trawa

Autor Wątek: Wróżki i wróżbici... ;-)  (Przeczytany 12096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoM@R

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2002, 06:04:33 pm »
Cytat: "Arusiek"
Ja sądze ze Polska tez moze byc 2gą francją. Musimy przede wszystklim nasze dzieci wychować na komiksach, zamiast czytanie bajek, każmy im czytać komiksy(

Dobry pomysł ,a jak będą chciały wyjs na dwór lub coś zjeść mozna bedzie zastosować teks "a przeczytałeś dzisaj jakis komiks"lub "jak nie przeczytasz thorgala 11112# to nie dostyaniesz jeśc" :mrgreen:
mmmm....

Offline Arusiek

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2002, 06:12:15 pm »
A tych co nie przeczytali Kaznodzieji będą topić w kwasie

Offline axel

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 30, 2002, 07:45:49 pm »
Powracając do tematu.
Myśle sobie.  :) Rynek się ustabilizuje.Będzie wydawan raczej stała liczba tytułów.Ceny nie wzrosną. Komiks w końcu przestanie byc kojarzony wyłacznie z opowiastkami o facetach w rajtuzach lub "głupawymi smiesznymi historyjkami", generalnie z czymś wyłącznie niepoważnym,  z czytelnikami (mężczyznami) lub dziećmi tejże płci. Stanie się czymś normalniejszym, mniej niszowym.
Życzę sobie. Komiks polski rośnie w siłe i staje się jednym z naszych najlepszych towarów eksportowych oraz dziedzictwem narodowym, które trzeba pielęgnować. Powstają w związku z tym stypendia dla tworców. Powstają biblioteki tylko z komiksami we wszystkich językach świata. Oraz oczywiście w dalszej perspektywie muzeum komiksu (muzea?) i centrum wspierania działalności komiksowej, tłumaczenia komiksów ip.. Ostatecznie polski komiks rzuca świat na kolana...
Oj chyba ktoś miał podobne życzenia... :oops:

Offline Arusiek

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 30, 2002, 08:02:32 pm »
Cytat: "axel"

 Komiks polski rośnie w siłe i staje się jednym z naszych najlepszych towarów eksportowych oraz dziedzictwem narodowym, które trzeba pielęgnować. Powstają w związku z tym stypendia dla tworców. Powstają biblioteki tylko z komiksami we wszystkich językach świata. Oraz oczywiście w dalszej perspektywie muzeum komiksu (muzea?) i centrum wspierania działalności komiksowej, tłumaczenia komiksów ip.. Ostatecznie polski komiks rzuca świat na kolana...
Oj chyba ktoś miał podobne życzenia... :oops:


Jeżeli możesz to napisz mi gdzie są muzea (lub muzeum) komiksu i biblioteki z komiksami we wszystkich językach świata. Chętnie sie tam wybiore

Offline axel

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 30, 2002, 08:47:35 pm »
Cytat: "Arusiek"
Cytat: "axel"

 Komiks polski rośnie w siłe i staje się jednym z naszych najlepszych towarów eksportowych oraz dziedzictwem narodowym, które trzeba pielęgnować. Powstają w związku z tym stypendia dla tworców. Powstają biblioteki tylko z komiksami we wszystkich językach świata. Oraz oczywiście w dalszej perspektywie muzeum komiksu (muzea?) i centrum wspierania działalności komiksowej, tłumaczenia komiksów ip.. Ostatecznie polski komiks rzuca świat na kolana...
Oj chyba ktoś miał podobne życzenia... :oops:


Jeżeli możesz to napisz mi gdzie są muzea (lub muzeum) komiksu i biblioteki z komiksami we wszystkich językach świata. Chętnie sie tam wybiore

To były pobożne życzenia... :)
Ale okazuje się, że są muzea  komiksu :D.
O to kilka, które znaleźć można w necie (czy to juz uzależnienie?):
www.nyccomicbookmuseum.org (szukaja w tej chwili lokum w NY)
www.moccany.org (też Stany i zero adresu :? )
ALe za to w realu: Niemcy, Munsterstrasse 7 45657 Recklinghausen
( www.artgate.de/comic-book )
i Austria Stadionstrasse 38/Museumplatz 1, 2700 Wiener Neustadt
Chciałoby się sobie (tzn. Polsce, jej obywatelom) takie muzea wywróżyć :D

