Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Propozycje tematów

<< < (2/15) > >>

rado:
Chyba pokreciles. Mityczne miasto ma byc ukryte w Tybecie, we wnetrzu ziemi. Zamieszkane jest przez medrcow ktorym sluza rozne groteskowe istoty.

surmik:
Ja mam inna propozycję.
Chciałbym dowiedzieć się jak to jest z dowodami na istnienie Jezusa.
Kiedyś czytałem jakąś książkę ,że większość zmianek w kronikach rzymskich to falsyfikaty sporządzone przez średniowiecznych "korektorów". Chiałbym się dowiedzieć jak to na prawdę wygląda, co uznają naukowacy czy Jezus istniał? Jakie są dowody i czy żeczywiście niektóre z nich (albo i wszystkie) zostały zfabrykowane.

P.S. Ten temat męczył mnie już od jakiegoś czasu, odnalezienie domniemanych prochów Jakuba (brata Jezusa i syna Maryji_Zawsze_Dziewicy) tylko ponownie rozpaliło we mnie ogień ciekawości. :o)

rado:
1. wiesz- na wschodzie terminu brat uzywa sie rowniez w odniesieniu do kuzynow- moze byc to po prosu kuzyn
2. Zakladajac ze w tym przypadku brat znaczy faktycznie brat- nie wiadomo czy chodzi o tego Jezusa syna Jozefa- oba imiona byly dosc popularne
3. Z innej beczki -jesli kosci w ossuarium to szczatki tego swietego- to czym sa slynne relikwie sw. Jakuba ? I jak wytlumaczyc cuda im przypisywane :) ?
4. Czy "dowody" istnienia Jezusa fabrykowano ? Pewnie ze tak- policz chocby wszystkie gwozdzie z krzyza uznawane obecnie za autentyczne.

Dowodow naukowych bezposrednio zwiazanych z osoba Jezusa chyba nie ma (pewnie okrutnie sie myle). Byla wzmianka u Flawiusza ale to chyba tyle. Z drugiej strony skoro z mysli zydowskiej pod wplywem jakiejs osoby (prawdopodobnie essenczyka) wylonil sie odlam istniejacy do dzisiaj nie ma powodu twierdzic ze ta osoba nie istniala.

Sprawa dogmatu o Niepokalanym Poczeciu jest duzo pozniejsza- nie ma co jej mieszac w poczatki chrzescijanstwa.

Uklony

Anonymous:

--- Cytat: "Piotr Witkowski" ---A co tajemniczego jest w Marii Magdalenie? Bo nie wiem...

A, Kormak, tak trochę off - topic: czy mogę zapytać, co to jest, ta fotka z Twojego avatara? Ja to już gdzieś widziałem...
--- Koniec cytatu ---


(:  a to ze byla zona jezusa i matka jego dzieci__

pozdr
maciek

rado:
Jasne. Informacje pochodza zapewne z pewnego zrodla :) Tylko byly tajne i dopiero ostatnio je odczytano :) Jakos dziwnie wszystkie apokryfy o Marii z Magdalii sa duzo mlodsze od ewangelii... ale pewnie to spisek Starca z Gor, Medrcow Syjonu i Szymona Maga ;)

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej