnie gdy osoba wie po co go wystawia, to raz, a dwa nie lubie jakby np ktoś cały czas wystawiał tego typu "eksperymenty", i to w zarówno grach turniejowych jak i nie
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiszkA

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 01, 2004, 01:28:22 pm »
Cytuj
"The One Ring" jest w posiadaniu Saurona. Frodo ma tylko "The Ring" jak już chcesz być taki dokładny.


Ok, ja juz sie nie udzielam  :wall:
Podejrzewam, ze juz czytales, Jankielu - mimo to radze sobie powtorzyc, wszak takie dzieło powino sie chyba znac na pamiec  ;)

http://www.cytadela.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=30
G: 3248856

Offline baloon

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 01, 2004, 01:57:13 pm »
Z tego miejsca chciałbym gorąco pozdrowić wszystkich wielbicieli Dwóch Pierścieni na jednym polu gry :o . Niech moc powergamingu będzie z Wami.

A swoją drogą to czemu nie dać po Pierścieniu każdemu kto chce? W tym duchu apeluję: Pierścień dla mumakila!!! Pierścień dla mumakila!!!...

P.S.
A i jeszcze jedno. Prosiłbym abyście napisali jakąś erratę do "Władcy Pierścieni" bo mistrz Tolkien chyba się pomylił pisząc tylko o jednym pierścieniu.
apraszam do galerii:
http://sakhet.rsc.pl/thumbnails.php?album=237
głosujcie, komentujcie, podziwiajcie

Jankiel

  • Gość
,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 01, 2004, 02:39:55 pm »
Cytuj
Ale nie o to chodzi. Jeśli ktoś wystawia w bitwie figurkę Saurona za 500 pkt. (potencjalnie 20 ran) to wystawienie Froda za 65 pkt. i przez to "odparowanie" pierścienia za 100 pkt. czyli negatywna ingerencja w rozpiskę przeciwnika już na stole urąga zasadzie fair – play

Zwłaszcza, ze nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, iż to Frodo ma zabierać pierścień Sauronowi. To jest powergaming w najgorszym tego słowa znaczeniu. Czemu nie wychodzicie z założenia, że skoro na stole jest i Frodo i sauron, to swój pierścień traci Frodo?
Cytuj
Z tego miejsca chciałbym gorąco pozdrowić wszystkich wielbicieli Dwóch Pierścieni na jednym polu gry  . Niech moc powergamingu będzie z Wami.

 :lol:
Uwielbiam takie głupoty. Wystawienie Froda, by odebrać auronowi pierścień to jest właśnie esencja klimatu. Zezwolenie przeciwnikowi na używanie pierścienia, za który zapłacił 100 punktów, to jest powergaming. Witamy w krainie absurdu...
Cytuj
Ok, ja juz sie nie udzielam  
Podejrzewam, ze juz czytales, Jankielu - mimo to radze sobie powtorzyc, wszak takie dzieło powino sie chyba znac na pamiec

To było tylko przytoczenie zasad pierścienia z podręcznika. Pierścienie u Saurona i Froda nazywają się trochę inaczej.
Co za problem uznać, że w takiej bitwie the one ring spoczywa na palcu Saurona, a pan Frodo ma jakiś inny magiczny pierścionek pozwalający mu znikać? Trzeba tylko odrobinkę wyobraźni. Ale tej jak widać szanownym "klimaciarzom" brakuje.
Cytuj
w takim razie Frodowi też się powinno wykupywać pierścień , albo odkupywać.

Istniej spora różnica między działaniem pierścienia u Froda i Saurona.

Offline Lu-trz

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 01, 2004, 03:52:34 pm »
HERUDAIO :
„Lu-trz też nie grywam Sauronem, jedynie chodziło mi o zwrócenie uwagi ze w takim razie Frodowi też się powinno wykupywać pierścień, albo odkupywać. „
Wsierawno – nie bardzo mnie to dotyczy, niemniej jednak wyczuwam wielki potencjał chaosu w Twojej propozycji. Zaraz ktoś powie, że bierze Froda (65 pkt) bez pierścienia (100 pkt) w związku z czym fordo bez pierścienia kosztuje go –35 pkt. (minus 35 pkt).

