Autor Wątek: Tajemnica Trójkąta  (Przeczytany 12307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2004, 08:26:37 pm »
I co- ile osob jeszcze kupilo to i jakie opinie? Specjalnego szumu komiks nie zrobil- czy to znaczy, ze to sredniak?
...

Offline Gashu

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 01, 2004, 09:58:25 pm »
Mi niespecjalnie przypadło do gustu. Rysunki przeciętne, historia nie zdążyła się jeszcze dobrze rozwinąć, ale to co zaprezentowali autorzy w pierwszym tomie mnie nie zachwyca - tematyka oklepana (geez, ile można klepać ten sam temat...), fabuła nie jest specjalnie wciągajca. Imo, zdecydowanie słabsze od takiego np. "Trzeciego testamentu". Radzę dobrze się zastanowić przed zakupem.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline [robak]

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2004, 10:15:27 am »
Tak, tak. Zgadzam sie. Zawiodlem sie szczerze mowiac. Akcja jakos w ogole mnie nie wciagnela, czekalem na koniec komiksu. Raczej nudne, 2. tomu nie zakupie raczej.

Offline Borys

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2004, 10:25:01 am »
Przeglądałem w księgarni i jakoś mnie odrzuciło - rysunki jakieś niespecjalne. Nie kupiłem w rezultacie, choć planowałem. Jednak Trzeci Testament wyglądał znacznie lepiej. Fabularnie był zajefajny, a TS jak wypada na tym tle???
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Czopek Piotrek

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 02, 2004, 11:29:35 am »
Nie wiem jak tam Trzeci Testament, bo nie czytalem, ale Tajemnicę Trojkąta uważam za kichę nieprzeciętną. Przede wszystkim dlatego ze przeczytalem to świeżo po lekturze Kodu Leonardo Da Vinci, poza tym byl nudny, tak jak juz napisali koledzy wczesniej, a poza tym narysowany jest przez jakis amatorów chyba. Poza okładką, która skutecznie mami obietnicą fajnie narysowanego komiksu.
W Kodzie autor popisal sie duza wiedza na temat historii sztuki, ikonografii itp. i zgrabnie potrafil to wszystko powiazac w calkiem wiarygodną historyjkę, natomiast tutaj mam wrazenie, ze scenarzysta cos tam gdzies zaslyszal, lyknal troche tematow o zwojach i krucjatach i stworzyl potworka w postaci TT. Żenada.

Anonymous

  • Gość
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2004, 12:06:14 pm »
Cytat: "Czopek Piotrek"

W Kodzie autor popisal sie duza wiedza na temat historii sztuki, ikonografii itp. i zgrabnie potrafil to wszystko powiazac w calkiem wiarygodną historyjkę, .


oj czopku czopku
czy jak skoncyzles kod zerknales do poslowia?
autor sobei pochulal fakty nagial jak mu sie podobalo uzyl tego co mu sie podobalo i w sposob jaki mu apsowal bez wzgledu an wiarygodnosc i fakty
dorobil pikna bujde do gnostykow i zwojow wszelakich:D
a gdzies w sieci mozna znalezdz fragmenty roznych oproacowan na temat chrzescijanskiej i przed chcrzescijanskiej symboliki ktore autor kodu zpremedytacja na zasadzie operacji kopiuj wklej uzyl w sowjje ksiazce
starsznei wkurzajaca rzecz-- jak zaczynasz czytac to nie mozesz przestac
:(
a swiadomosc mialkosci i bzdury utrzymuje sie przez cale tomiszcze...

