trawa

Autor Wątek: Budowa makiety porady....  (Przeczytany 24183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Last Viking

  • Gość
Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 05, 2005, 07:04:27 pm »
Hm, z tego co mi wiadomo, średniowieczne sale w zamkach, były tynkowane. W każdym razie nie było "surowej cegły".
Daj na ściany gładź szpachlową. Może być klimatycznie.   ;)

Pozdrawiam

Offline Green Knight

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2005, 05:37:59 pm »
Cytat: "Last Viking"
Hm, z tego co mi wiadomo, średniowieczne sale w zamkach, były tynkowane. W każdym razie nie było "surowej cegły".
Daj na ściany gładź szpachlową. Może być klimatycznie.   ;)

Pozdrawiam


Średniowieczne zamki nie były budowane z cegieł. Tym bardziej nie były wewnątrz tynkowane. Szpachli gipsowej bym nie polecał bo nie da się tego pomalować. Chyba żę wcześniej farbą gruntującą pokryjesz. A oile mi wiadomo to takową kupuje sie w bankach 5 litrowych.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Terror

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 26, 2005, 12:02:55 pm »
Mam pytanie czy mógłbym sie coś dowiedzieć o Polistyrenie: gdzie go dostać, ile kosztuje, w jakich  sklepach pytać i czym go kleić ?????............. proszę o pomoc bo wszystko związane z moją makietą  jest zrobione ze .........styropianu nie dośc że wszędzie on jest bo sie kruszy to jeszcze nie wygląda zbyt dobrze więc liczę na waszą wyrozumiałość i odpowiedzi na moje pytania prosze :)
lfy żądzą........

Offline Encaitar

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 26, 2005, 03:05:33 pm »
www.cytadela.pl - gdzies w archiwalnych artykulach jest obszerna praca na temat styropianu i wszystkiego co jest z nim zwiazane. Poszukaj.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Terror

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 26, 2005, 03:50:31 pm »
Eeee nie cche być nieznośny ale pytałem o POLISTYREN bo ten głupi styropian mnie już denerwuje........:/ :(
Rozchodzi mi się o wszelkie wiadomości związane z polistyrenem gdzie go można kupić i ile kosztuje no i w jakim sklepie  :D oczywiście nie wiem budowlanym albo cś o to mi się rozchodzi ale dzięki Encaitarze za to że wogóle coś odpisałeś.. ;)
lfy żądzą........

Offline Encaitar

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 08, 2005, 03:32:44 pm »
Cjcialbym zbudowac sobie jakas naprawde powazna makiete. To plan ambityny i chce sprobowac swoich sil. Nie chodzi nawet o to zeby grac na tym tylko zeby stalo jako dekoracja. Postanowilem, ze bedzie to Minas Morgul - grod Upiorow. Nie ma zbyt wiele wiadomosci o tym miejscu, wiec moge robic wedlug wlasnego pomyslu. Jednak szukam w internecie i nie moge znalezc :( zdjec filmowych, bo cos - niecos bym sobie odpatrzyl. Czy ktos moze zna jakiego linka gdzie mozna znalezx zdjecia Minas Morgul? Bardzo prosze o podanie.

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline drachenfeles

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 08, 2005, 07:37:54 pm »
IMO filmowe MM wyglądało koszmarnie... jeśli chcesz zobaczyć naprawdę fajnie zrobione elementy tolkienowskiego świata to poszukaj w księgarniach, kiedyś widziałem coś a'la ilustrowany przewodnik po śródziemiu, obrazy autora momentami zapierały dech w piersiach.

Offline Green Knight

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 14, 2005, 04:00:55 pm »
Cytat: "Terror"
Eeee nie cche być nieznośny ale pytałem o POLISTYREN bo ten głupi styropian mnie już denerwuje........:/ :(
Rozchodzi mi się o wszelkie wiadomości związane z polistyrenem gdzie go można kupić i ile kosztuje no i w jakim sklepie  :D oczywiście nie wiem budowlanym albo cś o to mi się rozchodzi ale dzięki Encaitarze za to że wogóle coś odpisałeś.. ;)


Jeśli masz namyśli różową piankę kltórą urzywa GW w swoich artykułach z WD to można dostać w składach budowlanych, albop w hipermarketach typu OBI lub Praktiker(nie mam pojecia jak to sie pisze). obawiam sie żeby ją nabyc trzeba kupić całą zgrzewke. Czyli jakiś 0.25 m^3. To dużo. Ale jak jestes z Wawy to mogę sie z tobą zrzucić. Gdzieś mi sie obiło o uszy że to kosztuje jakieś 90 zeta za zgrzewke. Ale nie wiem czy to prawda.

