trawa

Autor Wątek: ,klimatyczne, armie ???  (Przeczytany 18816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xavious

,klimatyczne, armie ???
« dnia: Czerwiec 25, 2004, 12:23:35 pm »
witam !
zbieram tzw. Armie Dobra :P jest ona dosc spora ( ponad 2000tys) punktow...sklada sie z : 14elfow, 10 khazadow, daina, balina, aragorna, 24 minas tirith, 30 rohimirow, 12 riders of rohan, radagasta, gwaihira, enta, gandalfa na cienistogrzywym, galadrielli&celeborna, boromira. w planie mam jeszcze pare wydatkow, no ale coz ! wrocmy do tematu...nie wiem jak dla was, ale np. jesli ja nie rozgrywam scenariuszy- tylko wielkie bitwy zbieranie tzw. KLIMATYCZNEJ ARMII jest po stronie Swiatla niezwykle utrudnione  ! ! ! oczywiscie- chcialbym zbierac np. armie krasnoludzka. Tylko jest pare szkopolow : a.zbyt mala roznorodnosc jednostek ( nie przeszkadza w malych bitwach - ale w duzych...) b.jak nawet najwieksza- tego typu armia ma poradzic sobie z -sauronem+sarumanem+4nazghulami+witch king+regularne wojsko ( i jeszcze pare zlych wymiataczy :)  
jednym slowem bez magow, w LOTR, ani rusz ! ( w duzych bitwach )
moglby sie ktos przyczepic, ze np. elfy maja dwojke magow, ale np. do ktorej ze stron zaliczyc Gandiego, czy Radagasta ???
reasumujac, uwazam ze jesli chodzi o LOTR slowo ,,klimatyczny,, ( jesli chodzi o duze bitwy) powinno byc stosowane z wieksza ostroznoscia...co wy na to ????
ps.uprzedzajac zarzuty...wiem, ze podobno do duzych bitew jest warhammer, a nie LOTR, ale preferuje ten system. FIGSY LOTR'a RZADZA !!!!!!  :D  :D  :D
iecz przeznaczenia ma dwa konce...jednym jestes Ty...

Offline Barlog007

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2004, 01:34:17 pm »
klimat to wyjątkowo delikatna sprawa i każdy go czuje troche inaczej ale sądze że się troszeczkę mylisz :) w dobrej armii nie tak wcale trudno stworzyć dosyć klimatyczną armię na małe bitwy, ale dla armi zła też nie jest tak łatwo zrobić dostatecznie klimatycznej armii gdyż np. gobliny (MORIA) i uruki (ISENGARD) według mnie nie tworzyłyby klimatycznej armii :) tak jak już wspomniałam klimat to wyjątkowo indwidualna sprawa :)
 popiołów strzelą znów ogniska,
A mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król-tułacz wrócz na stolicę.

Offline MiszkA

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2004, 04:10:26 pm »
balrog polecam nieco rozwijac swe mysli, bo posty takie jak ten ostatni nie maja sensu.

---------

Szczerze mowiac, to po tym, co masz, widac ewidentnie, ze nawet nie probowales robic duzej klimatycznej armii...

Co do Twojego przykladu - w Srodziemiu krasnoludzkich magów nei uswiadczysz, dlaczego zatem mieliby sie oni pojawiac w figurkowcu...?

Gandalf i Radagast nie sa przyporzadkowani do zadnej armii. moim zdaniem Gandalfa akurat mozna przyporzadkowac do wlasciwie kazdej armii, nie wylaczajac krasnali. Z Radagastem jest neico trudniej, ale jesli sie uprzec...


----------
Cytuj
tego typu armia ma poradzic sobie z sauronem+sarumanem+4nazghulami+witch king+regularne wojsko


1. Wystawienie Sarumana w armii ktora proponujesz jest nieklimatyczne :P
2. Z sauronem moglybybyc problemy, reszta jest do zjechania wlasciwie kazda armia dobra.
G: 3248856

Offline drachenfeles

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2004, 09:21:13 pm »
Cytuj

Z Radagastem jest neico trudniej, ale jesli sie uprzec...


tak właściwie samo wystawienie Radagasta powinno odbywać się tylko na specjanych zasadach, podczas gdy gandalf był wiecidupa i biegał po całym śródziemiu to radagast siedział w domu i nikt poza sarumanem nie mógł go z niego wyciągnąć.

Offline Herudaio

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2004, 10:25:02 pm »
Radagast biegał po lasach więc powinien najczęściej IMO być wystawiany z armiami typu czystego Mirkwoodu, Lothlorien może, razem z Drzewcem etc.
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline drachenfeles

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2004, 11:11:28 pm »
radagast nie biegał po lasach, był odludkiem i siedział w swoim domu, rozmawiał tylko z ptakami, nawet magią zanadto się nie zajmował - wolał ptaki.

