trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 13, 2018, 04:09:39 pm »
No niezbyt, ponieważ to są dwa tpb na miękko.   :biggrin:

Od czego jest introligator :biggrin:

Zasadniczo to chyba zatrzymujesz się w czytaniu na wznowienie "Diabła stróża" i omijasz to co jest dalej. Przeczytaj uważnie jeszcze raz to co napisałem (podpowiem chodzi mi też o run Macka, który został pominięty).

Czy Smith i Mack wnoszą coś do tego co już zostało wydane? Jakieś wydarzenia w runie Bendisa są niezrozumiałe bez tych wcześniejszych historii?

"Shadowland" był wydany w WKKM to co nie zostało wydane do historia wprowadzająca + tie-iny (które w przypadku zeszytów nawiązują do głównych wydarzeń eventu) + DAREDEVIL: REBORN

Przecież cały czas mówimy o całości runu Diggle. gdyby Egmont miał wydać tylko to co WKKM, to rzeczywiście wydanie nie miałoby sensu


Tak bazuje, masz rację, ale nie zgodzę się że to nieudolna próba skopiowania.

Tu się ze sobą nigdy nie zgodzimy.

Ale po co? Przecież to już zostało wydane. Sam napisałeś, że wznawianie czegoś co już było nie ma sensu skoro czeka tyle komiksów jeszcze nie wydanych u nas.

Proszę o uważniejsze czytanie moich postów. Napisałem, że wznowienie "Born again", tylko pod warunkiem, że będzie istnieć na to zapotrzebowanie. Podobnie z "Diabłem Stróżem". Jeżeli na wznowienie tej historii czeka wielu fanów komiksu, to nie widzę przeszkód. Ja tego z pewnością bym nie kupił, bo "Diabła Stróża" mam, ale Mack również mnie nie zachwycił, choć przyznam, że w porównaniu z DD Smitha to prawdziwe arcydzieło.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 13, 2018, 04:43:11 pm »
Jakieś wydarzenia w runie Bendisa są niezrozumiałe bez tych wcześniejszych historii?
Co prawda to nie Guardian Devil, ale pominiete Parts of a Hole.

Jest jedno dosc istotne wydarzenie:
Spoiler: pokaż
Postrzelony przez Echo Kingpin traci wzrok.


W sumie to nieglupi pomysl, aby Parts of a Hole i Vision Quest zebrac razem jako uzupelnienie runu Bendisa. Mam wszystko w oryginalach, wiec mi to wisi, ale nie majac - kupilbym bankowo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

endriu84

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 20, 2018, 10:30:19 pm »
Czy wydawanego przez Egmont Daredevila mozna zakonczyc na tomie 3, czy tez tomy 4-6 zmieniaja odbior tej historii, czy to odcinanie kuponow?

Pytam z racji checi zakonczenia kupna, a chcialbym miec w miare logiczną calosc.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #828 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:11:34 pm »
Tomy 4-6 są równie dobre albo i lepsze i nie jest to na pewno odcinanie kuponów. Każdy run kończy się (Bendis tom 3, Brubaker tom 6) cliffhangerem i logiczna całość to całość aż do Shadowland  :smile: Nie wiadomo też co Egmont planuje po Bru ale głupio przerwać w tym momencie. Te 6 tomów przynajmniej uzbieraj bo później już jest zauważalny spadek.

endriu84

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:24:22 pm »
Dzieki ^^

Pytanie co w takim razie po shadowland? Mozna bezpiecznie zakonczyc na tej historii?
Bo prawde powiedziawszy do tej pory nie znam tego komiksu z racji wieloletnich zapowiedzi wydawania Daredevila.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:45:35 pm »
Można zakończyć bo później już jest inna seria.

Offline Archie

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 21, 2018, 10:22:43 am »
"Shadowland" można sobie odpuścić, bo ten event jest przeciętny. W cale nie niesie takiego ładunku emocjonalnego jak scenariusze Bru i Bendisa.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #832 dnia: Kwiecień 21, 2018, 06:16:46 pm »
Dzieki ^^

Pytanie co w takim razie po shadowland? Mozna bezpiecznie zakonczyc na tej historii?
Bo prawde powiedziawszy do tej pory nie znam tego komiksu z racji wieloletnich zapowiedzi wydawania Daredevila.

