Autor Wątek: Black Metal  (Przeczytany 55648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

Black Metal
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 30, 2004, 06:04:12 pm »
Cytat: "alice_umbra"
heavy(ci ostatni maja wokalistow z glosami, jakby im ktos za mocno sciskal orzeszki))
To raczej power metal a nie heavy. Chociaż Rob Halford... :D
A co do black metalu to się zgadzam :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Josef Knecht

Black Metal
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 30, 2004, 07:13:58 pm »
Cytuj
A co do black metalu to się zgadzam


Wiec jak mozesz uznawac za przelomowa w muzyce plkyte Burzum, skoro Varg spiewa kompletne głupoty ?

Cytuj
moimi faworytami pozostaja zespoly gothic metalowe


O ile bywają jeszcze czarujące zespoły doomowe - vide pierwze płyty Anathemy czy tez Tristania, to jedyna kapela z motywami gotyckimi ktora moge uznac za dobra, a nawet wyśmienitą jest The Gathering, jezeli ktos sie nie smieje sluchajac chocby Artroisis to ma serce z kamienia  :lol:

Cytuj
niestety nie wpadlo, bo nie mowimy o zadnej ewolucji gatunku. clayman mowi o ludziach, ktoorzy sami o sobie mowili , ze tworza black metal, i nikt oprocz nich wtedy tak ich nie nazywal (patrzcie slayer, metallica, kreator, czy nawet sepultura). ja mowie o calym zjawisku, laczcacym w sobie muzyke, ideaologie religijna , polityczna itp, nie o pojedynczym zespole jak venom. ci panowie nazwali tak sami siebie , nie majac pojecia (przeciez) o tym co bedzie wystepowalo pozniej pod ta nazwa, nie byli wiec ani incjatorami zjawiska ani go nie spopularyzowali i nie rozprzestrzenili. chieli byc w tamtych czasach bardziej cool niz sabbath czy purple. natomiast nazwa zostala zapozyczona, owszem, do nazwania "czegos" co z venom mialo niewiele wspolnego (oprocz zapozyczenia nazwy). rownie dobrze mozna sie klocic o to czy japonskie zespoly grind core'owe graja black core, bo czerpaly z dokonan venom z plyty black metal. no bez jaj. venom nie byl zespolem Black Metalowym, bo nigdy nie nalezal do tej sceny, rownie dobrze mozemy dyskutowac czy sodom byl bardziej blackowy niz venom (jako ewolucja gatunku), bo przeciez duzo swoich plyt nagral po venom, a w podobnym stylu...


A wiec nie liczy sie to co najpierw pod danym pojęciem występuje ? Dlaczego pozniejsi tworcy mieliby miec wieksze prawo do nazwy ?
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Raven

Black Metal
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 30, 2004, 08:21:33 pm »
Cytat: "Josef Knecht"

Wiec jak mozesz uznawac za przelomowa w muzyce plkyte Burzum, skoro Varg spiewa kompletne głupoty ?
??? Bo mi się podoba muzyka?? Bo jest smutna, agresywna i przepełniona nienawiścią?? Cholera, te rzeczy można wyczytac z formy utworów nie znając ich treści. Nie wiem o czym wrzeszczy Varg, ale jego wokal jest znakomity to takich utworów.
Cytuj

A wiec nie liczy sie to co najpierw pod danym pojęciem występuje ? Dlaczego pozniejsi tworcy mieliby miec wieksze prawo do nazwy ?
ech... Ale to i tak nie ma żadnego znaczenia. :D Bo na oficjalnych serwisach i tak Venom jako black metal nie figuruje.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Josef Knecht

Black Metal
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 30, 2004, 08:28:22 pm »
Cytuj
??? Bo mi się podoba muzyka?? Bo jest smutna, agresywna i przepełniona nienawiścią?? Cholera, te rzeczy można wyczytac z formy utworów nie znając ich treści. Nie wiem o czym wrzeszczy Varg, ale jego wokal jest znakomity to takich utworów.


Mnie to tam ze soba nie wspolgra. Jak mozna bra na powaznie muzyke, co do ktorej nie ma sie wątpliwosci o jej glupocie, mianowicie glupocie warstwy tekstowej. Albo uznaje sie zespol za pastiż, parodie i świadomy kicz (jak The Darkness) albo bierzemy na poważnie. Innego podejscia nie widzę.