Offline Watcher

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2004, 11:18:17 pm »
Cytat: "drachenfeles"
radagast nie biegał po lasach, był odludkiem i siedział w swoim domu, rozmawiał tylko z ptakami, nawet magią zanadto się nie zajmował - wolał ptaki.
Zawsze można zainscenizować starcia z początków jego kariery.. Mówi się, że fascynacja tego Istari zwierzętami była jego swego rodzaju upadkiem (choć mniej złowrogim niż upadek Sarumana), stąd wniosek że początkowo Radagast był chyba mniej antyspołeczny..

BTW, rozpatrując ten wczesny okres Istari można by też wziąć pod uwagę dwóch Błękitnych Czarodziei :)
Marcet sine adversario virtus

Offline MiszkA

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2004, 07:46:33 am »
aspoleczny ;]

BTW maly offtop bedzie, mianowicie chodzi mi o to, czy wiadomo cokolwiek o pozostalych dwoch czarodziejach?
G: 3248856

Offline Ribald

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2004, 08:08:12 am »
Prawdopodobnie poświęcili się misji " nawracania" ludów na wschodzie, ale co się z nimi stało nie wiadomo. Jeden zwał się bodajże Pallando...
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Keldon

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2004, 10:05:54 am »
Hmm, myślę że dzisiejszy LOTR nie jest jeszcze w pełni przystosowany do wielkich bitew. Ponoć mają w podręczniku Battle On Pellenor Field być zasady do większych bitew. Przy okazji wyjdzie sporo nowych figurek, co też urozmaici wielkie bitwy. Myślę że poprostu praktycznie każdej armii na dzień dzisiejszy "czegoś" brakuje, przez co te wielkie bitwy w ich wykonaniu wyglądają jak atak klonów. Ale to się zmieni, wyjdą dodatki do elfów, krasnali, mam nadzieję że też do uruków itd. Żeby chociaż dwie nowe jednostki do każdej nacji wyszły, to znacznie by urozmaiciło grę. Ale to raczej przyszłość, jednak na dzień dzisiejszy też nie jest tak bardzo źle. Przy odrobinie chęci i fantazji można zrobić klimatyczną armię, z figurek które nie miały w fabule nic ze sobą wspólnego. Ale można zawsze wymyślić jakąś historię, np. zgubiony oddział elfów w Gondorze, albo elf w rohanie, który narobił mnóstwo dzieci. Albo krasnoludy, które przez jakąś dawną przysięgę są zobowiązane teraz walczyć u boku ludzi. Można nawet wymyślić syna Aragorna, którego w obawie przed śmiercią z ręki najeźdźców, Arwena zamknęła w wiklinowym koszyczku i puściła rzeką. Plemię isengardzkich Uruk - Hai, którzy nauczyli się rozmnażać i żyć poza Isengardem, odnaleźli na brzeku rzeki zawiniątko w którym mały gondorski bobasek sobie smacznie spał. Lecz w Urukach dużo się zmieniło, przestały być tak brutalne jak kiedyś, więc nie zjadły niemowlaka, ale go przygarnęły, a Uruczyce wychowywały go na swego współplemieńca. Teraz Aragorn junior dorósł i nie wyobraża sobie życia poza plemieniem, jest gotów dla niego walczyć, nawet ze swoim ojcem, gdyż nie zdaje sobie sprawy z pokrewieństwa.

Jak widzicie, można na prawdę przeróżne armie powymyślać, nawet te najogromniejsze,  klimat zawsze można jakoś naciągnąć i opowiedzieć swoją historię przed bitwą, żeby przeciwnik nie patrzył na ten zbiór figurek jak na przypadkowo wyłożone na stół.

Offline GICO

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2004, 10:42:08 am »
armiom którym nie mozna zarzucić że nie mają jednostek to są gondor i mordor. Można na trzecim miejscu wcisnąć jeszcze isengard. Reszta armi ma po prostu albo zbyt dużo jednostek zwykłych lub zbyt duzo bohaterów np. elfy, ale ucieszyłem się przy wydaniu shaodws and flames bo pojawiła się tam nowa jednostka uruk-hai i dodatki do goblinów co może siwadczyć o tym że Gw do końca nie zapomni o stworzonych wcześniej armiach w przyszłych dodatkach.
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Herudaio

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2004, 03:24:43 pm »
właśnie s&f po za tym że jest w całości głównie obrazkami to mi się bardzo podobał, sporo jednostek różnych, do różnych ras, anie cały czas Gondor, Gondor, Mordor, Mordor :|, co do Pallanda i Allatara bo tak się nazywali, to poszli na wschód tam pomagać, tolkien ich wstawił ale też nie wiedział za bardzo co z nimi zrobić, bo dużo jest sprzecznych zapisków, ale najprawdopodobniej "sprowadził ich na złą stronę" :) Co do Radagasta to się nie zgodzę że siedział cały czas w domu, chociażby to że był jednym z głównych członków białej rady, i może się w nią żarliwie nie angażował, ale w niej działał, czyli do rivendell jeździł :) i do eregionu wcześniej
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline xavious

