Autor Wątek: Shrek 2  (Przeczytany 15414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Shrek 2
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 10, 2004, 09:49:57 am »
Tez wczoraj bylem w kinie. Shrek 2 fenomenalny wrecz. Bardziej mi sie podobal niz pierwsza czesc i to chyba wlasnie dlatego, ze jest ten przyslowiowy juz 'gag na gagu'. Urzekla mnie wlasnie z scena z Obcego i Misji Niemozliwej. Polski dubbing znow swietny. Kot w butach udal sie wysmienicie. Naprawde bardzo, bardzo fajnie. Mnie to urzeklo, chociaz moze caly czas nie zlewalem, ale jednak sie usmialem. A smiesznych komedii jak wiadomo na tym swiecie malo jest.

Offline Wegecjusz

Shrek 2
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 12, 2004, 08:38:05 am »
film widziałem;
bardzo zacny, małe poczucie niedosytu, bardzo żałuję, że nie było możliwości oryginału, tylko dubbing (wolę oglądać najpierw oryginał, potem dubbing), ale, tradycyjnie, dubbing - diament pierwszej czystości...
z nóg zwala nie tyle kot, ile siostrzyczka z głosem Manna (choć jej wersja Kinga jest też niesamowita)
pozdrawiam
ps. jeśli parodią Obcego wszyscy nazywają scenę z kłaczkiem, to znaczy, że nie mają kotów...średnio kto raz na kilka dni przynajmniej funduje takie sceny - na całe szczęście czasami właściciel nie ejst przy tym obecny...
...no i zależy to od sierści futrzaka (przy dłuższej zdaża się to częściej)
ampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have
never managed it from the cat.
************
Punk ucieka hipis zmyka
Kiedy w dresach jest ekipa

Offline dagobert

Shrek 2
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 12, 2004, 08:48:59 am »
Cytat: "Wegecjusz"

ps. jeśli parodią Obcego wszyscy nazywają scenę z kłaczkiem, to znaczy, że nie mają kotów...średnio kto raz na kilka dni przynajmniej funduje takie sceny - na całe szczęście czasami właściciel nie ejst przy tym obecny...
...no i zależy to od sierści futrzaka (przy dłuższej zdaża się to częściej)

Aby było śmieszniej powiem , że mam kota ubarwionego kropka w kropkę jak ten ze Shreka  :lol: i aż za dobrze wiem co taki sierściuch wyprawia :P.
Parodią Obcego była scena kiedy kot w butach włazi shrekowi za kafatan , przechodzi na klate i stara się przez nią przedrzeć, co mu się w końcu udaje :D - zupełnie jak Obcy wystrzeliwujący z klaty ofiary. Na seansie byłem rano i same dzieciaki i tylko ja zrywałem boki ze śmiechu, a reszta nie wiedziała czemu :giggle:

Offline Wegecjusz

Shrek 2
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 12, 2004, 09:05:10 am »
okie dokie, mogę uznać tę scenę za parodię Obcego...
:-)
jak dla mnie była to celna obserwacja jak zachowuje się kot, który nie chce iść do weterynarza (dokładnie taka sama trasa: za kołnierz i brzychem ucieczka zrzrywając koszulę i urywając guziki)...
miałem okazję coś takiego oglądać w wersji nie animowanej: gdyby nie było straszne, pewnie byłoby równie śmieszne
:D
pozdrawiam
ampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have
never managed it from the cat.
************
Punk ucieka hipis zmyka
Kiedy w dresach jest ekipa

Offline [robak]

Shrek 2
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 12, 2004, 09:53:28 am »
Ah, nie badz tak sceptycznie nastawiony. Jestem pewien, ze autorom chodzilo o przywolanie Obcego a nie naturalnego zachowania kota. Mi to bardzo przypadlo do gustu i nie spodziewalem sie nawiazan do takich filmow "starych" juz. Obcy jest moja czolowka zatem i to uswietnilo ogolny wyglad Shreka 2 dla mnie.

Offline Wegecjusz

Shrek 2
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 12, 2004, 10:22:01 am »
Cytat: "[robak
"]Ah, nie badz tak sceptycznie nastawiony.

tam zaraz sceptycznie nastawiony...
:-)
to czy i jak lubię Obcego, to czy i jak go cenię ma się nijak do oceny filmu pt. 'Shrek 2' - to, że dla jednych ludzi zachowania kota były parodią różnych filmów, a dla innych - parodią zachowań czysto kocich (a uwierzcie mi, są na świecie, nawet w Polsce, fora kocie większe niż cała Nowa Gilidia :D) nie zmienia w niczym faktu, że ejst to dobrze pokazana i zabawne...
dla mnie liczy się to, że mnie to bawi - czy będzie to nawiązanie do x czy y jest już mniej istotne...co więcej, rozmaite intepretacje niektórych elementów są dla mnie jeszcze bardziej zabawne
:D
Obcy jako film stary? dla mnie klasyka jest ponadczasowa...
:-)
pozdrawiam
ampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have
never managed it from the cat.
************
Punk ucieka hipis zmyka
Kiedy w dresach jest ekipa

Offline [robak]

Shrek 2
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 12, 2004, 11:29:47 am »
Cytuj
Obcy jako film stary? dla mnie klasyka jest ponadczasowa...