Cytuj
ech... Ale to i tak nie ma żadnego znaczenia.  Bo na oficjalnych serwisach i tak Venom jako black metal nie figuruje.


Czytam między wierszami ze przyznajesz mi logiczna slusznosc  ;)  A ja mam pytanie: oficjalne serwisy muzyki Black Metalowej ? Bo z tegoc o mowil Clay to na swojej oficjalnej stronie twierdza zupelnie co innego  :P
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Raven

Black Metal
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 30, 2004, 08:50:47 pm »
Cytat: "Josef Knecht"

Mnie to tam ze soba nie wspolgra. Jak mozna bra na powaznie muzyke, co do ktorej nie ma sie wątpliwosci o jej glupocie, mianowicie glupocie warstwy tekstowej.
Przed chwilą przejrzełem texty Burzuma. Śpiewa dokładnie o tym o czym gra. O nienawiści, smutku i wszechobecnym żle. Nie stara się ukierunkować swojej nienawiści przeciwko konkretnym rzeczom. Więc od niego się odczep. Co do (niektórych) innych zespołów blackowych, to zgadzam się. Drą mordę o tym jak wielki jest Szatan, jak gwałcą dziewice, i jak palą kościoły, i jak mordują księży, i o tym jak wielkimi i dumnymi aryjskymi wojownkiami są :) Ale to jest częśc tej muzyki. texty o bezpodstawnej nienawiści do całego świata!! Black Metal ma agresywną formę więc i jego treśc jest agresywna. (z resztą i tak mało kto wie o czym oni spiewają :P) jakby śpiewali o różowych kwiatkach i chmurkach, nie byłoby to dobrze widziane. :D

Cytuj
oficjalne serwisy muzyki Black Metalowej ? Bo z tegoc o mowil Clay to na swojej oficjalnej stronie twierdza zupelnie co innego  :P
Ale na stronie oficjalnej Venoma?? To się raczej nie dziwię... to brzmi bardziej szpanersko ,,gramy black metal, heavy metal jest dla panienek" :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline sas

Black Metal
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 30, 2004, 09:41:36 pm »
heh ... ostatnio nam ojciec tego gatunku umarl - Quorthorn ... jemu z kolei nie macie nic do zarzucenia ... a legenda obrósl :)
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Clayman_

Black Metal
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:27:43 pm »
no coz,zal zespuc licznik ale sie wypowiem

Cytuj
Muzyki Venom zbyt dobrze nie znam (a za tym co znam nie przepadam), jednak mimo wszystko przychylam się do stwierdzenia,że black metalu to oni jeszcze nie grali. To ,że sami tak mówili, to jeszcze nie znaczy przecież ,że tak było. Norwegowie (mayhem,burzum,darkthrone i co tam jeszcze było) na przełomie dekad zaczęli sami tak nazywać swoją muzykę, i przyjeło się tak określać tego typu twórczość.

heh,zastanow sie kto jako pierwszy wymyslil pojecie "black metal" i okreslil co sie pod nim kryje
Cytuj
Bądźmy szczerzy, jesli walili takie texty jak ,,heavy metal jest dla panienek", to ten cały ich ,,black metal" był jedynie chwytem marketingowym...

nie!!!!naprawde?kto by pomyslal ze mozna robic muzyke zeby na niej zarobic :o
Cytuj
Ja też moge założyć zespolik trashowy, tyle,że zamiast solówek na gitarze, będą solówki na trąbce, i powiedzieć: ,,gram Trąba-metal i nikt mi nie podskoczy". Ale jak za 10 lat, jakis zespolik zacznie grać całą swoją muzykę na trąbkach, i określi się mianem trąba-metralu, to w ich przypadku nazwa będzie słuszniejsza...

nie chodzi o to jaka nazwa bedzie sluszniejsza tylko co ona naprawde oznacza
Cytuj
clayman mowi o ludziach, ktoorzy sami o sobie mowili , ze tworza black metal, i nikt oprocz nich wtedy tak ich nie nazywal

blad,po wydaniu "black metal" tak wlasnie przyjelo sie nazywac styl zespolu
Cytuj
ci panowie nazwali tak sami siebie , nie majac pojecia (przeciez) o tym co bedzie wystepowalo pozniej pod ta nazwa, nie byli wiec ani incjatorami zjawiska ani go nie spopularyzowali i nie rozprzestrzenili.

