Autor Wątek: Black Metal  (Przeczytany 55556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

Black Metal
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:16:44 am »
Cytat: "Clayman_"

a co inspiratora:czy to nie oni byli perwsza  blackmetalowa kapela?z tego co wiem jako pierwsi zaczeli uzywac tej nazwy do okreslenia swojej muzyki

Nagrali płyte o nazwie ,,black metal", ale patrząc na to z perspektywy czasu to oni własciwie black'u jeszcze nie grali.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Clayman_

Black Metal
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 30, 2004, 11:06:39 am »
ale w momencie gdy nagrywali ta plyte to wlasnie muzyka na niej zawarta okreslana byla mianem "black metal",a wiec w 82 to wlasnie venom gral black metal a pozniejsze kapele to wypaczyly bo uzywaly nazwy black metal do okreslenia innej muzyki,czyli to venom jest PRAWDZIWYM black metalowym zespolem:))
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Black Metal
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 30, 2004, 11:30:57 am »
Cytuj
a co inspiratora:czy to nie oni byli perwsza blackmetalowa kapela?z tego co wiem jako pierwsi zaczeli uzywac tej nazwy do okreslenia swojej muzyki

to zle sie orientujesz clayman. venom tak jak mowi raven nagrali plyte o nazwie "black metal" ale sami nie okreslili siebie jako zespol black metalowy, nie uwazali siebie takze za tworcow black metalu - jako calego ruchu a nawet gatunku muzycznego. poprostu euro.. zapozyczyl sobie ta nazwe. i sama muzyka venom tez z balck metalem wiele wspolnego nie miala, podobnie jak muzyka sodom, celti frost, bathory, kreator, destruction itp. owszem muzycy blackowi czerpali z ich dokonan jednak kiedy tamci tworzyli swoja muzyke, black metal nawet jeszcze nie powstawal w glowie pana aarsetha. co do samego venom to kapela "stara jak swiat" a balck metal jako Black Metal powstal tak naprawde gdzies na przelomie 89/90 roku juz po wydaniu "deathcrush" mayhem (rok 87)widac chlopcy dlugo dojrzewali (zgodnie z mysla schopenhauera).
Cytuj
nie wylapales ironii

malo mnie obchodza ironie...
Cytuj
bardzo nazistowskie  Jedną z wielkich inspiracji Varga wówczas była ,,Mein Kampf", dopiero później w wiezieniu mu sie poglądy odmieniły..

hmm. najgorsze jest to ze wlasnie mu sie nie odmienily, a dojrzaly , w kierunku jeszcze bardziej pierwotnym - cos co on nazywa wotanizmem (zreszta pisal o tym w sowich ksiazkach). varg obecnie rozroznia 3 rodzaje muzyki (przy czym trzeba wziac pod uwage to, ze dla niego muzyka jest nieodlacznie zwiazana z idelogia, nie ma muzyki dla "czystej" przyjemnosci grania) - 1. muzyka murzynska z murzynskimi textami (czyli pop, rock, metal, black metal(!)- i jego wlasne dokonania(sic!), ogolnie cala muzyka opierajaca sie na rytmie basowo-gitarowo-perkusyjnym, ktoer to instrumenty varg uwaza za "jedynie murzynskie"), 2. muzyka murzynska z aryjskimi textami (czyli nazistowki black metal, tych muzykow varg postanowil sprowadzic na jedyna sluszna droge na ktorej on sam sie znajduje) i 3. muzyka aryjska z aryjskimi textami (i to jest to co burzum robi obecnie, po "filosofem") - varg uzywa tylko germanskich "bialych" instrumentow - wszelkiego typu instrumenty klaiwiszowe, instrumenty takie jak rogi , dzwoneczki itp).
tak wiec na swoj sposob vikerness ewoluowal w sobie tylko znanym i wlasciwym kierunku, odcinajac sie od swoich blackowych korzeni (zreszta sam twierdzil ze nigdy black metalu nie tworzyl). czy to dobrze czy zle wie tylko on sam.
Cytuj
bo przy ich tworzeniu brał udział oczywiście Varg

