trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 275549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daredevil
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 22, 2006, 01:32:28 pm »
Cytat: "freshmaker"
orajt. mam zatem kolejne pytanie: jak wypada fm visionaries vol 1 i vol 3 w porownaniu do vol 2?

Czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiadam.
Vol. 3 stoi na bardzo podobnym poziomie do vol. 2, polecam z czystym sumieniem.
Vol. 1 jest - w miarę obiektywnie rzecz biorąc - słabsze od 2 i 3. Może nie jest to kompletna kicha, ale polecałbym raczej tylko fanom. To początki Millera w DD i jeśli chodzi o jakość scenariuszy, to porównywalna do tego, co można zobaczyć w Essentialu (no oczywiście historie nie są aż tak sztampowe i infantylne, ale prawie ;) ) a graficznie - to prawie to samo co w vol. 2
Jeśli miałbym doradzać, to bierz najpierw vol. 3 a vol. 1 zostaw sobie na później. I vol. 1 trzeba sobie dozować w rozsądnych ilościach ;)

Offline am666

Daredevil
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 16, 2006, 09:48:34 am »
Mam kilka pytan do bardziej zorientowanych w temacie Daredevila.
1. Czy zostanie wydany TPB z historia  The Devil in Cell-Block D ? Pytam poniewaz nigdzie nie potrafie znalesc zapowiedzi takiego TPB a raz juz pomineli kilka numerow w TPB ( Playing to the Camera ) i nie wiem czy czekac na wydanie zbiorcze czy kupowac zeszyty. Jezeli wyjdzie to jakie numery bedzie zawieral ( chodzi mi o numer 88 poniewaz to one-shot )
2. Jakie komiksy naleza do wazniejszych w histori Daredevila?
Mam juz The Man Without Fear(Mega Marvel), Daredevil Yellow, Essensial z Mandragory ,Daredevil Legends Volume 4 - "Typhoid Mary i Guardian Devil z Egmontu. Teraz czekam na zamowione juz Born Again i Frank Miller 1-3. Oprocz tego chce skompletowac caly vol. 2.
Jestem ciekaw czy warto dopisac cos do tej listy, a moze niekonicznie wszystkie komiksy z vol. 2 sa warte zakupu. Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie.
3. Czy ktos w naszym pieknym kraju ma zamiar wydac cos o Daredevilu w najblizszej przyszlosci?

Offline kingquest

Daredevil
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:50:10 am »
Odbiorę przyjemność Kingpinowi i sam odpowiem na to pytanie  ;)


Cytuj
1. Czy zostanie wydany TPB z historia The Devil in Cell-Block D ? Pytam poniewaz nigdzie nie potrafie znalesc zapowiedzi takiego TPB a raz juz pomineli kilka numerow w TPB ( Playing to the Camera ) i nie wiem czy czekac na wydanie zbiorcze czy kupowac zeszyty. Jezeli wyjdzie to jakie numery bedzie zawieral ( chodzi mi o numer 88 poniewaz to one-shot )


Oczywiście, że The Devil in Cell-Block D  zostanie wydany w TPB. Prawdopodobnie będzie zawierał te nr 88, gdyż jest on w jakiś sposób powiązany z poprzednią historią. Nie zapowiedzieli jeszcze, ale zapewne zapowiedzą w najbliższych zapowiedziach na wrzesień, ew. październik.

Cytuj
3. Czy ktos w naszym pieknym kraju ma zamiar wydac cos o Daredevilu w najblizszej przyszlosci?


Nic się o tym nie mówi, i zapewne nic nie będzie. No chyba, że Mandra wypuści Essential Daredevil vol. 2

Cytuj
2. Jakie komiksy naleza do wazniejszych w histori Daredevila?
Mam juz The Man Without Fear(Mega Marvel), Daredevil Yellow, Essensial z Mandragory ,Daredevil Legends Volume 4 - "Typhoid Mary i Guardian Devil z Egmontu. Teraz czekam na zamowione juz Born Again i Frank Miller 1-3. Oprocz tego chce skompletowac caly vol. 2.
Jestem ciekaw czy warto dopisac cos do tej listy, a moze niekonicznie wszystkie komiksy z vol. 2 sa warte zakupu. Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie.


Z vol. 2 to wszystko co pary Bendis/Maleev warto mieć. Może ostatnie 2 historie są troche słabsze (szczególnie Dekalog) ale jeżeli lubisz Daredevila, to najlepsze historie to właśnie te które stworzyli Bendis i Maleev.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daredevil
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 16, 2006, 04:23:07 pm »
Cytat: "kingquest"
Odbiorę przyjemność Kingpinowi i sam odpowiem na to pytanie  ;)

Jak mogłeś :?:  :evil:

Offline freshmaker

Daredevil
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 17, 2006, 09:28:16 pm »
kolejne pytanie: jak sie prezentuje historia born again napisana przez millera?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daredevil
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 17, 2006, 10:20:13 pm »
Cytat: "freshmaker"
kolejne pytanie: jak sie prezentuje historia born again napisana przez millera?

A co ja Ci będę mówił...
Musisz to przeczytać! :D

Miller w Born Again położył fundamenty pod wszystko to, co teraz dzieje się z Daredevilem. Z "BA" pełnymi garściami czerpał Kevin Smith i Bendis od początku swojego run'u.
Mimo upływu lat ten komiks w ogóle się nie zestarzał. Jak dla mnie absolutny "musiszmieć", nawet jak nie jesteś fanem DD.

Jest pełno zachwytów nad tą historią i w moim odczuciu nie są one przesadzone.
O Born Again mógłbym dyskutować godzinami.
Jeżeli jesteś w miarę na bieżąco z DD vol.2 (zwłaszcza Diabeł Stróż i Out)to czytając BA możesz mieć wrażenie, że coś jest tu wtórne. Tylko wtedy przypomnij sobie, co było wcześniej ;)

Offline freshmaker

Daredevil
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 18, 2006, 12:06:22 pm »
chyba sie wezme za daredevila jak skoncze z marvela kompletowac new x-men i ultimate s-m. a czy wiadomo cos nt wznowien/dostepnosci albumow z elektra np. assasin?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daredevil
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 18, 2006, 12:32:40 pm »
Cytat: "freshmaker"
a czy wiadomo cos nt wznowien/dostepnosci albumow z elektra np. assasin?

Jakoś w zeszłym roku chyba było wznowienie Elektra Lives Again w HC, więc ten komiks jest stosunkowo łatwo dostępny.
Pewnie niedługo będzie i wznowienie Assassin, ale na razie nic na ten temat nie słyszałem.
Za to odradzam najnowsze trejdy Elektry ze scenariuszem m.in. Rucki i Bendisa - delikatnie rzecz biorąc te historie nie są zbyt udane.

Offline kas1

Daredevil
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 01, 2006, 02:27:35 pm »
Dzisiaj mocno zawiodłem się na "Daredevil: Yellow". Graficznie komiks prezentuje się świetnie ale historia strasznie nudna. Może dlatego, że nastawiłem się na coś niezwykłego a nie spodziewałem się, że jest to kolejna historia o początku Śmiałka, tylko tym razem w formie listu do Karen...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daredevil
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 01, 2006, 02:47:08 pm »
Yellow to po prostu remake pierwszych zeszytów DD. Moim zdaniem bardzo sprawnie zrobiony.

Offline kas1

Daredevil
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 01, 2006, 02:58:05 pm »
Wiedziałem, że wywołam do tablicy Kingpina ;). Wiesz bardzo dużo o Daredevilu. Jakie historie możesz mi z czystym sumieniem polecić do kolekcji? Interesują mnie tylko trejdy. Nie przepadam za zeszytami. Posiadam "Yellow" i "Marked for Death" w oryginale oraz to, co zostało wydane u nas.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Daredevil
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 01, 2006, 03:18:29 pm »
Jakie mogę polecić?
Te co polecam zawsze:
1. Born Again - coś mam dodać? ;)
2. Daredevil Visionaries: Frank Miller vol. 2
3. Daredevil HC vol. 2 (zbiera zeszyty #26-37 vol. 2 Bendis/Maleev) i ewentualnie kolejne z runu Bendis/Maleev, ale raczej bez Dekalogu, pozostałe trzymają wysoki poziom
4. Daredevil: Redemption (scen. David Hine, rys. Michael Gaydos) - w sumie mało znana u nas historia, bardzo dobra moim zdaniem, ale nie chcę opowiadać żeby nie spoilerować)
(5). to co teraz wychodzi w zeszytach autorstwa Brubaker/Lark - panowie są jeszcze lepsi niż ich wielcy poprzednicy.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Daredevil
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:27:01 pm »
Cytat: "Kingpin"

3. Daredevil HC vol. 2 (zbiera zeszyty #26-37 vol. 2 Bendis/Maleev) i ewentualnie kolejne z runu Bendis/Maleev, ale raczej bez Dekalogu, pozostałe trzymają wysoki poziom


Bardzo tutaj wyróżnia się Hardcore i Wake Up (aczkolwiek w tym drugim nie zobaczymy prac Maleev). Bardziej pamiętam tą drugą historię, gdyż w niej Bendis skupił się na ciekawej psotaci Bena Ulricha i jednego z swoich śledztw dziennikarskich. Bardzo mnie ta historia poruszyła wizualnie. Cholera, dlaczego Mack nie rysował Sandmana?!

Offline Milord

Daredevil
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 03, 2006, 02:04:04 am »
Wake Up rzeczywiście bardzo fajne... Leap Frog, czy jak mu tam było - co za postać  :lol: A co do Hardcore to rozwaliła mnie scena gdy Matt dorwał Bulsseye'a. Taki wycisk... aż mi się go szkoda zrobiło  :?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Daredevil
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 25, 2007, 08:48:31 am »
Dobra wiadomość dla fanów Bendisowego DD:

"Quesada then announced Daredevil: End of Days by Brian Bendis, David Mack, Klaus Janson, Bill Sienkiewicz and Alex Maleev. The title is a "The End" story for Daredevil, according to Quesada."

http://www.newsarama.com/NYCC/2007/Marvel/DD_END_OF_DAYS.jpg

http://www.newsarama.com/NYCC/2007/Marvel/cup_o_joe.html

Przyznam szczerze, że nie lubię linii Marvel: The End, pomimo fajnego pomysłu. Oprócz Hulk Davida, Punishera Ennisa i Marvel: The End nie ukazało w tej "serii miniserii" nic ciekawego.

Ja tam będę czekał na DD: The End. Ta miniseria raczej nie może się nie udać. Chyba...