Dlatego tez napisalem "starych" w cudzyslowiu. Jesli ktos nie wie, ze to nawiazuje do Obcego, jesli mu sie nie skojarzy itd. To moim zdaniem nie jest to az tak zabawne. Mozna by nawet rzec, ze w ogole nie jest.

Offline Wegecjusz

Shrek 2
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 12, 2004, 12:04:40 pm »
chyba, że ma kota
:D
a cudzysłów zauważyłem, i owszem...
dobra, koniec offtopa
pozdrawiam
ampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have
never managed it from the cat.
************
Punk ucieka hipis zmyka
Kiedy w dresach jest ekipa

Offline Ibrahim Ibn Erales

Shrek 2
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 12, 2004, 06:46:51 pm »
Cytat: "[robak
"]
Cytuj
Obcy jako film stary? dla mnie klasyka jest ponadczasowa...


Dlatego tez napisalem "starych" w cudzyslowiu. Jesli ktos nie wie, ze to nawiazuje do Obcego, jesli mu sie nie skojarzy itd. To moim zdaniem nie jest to az tak zabawne. Mozna by nawet rzec, ze w ogole nie jest.


Szkoda, że ów motyw był już po tysiąc razy sparodiowany...
 good friend will come and bail you out of jail... but a true friend will be sitting next to you saying "Damn.... that was fun!"

Offline Kormak

Shrek 2
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 13, 2004, 12:55:14 am »
Dzisiaj byłem, owszem śmiałem się często, ale mimo wszystko pozostaje spory niedosyt. Dla mnie Shrek po prostu jest o klasę niżej niż Toy Story, Potwory i Spółka czy Gdzie jest Nemo. I nie zmieni tego nawet znakomity Stuhr, ale on byłby zabawny nawet czytając książkę telefoniczną.
Jakby to powiedział Anglik: It's not worth the hype

Offline adiego

Shrek 2
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 14, 2004, 11:45:48 pm »
Cytat: "Kormak"
Dzisiaj byłem, owszem śmiałem się często, ale mimo wszystko pozostaje spory niedosyt. Dla mnie Shrek po prostu jest o klasę niżej niż Toy Story, Potwory i Spółka czy Gdzie jest Nemo.[/i]


Ale grafike ma lepsza, choc prz Fnding Nemo mozna polemizowac;) Ta woda...;p
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline adiego

Shrek 2
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 14, 2004, 11:46:59 pm »
Cytat: "Gall"
Ciekawe kiedy będzie na DVD razem z jedynką w rozsądnej cenie ;)
Znaczy się do 50 zł ;P


Moze za 2-3 lata;p Narazie cieszmy sie jedynka" za 50 zeta;)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Kormak

Shrek 2
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 15, 2004, 01:16:39 am »
Cytat: "adiego"
Ale grafike ma lepsza

Bo to nowszy film... zresztą argument o lepszej grafice to już chyba przypomina chwytanie się brzytywy.
Filmy z Pixara fabułą biją DreamWorks na głowę - nie polegają tylko na naśmiewaniu się z już istniejącego materiału (filmów, książek etc.)

Offline śmigło

Shrek 2
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 15, 2004, 11:14:48 am »
no wlasnie - o ile jedynka byla swego rodzaju nowoscia wsrod produkcji animacji komputerowej o tyle "dwojka" juz nie jest. zdecydowanie lepiej wypadaja przy shreku toy story (zwlaszcza druga czesc), nemo czy chcoby potwory. oprocz parodiowania jest w nich jeszcze jakas historia, dla dzieci , owszem, no ale kto nie lubi historii dla dzieci? shrek natomiast przynajmniej mnie pozostawil tylko z parodia, i powiem szczerze, ze zbyt duza ilosc gagow na jednej tasmie filmowej na dobre filmowi nie wychodzi.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Shrek 2
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 15, 2004, 03:48:51 pm »
Shrek Dwójka jest zaiste wspaniały, a wysoką poprzeczkę pierwszą częścią postawili.
I przeskoczyli.
Kot w butach jest BOSKI!!!!
Zaczynam lubić koty. (i chyba dobrze mi idzie:))

A zauważyliście, jaką w przytaczanej scenie z "Obcego" minę robi kot?
Moim zdaniem to nie jest kocia mina.
Ewidentnie mina małego obcego
Jak żywa  :)
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT