trawa

Autor Wątek: Stars in black  (Przeczytany 13558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spajder

Stars in black
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2003, 10:31:24 am »
Wachowscy Bros twierdzą, że efekty z najnowszego Matrixa już nie będą tak łatwe do podrobienia jak na przykład unikanie kul.

Co myślisz Staszku? Potrafiłbyś zrobić sklonowanie Smitha?
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline staszek

Stars in black
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 19, 2003, 05:25:44 pm »
Luzik! Dajcie mi kasę, jaką mieli Wachowscy na Matrixa, a nie takich Smithów Wam sklonuję ;) A serio - w sumie to wbrew pozorom bardzo prosty zabieg - za jedyne 30.000.- złotych wynajmuje się MILO (taki komputerowo sterowany mega-cyber-kran do kamery, ktory potrafi co do milimetra i milisekundy powtarzać nieskonczana ilosc razy identycznie to samo ujecie) i filmuje sie wybiegajacego aktora tyle razy ile ma pojawić się klonów. Trzeba pamiętać, by tak poprowadzić ruch aktora przy każdym dublu by po montażu jeden w drugiego nie właził. Potem już tylko przechlapane mają graficy, którzy klatka po klatce tworzą maski przeźroczystości wycinające Smithów w każdym ujęciu. Wreszcie - składa się to w całość i tyle ;) W ten sposób powstała m.in. reklama jakiegoś banku, w której gra kilkudziesięciu Januszów Gajosów. Zresztą patrząc na zwiastun widać, że w większości ujęć te wszystkie klony to obiekty 3D, czyli już w ogóle łatwizna ;) A czy będzie trudno podrobić "Reloaded" ? Pożyjemy, obejrzymy - zobaczymy... W wakacje startuję z nową, niekomercyjną, internetową produkcją - będzie to znów parodia, więc mam okazję sprawdzić swoje możliwości.

Offline Spajder

Stars in black
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2003, 05:34:02 pm »
Podobnie było z RMFowym Stuhrem, ale tam postarano się go jeszcze wkleić w pyszczek pieska.

A mój braciszek coś mi tłumaczył, że przy wieloSmithie został zastosowany jakiś trick tzw. lustrzany. Wydaje mi się jednak, że ty wiesz troszkę więcej, chyba.

Jeszcze jedno. Czemu upierasz się przy Gwiezdnych Wojnach? Jesteś fanatykiem? Może masz jakichś innych mistrzów poza Lucasem.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline staszek

Stars in black
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 19, 2003, 06:44:43 pm »
Stuhr był robiony zupełnie inaczej - o wiele, wiele prościej (jeśli myślisz o tej reklamie w sejmie). Wersja w mieszkaniu z pieskiem faktycznie mogła być robiona z MILO, ale nie musiała.
Nie wiem, jaki "trick lustrzany" masz na myśli, ale - jak już wiele razy wspominałem - ja jestem tylko zwykłym reżyserem, a nie specjalistą od efektów specjalnych. Nie znam wszystkich technik. A co do moich "mistrzów" - to nie mam żadnych. Lucas nie jest moim mistrzem. Jest jednym z wielu znanych, "sprawdzonych" twórców, z których doświadczeń staram się korzystać. Z każdego czerpię to, w czym akurat jest najlepszy. Nie jestem też "fanatykiem" Star Wars i wcale się przy "Gwiezdnych Wojnach" nie upieram. Po prostu robiąc parodię dobrze jest wybierać tematy najlepiej znane - dlatego ten nowy projekt będzie parodią zabójczej mieszanki Star Wars, Władcy Pierścieni i Wiedźmina - z domieszką Matrixa, Terminatora, Blade-a i jeszcze-nie-wiem-czego: zależy, jakie mega-produkcje będą się pojawiały w kinach ;)

Offline adiego

Stars in black
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 19, 2003, 06:50:56 pm »
Czyli jednym slowem zapowiada sie calkiem ciekawie;-)
Wlasnie tacy ludzie jak Ty maja szanse zmienic cos w kinie polskim. Bo jak na razie, po takim "Quo Vaids" - ach te efekty specjalne - nie wroze najlepiej;(

Czy bedziesz wydawac swoje filmy na DVD?;p
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline staszek

Stars in black
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 19, 2003, 07:26:30 pm »
Na DVD miał być wydany mój kinowy debiut "Gwiazdy w Czerni", ale - jak zapewne wiecie - z powodu afery Rywina cała produkcja przesuneła się na nie-wiadomo-kiedy :( Ta niekomercyjna zabawa, którą planuję zacząć w wakacje nie może być oficjalnie rozprowadzana ze względu na prawa autorskie. Będzie dostępna w internecie i może na CD dołączonym do jakiegoś magazynu jako Fan-Film.  Zobaczymy. Ogólnie - będzie to serial (planuję 5 odcinków po ok. 15 min.) rozgrywający się na granicy światów: fantasy i S-F.

Offline Spajder

Stars in black
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 20, 2003, 09:59:40 am »
Koniecznie daj znać na tym topicu, kiedy i gdzie będzie to można ściągnąć lub zakupić.

Nie zapominaj o rodakach  8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline staszek

Stars in black
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 20, 2003, 03:51:53 pm »
Jasne, że dam znać, ale pierwsza część pojawi się najwcześniej po wakacjach. Tylko w internecie, bo sprzedawać tego oczywiście nie mogę...

Offline adiego

Stars in black
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 20, 2003, 09:30:33 pm »
Jak jakis Twoj film pojawi sie na DVD, to pamietaj - masz u mnie patronat medialny;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline dhutirth

Stars in black
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2003, 01:38:43 pm »
Obejrzałem ten trailer, a raczej parodię trailerów :) niedawno i muszę przyznać... Gratuluję talentu i... poczucia humoru.
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline dawidos

Stars in black
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 11, 2003, 08:39:43 am »
Tak się składa ,że jestem fanem Star Wars i ze wszelkich dostępnych parodii trailer Staszka Męnderka jest najlepszy. Widać ,że Pan te ma talent , niezrównane poczucie humoru (Kończ Waść , wstydu oszczędź :D ) i czuje klimat gwiezdnej sagii. Gratuluję i czekamy na koniec afery.
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

 

anything