trawa

Autor Wątek: Generator rzutów kostek....  (Przeczytany 5449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daromir91

Generator rzutów kostek....
« dnia: Czerwiec 02, 2004, 04:28:55 pm »
Witam!
CZy ktoś posiada lub zna adres strony, na której mógłbym znaleźć generator rzutów kostek? Chodzi mi dokładnie o k10. Poszukuję takiego programu, ponieważ nie mam możliwości zaopatrzyć się w takowe kości w sklepie.

Pozdrawiam
Stoję wśród nich, lecz nie jako jeden z nich. Pod osłoną myśli, które nie są ich myślami."

Offline Tadeus

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2004, 05:31:46 pm »
No ja nie wiem , generator rzutow na komputerze to ogolnie malo praktyczna sprawa na sesji..
My jak nie mielismy kosci to poradzilismy sobie w inny sposob..
kartami do gry :)
Bierzesz 10 kart.. 2-9 waleta i asa.. walet to 10 .. as to 1..
Szybko tasujesz i dajesz graczowi wyciagac,albo wyciagasz karte z gory..
Brzmi strasznie dziwnie ale po krotkim treningu wychodzi bardzo szybko i przyjemnie - sposob testowany na wielu obozach :)

Offline Glore

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2004, 05:35:05 pm »
Rzucaj dziesięcioma monetami. Każdego orzełka traktuj jako "1", każdą reszkę jako "0". Zsumuj orzełki - i masz wynik rzutu. Jak wynikiem będzie "0", to traktuj to jako 10.

pozdrawiam.
Choć krwią zachłysnął się nasz czas,
 choć myśli płoną w paranojach,
 nas przed upadkiem broni wciąż:
 - ZBROJA !" -  J.K.

Offline Awerin

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2004, 07:22:56 pm »
Glore: Świetny pomysł, szczególnie jak się nie lubi wyrzucać 10. W niektórych systemach zapewne też niezły sposób na pogrążenie graczy.
Zawsze byłem zdania, że rozkład Bernoulliego jest "najrówniejszym" rozkładem. :) Trochę szkoda, że ta "10" ma aż 1/2^9 prawdopodobieństwa wylosowania tą sprytną metodą. :lol:
Mam szczerą nadzieję, że nie praktykowałeś tego sposobu i pisałeś to po nieprzespanych nocach...

Polecam Excela w połączeniu z drukarką - można by sobie wydrukować kilka losowań na przyszłość.
--=<AwE*RiN>=---

Offline Zibi

hmm
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2004, 09:15:28 am »
A nie łatwiej kupic za 3 zl kostke?

Offline pafnucy

Re: Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2004, 10:23:29 am »
Witam

Cytat: "daromir91"
Czy ktoś posiada lub zna adres strony, na której mógłbym znaleźć generator rzutów kostek? Chodzi mi dokładnie o k10. Poszukuję takiego programu, ponieważ nie mam możliwości zaopatrzyć się w takowe kości w sklepie.


Kości zawsze możesz zamówić w sklepie internetowym poświęconym grą RPG, skoro nie masz dostępu do takiego sklepu normalnie. Powinny być chyba w ofercie.

Musisz mieć jednak na względzie, iż taki generator może mieć znaczący wpływ na sesje. Jeśli prowadzisz system w klimatach fantasy, to monitor komutera i generator popsują moim zdanie całkowicie klimat sesji. Co innego jeśli prowadzisz Cyberpunka lub jakieś s-f. Jednak trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że czasmi może to spowodować zwolnienie dynamiki gry. Jeśli poprosisz drużynę o jakiś test, a sytuacja jest napięta (np: jakiś pościg), do generowanie rzutu dla każdego z Graczy może spowolnić grę i spowodować zwolnienie fabuły. A w konsekwencji napięcie, które się wytworzyło może gdzieś prysnąć.

Ale cóż... Wybór należy do Ciebie. Ja mam na swoim komputerze chyba dwa generatory. Jak podasz mi swój e-mail, to moge Ci je przesłać.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Glore

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2004, 01:37:15 pm »
Wiesz averin ja tam zawsze byłem zdania, że średnie wyniki powinny sie w testach pojawiać jak najczęściej. Wtedy wykonanie czegoś nieprzeciętnie genialnego (lub nieprzeciętne zchrzanienie sprawy) zdarzałoby się niezwykle rzadko. A tak chyba powinno. Fakt, że każdy wynik na kości jest równie prawdopodobny jest według mnie wadą kostek.

