Autor Wątek: Pomocy Łucznicy  (Przeczytany 2505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ghost12q

Pomocy Łucznicy
« dnia: Lipiec 07, 2004, 05:07:23 pm »
:? Ej bardzo proszę wszystkich łuczników o pomoc !!!
Czy moglibyście mi powiedzieć albo dać jakiś link gdzie znajdę poradnik jak zrobić łuk. Bardzo lubię z kolegą chodzić do lasu (tylko bez skojarzeń :D) i robić sobie łuki ale kiedy przychodzi czas strzelania zaraz się łamie i tak niewiem z czego zrobić strzały, jaka powinna być cięciwa i z czego powinien być zrobiony łuk ??[/b][/url][/code]

Offline High Elf

Pomocy Łucznicy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2004, 05:13:24 pm »
1. Takie tematy to nie na ogólnym  :lol:
2. Już było takich ze trzy  :lol:
3. Fajnie wczuć się w rolę mądrali  :lol:
4. Nie warto robić łuków - mój ojciec kupił 20 lat temu i ja dziś z niego strzelam :) co niedzielę  :lol:
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Wojewoda202

Pomocy Łucznicy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2004, 01:08:16 pm »
Zajrzyj na stronę www.bowtime.waw.pl znajdziesz na niej pare fajnych informacji na temat łucznictwa tradycyjnego, a także trochę linków do innych fajnych stron traktujących o łucznictwie.

Offline Theoden

Pomocy Łucznicy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2005, 07:00:42 pm »
ja sam nie wiem jak do  końca zrobić łuk tylko wiem ,że z drzewa jesionowego,albo kupić porzadny łuk za 200zł na imprezach rycerskich :)
...)Znak orła potegi symbol prowadzi nas mieczem i tarcza weżmiemy to co było nasze(...)

Offline Arthast

Pomocy Łucznicy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2005, 09:29:08 pm »
strzały można kupic w egzotycznych sklepach tzn. np. w Szczecinie jest taki sklep Safarii (porzynajmniej kiedys byl) i  strzalem mozesz kupic po 20 zl. Troche drogo

Offline Gregor

Pomocy Łucznicy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2005, 12:10:06 pm »
jedne z najlepszych luków w Polsce robi egida z sanoka, swietnie strzelaja i sa wierne historycznie. wiekszosc (na ziemiach poludniowych) rycerstwa kozysta jednak z lukow probukcji Bisoka, i takie wlasnie luki szczerze polecam. jesli chcesz, moge Ci takowy luk zalatwic w mniejszej cenie.

co do strzal, rowniez polecam egide z sanoka, robia swietne strzaly, ale sobie je troszke licza, ale zrobienie pelnowartosciowej strzaly to nie taka prosta zabawa, wiec moim zdaniem warto sie troche wykosztowac.

mam kontakt z kilkoma rzemieslnikami i zalatwienie wszelakiego sprzetu nie jest problemem
on scholae, sed vitae discimus