trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 01, 2010, 05:44:46 pm »
Jeszcze go nie ukatrupili, a juz powrot zapowiadaja :roll:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 15, 2010, 09:15:08 am »

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:48:46 am »
Nigdy nie lubilem zwyczaju zastepowania jednego bohatera drugim przy jednoczesnie zachowanej numeracji serii. Nie jestem, az takim zbokiem, co to komiksy kupuje dla kolejnych cyferek i te kilka(nascie?) z Pantera sobie odpuszcze.
Daredevil to Murdock i nikt inny.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:35:19 pm »
Nigdy nie lubilem zwyczaju zastepowania jednego bohatera drugim przy jednoczesnie zachowanej numeracji serii. Nie jestem, az takim zbokiem, co to komiksy kupuje dla kolejnych cyferek i te kilka(nascie?) z Pantera sobie odpuszcze.
Daredevil to Murdock i nikt inny.

Az strach pomyslec, co sie bedzie dzialo na forum, jak odejdzie Rysiek z Klanu. :D

Ja bym sobie chetnie poczytal te Daredevile, ktore robil Miller, tak z sentymentu do komiksu "Elektra", ktory wyszedl jakos w okolicach mojej podstawowki. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 17, 2010, 01:47:18 pm »
Ha!
A ja niedawno dorwalem ta millerowa Elektre w calosci tj. w czterech zeszytach.
Ta historia to nic wiecej jak oryginalne zeszyty DD pociete i ulozone w nieco inny sposob.
Ale i tak fajnie sie czyta.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dembol_

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 17, 2010, 06:43:05 pm »
Ehhh....
http://www.newsarama.com/comics/black-panther-daredevil-100914.html
Marvel przesadza ostatnio. Za dużo marketingowych sztuczek, a za mało dobrych komiksów.

Offline badday

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #291 dnia: Kwiecień 11, 2013, 10:34:20 pm »
Czy DD Waida mozna czytac bez znajomosci DD Bendisa i DD Brubakera? Tzn. Czy mozna najpierw Waida a pozniej panow "B" :) czy spoilerow za duzo?

Offline misio141

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #292 dnia: Kwiecień 11, 2013, 11:17:57 pm »
można spokojnie czytać, jedyne co warto wiedzieć to jest to że Mat miał kilka "upadków", m.in Shadowland. Nie trzeba wiedzieć co się dokładnie wydarzyło, ponieważ Mat prosi jedynie Foggyego o kolejną szansę "na rozpoczęcie wszystkiego od nowa". Nowa seria to zupełnie inny klimat od Bendisa i Brubakera, bardziej trzyma klimat vol.1.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline wilk_stepowy

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 08, 2013, 12:53:25 pm »
Mógłby mi ktoś pomóc, kto zna się na wydaniach zbiorczych? Noszę się z kupnem czegoś z runu Franka Millera, o ile najsensowniejszym zakupem byłoby Daredevil Visionaries vol. 1, 2 i 3, to niestety ekonomicznie jest to dla mnie nie do przejścia (przynajmniej na razie). Znalazłem że sama saga o Elektrze została wydana w osobnych zeszytach, i zebrana później w tpb. A ostatnim wydaniem tegoż to Elektra Megazine. Potrzebuję wsparcia, w co warto wejść, i może orientuje się ktoś w jakim standardzie zostały wydane poszczególne, wymienione przeze mnie tytuły. Z góry dzięki za pomoc

Offline misio141

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 08, 2013, 09:45:25 pm »
mam to wydanie http://www.amazon.com/Daredevil-Vol-1-Frank-Miller/dp/0785134735/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1368045777&sr=8-1&keywords=daredevil+frank+miller tomy 1 do 3. Wszystko ładnie zebrane, nie ma jedynie Born again i The Man without fear. Standardowe wydanie SC, mi spokojnie starczyło :) Na allegro komplet wyrwałem chyba nawet za mniej niż 150zł.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline freshmaker

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 10, 2013, 10:14:13 am »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 14, 2013, 12:57:09 pm »
"Daredevil: Odrodzony" – typowa, bardzo dobra Millerowska narracja, można powiedzieć: schematyczna dla tego autora. Do tego musiała poradzić sobie z innymi schematami – tymi charakterystycznymi dla komiksu superbohaterskiego z lat 80. I to nie zawsze się udało w "Odrodzonym". Niemniej komiks wciąga, rysunki są świetne, więc jestem usatysfakcjonowany.

Offline maximumcarnage

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 14, 2013, 01:39:48 pm »
Do tego musiała poradzić sobie z innymi schematami – tymi charakterystycznymi dla komiksu superbohaterskiego z lat 80. I to nie zawsze się udało w "Odrodzonym".

O których momentach w komiksie Mówisz, Dariuszu?

Offline zielone_biurko

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 14, 2013, 03:33:12 pm »
O których momentach w komiksie Mówisz, Dariuszu?

Analiza:
Do tego musiała poradzić sobie z innymi schematami – tymi charakterystycznymi dla komiksu superbohaterskiego z lat 80. I to nie zawsze się udało w "Odrodzonym".
Jeśli chodzi o bieganie w stroju superbohatera i mucenie wszystkich jak leci - popieram całkowicie!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 16, 2013, 10:33:00 pm »
O których momentach w komiksie Mówisz, Dariuszu?
Widać to w samym sposobie opowiadania – już kiedy Miller zaczyna obowiązkowo streszczać, co wydarzyło się w poprzednich zeszytach, odczuwa się, że jego niesamowity narracyjny talent jest lekko tłamszony.
Końcowa rozpierducha w wykonaniu Nuke'a też obraca w niwecz psychologiczny pazur, jaki Miller nadał wcześniej "Odrodzonemu". Wiedzie też Millera na manowce łatwego dowalania republikanom. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że chętnie wykorzystał to jako alibi. :)

 

anything