Offline Macias

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 30, 2002, 09:03:25 pm »
wedlug mnie nie ma bata,komix zawsze bedzie zjawiskiem srednio marginalnym w tym kraju.jasne,moze i bedzie troche lepiej,ale na druga francje/japonie/usa nie liczmy. a co do Chifu,zgadzam sie,przyjazn to podstawa,ale niekoniecznie wiaze sie z wspolnymi hobby

Rorkas

  • Gość
Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 31, 2002, 05:52:26 am »
Cytat: "axel"
Powracając do tematu.
Myśle sobie.  :) Rynek się ustabilizuje.Będzie wydawan raczej stała liczba tytułów.Ceny nie wzrosną. Komiks w końcu przestanie byc kojarzony wyłacznie z opowiastkami o facetach w rajtuzach lub "głupawymi smiesznymi historyjkami", generalnie z czymś wyłącznie niepoważnym,  z czytelnikami (mężczyznami) lub dziećmi tejże płci. Stanie się czymś normalniejszym, mniej niszowym.
Życzę sobie. Komiks polski rośnie w siłe i staje się jednym z naszych najlepszych towarów eksportowych oraz dziedzictwem narodowym, które trzeba pielęgnować. Powstają w związku z tym stypendia dla tworców. Powstają biblioteki tylko z komiksami we wszystkich językach świata. Oraz oczywiście w dalszej perspektywie muzeum komiksu (muzea?) i centrum wspierania działalności komiksowej, tłumaczenia komiksów ip.. Ostatecznie polski komiks rzuca świat na kolana...
Oj chyba ktoś miał podobne życzenia... :oops:


Stypendia dla tworcow i pomoc wladz jusz teraz istneje w Finlandii.

Offline themon-Felków Twórca

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 31, 2002, 10:14:55 am »
a ja patrząc z nadzieją w kryształową kule widze siebie rysującego komiksy i zarabiającego na tym dobre, choc nie kolosalne pieniądze. w ksiegarniach natomiast wyraźnie dostrzegam tyle tytułów które chce kupić, że musze szukać jakiejś fuchy, żeby mi kasy na to starczyło (obecnie niestety pasujących mi pozycji wyszło z 8-9 w całym roku z hakiem). sąsiadka zaś nie patrzy na mnie jak na debila i nieroba tylko dlatego, ze zarabiam siedząc w domu i rysując ("no i ta diaabelska muzyka! mówię pani, pani Wiciakowa, on się niedługo doigra!).
   a właściwie to kiedy sięgam po mój prekognicyjny przyżąd, to nie myślę wcale o komiksach, lecz bardziej społecznie wygląda ta wizja, gdyż nie nad komiksem obecnie boleję a nad kondycją tłustej tłuszczy zdehumanizowanej. ale to już OT, więc basta. i Nowego Roku życzę a nie takiego tylko nowego.

Offline Macias

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 31, 2002, 01:13:09 pm »
moze i komix polski rzuci swiat na kolana,ale kiedy rysownicy przestana rzezbic CIAGLE undergroundowa krecha,tylko narysuja cos na poziomie n.p Jima Lee,Mariniego itp.

Offline An-Nah

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 31, 2002, 03:40:31 pm »
Me też patrzy w kryształową kulę i widzi siebie siedzącą na karku rodzeństwu, które rysuje komiksy ;) I piszącą im scenariusze ;)
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Rorkas

  • Gość
Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 31, 2002, 10:14:51 pm »
NIE NA TEMAT (CUJO). Z NOWYM ROKIEM, BO UNAS JUSZ NADZEDL. HO HO HO... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Offline Clayman_

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 01, 2003, 03:59:38 am »
ok,nie wytrzymam kolejnego takiego postu rorkasa:)))SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!
(szkoda ze ten przejaw empatii zostani skasowany,nieczesto to sie zdarza w moim wykonaniu)
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline An-Nah

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 01, 2003, 07:55:15 am »
Clay, może nie... to chyba najlepszy temat do skłądania życzeń... Wszystkiego dobrego w nowym roku!
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Macias

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 01, 2003, 08:08:54 am »
wszystkim forumowiczom- oby ten rok byl lepszy od poprzdnich,czyli...wszystkiego najlepszego!

Offline fjtk

Wróżki i wróżbici... ;-)
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 01, 2003, 09:36:42 am »
Życze wszsytkim dobrych klimatów w nowym roku, spełnienia wszystkich marzeń i setek komiksów!!!
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.