varg nagrywal na ta plyte tylko niektore partie gitary (ewentualnie bassu), natomiast po morderstwie dokonanym na aarsethcie jego partie zostaly wyciete z plyty i nigdy na niej nie umieszczone.
Cytuj
ale kolejne płyty Mayhema są przecież coraz lepsze. Wolf's Lair Abyss, Grand Declaration of War

no coz , prawde mowiac obecny mayhem a ten stary mayhem , to dwie rozne kapele, tamta byla projektem ideologiczny, ta jest marketingowym. trudno porownywac nowe plyty do starych(starej), gdyz jest to dosc odemienny rodzaj muzyki (zwlaszcza "grand declaration...").
Cytuj
Istnieje też plotka,że zastrzelił się ,bo po prostu nie mógł znieść gustów muzycznych Euro(bo chłopcy z Mayhem i Varg, mieszkali sami w domku w ciemnym lesie, i musieli znosić swoje przyzwyczajnia).

coz na ten temat istnieje wiele plotek, natomiast raport policyjny i jego list samobojczy jednoznacznie wskazuja przyczyne smierci. w liscie byly texty typu "jestem demonem z lasu i do lasu wracam..."itp. co innego historia zmasakrowania ciala przez aarsetha i inne tego typu bzdety. natomiast smierci samobojcze wsrod muzykow black metalowych sa bardzo czeste , a dead byl wlasciwie ofiara swojego szalenstwa (kto o nim czytal ten wie).
Cytuj
Śmiejesz się z melodic blacku,

nie smieje sie, nie uwazam tej muzyki poprostu za black metal. jasno okreslilem co dla mnie jest black metalem.
Cytuj
którzy np. wielkiemu zespołowi Dimmu Borgir, zarzucają pozerstwo

to ich zdanie, dimmu borgir byl pierwsza kapela , ktora zaczela zarabiac powazna kase na black metalu (to sie nazywalo wtedy symphonic black o ile mnie pamiec nie myli), natomiast cala ta otoczka z zalozenia byla juz bzdurna, bo ci panowie ze swoimi smiesznymi corpse paintami, oblewaniem sie sztuczna krwia itp byli spoznieni conajmniej o kilka lat (dead w momencie kiedy oni jeszcze siedzieli u mamusi cial na koncertach swinie pila lancuchowa a siebie nozem...). w przeciwienstwie do tych starszych kapel oni zarobili na otoczce, nie bedac nigdy zaangazowanymi w prawdziwa "wojne".
Cytuj
Inny przykład, grupa Summoning

summoning to w ogole inna bajka. ale pozytywna bajka.
Cytuj
Może inaczej na to patrzę ale black metal to wielka i bardzo pojemna szufladka, do której można wrzucać najróżniejsze dziwadła,

niestety tak, i moze na szczescie tak.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Clayman_

Black Metal
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 30, 2004, 11:47:56 am »
Cytuj
to zle sie orientujesz clayman. venom tak jak mowi raven nagrali plyte o nazwie "black metal" ale sami nie okreslili siebie jako zespol black metalowy,

[/quote]
dziwne,wyraznie pamietam wypowiedz cronosa:"gramy black metal bo heavy metal jest dla panienek",i co ty na to?
Cytuj
malo mnie obchodza ironie...

wiem co masz mysli,tez jestem dumnym aryjskim wojownikiem ktory predzej zginie niz pozwoli by na jego twrzy zagoscil usmiech
slawa!!

Cytuj
poprostu euro.. zapozyczyl sobie ta nazwe. i sama muzyka venom tez z balck metalem wiele wspolnego nie miala, podobnie jak muzyka sodom, celti frost, bathory, kreator, destruction itp. owszem muzycy blackowi czerpali z ich dokonan jednak kiedy tamci tworzyli swoja muzyke, black metal nawet jeszcze nie powstawal w glowie pana aarsetha. co do samego venom to kapela "stara jak swiat" a balck metal jako Black Metal powstal tak naprawde gdzies na przelomie 89/90 roku juz po wydaniu "deathcrush" mayhem (rok 87)widac chlopcy dlugo dojrzewali (zgodnie z mysla schopenhauera).

