trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Corto Maltese

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #510 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:27:22 pm »
A poważniej - nie czytam europejskiego komiksu, który uważam za badziewie (ale to tylko moja opinia). Komiks narodził się w USA. II Wojna Światowa i Golden Age superhero rozruszały ten biznes.

P.S. @pocztar - Ja myślę odwrotnie - jakby w wakacje wydali Daredevila a nie Konkwistadora, to by wtedy mieli pieniądze na swoje inne  mniej popularne komiksy.
Ad.1 - widać, żeś nie czytał komiksu Scotta McClouda "Zrozumieć komiks. Niewidzialna sztuka" bo byś inaczej spoglądał na miejsce "narodzin" komiksu, jeśli w ogóle można takie wskazać. Nie mówiąc już o tym, że to raczej to superhero można określić jako badziewie zważywszy na format w jakim na początku wydawano komiksy, nie tylko superhero ale i pulpowe takie jak horrory czy kryminały.


Ad.2 - założenie, że Konkwistador jest mniej popularny niż Daredevil, nie poparte żadnymi dowodami, jest... cóż, łagodnie mówiąc, nie na miejscu. Szczególnie, że chociaż wszyscy się napalają na DD (ja nie), to Konkwistador raczej na pewno miał dobre wyniki sprzedaży, inaczej, jak sądzę, Sideca odpuściłaby wydanie do końca i skoncentrowała na reszcie, zważywszy na swoje problemy finansowo-organizacyjne jakie ma/miała.


PS. czytam i superhero i inne gatunki, nie zamykam się na żaden.




Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #511 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:33:57 pm »
Ja nie mówię, że Parable było złe, rysunki mi się po prostu nie podobały.

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #512 dnia: Grudzień 24, 2015, 12:00:04 am »
Ja też się nie zamykam na żaden gatunek. Po prostu ich nie kupuję bo nie mam nieograniczonych zasobów kasy i czasu. Musze priorytetyzować swoje tytuły. Nawet na Star Warsy nie wydaję mimo bardzo korzystnej ceny i zarzucanego mi przelicznika "cenazastronę". Akurat w tym universum bardziej mi się książki niż komiksy podobają (dobry "Tarkin").

Offline adro

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #513 dnia: Grudzień 25, 2015, 10:35:13 am »
no wlasnie zamykasz sie 
skoro nie czytasz komiksow europejskich, to skad wiesz, ze w Europie tworzy sie badziewne rzeczy
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #514 dnia: Grudzień 25, 2015, 11:55:47 am »
Nie trzeba jechać na Syberię by wiedzieć że tam jest zimno.
Pzdr.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #515 dnia: Grudzień 25, 2015, 12:02:38 pm »
Wiesz o tym, że tak powiem "z drugiej ręki". Wiedza uzyskana bezpośrednio u źródła jest najlepsza.

Nie czytam mangi ale nie uważam, że jest bezwartosciowa czy badziewna. Niewiedza i ignorancja to różne pojęcia.
The darkness will swallow everything

Offline adro

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #516 dnia: Grudzień 25, 2015, 01:40:23 pm »
8azyliszku
eeee tam piszesz bzdury :razz:
Twoje malpy, Twoj cyrk, czytaj i kupuj co chcesz, ale nie pisz nieprawdy  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline arczi_ancymon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #517 dnia: Luty 20, 2016, 03:58:52 pm »
A Sideca wciąż milczy...

Zastanawiam się nad zakupem nadchodzących 2 omnibusów z historiami Millera + Elektry. Nie wiecie czy gdzieś trafię taniej niż na Multiversum?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 20, 2016, 04:14:29 pm »
Nie trzeba jechać na Syberię by wiedzieć że tam jest zimno.
Pzdr.


To skąd wiesz, że na Syberii jest zimno?
perły przed wieprze

Offline Mr.J

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 20, 2016, 11:21:46 pm »
A Sideca wciąż milczy...

Zastanawiam się nad zakupem nadchodzących 2 omnibusów z historiami Millera + Elektry. Nie wiecie czy gdzieś trafię taniej niż na Multiversum?


Ja Elektrę zamówiłem na brytyjskim Amazonie. Z przesyłką wychodzi 50zł taniej. DD Companion już na Atomie, w preorderze najtaniej dla mnie było.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/0785195564?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o04_s00

Offline Inuki

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 20, 2016, 11:43:09 pm »
Zastanawiam się czy ma sens branie wydania od Sideci? Mamy już 4-miesięczną obsuwę, więc jak tak dalej będzie to pewnie dostaniemy 1 tom rocznie. Z tego ich planu 4-5 letniego chyba nic nie wyjdzie. Niby przed DD mieli jeszcze jakieś tytuły najpierw wydać, ale o nich też jest cisza. Najgorsze jest to, że zablokowali licencję na komiksy z tą postacią :-/

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 21, 2016, 07:15:30 am »
@UP
Wszystko będzie zależeć od tego jak się sprzeda 1 tom. Bo np. sukces Deadpoola skłonił Egmont do wydania większej ilości pozycji z tą postacią. A B & S już wydają co drugi miesiąc a nie co kwartał. Dlatego jeśli DD t.1 wywieje z półek, to może zwiększą intensywność jego wychodzenia. Zobaczymy jeśli wyjdzie.

Na razie masz pierwsze zeszyty Millera już w środę w kiosku. A od Sideci jest Konkwistador t.3 i się ciesz. :)

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 21, 2016, 08:46:28 am »
A B & S już wydają co drugi miesiąc a nie co kwartał.
To że wydali w styczniu i w marcu nie znaczy że będą wydawać co dwa miesiące. Baśnie wydali w grudniu i styczniu i to miało oznaczać że będą wydawać w każdym miesiącu?  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 21, 2016, 09:04:25 am »
@UP
Nie bo Baśnie nie są z Marvel/DC, więc są słabe :D, wiec są rzadziej wydawane. :D

Dopiero w maju sie przekonamy, czy S&B będą miały 2-miesięczne tempo, czy chodzi tylko o premierę filmu.
Ale na razie od stycznia, ekonomicznym Marvelom towarzyszy też jedno miękkookładkowe DC. Może w maju to też będzie S&B.

Offline radef

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #524 dnia: Luty 21, 2016, 09:43:23 am »
Ale na razie od stycznia, ekonomicznym Marvelom towarzyszy też jedno miękkookładkowe DC. Może w maju to też będzie S&B.
Może jestem ślepy, ale w lutym nie widzę żadnego miękkookładkowego DC.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja