Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #420 dnia: Lipiec 24, 2015, 07:48:50 pm »
Dzięki za odpowiedzi!

Tak, tak, tak! Jednak są i tu ludzie doceniający ten wycinek historii Daredevila. To jak udał się ten karkołomny pomysł zrobienia z Matta "wayfaring stranger" i wrzucenie mu za towarzyszy Inhumans jest niesamowite.
A ja dodam jeszcze, że run Nocenti czytałem kombinowany - część w TPB a część w oryginalnych zeszytach. I w tych zeszytach, choć na skandalicznym papierze, rysunki Romity wyglądały jeszcze lepiej. Kreska była jakby delikatniejsza, cieńsza i bardziej precyzyjna. Tak jakby w zremasterowanym formacie TPB tak ją wyostrzyli, że zaczęła się jakby "rozlewać".
Polecam więc, w miarę możliwości, przynajmniej na próbę, popróbowanie oryginalnych zeszytówek.

I zapomniałem napisać o jeszcze jednym a propos runu Bendisa:
fantastycznie jest czytać zeszyty w których pojawia się Jessica Jones równolegle z właściwymi zeszytami "Alias". Mamy dzięki temu sceny równoległe, które wzajemnie się uzupełniają!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline absolutnie

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #421 dnia: Lipiec 24, 2015, 08:10:34 pm »

I zapomniałem napisać o jeszcze jednym a propos runu Bendisa:
fantastycznie jest czytać zeszyty w których pojawia się Jessica Jones równolegle z właściwymi zeszytami "Alias". Mamy dzięki temu sceny równoległe, które wzajemnie się uzupełniają!


Mógłbyś podać numerację tych zeszytów (lub tomów, w których panna Jones się pojawia)?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #422 dnia: Lipiec 24, 2015, 08:31:29 pm »

Mógłbyś podać numerację tych zeszytów (lub tomów, w których panna Jones się pojawia)?

To są historie "Lowlife" i rewelacyjna "Hardcore", czyli raczej pierwsza część runu. Zdaje się numery 42-43 i 46-48. Być może miga jeszcze w którychś innych zeszytach.
W każdym razie kiedy później sięgnąłem po "Alias" to aż mi szczęka opadła, jak on to świetnie wymyślił.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline absolutnie

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #423 dnia: Lipiec 24, 2015, 09:00:38 pm »
To są historie "Lowlife" i rewelacyjna "Hardcore", czyli raczej pierwsza część runu. Zdaje się numery 42-43 i 46-48. Być może miga jeszcze w którychś innych zeszytach.
W każdym razie kiedy później sięgnąłem po "Alias" to aż mi szczęka opadła, jak on to świetnie wymyślił.


Dzięki. Czytałem jedno i drugie, ale w takich odstępach czasu, że jakoś nie zwróciłem na to uwagi. "Hardcore" już zdjąłem z półki. Znalezienie "Alias" zajmie mi trochę więcej czasu.
Dzięki raz jeszcze.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline rymski

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #424 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:15:34 pm »

Offline absolutnie

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:17:53 pm »

http://multiversum.pl/p/1039/53946/alias-omnibus-hc-supercena--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html


Nie potrzebuję nowego wydania tego komiksu. Muszę tylko zlokalizować to, które już sobie kiedyś kupiłem. Utoneło w jakimś kartonie, nierozpakowanym po remoncie.


Ale i tak dziękuję.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:27:38 pm »
Dzięki za odpowiedzi!
A ja dodam jeszcze, że run Nocenti czytałem kombinowany - część w TPB a część w oryginalnych zeszytach. I w tych zeszytach, choć na skandalicznym papierze, rysunki Romity wyglądały jeszcze lepiej. Kreska była jakby delikatniejsza, cieńsza i bardziej precyzyjna. Tak jakby w zremasterowanym formacie TPB tak ją wyostrzyli, że zaczęła się jakby "rozlewać".
Polecam więc, w miarę możliwości, przynajmniej na próbę, popróbowanie oryginalnych zeszytówek.


