trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 268808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 08, 2010, 10:03:43 pm »
świetnie. a przeglądałeś ten komiks? noir czy promienie z... ? poprzedni omnibus brubakera jechał w kierunku klepanki po mordach superhero ale miał dobre momenty kryminalne.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline melee

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 09, 2010, 07:57:11 am »
ja liczę mocno na kryminalne. przeglądałem, pierwsza połowa wygląda obiecująco (prawie bez scen akcji), w drugiej już sporo ninja itp.

Offline Dr Hurt

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 14, 2010, 06:36:58 pm »
Pytanko takie: na jakim papierze jest wydane to coś: DAREDEVIL BY BRIAN MICHAEL BENDIS AND ALEX MALEEV   ULTIMATE COLLECTION BOOK 1 TPpozdro!

Offline Matt@

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 14, 2010, 09:33:46 pm »
Mam inne wydania ultimate collection i je lubię. Papier jest cienki ale prześwituje tylko odrobinę w niezadrukowanych miejscach. Wydania są bardzo fajne, bo tanie, cienkie i dużo zawierają.

Offline Boom

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 16, 2010, 12:06:23 pm »
Ja właśnie czekam na swój egzemplarz zamówiony na bookdepository(niedługo powinien się pojawić:) Jak tylko dostane go w swoje ręce, to podzielę się uwagami na temat wydania.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline Koro

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 16, 2010, 07:26:20 pm »
Dajcie koniecznie znać jak wygląda to wydanie, pewnie wiele osób się może na nie skusić.

Offline Boom

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 20, 2010, 04:19:38 pm »
Właśnie odebrałem swój egzemplarz. Jak to zwykle przy grubszych i wiekszych pozycjach pakują w tekturke, więc obyło się bez zagiętych rogów itp(co czasami zdarza się przy zwyklych tpb, bo listonosz za każdym razem stara się zmieścić paczke w skrzynce:)
Wydanie solidne, nie powinno się rozlecieć po dwóch czytaniach:) Papier faktycznie jest cienki, ale nie widzę żeby prześwitywał(przekartkowałem pobieżnie) Oprócz numer #16-19 i #26-40 na końcu znajdziemy script do #16, kilka layouts by David Mack, wstęp z HC vol.2, artykuł z Newsrama odnośnie wydarzeń następujących w numerze #32(jest spolier warning wiec nawet nie zaglądam:), Alex Maleev sketchbook, posłowie z HC vol.2. Wiec jak ktoś zaspał na wersje HC(jak ja), a lubi wchłaniać większe ilości za jednym razem to polecam. Dodać trzeba, że na bookdepository.com nadal jest w przyjaznej dla portfela cenie. A book 2 jakoś we wrześniu...
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #262 dnia: Lipiec 21, 2010, 04:38:33 pm »
zamówiłem sobie dd: tmwf millera najnowsze wydanie. komiks to klasa sama w sobie, ale o tym wie każdy po naszym mega marvelu. spotkałem się gdzieś na forum z opinią, że wersja semica była pocięta - nie zgadzam się z tym. z komiksu wypadło chyba 6 stron, głównie splash page - więc semic ciął z głową. same brakujące strony nie wnoszą nic nowego do opowieści, więc jak ktoś ma wydanie mm i nie jest hardcoreowcem to może sobie to wydanie darować.

dodatki - scenariusz jednego zeszytu, okładki, szkice, 2 niewykorzystane strony, artykul o komiksie. nie ma prawie nic o jr jr który w sumie był po części autorem scenariusza a jego kreska to więcej niż połowa sukcesu tego albumu.

no i okładka - nie wiem jak w pozostałych marvelach ale robi się coraz bardziej miekka i spokojnie mozna zwinac komiks w rulon.

EDIT:

jestem wlasnie po lekturze drugiego omnibusa brubakera. komiks trzyma poziom. dobre pomysly, zwroty akcji i malo spandexu. musze przyznac ze omnibusy bendisa i brubakera to jedne z najlepszych komiksow jakie czytalem z marvela. historia jest bardzo spojna i spojnie narysowana. rysunkowo komiks trzyma sie troche konwencji kryminalu, kolorystyka w (prawie) calym runie jest zrobiona w jednym stylu - nawet zmiana rysownika nie przeszkadza tak bardzo.

pytanie do zorientowanych - jak poziom serii dd po brubakerze? czy te zeszyty tez beda zbierane w omnibusy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 08:32:47 am wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpień 01, 2010, 06:39:41 pm »
Z tego co słyszałem to seria obniżyła nieco poziom, stała się bardziej spandexowa i nie jest już tak odizolowana od reszty Marvel U, jak wcześniej.
Nie jest jednak tak, że nie można jej czytać.

I nie oczekiwałbym raczej omnibusów. Serię tworzą teraz drugoligowcy, co by nie było a sam poziom historii nie daje zbytnio dużych nadziei. Spodziewam się, że wydadzą jakiegoś omnibusa związanego z Shadowland, ale to tylko moje przypuszczenia.

Tak na marginesie - jeżeli coś odróżnia wydania HC DC od Marvela to podejście do dodatków. W DC sekcje te są zazwyczaj skromne i można większość z nich znaleźć w necie. Natomiast Marvel to zupełnie inna para kaloszy- oni potrafią zamieścić obszerne wywiady z twórcami i artykuły z niedostępnych czasopism, i to nie byle jakiej jakości.

Jeżeli na coś czekam obecnie z DD to na miniserię Bendisa kolejną oraz antologię Black & White, której zajawkę możecie zobaczyć tutaj:
http://www.newsarama.com/php/multimedia/album_view.php?gid=2267&page=2
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 09:21:09 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 01, 2010, 09:15:09 pm »
Nie jest najgorzej, choc fakt mogloby byc lepiej.
Moze dlatego, ze Bendis i Brubaker przyzwyczaili fanow, ze seria trzymala wysoki poziom przez bardzo dlugi czas.
Kupuje na biezaco w zeszytach i kupowac zamierzam, bo IMO to nadal najlepszy Marvelowski ongoing.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpień 02, 2010, 08:32:20 pm »

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpień 02, 2010, 08:43:26 pm »
Po trwającym "Shadowland" ma być jakiś "nowy Daredevil". Na SDCC zaprezentowano kilka teaserów na których znajdował się ponoć następca Matta - i będzie to albo powyższy Nova albo Black Panther albo Gambit albo Kraven :]

Więc wesoło - jak to w Marvelu.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpień 02, 2010, 09:06:12 pm »
I tak zrobią wielki turning point i stanowisko obejmie...
Howard the Duck.

Ha. ha. ha.
Chociaż, tak na poważnie, to Quesada chyba blefuje i koniec końców Luke Cage z Iron Fistem staną się nowymi strażnikami Hell's Kitchen.
Co wcale nie byłoby złe, gdyby byli pisani przez Fractiona z Brubakera.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2010, 09:12:08 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Destruktor

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:52:44 am »
Może i Luke Cage.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 10:11:30 am wysłana przez Destruktor »

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpień 03, 2010, 01:55:19 pm »
(wymoderowano + ostrzeżenie za obrażanie innych uczestników forum. - Gabriel)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 02:28:51 pm wysłana przez Gabriel »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything