trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 31, 2010, 01:38:57 am »
Zamawiaj, zamawiaj. Brubakery trzymaja poziom.
Ja czytam sobie w tpb, a ostatnio, od numeru 500 dokladnie, takze w zeszytach.
To najlepsza seria on-going z Marvela.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:12:55 am »
jestem wlasnie po drugim omnibusie bendisa - jest to kawał na prawdę świetnego komiksu. pokuszę się nawet o stwierdzenie że jest lepszy niż pierwsze tomiszcze. nieźle się nakręciłem na daredevila chyba jeszcze dziś zamówię brubakery:)

Ale jest tam Ninja czy Ultimate?

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:22:12 am »
ultimate. akurat ta historia jest bardzo slaba (mimo rysunkow sienkiewicza), najslabsza z calego zbioru. w skrocie - pokazuje jakis kretynski origin punishera i pierwsze spotkanie trio spiderman, daredevil i puni.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 31, 2010, 09:52:24 am »
To najlepsza seria on-going z Marvela.
ile lat temu już to mówiłem?
 :badgrin:

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:55:58 am »
No wlasnie Kingpinie, to od lat najlepsza seria Marvela ;-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline strz1

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 31, 2010, 11:06:52 am »
Serii Marvel ma kilka dobrych. Zalezy kto co lubi. Sam sie w sumie zastanawialem by za jakis czas nie sprawic albo Ombibus Daredevil, albo Omnibus Captain America.

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 25, 2010, 07:59:19 pm »
jestem właśnie po omnibusie brubakera i muszę przyznać, że trzyma poziom. nigdy specjalnie nie interesowałem się postacią devila, ale 3 omnibusy (2 x bendis), które posiadam, to chyba najlepsze komiksy marvela jakie czytałem zaraz obok punisher max ennisa i new x-men morrisona.

jest kilka zgrzytów - nie podoba mi się np opcja z mattem murdockiem noszącym pod garniturem strój superhero i wprowadzenie przez brubakera kiepskich supervillianów (peleryny i trupie czachy to już nie jest mój klimat).

mimo tego jest to na prawdę mocna lektura. kolejny omnibus już w czerwcu, najchudszy z całej serii (464 str).

czy omnibus franka millera jest jeszcze dostępny?
http://www.amazon.com/Daredevil-Frank-Miller-Janson-Omnibus/dp/0785126694/ref=sr_1_7?ie=UTF8&s=books&qid=1267128540&sr=1-7

jeżeli nie to czym się różni nowe wydanie daredevil hc 1,2,3 od starego visionairies? mam niestety tylko 2 tom visionaries.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 08:20:08 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 25, 2010, 09:33:33 pm »
czy omnibus franka millera jest jeszcze dostępny?
http://www.amazon.com/Daredevil-Frank-Miller-Janson-Omnibus/dp/0785126694/ref=sr_1_7?ie=UTF8&s=books&qid=1267128540&sr=1-7

jeżeli nie to czym się różni nowe wydanie daredevil hc 1,2,3 od starego visionairies? mam niestety tylko 2 tom visionaries.

Omnibus jest już nie do zdobycia.
Niemniej został niedawno na mniejsze 3 tomy w miękkiej oprawie. I tam jest właściwie to samo.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 02, 2010, 10:31:23 am »

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 05, 2010, 02:59:32 pm »
siłą rozpędu po omnibusie DD brubakera zabrałem się za omnibus z captainem america w jego wykonaniu. niestety jest to bardzo kiepski komiks. jestem już w połowie tego tomiszcza ale całość zalatuje mi klasycznym superhero jakie znam z tm-semica. zero napięcia, suspensu, akcji, ciekawych bohaterów. za to dostajemy promienie z d***, człowieka-orła, latające samochody i captaina america który jest zakochany po uszy w swoim sidekicku buckym (normalnie gorzej niż batman i robin). odradzam.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline strz1

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 05, 2010, 05:04:27 pm »
Historie o smierci i przejeciu tarczy sa wedlug mnie bardzo dobre. Poczatkowych tomow nie czytalem musze sie przyznac ale duzo osob chwali sobie te historie od poczatku do konca. Bucky jest calkiem ciekawym bohaterem. Zwlaszcza pozniej zyskuje. Black Widow, Fury, dla mnie to fajne postacie. Czlowiek orzel, to zadna bzdura. To Falcon i jest bardzo starym bohaterem Marvela.

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 05, 2010, 09:19:35 pm »
omnibus wygląda mniej więcej tak - cap am wyskakuje z latającego samochodu i klepie po michach gości ze złego syndyku (ewentualnie rzuca im w twarz tarczą) - to się cyklicznie powtarza co 15-20 stron przez cały komiks. Wiesz, cieszę się, że Falcon to stary bohater marvela. jak byłem mały to słuchałem iron maiden skacząc po tapczanie a w na video oglądałem taki serial - bird-man (taki właśnie człowiek orzeł) - i to był mniej więcej podobny poziom. sorry ale wolę capt america od millara w ultimates.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline strz1

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 05, 2010, 11:13:51 pm »
Nie wiem, ja Falcona super nie znam. Nie czytalem jego daawnych wystepow. Jego wystepu w tie-innach do AD ledwo tknalem i to nie wszystkie. Ale jego wystepy w tych numerach Captain America ktore czytalem mi osobiscie sie podobaja. Pasuje do tego konceptu. Nie masz tam ogromnych fajerwerkow, postaci o sile bogow. Dla mnie wpasowuje sie sila i charakterem do historii i innych postaci.

Captain America Millara to zupelnie inny Captain America. Ostatecznie tak mialo byc. Swiat Ultimate mial sie roznic od 616. Nic dziwnego, ze ten 'nowy' po Ultimates 1 i 2 wydaje sie super. Ostatecznie jest czyms swiezszym, do tego trzeba przyznac, ze te historie sa wrecz genialne. Jak i trzeba obiektywnie stwierdzic, ze gdyby nie one,  to po U3 i Ultimatum nikt by tej postaci (jak wiekszosci innych) nie chcial tykac ;)
Mimo wszystko oryginalny Rogers jest klasyka bohaterow. Jest jaki jest, a to ze nie wie co to youtube (czy jakos tak to lecialo) to jeden z jego 'urokow'. Ostatecznie to monument. A zapowiada sie, ze po Siege jego rola moze sie znaczaco odmienic. I licze, ze bedzie to tylko na plus.

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 08, 2010, 09:56:19 am »
czy ktos moze juz posiada najnowszego omnibusa DD od brubakera? pytam bo planuje zakupy w zwiazku z lipcowa posucha.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline melee

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 08, 2010, 03:57:01 pm »
posiadać posiadam, ale czeka w kolejce ;)

 

anything