No z tego co widzę posiadamy prawie identyczną kolekcję tego DD, dwa tomy Nocenti (Lone Stranger + Typhoid Mary) sztukowany zeszytami  :wink:  i absolutnie muszę zgodzić się, że wznowienie w TPB (zwłaszcza widać to Lone Stranger) wygląda gorzej niż zeszytówki na tym żółkniejącym papierze toaletowym. Oby tylko nadchodzące wydanie w Epic Collection było od tej wady wolne.
perły przed wieprze

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 25, 2015, 07:22:56 am »
No z tego co widzę posiadamy prawie identyczną kolekcję tego DD, dwa tomy Nocenti (Lone Stranger + Typhoid Mary) sztukowany

Tata? ;)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Barmon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 25, 2015, 01:17:52 pm »
Podzielam wasze zdanie ale jest jeden story arc, który mi prawie zepsuł przyjemność poznawania runu Bendisa to Decalogue. Czemu ta historia miała służyć, dla mnie to był debilny horror klasy z o jakiś  wyrzygiwanych demonach, dobrze że na zakończenie dał  opowieść takiej klasy jak Murdock Papers bo  trochę złagodziło to niesmak.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 25, 2015, 05:17:31 pm »
jeden story arc, który mi prawie zepsuł przyjemność poznawania runu Bendisa to Decalogue.

Tak jak wspomniałem, run Bendisa jest świetny, ale niestety dość nierówny (na równym, porządny poziomie jest za to Brubaker). Tej "nierówność" jest moim zdaniem maskowana przez jednolitą i znakomitą szatę graficzną. Mnie np. szczególnie słabo czytało się słynny tom "Out". "Decalogue" też jakiś wybitny nie był, choć jak dla mnie bez tragedii. Ów pomysł
Spoiler: pokaż
rodem z horroru z lat 80.
mnie przede wszystkim zaskoczył - i to było pozytywne. Bardziej zirytowało mnie to zadeklarowane nawiązanie do Kieślowskiego. Jak na tę historię nie patrzeć (i nieważne czy się Kieślowskiego lubi, czy nie) to jest to wyłącznie deklaracja.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 26, 2015, 09:08:45 am »
Ja tam uwielbiam Decalogue, nie spodziewałem sie po Bendisie, że zrobi w DD historię w duchu Hellblazera. I nie dość, że zrobił, to uwiązał ją w konsekwencje serii. Ba, jak na swoje ignorowanie tego co było "przed" to nawet nie zapomniał jak prezentowały się wątki mistyczne w DD przez dekady.

Nie ma co krytykować niby tego, że komuś nie leży ale jak już pisałem ja jestem pozbawiony obiektywizmu totalnie gdy chodzi o ten run.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 01:56:16 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 31, 2015, 07:26:22 pm »
Pozytywnie zaskoczony All New X-Men czekam na pierwszą część runu Bendisa od Sideci w listopadzie. Może przestanę na tego autora patrzeć aż tak krzywo.

Offline Nick Jackolson

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 17, 2015, 04:01:35 pm »
Pozytywnie zaskoczony All New X-Men czekam na pierwszą część runu Bendisa od Sideci w listopadzie. Może przestanę na tego autora patrzeć aż tak krzywo.

Polecam zapoznać się z Alias i Powers: przestaniesz patrzeć krzywo.

Offline adro

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 17, 2015, 04:46:37 pm »
no wlasnie i oba tytuly mozna dostac w formie ladnych omniakow (na razie 1 tom powers)
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 17, 2015, 06:43:34 pm »
Polecam zapoznać się z Alias i Powers: przestaniesz patrzeć krzywo.


Z tym, że nie jestem taki pewny czy osoba, która "nie lubi psychologizowania(?) postaci" jest odpowiednim odbiorcą dla Alias... czy idąc dalej Torso lub Jinx.

perły przed wieprze