Autor Wątek: New X-Men  (Przeczytany 58279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macias

New X-Men
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 22, 2004, 11:05:53 pm »
Cytat: "timof"
Cytat: "Macias"
Cytat: "timof"
nowatorski :? taki sobie, jak narazie żadna rewelacja :P
bo nie znasz calosci runu morrisona.


a skąd twoje błędne wnioski płyną, z równie błędnych domniemywań? :P

komiks dobry i z klasycznymi licznymi zwrotami akcji jak zwykle w komiksie superbohaterskim, ale nie nowatorski
jak na x-men,to uwazam ze nowatorski.jako,ze zdania mamy rozne,nie ma sensu sie przekonywac

Offline turucorp

New X-Men
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 22, 2004, 11:33:15 pm »
ee nie, nowatorskie jak na x-men to sa takie rzeczy jak "Weapon X", "Inner fury", "Meltdown" i pare innych, a NXM po prostu lekko wyrasta ponad przecietnosc (co w tym przypadku nie jest akurat tak trudne chociaz dosyc mile)

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
New X-Men
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 23, 2004, 07:32:02 am »
No i już, kupiony i przeczytany. Okazuje się, że nie cieszyłem się za bardzo na wyrost, komiks jest zdecydowanie wart wydanych nań pieniędzy i, co cenniejsze, poświęconego na przeczytanie go czasu.

Co do rysunków, to nastawiałem się na jakieś maksymalne obrzydlistwa, a poczułem się mile zaskoczony. Beast awansował na jednego z moich ulubionych bohaterów, jest narysowany bardzo ładnie, tak... zwierzęco. Wrrr... Wolverine wygląda tak, jak chciałem, żeby wyglądał - lepiej go rysował może tylko Barry Windsor-Smith. A może nie. Jest twardy, arogancki i dzięki temu bardzo sympatyczną postacią, moim zdaniem, się stał (Wolvie ofkors, a nie BWS :) ). Xavier wygląda jak wygląda, łysole zawsze kojarzyli mi się nie z Kojakiem albo z więźniami tudzież z chorymi i może przez to Profesorek wygląda mi na chorego Kojaka w więzieniu. Moja opinia. No i rewelacyjna jest scena SPOILER walki telepatycznej z Novą, pistolet przy głowie, krew z noska, ach, ech, dla mnie miodzio! SPOILER'S END Kobiet prawie nie widać, ale podoba się mnie to, że wreszcie nie są to laski, wyglądające na modelki, tylko plain girls (no może nie aż tak ostro - zwyczajne muty, za którymi na ulicy się nie obejrzysz 8) ).

Scenariuszowo dopiero się rozkręca, ale już można zauważyć kilka niezłych pomysłów i parę sympatycznych tekstów czy postaci (np. nieszczęśni: trygław czy dentysta - bardzo sympatyczni, uwirygodnieni - w znaczeniu: nie papierowi).

Cieszę się z tego zakupu, z przyjemnością poczytam ciąg dalszy W jak Wyniszczenie.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline mic

New X-Men
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 23, 2004, 07:45:18 am »
Ja sie prawie w calosci zgadzam z przedmowca, Beast urosl i jest wg. mnie najlepszym z Xmenow w tym albumie chociaz goni go Volvie  ;)

Anonymous

  • Gość
New X-Men
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 23, 2004, 08:20:56 am »
dobra kupilem w tramwaju przeczytalem a i tak nie do konca bo... znudzilo mnie niemilosiernie..
to juz drugi po FF komiks morrisona po ktorym zaczynam zastanawiac sie czy jego naprawde DOBRE komiksy to nie sa aby wypadki przy pracy
new xmen traci ta sama sztampowa myszka.. albo raczej za*****ala szczurem co semicowskie men
ten sam zestaw ludzi z promieniami z dupy papierowe postaci dialogi wymuszone fabula oparta na niesmiertelnym motywie- gincie zli mutanci
widac roznice niesamowita pomiedzy ultimate a new xmen- dotyczy to chyba wiekszosci serii "normalnych" a z lini ultmate
U- to komiks na dzisiaj  z postaciami na tyle interesujacymi ze to czy i w jaki lateks sa poubierani nei ma dla nas zadnego znacznia
new xmen to przede wswzystkimnplaski dialog i fabula tak marna co cwiczona X razy ..
do tego rysownik bez polotu
statyczne to wszystko uklad kadrow bez fantazji brak tego co w komiksie rozrywkowym cieszyc powinno- rozbnuchanie i szerokoekranowosc- dupa zbita kiepskie to to
na dodatek po nowej lepszej cenie :)

Offline graves

New X-Men
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 23, 2004, 08:26:54 am »
Cytat: "karol_konw"
albo raczej za*****ala szczurem co semicowskie men
ten sam zestaw ludzi z promieniami z dupy

a czego ty się spodziewałeś :eek: innych mutantów jako X-Men :eek:
Chyba czegoś nie rozumiem, albo Ty...