”Co do klimaciarstwa, nie rób z LotRa Warmłotka, bo tam też się słyszy takie argumenty, ja staram się grać z klimatem, ale nie zawsze, co to za frajda grać 3 razy z tą samą armią, i np. Galadriela w armi Gondoru, czy też avenger u elfów mnie nie razi ale to zazwyczaj jest gdy jest to n-ta bitwa z rzędu (werzcie mi że czysty i klimatyczny Gondor może się znudzić po n bitwach), nie razi mnie gdy osoba wie po co go wystawia, to raz, a dwa nie lubie jakby np ktoś cały czas wystawiał tego typu "eksperymenty", i to w zarówno grach turniejowych jak i nie.”
Ależ ja właśnie staram się zwrócić uwagę, że stosowanie zasad „klimatyczności” z WFB do LOTRa jest nieporozumieniem ! Mnie np. nudzi jak mój kumpel wystawiając leśne elfy : bierze zawsze 3-5 bohaterów w bitwach na 500 pkt. finał jest taki że moje orki są go wstanie wystrzelać. Możemy sobie tak gadać i gadać.
Ta cała dyskusja staje się męcząca i chyba wymyka się spod kontroli. Bo to o czym tu dyskutujemy jest całkowicie nie konstruktywne.


DO WSZYSTKICH :

Reasumując : myślę że każdy powinien grać tak jak chce a innym od tego wara, co najwyżej mogą z taką osobą nie grać. A na turniejach regulamin powinien jasno regulować jakie mogą być rozpiski.

Tak więc ZAMIEŚCI KTOŚ TE ARMY LISTY Z WD ???!!!
Bo już mnie szlag trafia ...
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Draugdin

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 01, 2004, 10:31:43 pm »
Też bym chętnie zapoznał sie z tą owianą już legendą Army List z WD o której wszyscy tak żywo dyskutują.
Szukałem w Poznaniu WD ale tego numeru jeszcze nie mają.  :cry:
here is no better Magic than Steel...

Offline Lu-trz

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 02, 2004, 09:30:15 am »
A ja oglądałem numer z czerwca i lipca. znalazłem tylko zdjęcie WSZYSTKICH figurek Gondoru - od Elendila i Isildura po Trebuchet. Ale jak dla mnie ma to niewiele wspólne z klimatyczną lista armii Gondoru.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline MiszkA

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 02, 2004, 07:19:28 pm »
Mhm, Lu-trzu, nei przyjrzales sie dokladnie - zamieszczony zostal pierwszy 'odcinek' army listow, scislej gondor wraz z sojusznikami - profile wojownikow z panstw lennych gondoru zajmuja dobre kilka stron...
G: 3248856

Offline Lu-trz

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 03, 2004, 03:20:58 pm »
Żeczywiście. Tyle, że wygląda na to, że rozpiska Gondoru z Dol Amrotem jest w kategorii Allied Force Lists w której znajduje się tez rozpiska z bitwy pięciu armii (krasnoludy, elfy leśne i rohańczycy). Czyli GW stosuje w miarę podobną logike do mojej jeśli chodzi o klimat bitew  :roll: .
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Ribald

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 03, 2004, 09:47:17 pm »
Nie wiem czy to jest dla Ciebie powód do zadowolenia :P  :P  :P

I skończmy wreszcie kwestię ringów-jeśli Sauron jest na placu i wyda 100 punktów to obojętnie kto by nie był z 2 strony, to Sauron wykuty przez siebie Pierścień Jedyny zwany One Ringiem ma. I mieć go żadna inna istota nie może. Dajmy spokój z "innymi" pierścieniami

Na wieki wieków. Enter
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline MiszkA

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 03, 2004, 09:52:33 pm »
Cytuj
znajduje się tez rozpiska z bitwy pięciu armii (krasnoludy, elfy leśne i rohańczycy). Czyli GW stosuje w miarę podobną logike do mojej jeśli chodzi o klimat bitew  .


LOL :P nie zauwazylem ;]  :lol:  :lol:  :lol:  Noo, interesujace....(dramat  :wall:  ) Mozesz dokladnie powiedizec co tam bylo? bo ja nei widzialem...^^
G: 3248856

Offline Lu-trz

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 04, 2004, 12:17:28 pm »
Army listy, które zamieścił Jankiel :
Dla dobra :  :lol:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=7765&postdays=0&postorder=asc&start=0
I dla zła :  :lol:  :lol:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=7765&postdays=0&postorder=asc&start=15
Chyba jednak TLA ma znacznie lepsze wyczucie smaku i klimatu niż GW.

Dla GW
1. Klimat bitwy oddaje Allied Force Lists
2. Klimat krainy oddają rozpiski danej krainy
Ale zgodność z duchem książki nie leży GW zbytnio na sercu.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline xavious

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 04, 2004, 09:26:20 pm »
witam panow  :D  ja tak zawsze bede na koncu, i na poczatku sie wpisywal  :P  w najsmielszych snach nie spodziewalem sie, ze moja mala prowokacja rozsosnie sie do rozmiarow tak olbrzymiej dysputy :P  to byl moj pierwszy post :D czuje sie godnie powitany 8)
lurtz w swym ostatnim poscie ujal to co ja raz po raz ( czesto okreznymi ) drogami staralem sie przekazac  :) takze chwala Ci Lurtz, za umiejetnosc wlasciwego przelewania swych mysli na lamach forum, i nie tylko :D w dzisiejszych czasach to prawdziwy skarb :D
co do fantazji...zawsze mozna uznac LOTRa za zwyklego ( nie powiazanego z tworczoscia Tolkiena ) bitewniaka...zalatwilo by to wszystkie dylematy moralne, dotyczace klimatycznosci etc. moznaby wymyslic swoja historie, nadac wymyslone przez sie imiona bohaterom...stworzyc cos w pewnym sensie nowego...
co do sporu kto powinien posiadac pierscien...hmm, zbieram strone tzw. Dobra wiec moja opnia nie bedzie raczejokrzyknieta stronnicza  :D  sadze, ze jesli juz dopuszcza sie mieszanie bohaterow roznych tolkienowskich epok, to pierscien powinien byc po stronie Sauroniantka :D aczkolwiek pisze to z bolem serca  :wall: pierscien, byl wlasnoscia Pana Ciemnosci ( i tylko jego ) gdy ten byl w formie cielesnej ( a w takiej dali nam go goscie z GW - btw. nie wyobrazam sobie go w innej :D ).
jak widac z mojego postu wywiazal ciekawy ( choc dla niektorych jalowy ) dialog...jednakze, gdy przeczytalem wasze wypowiedzi...doszedlem do wniosku, iz moj post byl troche bezsensowny...
poniesiony chwila, i emocjami ( slowo ,,klimatyczny ,, naprawde mi zbrzydlo :D  ) wypocilem cos naprawde nie przemyslanego- bo na dobra sprawe to jakimi armiami gramy zalezy tylko od nas samych ( wiem, ze nie jest to zbyt odkrywcze stwierdzenie ), liczy sie wylacznie frajda jaka nam LOTR niesie  :D niniejszym obiecuje& przyzekam na przyszlosc bardziej rozwazyc temat, ktory wniose na forum  :oops:
ps. ...drachenfeles( jesli przekrecilem nicka - wybacz :oops: ) zwracam honor miales racje :oops:
da sie klimatyczna armia (np. Rohanu ) rozgromic armie Mordoru ( podczas gry powyzej 2000tys ) - uswiadomil mi to Cypher- greetings :D
- kolejnym z powodow ( oprocz malej roznorodnosci jednostek - rozumiem, ze da sie robic konwersje etc . ) dla ktorych zbieranie klimatycznej armii, jest cholernie trudne ( przynajmniej dla mnie ) sa koszta  :cry: kupienie jednostek ( regularnych - mowie o polskich zlotych ) na okolo 2500tys punktow, jest nie lada wydatkiem, i nie kazdy moze sobie na niego pozwolic ( ja nie moge )...faktycznie, prosciej jest zbierac armie mieszana...jest tylko jedno ,,ale,,  mowie szczerze:gdyby istnialo wiecej zroznicowanych jednostek do danej nacji - prawdopodobnie bez zawachania zdecydowalbym sie na jedna ze stron, a tak...gram jak gram, lecz wcale mi to nie przeszkadza... 8)
ps2. moze dlatego nie rozumiem walki o klimatycznosc, bo nie jestem ortodoksyjnym fanem Tolkiena ( od razu tlumacze 1 raz czytalem trylogie + ,,hobbita,, na dlugo przed wydaniem filmu - jakies 6 lat wstecz )...osobiscie za mistrza uwazam Sapkowskiego, i czekam...marze, ze moze kiedys, ktos zrobi na podstawie jego tworczosci jakiegos wypasionego bitewniaka...ech... :oops:
iecz przeznaczenia ma dwa konce...jednym jestes Ty...

 

anything