ale to nie ma nic do rzeczy co bylo pozniej,w 82 venom to black metal,i tyle,taka jest po prostu prawda i czego by panowie z mayhem czy burzum nie twierdzili nie zmienia to faktu ze po prostu ukradli termin black metal venomowi
Cytuj
rownie dobrze mozna sie klocic o to czy japonskie zespoly grind core'owe graja black core, bo czerpaly z dokonan venom z plyty black metal.

ale przeciez nikt tu nie twierdzi ze mayehem inspirowal sie czymkolwiek z tej plyty(poza nazwa)
chociaz pewnie wszysacy zinteresowani wiedza ze mayehem(i nie tylko) wykonywal covery venomu na koncertach a i o ile dobrze pamietam nagral cos
Cytuj
venom nie byl zespolem Black Metalowym, bo nigdy nie nalezal do tej sceny,

nie,venom byl zespolem blak metalowym na dlugo zanim ta smieszna scena w ogole powstala
Cytuj
Bo na oficjalnych serwisach i tak Venom jako black metal nie figuruje.

na jakich oficjalnych serwisach
Cytuj
Bo z tegoc o mowil Clay to na swojej oficjalnej stronie twierdza zupelnie co innego

hmm,nie pisalem ze cytaty sa z oficjalnej,byly to fragmenty wywiadow zamieszczonych na polskiej stronie venoma
Cytuj
to brzmi bardziej szpanersko ,,gramy black metal, heavy metal jest dla panienek"

no wiesz,znam bardziej szpanerskie rzeczy,np czarnobialy makijaz na ryju i topor w rece
Cytuj
heh ... ostatnio nam ojciec tego gatunku umarl - Quorthorn ... jemu z kolei nie macie nic do zarzucenia ... a legenda obrósl :)

bo nikt tu nie wie kto to jest,w koncu black metal zaczal sie dopiero od mayhem a bathory nie gralo black metalu bo nie byli czescia sceny :)))
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

Black Metal
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:33:36 pm »
TocóżżezeSzwecji...

Offline Clayman_

Black Metal
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:43:25 pm »
khem,pomylka
a wiec w polowie byli blackmetalowi :roll:
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Black Metal
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:47:29 pm »
Cytuj
A wiec nie liczy sie to co najpierw pod danym pojęciem występuje ? Dlaczego pozniejsi tworcy mieliby miec wieksze prawo do nazwy ?

liczy sie, ale caly czas wam tlumacze, ze tak naprawde chodzi o dwa rozne pojecia. co do nazwy Black Metal oznaczajacej ruch w norwegii w latach 89-1994(+-2l) panowie z venom nie maja sie nawet o co upominac (zreszta wcale tego nie robia) bo najzwyczajniej w swiecie nic z tym wspolnego nie mieli. czizes!!!!!!
Cytuj
Wiec jak mozesz uznawac za przelomowa w muzyce plkyte Burzum, skoro Varg spiewa kompletne głupoty ?


kto powiedzial, ze vikerness spiewa kompletne glupoty? my wychodzimy z zalozenia, ze spiewanie na dane tematy , w tej muzyce (nie pisze juz black metal, bo zaraz wrocimy znowu do nieszczesnego venom) to glpota bo sa w jakis sposob dla nas odrazajace - nazizm, satanizm, mordowanie ludzi (zyklon-b posuwali sie jeszcze dalej spiewajac jaki zbawienny wplyw na ludzkosc ma aids , wojna, obozy koncentarcyjne itp), ale ludzie tworzacy niegdys ta scene traktowali je bardzo powaznie (jak wiadomo z faktow, smiertelnie powaznie), wierzyli w to co robia i realizowali to o czym mowia (chociaz niektorym z nas moze sie to wydawac zle i nienormalne). dla tych panow to nie byly glpoty, tylko ich zycie, podobnie jak dla nas nie sa glpotami nasze codzienne problemy. mozna tego nie pochwalac, mozna to potepiac, ale jest to fakt, do ktorego sie odnosimy  (a przynajmniej powinnismy sie odniesc skoro a ten temat dyskutujemy).
Cytuj
Bo na oficjalnych serwisach i tak Venom jako black metal nie figuruje.