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2004, 07:26:41 pm »
ok, panowie...klimaty etc. ale jak, ( powtorze dla lepszego efektu ) JAK?klimatyczna armia Rohanu, dwarfoof or smthng, ma pokonac armie urokow, orkow + Saruman, Sauron, troll, 5 nazghuli, i reszty chlopakow. Posiadajac za magow Gandiego & Radagasta na przyczepke ????
klimat - tak, na male kameralne bitewki...lecz jesli ktos lubi duze sprawa ma sie inaczej..
w duzych bitwach(powyzej 2tys)- armia Rohanu, Dwarfoow, Gondoru, elfow wygladalaby jak slusznie kolega powiedzial, jak atak klonow...nie wiem jak wy, ale jesli lorze gruba kase, to oprocz wspanialego hobby, oczekuje grywalnosci, ktora daje armia mieszana...jest roznorodna pod wzgledem wygladu, jak rowniez pod wzgledem roznorodnych statow, umiejetnosci...jesli lubie duze bitwy, a podobaja mi sie ( ba! ja je kocham :oops: ) figurki Lorda nie widze innego wyjscia ! ! ! bo napewno nie rozpoczne kolekcjonowania jakze bajeczno/ klimatycznej  :P armii w warhammerze ...
co do pytania, czy probowalem zbierac tzw. klimatyczna armie - odp. jest prosta...NIE, gdyz odpoczatku to nie mialo dla mnie sensu ! ! !
co do logicznego uzasadnienia, wystepowania walczacych u swego boku krasnoludow, elfow, ludzi sadze, ze w obliczu tak wielkiego zagrozenia jakim jest Sauron i jego swita, zaniklyby wszelkie antypatie rasowe...sam mistrz w swej tworczosci raczyl nas przykladami takich zachowan chocby ost.przymieze...pozatym sama nazwa ,,WOLNE LUDY,, chyba powinna tlumaczyc wiele, przeciw Sauronowi stanela zlepka roznych nacji, bo tylko laczac swe sily mogli mu sprostac !
reasumujac, gdyby Rohan, lub Krasnoludy posiadaly bardziej zroznicowane jednostki...moglyby w systemie LOTR pelnic samodzielne funkcje ( w duzych bitwach ) ale jak na razie, sa tylko czescia mojej ( i pewnie wielu innych ) armii....
Pozdrawiam ( szczegolnie Lorda Cyphera - i tak Cie zmiazdze szumowino, nawet CI qrna Sauroniontko nie pomoze :D )
peace
iecz przeznaczenia ma dwa konce...jednym jestes Ty...

Offline MiszkA

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2004, 08:08:02 pm »
buehehehe, powtorzyles to samo co w pierwszym poscie tego tematu  :wall: wiedz, ze nie masz obowiazku zbierac klimatycznej armii, nie musisz sie tez tlumaczyc z twojego wyboru, bo szczerze mowiac wyglada na to, ze wlasnie probujesz to robic...


Cytuj
JAK?klimatyczna armia Rohanu, dwarfoof or smthng, ma pokonac armie urokow, orkow + Saruman, Sauron, troll, 5 nazghuli, i reszty chlopakow


Tu rowniez sie powtarzasz - armia zla ktora wymieniasz jest NIEKLIMATYCZNA...
swoja droga armia dwarfow jest w stanie pokonac zarowno mordor jak i isengard, co wielokrotnie udowodniono na polu bitwy...

Cytuj

armia Rohanu, Dwarfoow, Gondoru, elfow wygladalaby jak slusznie kolega powiedzial, jak atak klonow...


Rozumiem, ze chcesz, zeby kazda figurka byla inna itd - nic nei stoi na przeszkodzie bys skonwertowal swoje figurki - klimat bedzie, a nie bedzie 'ataku klonow'... Zreszta mnie akurat takie cos bardzo sie podoba, uwielbiam patrzec na liczne, podobne z wygladu oddzialy.
Cytuj


co do logicznego uzasadnienia, wystepowania walczacych u swego boku krasnoludow, elfow, ludzi sadze, ze w obliczu tak wielkiego zagrozenia jakim jest Sauron i jego swita, zaniklyby wszelkie antypatie rasowe


Bla, Bla, Bla... Moge grac z rywalem posiadajacym nieklimatyczna armie, ale nie znosze, kiedy mowi mi on, ze to armia z bitwy 5 armii, pol pelennoru(choc to juz predzej) etc. - po prostu mnie to denerwuje...
G: 3248856

Offline drachenfeles

,klimatyczne, armie ???
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2004, 08:27:40 pm »
Zgadzam się z MiszkĄ

Cytuj

co do pytania, czy probowalem zbierac tzw. klimatyczna armie - odp. jest prosta...NIE, gdyz odpoczatku to nie mialo dla mnie sensu ! ! !


Współczuję

Cytuj

reasumujac, gdyby Rohan, lub Krasnoludy posiadaly bardziej zroznicowane jednostki...moglyby w systemie LOTR pelnic samodzielne funkcje ( w duzych bitwach ) ale jak na razie, sa tylko czescia mojej ( i pewnie wielu innych ) armii....


Mów za siebie