no wlasnie o tym pisalem,pomimo tego ze takie okreslenie jak black metal bylo w uzyciu od 82(nawet slayer w poczatkach dzialalnosci byl tak okreslany,nic dziwnego zreszta skoro dosyc mocno inspirowal sie venomem) to wystarczylo ze jakies mroczne trole ukradly nazwe(a moze nie wiedzieli ze cos takiego istnieje?) by pojawialy sie wypowiedzi:"black metal byl juz w 82 ale to nie byl black metal bo black metal powstal dopiero w 89"
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Black Metal
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2004, 12:19:25 pm »
Cytuj
dziwne,wyraznie pamietam wypowiedz cronosa:"gramy black metal bo heavy metal jest dla panienek",i co ty na to?

to masz doskonala pamiec, ile wtedy miales lat???
Cytuj
wiem co masz mysli,tez jestem dumnym aryjskim wojownikiem ktory predzej zginie niz pozwoli by na jego twrzy zagoscil usmiech
slawa!!


zastanawia mnie co daje ci pisanie tego typu textow? to jakas terapia leczenia kompleksow? nie jestem ani aryjskim wojownikiem, ani nazista, ani poganinem wiec daruj sobie czlowieku tego typu zdania bo sam sie osmieszasz.
Cytuj
no wlasnie o tym pisalem,pomimo tego ze takie okreslenie jak black metal bylo w uzyciu od 82(nawet slayer w poczatkach dzialalnosci byl tak okreslany,nic dziwnego zreszta skoro dosyc mocno inspirowal sie venomem) to wystarczylo ze jakies mroczne trole ukradly nazwe(a moze nie wiedzieli ze cos takiego istnieje?) by pojawialy sie wypowiedzi:"black metal byl juz w 82 ale to nie byl black metal bo black metal powstal dopiero w 89"

haha, no to chetnie bede polemizowal - venom "welcome to hell" (pochwal sie clayman , ktora to plyta venom :)) uznana za tzw. nwobhm (jejku co to jest?) - nie majaca ani zadatkow ani ambicji na bycie black metalem stala sie owszem inspiracja dla kapel typu - slayer, exodus i METALLICA (yes!), - zauwaz ze to zespoly, ktore staly sie legenda gatunku zwanego thrash metalem (chociaz bedziesz sie pewno klocil). nawet lars ulrich wymienia ten zespol jako tworcow i pionierow thrash metalu (pomimo tego ze oficjalnie pierwsza thrashowa plyta byla KILL'EM ALL metallici, wydana  w 83), podobnie jak zafascynowany nimi kerry king itp.
nie zmienia to faktu , ze owszem conrad lant nazwal swoja plyte black metal i okreslal muzyke swojego zespolu mianem black metalu (glownie z tego powodu ze heavy metalen nazywano wtedy judas priest, def leppard itp)ale z Black Metalem, zarowno sama muzyka jak i dokonania czlonkow zespolu nie mialy nic wspolnego.
venom byl inspiracja muzyczna zarowno czlonkow grup Black Mtealowych jak i thrash metalowych, speed metalowych, death metalowych , a nawet grind core'owych, ale nie stworzyl ani nie byl inicjatorem ruchu zwanego powszechnie w skandynawii Black Metalem (hmm.. moze dlatego ze venom pochodzil z uk. a w czasie kiedy norwegowie "walczyli" panowie z venom juz nie nagrywali) , wiec nie wiem o co sie tu rochodzi. a my raczej dyskutujemy tu o Black Metalu a nie staramy sie sobie udowdnic , kto co wie i zna lepiej. podziel sie raczej swoimi wrazniami na temat tej muzyki, i zjawiska , na pewno wyjdzie totopicowi na lepsze niz wymienianie plyt venom w koejnosci chronologicznej.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Josef Knecht

