trawa

Autor Wątek: z calym szacunkiem kij w oko GW  (Przeczytany 3602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
z calym szacunkiem kij w oko GW
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 23, 2004, 11:10:15 am »
Cytat: "dagobert"
Jednak, co do alternatywy dla battla śmiem zaprostestować - w końcu jest konfrontacja  :giggle: . Póki, co jeszcze w formie w formie zasad dla skirmisha, ale od września i wydania angielskiej wersji ragnaroka :twisted: ...można z całą pewnością w tym szukać alternatywy dla battla  :)
Jak zostało to napisane wyżej napisane do konfry nie nakupisz 100 modeli w cenie powiedzmy 500 zł, ale 70 - 80 modeli w cenie ok. 1000zł już spokojnie - kwestia braku plastikowych modeli ( i dobrze )


Owszem, Konfrontacja będzię jakąś alternatywą, ale nie wiem czy odciągnie ludzi grających już w Batla, jak juz pisałem  drugiej gry z
takim klimatem nie ma i nie będzie. W Konfrontacji, wszystko jest takie kolorowe, "czyste" rzekłbym cukierkowe (sa wyjątki owszem ale niewiele).A co do plastikowych figurek, to też moge polemizować, mnie to akurat wychodzi na dobre bo połowę albo i więcej armii mam w plastikach, co za tym idzie mniej muszę na nia wydać ciężko zarobionych pieniędzy.

Offline dagobert

z calym szacunkiem kij w oko GW
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 23, 2004, 11:18:42 am »
Witam
Z kolei ja polemizowałbym z tym "cykierkowym" klimatem - taki to już ma swój styl i urok, a i malowanie dorzuca swoje trzy grosze - kwestia gustu.
Z resztą nie chodzi tu o naśladowanie klimatu młotka tylko posadanie zupełnie innego, własnego i również niepowtarzalnego klimatu.

Acha, na forum konfry toczy sie właśnie dyskusja na temat tej "mroczności". Co do kosztów to po przeliczniu wychodzi to średnio tak samo jak w w40h - jedna złotówka za punkt w rozpie przy czym róznica jest w rozmiarach samych rozpisek.

Pozdrawiam

Offline Pokpoko

z calym szacunkiem kij w oko GW
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 23, 2004, 06:07:56 pm »
nie do końca...jeśli w ragnaroku beda boxy z powiedzmy 9 ludźmi w tym championem i resztą cg*a przynajmniej tak zostałem poinformowany przy okazji podobnej rozmowy*za 110 zł,a w GW za 120 zyla*tyle po podywżkach?*masz 16 ludzi i częsci na command gropu,a często i rózne zestawy broni,przy czym potrzebujesz takiej samej ilosci figsów*bo i ragna' i WHB sa już pełnymi bitewniakami*to policz,co wychodzi taniej...

Offline dagobert

z calym szacunkiem kij w oko GW
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 23, 2004, 06:23:56 pm »
Racja. W GW za 110-120 , na do lorta jeszcze dużo taniej masz 16-20 modeli , ale plastikowych. Jak by nie liczył kompletownie metalowych elit to wydatek już rzędu 300 zł , a i tak masz wtedy tylko jeden "blok". Drugą sprawą jest skala, gdzie gra sie gry do 1000 max 1500 punktów ( pzynajmniej w założeniu ) Tak jak mówiłem wychodzi to około 1 zł za 1 punkt.
Trzecią sprawą jest że do ragnaroka wyszedł narazie jeden box dla każdej armii , a Boxy z HQ są dopiero w drodze. Wszystkie figsy i karty konfry są kompatybilne z ragnem i to one bądą tworzyć trzon armii. Z resztą w każdej armii jest już taki ragnarokowy generał za 300 - 450 punktów , nie grywalny w konfrze, a stworzony do ragna. Nie ma, co się -  spierać w konfrze czy ragnie zawsze będzie mniej figsów niż dajmy na to w battlu.
Dobra już koniec OT, bo się moderator zdenerwuje  ;)
Pozdrawiam