oficjalnych serwisach muzycznych nalezy dodac, gdyz black metal nigdy o oficjalnosc sie nie staral (taka smieszna rzecz : vikerness pytany w jednym z wywiadow, juz za czasow pobytu w wiezieniu o to czy na ksiazce "lords of chaos" widnieje zdjecie plonacego kosciola zrobione przez niego samego mowi- musialbym byc idiota zeby zbierac dowody przeciwko sobie - a przeciez gyby zalezalo mu na wiekszej popularnosci powiedzialby , tak jasne, jestem zly varg z lasu , to ja to zrobilem i mam jeszcze inne wesole foty. ponadto varg dostal maxymalny wyrok w norwegii 21l, wiec bylo mu wszystko jedno czy by cos mu tam dorzucili).
Cytuj
Mnie to tam ze soba nie wspolgra. Jak mozna bra na powaznie muzyke, co do ktorej nie ma sie wątpliwosci o jej glupocie, mianowicie glupocie warstwy tekstowej. Albo uznaje sie zespol za pastiż, parodie i świadomy kicz (jak The Darkness) albo bierzemy na poważnie. Innego podejscia nie widzę.


no coz , zgadza sie, "stary black metal" bierzemy na powaznie (tak ten, zly , nazistowko-satanistyczno-poganski, bynajmniej nie sluzyl do rozrywki), ten obecny, skomercjalizowany, powaznie traktowany byc nie moze (no bo czy mozna traktowac powaznie facetow okolo 30tki, ktorzy przebieraja sie w dziwaczne zbroje, cos tam wykrzykuja-ze wszystkich zabija- po czym wracaja do domu do zony i dzieci i przygotowuja synka/coreczke do komuni swietej w nastepny piatek)
Cytuj
Ale na stronie oficjalnej Venoma?? To się raczej nie dziwię... to brzmi bardziej szpanersko ,,gramy black metal, heavy metal jest dla panienek"

kazdy jakos musi na siebie zwrocic uwage (akurat venom nie moge zarzucic nic zlego bo bardzo ten zespol lubie, ale zapewne byla to forma , prowokacji, agresywnego marketingu)
Cytuj
Przed chwilą przejrzełem texty Burzuma. Śpiewa dokładnie o tym o czym gra. O nienawiści, smutku i wszechobecnym żle. Nie stara się ukierunkować swojej nienawiści przeciwko konkretnym rzeczom.

niestety ale varg ukierunkowywal swoja nienaiwsc przeciwko bardzo konkretnym rzeczom - przeciwko calej kulturze judeo-chrzescijanskiej, i bardzo konkretnie wynika to zarowno z jego muzyki , textow ( tytuly takie jak "jesus tod", "det som engang var" ,"dominus sathanas" i nie jest to zaden zaspiew satanistyczny(!) czy chocby napisany dla darkthrone na plyte "panzerfaust" - "quintessence" sa bardziej niz jednoznaczne) a takze oprawy wizualnej (genialne obrazy Theodora Kitellsena - odwolujace sie do symboliki i tradycji germanskich). vikerness byl bardzo zdeterminowany w tym co robil(i nadal jest - jego ucieczka z wiezienia rok temu), do tego stopnia, ze w sadzie podczas rozpraw mowil , ze niczego co zrobil nie zaluje, i ze z checia by to powtorzyl (mowa np. o morderstwie na aarsethcie).
Cytuj
!! Black Metal ma agresywną formę więc i jego treśc jest agresywna. (z

zgadza sie, scena black metalowa powstala po to by stoczyc wojne z kultura chrzescijanska w skandynawii, a nie toczy sie wojny pokojowymi metodami. agresja, przemoc, cierpienie, nienawisc sa nieodlaczna czescia tej muzyki i tego nurtu (tak ajk nieodlacznym aspektem pop/dance jest spiewanie zaplakanych wokalistek o kolejnym zerwaniu ze swoim loverboyem).
Cytuj
jakby śpiewali o różowych kwiatkach i chmurkach, nie byłoby to dobrze widziane

polecam zespol anal cunt (zespol grind core'owy, zreszta wiekszosci i tak by to nie sprawilo roznicy, w koncu darcie to darcie) - ci panowie przez lata swojej tworczosci nagrali kilka plyt, na ktorych otwarcie obrazali, wysmiewali wszystko i wszystkich (doslownie, z nazwisk , funkcji itp, nie oszczedzajac absolutnie nikogo ), i nagrali cos jak zadoscuczynienie - plyte "picnic of love", warto sprawdzic, niezapomniane przezycie zwlaszcza kiedy wie sie o czym spiewali na swoich normalnych plytach, a co zrobili na tej.
Cytuj
heh ... ostatnio nam ojciec tego gatunku umarl - Quorthorn ... jemu z kolei nie macie nic do zarzucenia ... a legenda obrósl :)

quorthon to faktycznie czlowiek legenda , osoba wazniejsza dla sceny niz venom, celtic frost, hellhammer. wielka szkoda ze umarl (zreszta w wieku 39lat), bo dla muzyki (a eksperymentowal z wieloma gatunkami) mogl zrobic jeszcze wiele dobrego.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline śmigło

Black Metal
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:57:24 pm »
Cytuj
blad,po wydaniu "black metal" tak wlasnie przyjelo sie nazywac styl zespolu

no coz ja czesciej slyszalem okreslenia tharsh metal...
Cytuj
ale to nie ma nic do rzeczy co bylo pozniej,w 82 venom to black metal,i tyle,taka jest po prostu prawda i czego by panowie z mayhem czy burzum nie twierdzili nie zmienia to faktu ze po prostu ukradli termin black metal venomowi

a znasz takie pojecie jak inspiracja??
Cytuj
wykonywal covery venomu na koncertach a i o ile dobrze pamietam nagral cos

np. "witching hour" na "deathcrush"

Cytuj
nie,venom byl zespolem blak metalowym na dlugo zanim ta smieszna scena w ogole powstala

jesli tak cie smieszy ta scena, to po co bierzesz udzial w tej dyskusji?
Cytuj
bo nikt tu nie wie kto to jest,w koncu black metal zaczal sie dopiero od mayhem a bathory nie gralo black metalu bo nie byli czescia sceny ))

przepraszam o kim mowisz? i skad ta pewnosc , ze tylko ty wiesz kim byl  pan tomas forsberg?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Clayman_

Black Metal
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 01, 2004, 02:12:29 am »
Cytuj
liczy sie, ale caly czas wam tlumacze, ze tak naprawde chodzi o dwa rozne pojecia. co do nazwy Black Metal oznaczajacej ruch w norwegii w latach 89-1994(+-2l) panowie z venom nie maja sie nawet o co upominac (zreszta wcale tego nie robia) bo najzwyczajniej w swiecie nic z tym wspolnego nie mieli. czizes!!!!!!

no,w koncu jednakj wydusiles z siebie to ze venom to black metal,brawo
Cytuj
no coz ja czesciej slyszalem okreslenia tharsh metal...

no coz,wychodzi na to ze zle slyszales
Cytuj
a znasz takie pojecie jak inspiracja??

wiesz smiglo,naprawde niezbyt dobrze rozmawia sie z kims kto co chwila zmienia swoje zdanie,oto twoja wypowiedz dwie strony wczesniej:" tworcy black metalowi wcale nie wymieniali venom jako glownego inspiratora calego ruchu."
Cytuj
jesli tak cie smieszy ta scena, to po co bierzesz udzial w tej dyskusji?

przeciez napisalem to na poczatku:dlatego ze lubie 3 pierwsze plyty venom:)))))
Cytuj
przepraszam o kim mowisz? i skad ta pewnosc , ze tylko ty wiesz kim byl pan tomas forsberg?

przepraszam,czy ogromny ":)" na koncu wypowiedzi nie przeszkodzil ci w potraktowaniu mojego postu na powaznie?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Josef Knecht

Black Metal
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 01, 2004, 09:44:27 am »
Cytuj
hmm,nie pisalem ze cytaty sa z oficjalnej,byly to fragmenty wywiadow zamieszczonych na polskiej stronie venoma


