trawa

Autor Wątek: Space Wolfs - masz problem?  (Przeczytany 150321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline faj3r

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1275 dnia: Styczeń 14, 2010, 07:16:31 pm »
mnie szkoda slotu elit.
1x wolf scouts
1x wolf guard
1x dred
...po przemyśleniu tematu ja brałbym LW grając Grimnarem - WG w Troopsach i zwalnia mi się slot na LW.
Trzeba przyznać, że są bardzo klimatyczni i Wilkowi.

"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein

Offline Czaj-nik

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1276 dnia: Styczeń 20, 2010, 11:12:58 pm »
<nvm, nie tu chciałem>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 11:18:37 pm wysłana przez Czaj-nik »
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline faj3r

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1277 dnia: Styczeń 22, 2010, 09:21:18 am »
mam pytanie - jaki podkład będzie lepszy do malowania Wilkowego - czarny czy biały? Zazwyczaj używałem czarnego, ale ostatnio widziałem w sieci sporo wilkowych modeli malowanych na białym podkładzie. Co byście radzili?

"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein

Offline Tomkow

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1278 dnia: Styczeń 22, 2010, 09:35:16 am »
To zależy jaką techniką malujesz. Z okazji nowej edycji zmieniłem nieco system malowania moich wilków i na tę okazję spróbowałem właśnie białego i czarnego podkładu. Jeżeli malujesz bardzo rozwodnioną farbą (bardzo dużo warstw szarej farby), to zaczynając od czarnego masz od razu cień. Jeżeli chcesz używać washy, to warto zacząć od białego, bo przy małej liczbie warstw łatwiej szary nałożyć na biały niż na czarny. Ja ostatecznie maluję z washami, bo chcę, żeby cienie miały różne odcienie (brązy i czernie), a później wszystko poprawiam rozwodnionym szarym i białym. W moim przypadku podkład nie ma znaczenia, bo i podkład i warstwę podstawową szarego kładę aerografem (od razu robię też wstępne rozjaśnienie - pryskam pod stałym kątem rozwodnionym białym, żeby zobaczyć jak się rozkłada światło). Na łatwość malowania nie ma to wpływu, to jedynie kwestia odcieniu - będzie nieco jaśniejszy lub nieco ciemniejszy.

Offline faj3r

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1279 dnia: Styczeń 26, 2010, 09:54:06 pm »
dzięki - muszę popróbować.

Słuchajcie, mam pytanie o Army Buildera - czy najnowszy codex wilkowy jest dodany porządnie? Zastanawiam się czy kupić program i chciałem zapytać. Gram tylko wilkami, więc jak nie chodzą to mi nie potrzebny.

"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein

Offline b00g

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1280 dnia: Styczeń 27, 2010, 07:27:18 am »
Hmm, generalnie AB zawsze dobrze ma zrobioną bazę. Aktualnie wymaga drobnych poprawek ze względu na nowy faq. Najlepiej będzie jak ściągniesz sobie AB i uaktualnisz bazę, następnie sam sprawdzisz.

pzdr

Offline faj3r

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1281 dnia: Styczeń 27, 2010, 07:38:23 am »
dzięki.
A baza będzie działała z Trialem? Na razie nie mam licencji.

"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein

Offline b00g

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1282 dnia: Styczeń 27, 2010, 07:50:02 am »
Tak będzie działała ale będziesz mógł wybrać tylko 3 jednostki.

pzdr

Offline Lesio

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1283 dnia: Luty 07, 2010, 09:13:53 pm »
Naszła mnie ostatnio taka wątpliwość w temacie wilków. Na stronie ligowej panowie sędziowie przegłosowali, że bohater na wilku ma T4(5) i do PKZ miał trafić pkt:
Cytuj
Bohater na Thunderwolfie posiada Toughness 4(5), tak więc nadal dostaje Instant Death od broni z S8 (i więcej). Analogicznie, bohater na Thunderwolfie uzbrojony w Powef Fist/Thunder Hammer (bądź też inną broń z analogiczną zasadą dublowania S), posiada Strength 9.