A tak nawiasem mówiąc na okładce drugiego numeru jest cena 4,90 -rzeczywista :? czy pomyłka przy pracy CTRL+C CTRL+V z innego numeru...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
New X-Men
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 23, 2004, 08:32:15 am »
Cytuj
Cytat: "karol_konw"
albo raczej za*****ala szczurem co semicowskie men
ten sam zestaw ludzi z promieniami z dupy

a czego ty się spodziewałeś :eek: innych mutantów jako X-Men :eek:
Chyba czegoś nie rozumiem, albo Ty...


czego sie spodziewalem?
jak na tej klasy scenarzyste czegos o poziomie conajmniej ultimate a nie odgrzewanego kotleta.. neistety epitet o promieniach dotyczy jedynuie new xmen- ultimate jakos daja rade i czyta sie to swietnie
morrison nie pokusil sie nawet o tak "prosty" zabieg jak różncowanie bohaterow przez ich wypowiedzi- beast mowi-zartuje  w identyczny sposob jak logan.. sredniej klasy wyrobnictwo ten komiks...
w ultimate kazdy bohater to bohater- i nie czepiam sie ebz senu bo czekalem na ta serii myslac ze jaqk mrrison to moze byc ciekawie..
ale nei ejst
schemat sztampa nie wiem co w tym nowatorskiego..

Gilbaert

  • Gość
New X-Men
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 23, 2004, 08:56:47 am »
Cytuj
nie wiem co w tym nowatorskiego..

może promienie z dupy mają inny kolor, zapach, albo zamiast ziiip ziiip robią wiiip wiiip :);):P

Offline Gashu

New X-Men
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 23, 2004, 09:38:52 am »
Cytat: "karol_konw"

U- to komiks na dzisiaj  z postaciami na tyle interesujacymi ze to czy i w jaki lateks sa poubierani nei ma dla nas zadnego znacznia
new xmen to przede wswzystkimnplaski dialog i fabula tak marna co cwiczona X razy ..


heh, ja mam zupelnie odwrotne wrazenie, moglbys moze napisac wiecej co takiego interesujacego maja u-xmen, czego nie maja bohaterowie "new x-men" ?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Anonymous

  • Gość
New X-Men
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 23, 2004, 09:46:20 am »
Cytat: "Gash"
Cytat: "karol_konw"

U- to komiks na dzisiaj  z postaciami na tyle interesujacymi ze to czy i w jaki lateks sa poubierani nei ma dla nas zadnego znacznia
new xmen to przede wswzystkimnplaski dialog i fabula tak marna co cwiczona X razy ..


heh, ja mam zupelnie odwrotne wrazenie, moglbys moze napisac wiecej co takiego interesujacego maja u-xmen, czego nie maja bohaterowie "new x-men" ?


new xmen - sa jednakowi zlepiaja sie w jedna mase
jak nei widzisz rysunkow a ktos ci czyta to co mwoia to cyclops moze zlac sie z jg jg z profesorem a beast z wolviem
plaskosc
w uxmen to bohaterowie na nowo - kazdy ma swoje cechy osobowosciowe na tyel wyrazne ze kazdy z nich ejst POSTACIA a nie czescia grupy...