Kleic to można ty samym co styropian. Pod żadnym pozorem nie urzywajcie do tego Superglue lub Budaprenu. Proponuje wikol.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Jurand

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 02, 2005, 01:54:29 am »
Jeśli chodzi o balsę to polecam skrzynki po owocach które wykonane są z grubych na okolo2-3 mm plyt z drewna ktore mozna ciac recznie skalpelem a ich dodatkowa zaleta jest cena - za darmo wystarczy zajrzec na najblizsze targowisko czy zaplecze sklepu spozywczego.
Makiety od wielu lat robie na podstawie plyty wiorowej twardej uzywam tez paneli sciennych klepek parkietowych czy po prostu drewna, ciezsze niz styropian i wymaga uzycia pily ale trwale i solidne, do montazu oczywiscie wikol a materialy poza wikolem znajdziesz na najblizszym placu budowy -za darmo!sa tez zawsze jakies scinki przy tartaku czy skladzie budowlanym:)
Drzewka krzewy tez mozna zrobic tanio i szybko wystarczy spojrzec pod nogi -najfajniejsze drzewka wychodza z korzeni (do gory nogami) na to troche mchu czy porostow wikol zeby sie trzymalo i gotowe
Sciane ceglana mozna sprobowac z grubego kartonu ( w sklepach malarskich rozna cena w zaleznosci od grubosci chyba 7 zl za a3 gr 4mm ale nie pamietam)zaznaczajac spoiny miedzy ceglami rylcem(koncem wypisanego dlugopisu)malujemy farba szara jak spoiny i na to suchym pedzlem kolor ceglany uwazajac by nie zalac spoin dachowki podobnie tylko wycinamy paski o szerokosci 2 dachowek i naklejamy na zakladke
Miłej zabawy! :D

Offline kiddou

drzewka
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 02, 2005, 07:59:47 pm »
a jednak też tanim kosztem robię różnorakie drzewka : Mamy takie sobie drzewo na polu odcinam od niego gałązki i sklep je wszystkie razem lub owijam drutem i następnie przyklejam do podstawki teżnaprawdęfajnie wyglądają <lol>
/ Wisła Kraków  //

Offline amras

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 04, 2005, 10:16:00 pm »
a ja mam pytanie z czego sie robi realistyczne rzeki widzialem w sklepach modelarskich fajnie zrobone i wydaje mi sie ze to byl zwykly silikon ale niejestem pewiem moze ktos cos wie na ten temat  :?:

Offline Encaitar

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 05, 2005, 11:38:25 am »
Ja znam tylko taki sposob: malujesz na niebiesko (no troche sie trzeba pomeczyc, zeby byla "głębia"), a nastepnie gruba warstwa wiklou, ale to jest raczej sredni efekt.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Encaitar

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 08, 2005, 07:20:01 pm »
Mam takie pytanie: jaka farbo malowac styropian, zeby go nie "spalila", ale chwycila?
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline drachenfeles

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 08, 2005, 08:40:19 pm »
pokryj wcześniej wikolem z odrobiną wody

Offline Green Knight

Budowa makiety porady....
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 15, 2005, 11:57:53 am »
Cytat: "amras"
a ja mam pytanie z czego sie robi realistyczne rzeki widzialem w sklepach modelarskich fajnie zrobone i wydaje mi sie ze to byl zwykly silikon ale niejestem pewiem moze ktos cos wie na ten temat  :?:


Najlepsze efekty otrzymuje się poprzez użycie żywicy epoksydowej. Wycinasz podstawkę pod rzekę, modelujesz wedle uznania, naprzykład piasek,żwirek, Wszystko malujesz, brzeg rzeki urozmaicasz posypką. Wode otrzymujesz przez zalanie koryta żywica, czekasz aż wyschnie i gotowe. Tylko trzeba uwazać jak się robi rzekę modułową, złożoa z kilku odcinków rzeki, by żywica nie wylała się na przekrojach rzek.

Efekt bardzo fajny, dużo roboty. Można też zainwestować w folię imitującą wode ale taka kosztuje.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]