ALe wywiady byly przeprowadzone prawdopodobnie z  'oficjalnymi' muzykami Venom ?  :D
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Raven

Black Metal
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 01, 2004, 11:51:10 am »
Cytat: "Clayman_"

no,w koncu jednakj wydusiles z siebie to ze venom to black metal,brawo

Nie Clayman. Bullshit. Sciągnąłem sobie wczoraj i dzisiaj stare płytki Venoma. Jesli założyć ,że to jest ,,black metal", to pod ten gatunek mozna by było podciągnąć Slayera, Metallice a nawet i Ironów. Napisz, proszę, bo byc może po prostu tego jeszcze nie moge zauważyć. Czym płyty Venoma różnią się od ówczesnych płytek chociażby Slayera i Metallici? Wokal? no nie bardzo. wokalista Metallici drze się bardziej. Gitara prowadząca? ta chyba nawet w Venomie najbardziej przypomina gitarke ze starszych kapelek. Gitara rytymiczna i bas? też nie widac istotnych róznic. Perkusja? Rzeczywiście, przy perkusji zgodzę się,że ,,brzmi" bardziej jak u współczesnych zespołów blackowych. Ale to nie zmienia faktu, że późniejsze zespoły Thrashowe też grały w ten sposób. Clayman, powiedz mi czym rózni się ,,black metal" od ,,Thrash metalu" według Ciebie. Bo ja Naprawdę w muzyce ,,Venom" nie widzę nic nowego. A żeby móc stworzyć nowy gatunek muzyczny to musi się on różnić czymkolwiek od obecnie istniejących.

Cytuj
przeciez napisalem to na poczatku:dlatego ze lubie 3 pierwsze plyty venom:)))))
Które z black metalem miały tyle wspólnego co Avril Lavigne ma z punk rockiem.

Cytat: "śmigło"
no bo czy mozna traktowac powaznie facetow okolo 30tki, ktorzy przebieraja sie w dziwaczne zbroje, cos tam wykrzykuja-ze wszystkich zabija- po czym wracaja do domu do zony i dzieci i przygotowuja synka/coreczke do komuni swietej w nastepny piatek
Forma wyładowania agresji, i tyle. Na tej samej zasadie można powiedzieć o grach komputerowych. Czy to nie śmieszne ,że poważni ludzie, biegają w wirtualnym świecie z rakietnicami, i strzelają do swoich kolegów? A na dodatek cieszą sie jak dzieci gdy ich kumpel, zostanie po strzale rozerwany na strzępy?? Pewnie,że smieszne. Ale chyba lepiej żeby agresja była wyładowywyana w ten sposób. De Facto, Muzyka współczesnych zespolików blackowych jest naprawdę dobra!
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Clayman_

Black Metal
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 01, 2004, 03:22:52 pm »
Cytuj
Nie Clayman. Bullshit. Sciągnąłem sobie wczoraj i dzisiaj stare płytki Venoma. Jesli założyć ,że to jest ,,black metal", to pod ten gatunek mozna by było podciągnąć Slayera, Metallice a nawet i Ironów.
Napisz, proszę, bo byc może po prostu tego jeszcze nie moge zauważyć. Czym płyty Venoma różnią się od ówczesnych płytek chociażby Slayera i Metallici?

znasz zespol rhapsody?jego czlonkowie twierdza ze graja"hollywood metal" i pomimo tego ze ich muzyka to power metal jakich wiele nie przeszkadza im nazywac jej w ten sposob,kumasz analogie?
Cytuj
Bo ja Naprawdę w muzyce ,,Venom" nie widzę nic nowego. A żeby móc stworzyć nowy gatunek muzyczny to musi się on różnić czymkolwiek od obecnie istniejących.

sprawdz soebie daty wydan plyt poszczegolnych zespolow :roll:
Cytuj
Które z black metalem miały tyle wspólnego co Avril Lavigne ma z punk rockiem.

idac twoim tokiem myslenia mozna powiedziec ze sex pistols nie sa i nigdy nie byli punkowym zespolem bo pozniejszy exploited czy gbh gra inna muzyke a tez twierdza ze graja punka,tak samo dead kennedy's nie sa hardcorowi bo biohazard graja w innym stylu :roll:
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

 

anything