Offline graves

New X-Men
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 23, 2004, 10:07:34 am »
Cytat: "karol_konw"
w uxmen to bohaterowie na nowo - kazdy ma swoje cechy osobowosciowe na tyel wyrazne ze kazdy z nich ejst POSTACIA a nie czescia grupy...

bo nie zdążyli się jeszcze tą grupą stać...
NXM -to kontynuacja tego co jest ciągnięte od czasów Semica (z dużą dziurą). Zresztą jak widzisz to co dostaliśmy od DK to 114-115 nr NXM...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
New X-Men
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 23, 2004, 10:13:13 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "karol_konw"
w uxmen to bohaterowie na nowo - kazdy ma swoje cechy osobowosciowe na tyel wyrazne ze kazdy z nich ejst POSTACIA a nie czescia grupy...

bo nie zdążyli się jeszcze tą grupą stać...
NXM -to kontynuacja tego co jest ciągnięte od czasów Semica (z dużą dziurą).


now lasnie mwoie
nihil novi
gdzie tu zajfajnosc tej serii?
gdzie talent morrisona?
ehh fantastyczna czworka tez miala byc iewaidomo cyzm a belkotliwym bzdetem jest
ja nie rpzepadam za takimi komiskami za tymi bohaterami tez nie
ale ultimate pokazalo ze da sie robic takie komiksy w uniwersum marvela ktore beda przyjemnym "rozrywkowym kinem" w komiksie bezpretensjonalna zabawa ne wymagajaca znajomosci kto z kim wlaczyl w kolejnej mini serii
i to fajne jest a new xmen?
nie podchodzi mi zupellnie choc pewnie kupie- prawo serii przy takiej cenie dziala z 10 krotnie wieksza sila :)

Offline perro

New X-Men
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 23, 2004, 03:53:25 pm »
Cytat: "karol_konw"
Cytat: "graves"
Cytat: "karol_konw"
w uxmen to bohaterowie na nowo - kazdy ma swoje cechy osobowosciowe na tyel wyrazne ze kazdy z nich ejst POSTACIA a nie czescia grupy...

bo nie zdążyli się jeszcze tą grupą stać...
NXM -to kontynuacja tego co jest ciągnięte od czasów Semica (z dużą dziurą).


now lasnie mwoie
nihil novi
gdzie tu zajfajnosc tej serii?
gdzie talent morrisona?
ehh fantastyczna czworka tez miala byc iewaidomo cyzm a belkotliwym bzdetem jest
ja nie rpzepadam za takimi komiskami za tymi bohaterami tez nie
ale ultimate pokazalo ze da sie robic takie komiksy w uniwersum marvela ktore beda przyjemnym "rozrywkowym kinem" w komiksie bezpretensjonalna zabawa ne wymagajaca znajomosci kto z kim wlaczyl w kolejnej mini serii
i to fajne jest a new xmen?
nie podchodzi mi zupellnie choc pewnie kupie- prawo serii przy takiej cenie dziala z 10 krotnie wieksza sila :)



 :wall:  Nie pojmuje jak można stawiać UXM ponad NXM,  może problemy ze zrozumieniem?
NSICHTBAR

Offline ladykiller

New X-Men
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 23, 2004, 05:13:19 pm »
Po pierwszym numerze optymista nie jestem, taki sobie, zly nie, zachwytu nie bylo, ot mile czytadlo na 15min. Mnie juz troche nudzi ten konflikt rasowy - mutanty vs. ludzie, dialogi nie tylko nie powalily, raczej draznily ( moze to kwestia tlumaczenia ) Moze w kolejnych bedzie lepiej pewnie i tak nie kupie, komiksy o superherosach juz chyba nie dla mnie poprostu. Na plus zaliczam ladna okladeczke:) Zawiedziony napewno nie jestem bo tez niczego innego niz przypomnienia sobie co tam u xludzi nie oczekiwalem.

Offline Gashu

New X-Men
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 23, 2004, 05:53:35 pm »
Cytat: "karol_konw"

w uxmen to bohaterowie na nowo - kazdy ma swoje cechy osobowosciowe na tyel wyrazne ze kazdy z nich ejst POSTACIA a nie czescia grupy...


qrcze, ja jakos nie potrafie tego dostrzec roznicy miedzy POSTACIAMI z uxmen i KUKIELKAMI Morrisona, jedyne postaci które wyróżniły się w "Ultimate X-Men" to Cyclops i Xavier i to chyba tylko dla tego że ich zachowanie różni się lekko od wersji "normalnej", cała reszta to banda jednakowych, nijakich nastolatków nadużywających słów typu "spoko", "kul" i wymieniajacych sie melodyjkami na komórki, porównując to z nastolatkami Morrisona (Beak, telepatki pod opieką Frost i inni których imion nie pamiętam) UX wypada blado, poza tym pierwszy numer NX koncentruje się raczej na przedstawieniu sytuacji, świata w którym żyją mutanci, a nie na samych bohaterach.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL