trawa

Autor Wątek: Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?  (Przeczytany 5790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darkshadow

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 20, 2004, 03:29:14 pm »
dzieki. zapewne zbyt szybko nie bede tam bo musze najpierw troche w mordke pograc z kumplem zeby sie wprawic, ale moze on sie tam wybierze. :)

Offline Master Of Mordor

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2005, 09:26:04 pm »
Cytat: "goobos"
nie-no na turniejach to sa od tego sedziowie zbeby tego pilnowali wiec tam tez odpada. Poza tym AFAIK powergamerostwo nie polega na oszukiwaniu, ale moze to ja malo wiem ;)


A właśnie, na czym polega taki turniej od strony technicznej? Chodzi mi mianowicie o doświadczenie drużyny, czy zdarza się, że b. mocna bandy ścierają się z b. słabymi, czy też jest to w jakiś sposób sankcjonowane?
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Nazroth

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2005, 10:05:48 pm »
Istnieje specjalny system punktowania... wiesz - ilośc zwycięstw...rating... to pozwala na dobieranie par w miarę do siebie zbliżonych pod względem pakerności...

Osobiści emi szkoda trochę... bo wolałbym np: zawalczyć 10 modelami na 17 i otrzymać maaasę xp za przezycie i walkę z takim wrogiem:)...

ale jest jak jest:)...

ps: Zagadaj do Misia to podeśle wam nasz system punktowania i dobierania par
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline nahar

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2005, 10:48:06 am »
Witam.
Technicznie na czym turniej polega zalezy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni.

Oczywiście pomijam materialne aspekty: sala, stoły, makiety, figurki NPC, sędzia/owie, nagrody, czasem komp do ułatwienia pracy itp.

Możesz przyjąć dowolną formułę, turnieju, oraz ogłosic że obowiązują dowolne zasady - ale inna sprawa czy to się komus spodoba i czy przyjdzie na Twój turniej.

Z zasadami najlepiej nie eksperymentować, zostawić oficjalne czasem dostosować je do uczestników; na przykład używanie najnowszej (sprzed tygodnia) Erraty do zasad niekoniecznie jest super pomysłem, bo wiele osób nie ekscytuje się Mordheim tak bardzo żeby byc zawsze na bieżąco. Taki problem wystąpił jak my (znaczy nasz klub TH) robilismy Arenę w tym roku. No i trzeba było każdemu tłumaczyć że coś nie jest tak jak było tylko się to zmieniło.

A zasady turnieju?
Generalnie powinny być takie żeby kazdy z graczy mógł rozegrać taką samą lub bardzo zbliżoną liczbę bitew, co oznacza ze system pucharowy: przegrywający odpada, jest do dupy (spytaj Misia o WM 2003).

Ale możesz robić tak, jak my (patrz post Naza, i strona TH), lub dać cos innego jak panowie w Eng. Na oficjalnej stronie
Mordheim, masz dział turnieje (events) i tam są linki do zasad turniejów robionych na zachodzie.

Przykładem alternatywnego turnieju może być taki gdzie nie ma rozwoju bandy - zawsze grasz startowym składem (trochę nudno), albo coś gdzie rozwój jest zaburzony (brak hired swords, lub ograniczenie dostępu do nowych rekrutów). Jak już coś wymyslisz to staraj się postawić sibie w roli uczestnika swojego turnieju i zastanów się jak byś grał, jak skonstułujesz bandę itp. Pozwala to wyeliminować babole.

Powiedzmy że zabraniasz zakupów (jakichkolwiek) przez pierwsze 3 gry.
Co z tego wynika: ano to że każdy da na max osób do bandy kosztem wszystkie innego, czyli możesz spodziwać się band skavenów po 20 luda, tylko ze sztyletami i procami. A to już moim zdaniem podginanie pały. Mozna to wyelimiować dając  tzw Composition Points, ale na razie nikt tego dobrze dla Mordheim nie przygotował - chodzi o punkty za skład i uzbrojenie bandy.

To tyle rad. Jak masz jakieś pomysły co do technicznych stron turniejów to wal smiało, i olewaj wiekszość krzykaczy z tego forum, którzy wymyślili coś i się tego kurczowo trzymają!
paweł

Offline Master Of Mordor

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2005, 02:59:48 pm »
Dziękuję za wyczerpującą i konstruktywną odpowiedź obu panów  ;) . Widzę, że jest prawie tak jak sądziłem na początku.  :idea:

Jednak zasialiśmy "ziarno offtopu", i proponuję je jak najprędzej wyplenić. :)
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2005, 10:47:40 pm »
Mam pytanko. Czy istnieje instytucja plastikowych dwarf slayerów??? I jak to to wygląda? (tzn. czy jest porównywalne z metalowymi odpowiednikami, czy też wyglądają jak figurki z jakiejs starej edycji...).

Offline drachenfeles

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2005, 11:11:14 pm »
Cytuj

Mam pytanko. Czy istnieje instytucja plastikowych dwarf slayerów???


nie istnieje

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2005, 11:15:35 pm »
Heh, tak mi się wydawało, ale jakiś gość na Allegro coś takiego chce opchnąć  :shock: . Co to do cholery może być?  :D

Offline Mistrz wałków :)

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2005, 12:53:26 am »
To podaj linka do tej aukcji,, A my to już  ocennimy :badgrin:
Kamil. (miszczu)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2005, 12:56:01 pm »
Wprawdzie fotka niewiele mówi, bo przy jeszcze jednym dwarfie z aukcji tego pana jest taka sama, alo skoro prosisz...   :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40988952

Offline drachenfeles

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2005, 08:33:09 pm »
no nic dodac, nic ująć slayer... może jakaś podróbka?

Offline Marchewa

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2005, 11:04:17 am »
To nie jest podróbka, to jest orginalny plastikowy slayer tylko że z questa;P GW niedawno wypuściło takie dwa boxy z figurkami z questa jeden to byli "dobrzy" bohaterowie a drugi box to "źli" bohaterowie te figurki są troche większe od figurek z blisterów.
ar, War never changes...

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2005, 11:48:12 am »
O, ciekawostka. A masz może jakiś link do fotki tej figurki, bo wątpię, żeby ta z Allegro to było real photo?

Offline Mistrz wałków :)

Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2005, 02:29:56 pm »
Zgadzam sie zeczywiśie zostały wydane takie pudełka.
Mam międzu innymi halfinga tej produkcji :)
Kamil. (miszczu)

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czy figurkami z WFB mozna grac w Mordheima?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2005, 03:51:31 pm »
A ja właśnie jestem baaaardzo wściekły, bo śmignęła mi przed nosem aukcja z krasnalami z 6ed. Grrrrr  :evil:

W sumie nie miejsce na takie oferty, ale...
Gdyby ktoś z was miał około 10 plastikowych brodaczy z 6ed. na sprzedaż, to prosiłbym o kontakt na priv.

 

anything