Z kolei ich zaletą jest łatwość użycia. Nie chcę tu atakować kostek, bo wszyscy (łącznie ze mną) są bardzo przyzwyczajeni do ich używania i zostałbym zlinczowany. Ale chcę zwrócić uwagę, że moja metoda wcale nie jest taka zła, jak to by się na pierwszy rzut oka wydawało. Stosowanie jej zwiększyłoby realizm bo łatwiej byłoby przy niej zauważyć zależność między współczynnikami gracza a ilością sukcesów osiąganych przez niego w rzutach.
Choć krwią zachłysnął się nasz czas,
 choć myśli płoną w paranojach,
 nas przed upadkiem broni wciąż:
 - ZBROJA !" -  J.K.

Offline daromir91

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2004, 02:06:28 pm »
Wielkie dzięki pafnucy, mój e-mail: daromir91@o2.pl Co do wypowiedzi Zibiego: w pierwszym poście wyjaśniłem, że nie mam dostępu do sklepu z artykułami RPG.
Stoję wśród nich, lecz nie jako jeden z nich. Pod osłoną myśli, które nie są ich myślami."

Offline Zibi

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2004, 01:59:21 pm »
Cytat: "daromir91"
Wielkie dzięki pafnucy, mój e-mail: daromir91@o2.pl Co do wypowiedzi Zibiego: w pierwszym poście wyjaśniłem, że nie mam dostępu do sklepu z artykułami RPG.

Czytalem twoj post, takze zauwazylem ten fragment, ale nalezy nie zapominac, ze sa sklepy netowe, gdzie mozna w takie cuda sie zaopatrzyc. Oto pare adresow:
http://www.bard.pl/
http://www.q-workshop.com/
http://www.nostromorpg.pl/

Offline XDragonX

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2004, 09:21:21 pm »
Ja myślę że najlepiej kupic kostke ostatnio na REBLU jest morzliwosc kupienia kośći za 18.50+koszt przesyłkii masz

   1k4 1k6 1k8 2k10 1k12 1k20
DragonX

Offline yasiu210

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2004, 07:42:32 am »
jesli cie niestac na kostki to ci podam stronke my forumowicze powinnismy sobie pomagac  http://www.bzs.atupartner.pl/html/gildia.php?dzial=Download&str=programy
niej przemocy więcej gwałtów.

Offline bob_thorp

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2004, 08:51:09 am »
dobra rada. skorao nie możesz zdobyć kostek to najwyrazniej jest to znak, zebys miał je gdzieś. jak bedziesz uzywał do tego kompa i generatora rzutów to lepiej utnij sobie głowe, bo przeciez, po co Ci ona? kostki są fajne tylko wtedy gdy są kolorowe i leżą na półce , albo w szufladzie czy gdzies tam. ale napewno nie są do gry.oi skarby.

Offline [Xavier]

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2004, 09:13:53 am »
Cytat: "bob_thorp"
dobra rada. skora nie mozesz zdobyc kostek to najwyrazniej jest to znak zebys miał je gdziś. jak bedziesz uzywał do tego kompa i generatora zrutów to lepeij utnj sobie głowe, bo przeciez po co Ci ona? kostki sa fajne tylko wtedy gdy sa koloowe i leza na półce , albo w szufladzie czy gdzies tam. ale napewno nie sa do gry.oi skarby.

Tutaj się zgadzam. Grałem raz u młodziutkiego MG, który używał generatora. Przez pół godziny nie mogliśmy się powstrzymać od śmiechu jak w środku zaciętego pojedynku komputer odmówił posłuszeństwa :) . Jeśli nie masz ani jednego sklepu z artykułami rpg w pobliżu to szczerze polecam kupno kostek w internecie. Adresy sklepów podał Zibi. Ewentualnie można też poszukać kostek na Allegro, ale nie wiem czy ktoś sprzedaje.
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline yasiu210

Generator rzutów kostek....
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 07, 2004, 06:36:33 pm »
Cytat: "Xavier"
Ewentualnie można też poszukać kostek na Allegro, ale nie wiem czy ktoś sprzedaje.
na pewno sprzedaje wiele osob i najrozniejsze od zwyklych przez marmurowe na elfickich konczac
niej przemocy więcej gwałtów.

 

anything