Black Metal
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 30, 2004, 12:26:42 pm »
Cytuj
hmm. najgorsze jest to ze wlasnie mu sie nie odmienily, a dojrzaly , w kierunku jeszcze bardziej pierwotnym - cos co on nazywa wotanizmem (zreszta pisal o tym w sowich ksiazkach). varg obecnie rozroznia 3 rodzaje muzyki (przy czym trzeba wziac pod uwage to, ze dla niego muzyka jest nieodlacznie zwiazana z idelogia, nie ma muzyki dla "czystej" przyjemnosci grania) - 1. muzyka murzynska z murzynskimi textami (czyli pop, rock, metal, black metal(!)- i jego wlasne dokonania(sic!), ogolnie cala muzyka opierajaca sie na rytmie basowo-gitarowo-perkusyjnym, ktoer to instrumenty varg uwaza za "jedynie murzynskie"), 2. muzyka murzynska z aryjskimi textami (czyli nazistowki black metal, tych muzykow varg postanowil sprowadzic na jedyna sluszna droge na ktorej on sam sie znajduje) i 3. muzyka aryjska z aryjskimi textami (i to jest to co burzum robi obecnie, po "filosofem") - varg uzywa tylko germanskich "bialych" instrumentow - wszelkiego typu instrumenty klaiwiszowe, instrumenty takie jak rogi , dzwoneczki itp).


No więc wybaczcie moi drodzy ale to wystarczy mi, zeby uznac te muzyke za tworzona przez kompletnych idiotów.

Flirty z ideologią, toposami itp jak w Death In June pociagaja swoja tajemniczoscia, ale otwarte przyznawanie sie ze jest sie idiota nie pociaga mnie w zaden sposob (ten podzial muzyczny to szczyt debilizmu, zresztą wielki Varg winien wiedzieć, że to własnie rasa murzyńska wykazuje naturalne predyspozycje do tworzenia muzyki, wiec czyzby byli lepsi od bialych ?  :roll:  Zenada do n-tej potegi)
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Clayman_

Black Metal
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2004, 12:41:24 pm »
Cytuj
to masz doskonala pamiec, ile wtedy miales lat???

22,wypowiedz znalazlem na stronie poswieconej venom
ciekaw jestem czy ty znalazles jakas wypowiedz cronosa w stylu:"nie gramy i nigdy nie gralismy black metalu"?bo ja moge jeszcze wrzucic ten fragment:"Wierzysz w to, że jesteście prekursorami black metalu ?

No tak. Ja wymyśliłem to hasło. Mantas skomponował riffy, ja napisałem słowa do kawałka pt. Black Metal. Ten kawałek opowiada o Venomie i jest o tym, jak postrzegamy naszą muzykę - jako pierwsza prawdziwa blackowa kapela - oddaj duszę rock'n'rollowi... I tak dalej."
Cytuj
zastanawia mnie co daje ci pisanie tego typu textow? to jakas terapia leczenia kompleksow?

no cos ty,przeciez aryjscy wojownicy nie maja kompleksow
Cytuj
haha, no to chetnie bede polemizowal

ale to z czym bys polemozowal to twoja wczesniejsza wypowiedz napisana przy uzyciu innych slow :eek:
Cytuj
conrad lant nazwal swoja plyte black metal i okreslal muzyke swojego zespolu mianem black metalu (glownie z tego powodu ze heavy metalen nazywano wtedy judas priest, def leppard itp)ale z Black Metalem, zarowno sama muzyka jak i dokonania czlonkow zespolu nie mialy nic wspolnego.

heh,powtorze jeszcze raz,tylko prosciej
w 82 drugim venom nagrywa plyte black metal i tak samo nazywa swoja muzyke,a wiec w 82 to wlasnie to jest black metal i to ze kilka lat pozniej ktos uzywa tej nazwy do okreslenia innego rodzaju muzyki wcale nie sprawia ze venom przestal byc blackmetalowa kapela,
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Solitaire

Black Metal
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2004, 04:42:16 pm »
http://metal.eu.org/fun/slaughtering_the_faithful/
Jak tylko słysze o tej radosnej muzyce, przychodzi do mnie wizja jakże mrocznych fizis prawdziwych wojowników. :roll:
Szataniory zakapiory... aż strach się bać. :giggle:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Josef Knecht

Black Metal
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2004, 05:04:46 pm »
Buahaha

"Aryjscy wojownicy nie maja kompleksów", a powinni  :lol:
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Raven