Po "Shadowland" jest run Marka Waida - gatunkowo zupełnie inny niż runy Bendisa i Brubakera. Czyta to się jednak fajnie lekko, fabularnie też jest bardzo dobrze. Najlepiej, gdybyś podejmując decyzję zapoznał się z tomem 99 WKKM, który zawiera kilka pierwszych zeszytów. Jeśli Ci się spodoba, to znaczy, że cały run Waida będzie Ci się podobał. Podobnie z "Shadowland" bodajże jest to tom 69 WKKM, z tym że wydanie ma zawierać też "Devils Hand", w mojej opinii znacznie ciekawszą niż sam "Shadowland".

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #833 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:27:37 am »
Zapytam o komiksy z Elektrą w tym wątku ponieważ jej postać jest powiązana z osobą Daredevila:
w Polsce wydano dwa komiksy Millera: "Elektra żyje" i "Elektra Assassin", więc:
- czy one pochodzą z tego samego Runu czy są to osobne, zamknięte historie?
- czy w jakiś sposób się łączą?
- który jest pierwszy, a który drugi?

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #834 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:18:07 am »
Zapytam o komiksy z Elektrą w tym wątku ponieważ jej postać jest powiązana z osobą Daredevila:
w Polsce wydano dwa komiksy Millera: "Elektra żyje" i "Elektra Assassin", więc:
- czy one pochodzą z tego samego Runu czy są to osobne, zamknięte historie?
- czy w jakiś sposób się łączą?
- który jest pierwszy, a który drugi?
To są dwie oddzielnie zamknięte historię. Poza bohaterami (i scenarzystą) nic ich nie łączy.
 "Elektra żyje" jeśli się nie mylę nie jest kanoniczna. Sama historia dzieje się dwa lata (chyba)
Spoiler: pokaż
po wydarzeniach z Daredevila (tego Millerowskiego, którego wszyscy chcieli by został u nas wydany), kiedy to Bullseye zabił Elektrę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 08:24:12 am wysłana przez mkolek81 »

Offline LordDisneyland

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #835 dnia: Kwiecień 27, 2018, 10:49:44 pm »
Lektura DD dawno zakończona.... Zauważyłem u siebie niestety pewien głód komiksów duetu Bendis/Maleev :) , więc kupiłem "Spider-Woman - Agent of SWORD"  ;) - oj, ładnie to Maleev wyrysował, strona graficzna rewelacyjna.. Trochę szkoda, że ze skąpstwa zdecydowałem się na wersję HC z płytą - mniejszy format,no cóż-  trudno się mówi... Wielbicielom Maleeva  polecam.

Offline nayroth

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #836 dnia: Maj 02, 2018, 11:36:08 am »
Trzeci tom DD przeczytany. Całość Nieustraszonego! oceniam na mocne 7/10.
Fajnie że dodali na koniec 3-częściowego Marvel Team-Upa z rysunkami Sienkiewicza. Sympatyczny crossover mimo że chronologicznie jakby nie pasuje do głównej historii. A z niej to niezły tasiemiec, a ja jednak wolę krótkie zamknięte historie. Parę słabszych momentów było, szczególnie niedorzeczny "proces Białego Tygrysa" o którym chce jak najprędzej zapomnieć. Ogólnie run Bendisa ciut zmęczył i na kontynuacje Brubakera już nie mam ochoty.

Ta Spider-Woman Bendisa/Maleeva jest w kolekcji od hatchette. U nas pewnie nie wcześnej niż w 2020, ale czekać warto.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #837 dnia: Maj 02, 2018, 11:48:54 am »
Spróbuj jeszcze run Bru bo to troszkę co innego i szybsze tempo.

Ta Spider-Woman Bendisa/Maleeva jest w kolekcji od hatchette. U nas pewnie nie wcześnej niż w 2020, ale czekać warto.
U nas jeszcze w tym roku  :smile: Na liście czeskiej to pozycja 49.

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #838 dnia: Maj 08, 2018, 01:43:09 pm »
Hej
Czytam właśnie drugi tom rewelacyjnego Runu Bendisa i doszedłem właśnie do brakujących zeszytów (po 50 jest od razu 56) i przeskoku o rok do przodu.
Czy ty brakujące zeszyty to jakiś event/croosover czy po prostu ktoś inny napisał te zeszyty z jakiegoś powodu???

Offline mibartek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #839 dnia: Maj 08, 2018, 01:51:21 pm »
tak, to historia "Echo" od Davida Macka (ten od okładek do Fight Club 2 np)
https://www.goodreads.com/book/show/139996.Daredevil_Vol_8

 

anything