Offline Czopek Piotrek

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 02, 2004, 12:27:05 pm »
alez oczywiscie ze czytalem poslowie.  8)  Jasne ze bzdury i takie tam, ale przyznam ze czytajac ksiąkę dowiedzialem sie kilku calkiem ciekawych rzeczy chocby na temat symboli, czy konkretnych dziel sztuki. To glownie o to mi chodzilo kiedy pisalem ze autor ma niezlą wiedzę. Poza tym tak jak napisales - zaczynasz czytac i nie mozesz przerwac. Moim zdaniem to jest bardzo sprawnie napisana ksiazka, ktorej oczywiscie nie ma co traktowac poważnie. Tak jak np. Indiana Jones - przeciez tam tez jest bzdura na bzdurze a oglada sie to wysmienicie.
Niestety TT w porownaniu do Kodu to jakiejs najslabszej masci Tomb Raider do, wlasnie, Indiany Jonesa.

Offline Kurczaczek

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 02, 2004, 02:28:17 pm »
Kod to swietne czytadlo, a sam autor przeciez nie twierdzi, ze wsio jest tam prawda- to jest kryminal calkowicie fikcyjny i tyle...

Karol Twoj zarzut dla Kodu jest mniej wiecej taki, jakby zarzucic Tolkienowi, ze Srodziemie nie istnieje, a jezyk elfow sobie wymyslil sam...

Szkoda, ze TT nie trzyma poziomu Kodu- odpuszczam sobie.
...

Anonymous

  • Gość
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 02, 2004, 02:50:51 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Kod to swietne czytadlo, a sam autor przeciez nie twierdzi, ze wsio jest tam prawda- to jest kryminal calkowicie fikcyjny i tyle...

Karol Twoj zarzut dla Kodu jest mniej wiecej taki, jakby zarzucic Tolkienowi, ze Srodziemie nie istnieje, a jezyk elfow sobie wymyslil sam...

Szkoda, ze TT nie trzyma poziomu Kodu- odpuszczam sobie.


uhh koko
ja sie przypieprzylem do tego co czop czop napisal:]
ze wlansie kod ma cechy ..czy cos.. no ze jest niby wiarygodny ...

a tolkienowi mozna zarzucic co najwyzej lansowanie postaw homoseksualnych :)

ehh fantastyki to ja dawno nie czytalem...zadnej
ale tak aropo- kumpel czytal nowa fantastyke czytal czytal nawet recenzje przeczytal po czym skomentowal:
po 10 latach okazuje sie ze fantastyczne ksiazki sa wciaz i wciaz o tym samym :P
rakiety galaktyki spocone karly i lafiryndy na kwiecystych lakach

Offline Tomk_eR

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 05, 2004, 12:40:52 am »
Cytat: "[robak
"]Tak, tak. Zgadzam sie. Zawiodlem sie szczerze mowiac. Akcja jakos w ogole mnie nie wciagnela, czekalem na koniec komiksu. Raczej nudne, 2. tomu nie zakupie raczej.

Rzeczywiście niespecjalna pozycja... Porównywanie jej do TrzeciegoTestamentu jest niestety niefortunne choćby ze względu na znaczniegiga gorszą fabułę (albo jej brak) i znaczniemega gorsze rysunki:(

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2004, 03:04:54 pm »
nie bylbym soba gdybym nie zaserwowal audionettele konkursu:

czy tajemnica trojkata to komiks o:

a) losach zygmunta W(pracownika piekarni Chała) i jego niewiernej żony Kleopatry Ż. wplatanej w romans z listonoszem andrzejem L.(kolegą zygi z pszedszkola)

b) o tajemnicyh wydarzeniah za drzwiami meskiej toalety na dworcu w wejherowie

c) o dohodzeniu pani od matematyki na temat tego kto wpisal slowo ha.u.jot.
na tablicy poglądowej w jej klasie

d) kradziezy trojkata z arsenalu  orkiestry strazackiej  w burakowie

e) o jakis tam sredniowiecznyh zakonah  i tajnyh duperelah
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline burberry

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2004, 03:27:08 pm »
będę strzelał... d) ?
Bóg Cię kocha

Offline Tomk_eR

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2004, 10:12:39 pm »
najgorzej że z powyższej listy nie można wybrać poprawnej odpowiedzi, bo ten komiks jest po prostu o niczym che che 8)

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

 

anything