trawa

Autor Wątek: Czary i cuda jak to działa?  (Przeczytany 27876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mARIAN

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 26, 2004, 08:51:26 am »
The Predator’s Grip (Kleszcze Drapieżcy)

Cult: Meandry Ciemności
Dif.: 8
AoE: jedna figurka
Range: 10 cm
Dur.: do końca gry

Po zejściu z konia, Czerwona Lwica przeszła tych kilka kroków dzielących ją od Bogeyman’a. Tego dnia wykończyła już trzech przeciwników, nienawiść która czuła do Legionów Acheronu, wzmagała siłę jej ciosów. Nagle bohaterkę Lwów opanowało dziwne uczucie... spokoju, które zmniejszyło jej nienawiść i pragnienie zwycięstwa. Bez wściekłości i gniewu stała przed Widmem, a  Bogeyman  przyglądał się rozbawiony.

Jeśli cud przywołany zostaje na figurkę przeciwnika, traci on umiejętność Bane. Jeśli na swoją, zyskuje ona ww. umiejętność przeciwko losowo wybranemu typowi wojowników z armii przeciwnika. Figurka może być pod wpływem tylko jednego cudu The Predator’s Grip.

Kreacja: 0
Alternacja: 1
Destrukcja: 1
P.A.: 14
Żarliwość: 3
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline mARIAN

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 29, 2004, 08:54:47 pm »
Fascinating Inertia (Urzekający Bezwład)

Cult: Meandry Ciemności
Dif.: 7
AoE: jedna figurka
Range: 15 cm
Dur.: Specjalny

-Niech przyjdą do nas, niech zbliżą się do śmierci. We właściwej chwili bóg Alchemików spowolni ich ruch! Pojmać dowódców, wyciąć w pień pozostałych! Shamir potrzebuje nowych niewolników!-
                                                                                                                      Athan Zhakil, Wierny Arh-Tolth’a


Rzuć K6 na początku każdej fazy ruchu:
1-2: figurka traci 2,5 cm ze współczynnika Ruch (Movement)
3-5: nic się nie dzieje
6: Fascinating Inertia i wszystkie ograniczenia będące wynikiem tego cudu znikają

Ograniczenia mogą się kumulować, ale nie mogą obniżyć współczynnika Movement poniżej 0. Figurka może być pod wpływem jednego cudu Fascinating Inertia na raz.

Kreacja: 0
Alternacja: 2
Destrukcja: 0
P.A.: 13
Żarliwość: 2
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline mARIAN

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 29, 2004, 11:56:42 pm »
Czym są Katry Pramagii, to taki odpowiednik Uniwersalnych Litanii czy tylko jedna ze ścieżek?
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline Mythos

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 30, 2004, 08:16:47 am »
Tak, karty Primagic, są dostępne dla wszystkich magów (faktycznie odpowiednik uniwersalnych litanii)
url=http://www.mythos.pl][/url]

Offline mARIAN

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 31, 2004, 11:11:08 pm »
Somatic Transfer (Somatyczne Przeniesienie)

Cult: Meandry Ciemności
Dif.: 6
AoE: jedna figurka
Range: 10 cm
Dur.: do końca rundy

Wojownicy, możni panowie i zwykli wieśniacy, wszyscy są zrodzeni z woli jednego boga.  Poprzez przywołanie tego cudu duch Wiernego łączy się ze sprzymierzeńcem przenosząc część swej istoty do niego...

Cud może być przywoływany w dowolnym momencie rundy. W przypadku udanego przywołania Wierny „przenosi” wartości swoich współczynników z karty referencyjnej na cel, z wyłączeniem: Movement, Aspects, Power. Wierny traci przy tym 1 kość walki wręcz do końca rundy. Cud może być przywoływany na sojuszniczą, nie będącą Bohaterem figurkę.

Kreacja: 0
Alternacja: 1
Destrukcja: 0
P.A.: 12
Żarliwość: 2
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline VOSTOK

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 01, 2004, 01:34:36 pm »
Cytuj
VOSTOK napisał:
Lepiej wrzucić coś co da nam przewage na d graczem(pardon, tak nazwac kogos grającego Alchemami niemozna-proponuje LAMER tongue ) grającym narkomanami.


Cytuj

nie rozumiem o co panu chodzi ?! neutral jakich narokomanów, jakich lamerów ?! Technologia alchemicka jest zupełnie czymś innym od spidów etc więc nie wiem skad jakieś dzine skojarzenia ( głodnemu chleb na myłi czy jak). Uprasza się o nie obrażanie nikogo na tym forum zwłaszcza graczy gdyż świadczy to jedynie o niskiej kulturze twórcy postu.


No widze tutaj totalny brak rozumienia moich intencji przekazanych przez ten post :? . Myslałełm że grający w Konfre to w wiekszości ludzie po przedszkolu i podstawówce, którzy dawno wyrosli z poszukiwania we wszystkim prowokacji i powodu do obrażania się. Jesli jest to dla ciebie taki straszny afront to przyjmij me najszczersze przeprosiny. Nie jest to temat do dyskusji na temat przegietości alchemickiej armii, jaswojego zdania o niej niezmienie.

Cytuj
wyjatkowo zgodze sie z Bartkiem ... owszem , mutagen jest mocny , mozesz go uwazac za przegiety , ale czy to powod do obrazania graczy ?? bored


Jeśli to traktujesz jako obraze graczy grających tą armią to może mnie zlinczujecie publicznie, załozycie mi bana itp. Ja tu czegos nierozumiem. Czyzby ta gra wzbudzała u was taką ilośc emocji że przestajecie racjonalnie myśleć :? . czy ten emotikon :P  widnieje tam tylko dla jaj?
To w takim razie ciebie Vallar tez przepraszam. I to sa szczere przeprosiny. Żałuję że wogóle wypowiedzałem te słowa. Zostaje mi już zachowywac na tym forum śmiertelną powagę....

Cytuj
Oj, to chyba miał być żart wink - ale uważajcie na słowa wink


Ciesze się że choć jedna osoba zauwazyła że to był żart. I całe szczeście że był to Mod.....
stapiłem na działo....
MA bitwę zespołów na Nowej Gildii wygrało :D
tzn wspaniałomyslnie oddało zwycięstwo tłumowi rozentuzjazmowanych długowłosych osobników w czarnych swetrach :D.
Niech wam bedzie ;)

Offline VOSTOK

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 01, 2004, 01:40:35 pm »
:)  A tak swoją droga- ten wasze odpowiedzi sa dla mnie w pewien sposób obraźliwe :). Mysle że troche już po tym swiecie stapam i jestem na tyle rozsądny (no i dużym chłopcem też jestem :P) że waże swoje słowa, i nigdy celowo i z premedytacją nikiog nie obrażam. (heh alez wypowiedź.) Moze spotkamy się kiedyś na bitwie i skonfrontujemy nasze poglądy.
stapiłem na działo....
MA bitwę zespołów na Nowej Gildii wygrało :D
tzn wspaniałomyslnie oddało zwycięstwo tłumowi rozentuzjazmowanych długowłosych osobników w czarnych swetrach :D.
Niech wam bedzie ;)

Offline BeRsErK

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2004, 04:41:59 pm »
I tym miłym akcentem kończymy temat "żart/nie żart" - amen

Offline mARIAN

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 02, 2004, 12:39:36 pm »
Spiritual Aggression (Duchowa Agresja)

Cult: Meandry Ciemności
Dif.: wolna
AoE: jedna figurka
Range: 15 cm
Dur.: natychmiast

Zajmujący miejsce w pierwszym szeregu włócznik Gryfów był gotowy na starcie z demonicznymi stworami stojącymi kilka metrów od niego. Z oddali słychać był długą inkantację. Krzycząc z przerażenia, włócznik desperacko wzniósł ramiona aby zasłonić się przed atakiem. Upadł przed zdjętymi grozą towarzyszami, wywrócił oczy, jego serce zamarło.Walka wręcz miała się zacząć...

Wroga figurka będąca celem cudu musi wykonać test Defence, o trudności równej wybranemu poziomowi przywoływania cudu Spiritual Aggression. Przy nieudanym teście ofiara wykonuje rzut na obrażenia równy własnemu współczynnikowi Discipline. Cud nie działa na: Living-dead, Possessed, Constructs.

Kreacja: 0
Alternacja: 0
Destrukcja: 1
P.A.: 11
Żarliwość: 2
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline Maciej Skowronek

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 02, 2004, 06:38:35 pm »
po czym mam wiedzieć jakich cudów moze użyć kapłan. Przy magu jest anpisane adept of ...... Chodzi o to że chcę sobie kupić busterki z cudami do Nemetisa (Devourer) a nie wiem który busterek poza uniwersalnymi cudami jest dla niego.
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline BeRsErK

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 02, 2004, 09:08:51 pm »
Cytat: "Maciej Skowronek"
po czym mam wiedzieć jakich cudów moze użyć kapłan. Przy magu jest anpisane adept of ...... Chodzi o to że chcę sobie kupić busterki z cudami do Nemetisa (Devourer) a nie wiem który busterek poza uniwersalnymi cudami jest dla niego.


Devki to zdaje się ścieżka przeznaczenia - i takie właśnie karty bym kupił kapłanowi Pożeraczów.

Offline psyduck

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 02, 2004, 10:10:24 pm »
Beeeerserk druhu serdeczny...czy ty nawet w poniedzialek o 23 musisz byc taki poukladany  :o zaczynasz mnie przerazac  :twisted:
soorka za oftop, ale kurrrde wakacje mamy nie   :P
ie przejmuj sie swoja rola bo i tak cie opier@*!#

Offline BeRsErK

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 02, 2004, 10:21:04 pm »
Kurrrrrddde muszę - od września pracuję dla Mythosa w terenie to sobie odpoczniesz ;)

A wracając do tematu - Maćku, blisterek z litaniami Ścieżki Losu jest w sklepie Mythosa więc jak by co to rezerwuj ;)

Offline psyduck

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 02, 2004, 10:36:13 pm »
Ach ty sprzedajna duszo  :lol: teraz to juz nie bede tak slepo Ci ufal...gagatku  :giggle:
ie przejmuj sie swoja rola bo i tak cie opier@*!#

Offline Maciej Skowronek

Czary i cuda jak to działa?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2004, 02:47:10 pm »
a po czym wiadomo że to ścieżka losu/przeznaczenia (rozmumiem że to to samo) w przypadku devków
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "