trawa

Autor Wątek: Budowa makiety porady....  (Przeczytany 24562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline potworek

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 16, 2004, 01:40:46 pm »
Widzisz, gips trzeba umieć mieszać.  :D  Ja urodziłem się, obdarzony umioejętnością mieszanie gipsu i uzyskiwania zamieżonego efektu. Dlatego to ja go mieszam, a ty robisz resztę. A co do uzyskiwania go, któregoś dnia wziełem się za robienie cegiełek i wciągu 4 godzin zrobiłem wszystkie cegiełki na mur + kilka zapasowych. Jednak muszę przyznać, że robienie tego w jedną osobę, jest straaasznie uciążliwe.  :?
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Elrond Władca Elfów

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 20, 2005, 06:08:22 pm »
Hmm...
Ja mam zamiar zabrać się za makiete Rivendell.
Ale chyba każdy wie że to samobójstwo!!!
Ale spróbować zawsze można.
Najpierw musze zaprojektować makietę, a to już jest też wielki problem.
Jaśli ktoś ma jakiś pomysł niech się nim podzieli.
Ja tak myśle żeby zrobić pólokrągły mur (podobny do tego w Minas Tirith),
a w środku różne domy i fontanny czyli Rivendell.
Jakby co to mój mail rkaim@o2.pl gg: 7211291
Zaprowadziłem Isildura do serca Orodruiny..."

Offline Encaitar

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2005, 08:55:51 pm »
Widze dwa minusy takiego projektu:
1. W historii toczyla sie tylko jedna bitwa w poblizu Rivendell, wiec troszke bez szansy na ciekawe bitwy.
2. Prawie nie do wykonania :D, ale zycze powodzenia.

Ja bym to zrobil jako doline z wodospadami, fontannami. Takie pudlo 8)
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Elrond Władca Elfów

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2005, 09:24:01 pm »
Też tak miałem zrobić.
Dolina, po jednej stronie góra z wodospadem, a po drugiej półokrągły mur, w środku właśnie fontanny, domy, i inne pierdoły...
Wiem że wykonanie jej jest niemożliwe, ale próbować zawsze można.
Trzeba tylko troche chęci i czasu.
Zaprowadziłem Isildura do serca Orodruiny..."

Offline Gil-Galad

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 21, 2005, 07:53:02 am »
No, i jeszcze z tyłu las. Te góry, to musiały by być wysokie. Z czego chcesz je zrobić?

Offline Elrond Władca Elfów

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 21, 2005, 08:57:44 am »
Góry zrobiez papieru.
Oczywiście papier będzie usztywniony w przegrodach zrobionych z płyty korkowej. Papier pokryje szpachlą i ok. Oczywiście dodam jakieś drzewa, strumyki, pienie i tym podobne.
Zaprowadziłem Isildura do serca Orodruiny..."

Offline Gil-Galad

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2005, 05:50:46 pm »
No nie wiem czy Ci się uda (chyba, że próbowałeś) bo szpachlówka na papier, to jakoś nie pasuje i cięzko będzie się nakładało. A jeżeli za bardzo rozwodnisz, żeby ułatwić nakładanie, to papier trafi szlag...

Offline Elrond Władca Elfów

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 22, 2005, 05:53:21 pm »
Papier będzie trzeba zakleić taśmą, wtedy będzie ok.
Za rivendell zabiore się niedługo.
Teraz musze tylko dokończyć Inną twierdzę. :D
Zaprowadziłem Isildura do serca Orodruiny..."

Offline Draugdin

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 23, 2005, 05:50:18 am »
Elrond Władca Elfów. Niepoprawny optymista - niestrudzony w co raz to nowych pomysłach i w realizacji ich. Tylko tak dalej! :D
here is no better Magic than Steel...

Offline Green Knight

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 03, 2005, 05:58:19 pm »
Cytat: "Encaitar"

2. Prawie nie do wykonania :D, ale zycze powodzenia.



Czemu tak uwrzasz. Jeśli jest się cierpliwym, ma durzo pieniędzy, Prawdziwy talent i pomysły to napewnop da się taki projekt zrealizować.

Bawie sie w robieie makiet już naprawde bardzo długo. Może moje nie są jednością(głównie robie makiety do Batlla.), ale mam kilka patentów.

Cegiełkami się nigdy nie bawiłem ale niedługo chyba zainwestuje. Kiedyś jak byłem mały ( z 8 lat temu to było0 widziałem taki zestaw do robienia zamku. nie miałem pieniędzy :( . A jak już zdobyłem pudełka już nie było.  :(  :( . Z tych cegiełek można naprawde super rzeczy robić. Nie tylko zamiki.

Zacząlem troche się interesować LORT. Głownie z powodu makiet w WD. Jak zobaczyłem ten temat to aż nie mogłem się powstrzymać żeby wstąpić.

moje patenty.
"Trzcina". wiecie jak zrobić trzcine, wysuszone wysokie trawy itp. ?? Bierzecie pędzel 'ławkowiec"( kosztuje około 1 pln w marketach) i sklejacie włosie taśm,ą klejącą, na kilka kępków. Odcinacie od dołu i "korzenie" maczacie w wikolu. Następnie jak wyschło to "kopiecie dołek" w miejscu gdzie chcecie posiac trawe. Znowu wikol. teraz do dołka, następnie sadzonkę wkładacie i macie fajną trzcinke.

nie mam talętu pisarza ale mam nadzieje że rozumiecie o co biega.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Gil-Galad

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 03, 2005, 08:02:05 pm »
Zawsze się zastanawiałem ile kosztuje taki pędzel, bo jakoś nie miałem czasu sprawdzić. (To nie był żart.)

Green Knight, Jeżeli masz jakieś inne patenty to napisz, bo to jest w tym temacie najciekawsze.

Ostatnio odkryłem, że do gruzu świetnie nadaje się styropian (niezwykłe, nie?) i przy okazji robienia ruin wioski zrobiłem też ruinkę studni. Łatwe w wykonaniu i nawet nieźle wygląda...

Offline Green Knight

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 03, 2005, 08:26:14 pm »
Cytat: "Gil-Galad"
Zawsze się zastanawiałem ile kosztuje taki pędzel, bo jakoś nie miałem czasu sprawdzić. (To nie był żart.)

Green Knight, Jeżeli masz jakieś inne patenty to napisz, bo to jest w tym temacie najciekawsze.

Ostatnio odkryłem, że do gruzu świetnie nadaje się styropian (niezwykłe, nie?) i przy okazji robienia ruin wioski zrobiłem też ruinkę studni. Łatwe w wykonaniu i nawet nieźle wygląda...


Inne patenty powiadasz??. Musze pomyśleć. Napewno podstawą powinna być balssa. Droga ale bardzo przydatna.

Sorry że oddbiegne od tematu ale czy można kupić samą figurke Balroga. wiem że jest zestaw ale ja chce tylko demona.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Gil-Galad

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 04, 2005, 02:24:01 pm »
Cytuj
Napewno podstawą powinna być balssa


Hmm... podstawą czego? Z balsy można zrobić fajną ruinkę ściany domu, (sorry, że cały czas te ruinki, ale tym sie ostatnio zajmuję :o ) jeżelu użyć walca z balsy o promieniu ok. 3 mm. No ściana też może z tego wyjść :D , ale dużo drewna na to zejdzie...

A ja Ci nie do tematu odpisze. Nie można, chyba, że ktoś sprzedaje samodzielnie (na allegro albo na tym forum jest taki temam o sprzedarzy) , ale wątpie...

Offline Green Knight

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 04, 2005, 06:29:23 pm »
Cytat: "Gil-Galad"
Cytuj
Napewno podstawą powinna być balssa


Hmm... podstawą czego? Z balsy można zrobić fajną ruinkę ściany domu, (sorry, że cały czas te ruinki, ale tym sie ostatnio zajmuję :o ) jeżelu użyć walca z balsy o promieniu ok. 3 mm. No ściana też może z tego wyjść :D , ale dużo drewna na to zejdzie...

A ja Ci nie do tematu odpisze. Nie można, chyba, że ktoś sprzedaje samodzielnie (na allegro albo na tym forum jest taki temam o sprzedarzy) , ale wątpie...


Chm, Ostatnio dostępna była w Obi. W postaci listewek o prekroju 1 cm na 1 cm i długości 1 metra. 3 złote za sztuke.

Balse można urzywać do rórznego rodzaju płotków, domków, wszystkiego co w rzeczywistości jest lub było z drewna. Balsa jest banalna w obróbce. Przy budowaniu rivendeil byłaby niezbędna.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Encaitar

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 05, 2005, 06:56:47 pm »
Cytat: "Green Knight"

Balse można urzywać do rórznego rodzaju płotków, domków, wszystkiego co w rzeczywistości jest lub było z drewna. Balsa jest banalna w obróbce. Przy budowaniu rivendeil byłaby niezbędna.


Ja zamiast balsy uzywam listewek pocietych z takich paneli jak do wykanczania wnetrz. Wychodzi znacznie taniej niz balsa, a jest to drewno dobre w obrobce.

Mam do was takie pytanie. Postanowilem moj mini-zamek przebudowac troche (dobrze, ze jeszcze nie jest skonczony) tak by byl otwierany i bylo widac wnetrza. Na wierzchu wszystko obklejam dokladnie cegielkami, tak jak by bylo faktycznie z nich zbudowane. I teraz mam taki problem: czy wnetrza tez wykladac tymi cegielkami - oczywiscie, dwa razy wiecej pracy, czy mozna zostawic gladkie. Chodzi mi o to czy wtedy sciany byly surowe czy istnialo cos takiego jak tynk (czy cos w tym rodzaju)?
Co do samych ciegielek to powiem, ze efekt jest wysmienity i ta budowla wyglada jak prawdziwa (podobny efekt mozna uzyskac tylko budujac z gipsowych cegielek).

pozdrawiam
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

 

anything