Autor Wątek: Scenariusze - fabuła ciekawsza od masakry?  (Przeczytany 13509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Encaitar

Scenariusze - fabuła ciekawsza od masakry?
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 11, 2005, 07:25:18 pm »
Dosc zapomniany ten temat ;)

Mam taki problem. W podreczniku Siege of Gondor jest scenarjusz Oblezenie Minas Tirith i tam przedstawione sa przykladowe rozpiski, jak rowniez warunki zwyciestwa. Armia Zla pokazana tam liczy ok. 60 jednostek i 1000 pkt. W warunkach jest napisane, ze zeby wygrac, bla, bla, bla, Zlo potrzebuje 16 figurek za lub na murach. Sa tam jeszcze inne warunki, ale nie o to chodzi. Mianowicie chodzi mi o to, ze jesli chcialbym rozegrac te bitwe na wieksza ilosc punktow i figurek to czy mam proporcjonalnie zwiekszyc liczbe wymaganych do zwyciestwa modeli za lub na murach czy zostawic tak jak jest mimo iz liczba modeli w armi Zla wzrosnie do ok. 100? Jestem zupelnie zielony w dziedzinie konstruowania wywazonych scenariuszy, wiec prosze o rade. Kilka osob tutaj uklada "zawodowo" scenariusze na turnieje ;)

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Herudaio

Scenariusze - fabuła ciekawsza od masakry?
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 11, 2005, 07:50:13 pm »
Więc tak, z samymi oblężeniami nie miałem styczności, ale:
jeśli gracie na takim samym stole (taka sama długość stołu, to myśle że podobny limit lub nieznacznie większy). Jeśli gracie na odpowiednio dużym stole to odpowiednio większy limit
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline drachenfeles

Scenariusze - fabuła ciekawsza od masakry?
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:49:18 pm »
eee tego nie rozumiem do końca, jak chcesz uzależniać limity od stołów?

tak czy owak nie podoba mi się ten scenariusz, jest sztuczny do granic możliwości, własne o wiele liczniejesze armie są tu aż nadto wskazane.

Offline Encaitar

Scenariusze - fabuła ciekawsza od masakry?
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 12, 2005, 09:05:35 am »
Tak zawsze jest ze scenariuszami, w ktorych wystepuja bohaterowie "historyczni". W moim bedzie jeszcze wiecej bohow, bo nie mam az tylko jednostek, a bitwa bedzie znacznie wieksza. I teraz nie wiem czy te limit zwiekszac czy nie. Bo przeciez dla 60 jednostek 16 to nie to samo co dla 100, 16. Mozna by powiedziec, ze latwiej jest wiekszej armii wygrac ten scenarjusz mimo, ze oczywiscie liczba obroncow rowniez rosnie.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline drachenfeles

Scenariusze - fabuła ciekawsza od masakry?
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 12, 2005, 10:52:54 am »
zwróć uwagę, że każdy pojedynczy obrońca tak solidnej twierdzy to jak trzech atakujących

 

anything