Czy zatem po zmianie z FAQ dającej T5 hero dostał S10 z fistów/hammerów czy nadal jest tak jak w tym niedoszłym PKZecie?
It's all fun and games until someone loses an eye...
Then it's fun and games without depth perception^^

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1284 dnia: Luty 07, 2010, 09:16:52 pm »
PKZ wyleciał chyba cały. Bohater na wilku oczywiście ma 10 S.

Eidit:

Te PKZ zostały poprawione zgodnie z FAQiem:

http://liga40k.com/dload.php?action=file&id=2

Wiec nie wiem skąd wziąłeś tamten zapis.

Offline Lesio

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1285 dnia: Luty 07, 2010, 09:23:40 pm »
Właśnie o to chodzi, że PKZ wyleciał cały i chciałem się upewnić jaki jest ostateczny pogląd na tę sprawę. A zapis wziąłem z forum ligowego, bo taki właśnie PKZ miał być dodany.
It's all fun and games until someone loses an eye...
Then it's fun and games without depth perception^^

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1286 dnia: Luty 07, 2010, 09:41:06 pm »
Właśnie o to chodzi, że PKZ wyleciał cały i chciałem się upewnić jaki jest ostateczny pogląd na tę sprawę. A zapis wziąłem z forum ligowego, bo taki właśnie PKZ miał być dodany.

 W każdym bądź razie jedyny pekaz nad którym jeszczeszcze sa jakieś spory dotyczy paszczy, reszta jest umieszczona.  :)

Offline Raca

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1287 dnia: Marzec 12, 2010, 02:11:37 pm »
Czy u wilkowych scoutow pojedynczy model moze wziasc meltabombe czy tylko caly sklad ??

Offline mlodyrs

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1288 dnia: Marzec 12, 2010, 02:41:22 pm »
Cały oddział. Ew. dołączyć WG z melta bombą.

Offline PaulShin

Odp: Space Wolfs - masz problem?
« Odpowiedź #1289 dnia: Czerwiec 12, 2010, 09:15:47 am »
Podzielę się z wami moimi nieco chaotycznymi przemyśleniami może do czegoś dojdziemy! ;) Ostatnio tak sobie siedzę i myślę nad Wilkami w porównaniu do innych Marinów i doszedłem do wniosku, że w sumie w Wilkach brak jest takiego elitarnego, wyróżniającego się oddziału. Jasne są Wolf Guardzi, ale 1. Mało kto używa osobnego ich oddziału (chociaż są tacy!) 2. Jeśli chcemy się trzymać "wytycznych GW" i fluffu to generalnie i tak są podobni do zwykłych Grye Hunterów, różniąc się ew. sprzętem i kolorem naramiennika ( i głowami! ;)). A mi właśnie głównie chodzi o to drugie. Takie Death Company, Sanguinary Guard, Honor Guard, Sternguardzi, Vanguardzi (choć tych akurat prawie nie ma na stołach), wszyscy pięknie wyróżniają się w swoich armiach (Wszak Sternów można, a wręcz dex nakazuje, malować trochę inaczej). Wilki są takie trochę inne pod tym względem. Nie wspomnę już jak wyglądają sztampowe rozpiski, a przecież, nie jedyne którymi można skutecznie grać.

Dobra do czego zmierzam? Termosy! Mój pierwszy zakup do Wilków to był box termosów. Skleciłem ja sobie z nich Wolf Lorda (Takiego jak standardowy na wilku ale bez wilka!) 2x combi-melta (a ile się namęczyłem żeby zdobyć te z chaosowych termosów) i fist, 2x frost blade storm shield, a oprócz tego niedokończony 2xclaw z aobr, który najpierw miał być Lone Wolfem, a teraz sam już nie wiem. Trochę ich poużywałem, złe nie były, ale jak człowiek zobaczył co można było za tą cenę mieć... Tym niemniej, ciekawi mnie jakie są wasze doświadczenia z termosami i czy ktoś był w stanie doprowadzić je do stanu używalności? Z wyłączeniem Cyklona oczywiście. Ostatnio kusi mnie zmontować, albo przemontować tych co mam, żeby zrobić coś w stylu: 2x combi-melta fist, 3x storm shield i albo 2 frost blade albo nie, 3x zwykły, lub 2x zwykły + Lord. Zwykłe termosy złe nie są, a są taniutkie, 33 punkty. Co o tym sądzicie? Czy mój post w ogóle ma sens? :P

 

anything