Black Metal
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2004, 05:23:24 pm »
Muzyki Venom zbyt dobrze nie znam (a za tym co znam nie przepadam), jednak mimo wszystko przychylam się do stwierdzenia,że black metalu to oni jeszcze nie grali. To ,że sami tak mówili, to jeszcze nie znaczy przecież ,że tak było. Norwegowie (mayhem,burzum,darkthrone i co tam jeszcze było) na przełomie dekad zaczęli sami tak nazywać swoją muzykę, i przyjeło się tak określać tego typu twórczość. (Z reszta technicznie rzecz biorąc już nawet Bathorego, Celtic Frosta i ewentulanie Sodom, prędzej zaliczymy w poczet black metalowców niż Venom'a.) Bądźmy szczerzy, jesli walili takie texty jak ,,heavy metal jest dla panienek", to ten cały ich ,,black metal" był jedynie chwytem marketingowym... Ja też moge założyć zespolik trashowy, tyle,że zamiast solówek na gitarze, będą solówki na trąbce, i powiedzieć: ,,gram Trąba-metal i nikt mi nie podskoczy". Ale jak za 10 lat, jakis zespolik zacznie grać całą swoją muzykę na trąbkach, i określi się mianem trąba-metralu, to w ich przypadku nazwa będzie słuszniejsza... :D :D :D
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline śmigło

Black Metal
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2004, 05:25:26 pm »
na to mi wyglada , ze ja i clayman mowimy o dwoch roznych black metalach. tez uwazam , ze aryjscy wojownicy powinni miec kompleksy.  :)
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Josef Knecht

Black Metal
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 30, 2004, 05:27:36 pm »
A niewpadło CI do głowy, że patrzysz z perspektywy na ewolucje gatunku ??? Bo to chyba oczywiste, ze nie potrafisz spojrzec na pojecie black metalu inaczej niz na okreslenie muzyki, ktora teraz sie tak nazywa. A Venom był pierwszy

Sorry, ale z logicznego punktu widzenia Clayman ma racje
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline śmigło

Black Metal
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 30, 2004, 05:53:14 pm »
niestety nie wpadlo, bo nie mowimy o zadnej ewolucji gatunku. clayman mowi o ludziach, ktoorzy sami o sobie mowili , ze tworza black metal, i nikt oprocz nich wtedy tak ich nie nazywal (patrzcie slayer, metallica, kreator, czy nawet sepultura). ja mowie o calym zjawisku, laczcacym w sobie muzyke, ideaologie religijna , polityczna itp, nie o pojedynczym zespole jak venom. ci panowie nazwali tak sami siebie , nie majac pojecia (przeciez) o tym co bedzie wystepowalo pozniej pod ta nazwa, nie byli wiec ani incjatorami zjawiska ani go nie spopularyzowali i nie rozprzestrzenili. chieli byc w tamtych czasach bardziej cool niz sabbath czy purple. natomiast nazwa zostala zapozyczona, owszem, do nazwania "czegos" co z venom mialo niewiele wspolnego (oprocz zapozyczenia nazwy). rownie dobrze mozna sie klocic o to czy japonskie zespoly grind core'owe graja black core, bo czerpaly z dokonan venom z plyty black metal. no bez jaj.  venom nie byl zespolem Black Metalowym, bo nigdy nie nalezal do tej sceny, rownie dobrze mozemy dyskutowac czy sodom byl bardziej blackowy niz venom (jako ewolucja gatunku), bo przeciez duzo swoich plyt nagral po venom, a w podobnym stylu...
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline alice_umbra

Black Metal
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 30, 2004, 05:54:52 pm »
a ja tam sie nie znam na black metalu i pewnie nigdy nie slyszalam venomow. z prostej przyczyny: ta muzyka mnie nie cieszy. podobnie jak dwa znielubiane przeze mnie gatunki metalu: doom i heavy (ci ostatni maja wokalistow z glosami, jakby im ktos za mocno sciskal orzeszki). zwyczajnie nie rozumiem, co spiewaja blackowi wokalisci, a to bywa frustrujace. moimi faworytami pozostaja zespoly gothic metalowe i paradise lost (za wyjatkiem pierwszych, doomowych plyt i ostatniej, rockowej plyty)
ave no fear of perfection - you'll never reach it.
-- Salvadore Dali

Offline śmigło

Black Metal
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 30, 2004, 05:57:47 pm »
w gruncie rzeczy wyspiewuja same glupoty, wiec nic nie stracilas.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.