Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 24, 2016, 10:26:39 am »

 :???: no właśnie chyba cały problem jest taki, że są poukładane chronoligicznie...

Offline rzem

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #541 dnia: Luty 24, 2016, 10:31:01 am »
Dla mnie brzmicie, jakbyście gadali zagadkami.
1. Czy dobrze rozumiem, że dzisiaj kupiony i wyglądający wspaniale WKKM Daredevil kończy się na zeszycie 167, potem są trzy strony niepublikowane i potem te zeszyty z Ektry z 1989?
2. A jak przestawiona jest chronologia w oryginale w stosunku do Elektry z 1989? Bo ta Elektra 1989 to był swego czasu wielki kult dla mnie.

fragsel

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #542 dnia: Luty 24, 2016, 10:43:10 am »
W oryginale spotkanie z Elektrą (DD 168) budzi w nim wspomnienia ich pierwszego spotkania, potem wracamy do teraźniejsziości na resztę numeru, potem jest kilka następnych numerów i dopiero w DD 190 poznajemy co sie działo z Elektrą między tym kiedy poznała Matta (flashback z numeru 168) a ich spotkaniem w teraxniejszoscie (też 168)

Dodatkowa historia z jej przesłosci byal też w Bizzare Adventures 28

Natomaist tworząc Elektra Saga Miller czy Marvel poukładał to wszystko chronologicznie według życia Elektry, a nie numerów komisków i jeszcze dodał 5 nowych stron z ważną dla jej historii opowieścią z jej przesżłosci
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 10:50:18 am wysłana przez fragsel »

Offline Motyl

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #543 dnia: Luty 24, 2016, 10:49:11 am »
:???: no właśnie chyba cały problem jest taki, że są poukładane chronoligicznie...

Polecam lekturę "Daredevil Visionaries - Frank Miller", bo tam mam inaczej, chyba że mój zeszycik Elektry został źle złożony, ale widziałem dwa takie same, więc nie wiem ile partii było źle wydrukowanej.

fragsel

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #544 dnia: Luty 24, 2016, 10:53:17 am »
Polecam lekturę "Daredevil Visionaries - Frank Miller", bo tam mam inaczej, chyba że mój zeszycik Elektry został źle złożony, ale widziałem dwa takie same, więc nie wiem ile partii było źle wydrukowanej.

no właśnie przeczytaj co napisałem wyżej.

W Visionaries jest oryginalny układ z serii Daredevil, a w Elektrze układ chronologiczny z wydania Elektra Saga
Twój egzemplarz nie był wadliwy. To po prostu taka "wersja reżyserska" tej samej historii, przemontowana (chyba) przez Millera

Offline rzem

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #545 dnia: Luty 24, 2016, 11:02:11 am »
Fascynujące.
Dowiedzieć się czegoś takiego po 25 latach...


Dzisiejszy WKKM w środku wygląda czadersko. Będzie lektura. Trafił mi się też niemal idealny egzemplarz - żadnych zarysowań, śladów po paskach itd. Igła. Co do przesunięcia w panoramie, to nie wiem.

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #546 dnia: Luty 24, 2016, 11:07:15 am »
@UP
Mój WKKM z zewnątrz też jest ok, ale szycia jakieś słabsze i trzeszczy niebezpiecznie - żeby się mi nie roleciał z czasem.

W tym tomi mamy origin Daredevila. I właśnie dlatego nie lubię "Man without a Fear". Bo Millerowi nie starczył i pierwotny origin z 1964 r i to jednozeszytowe przypomnienie napisane przez McKenziego. Nie - on musiał rozpisać to jeszcze na 6 zeszytów i dołączyć Kingpina. A potem jeszcze Loeb pomajstrował. Argh!

Jeśli wyjdzie u nas MMH i znowu dostaniemy ten origin Millera, to będę się zastanawiał czy to kupić.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #547 dnia: Luty 24, 2016, 11:19:18 am »
Twój egzemplarz nie był wadliwy. To po prostu taka "wersja reżyserska" tej samej historii
Dokladnie tak.
Kilka lat temu trafilem na komplet 4 zeszytow. Bylem glupi i sprzedalem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #548 dnia: Luty 24, 2016, 12:28:18 pm »
@UP
"Man without a Fear"

Jak dla mnie komiks rewelacja i mówię to tylko po znajomości Mega Marvel, gdzie był podobno cięty. Jak tylko się ukaże, biorę w każdej formie.

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #549 dnia: Luty 24, 2016, 12:36:50 pm »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #550 dnia: Luty 24, 2016, 12:52:56 pm »
Wezmę nawet z badziewną panoramą, o ile tak się ukaże.

Offline wilk_stepowy

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #551 dnia: Luty 24, 2016, 03:30:48 pm »
Jak dla mnie komiks rewelacja i mówię to tylko po znajomości Mega Marvel, gdzie był podobno cięty. Jak tylko się ukaże, biorę w każdej formie.


Ach te wspomnienia. Takie samo miałem rozczarowanie jak jakiś czas temu przeczytałem Torment.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #552 dnia: Luty 24, 2016, 04:15:10 pm »

Ach te wspomnienia. Takie samo miałem rozczarowanie jak jakiś czas temu przeczytałem Torment.

Nie tylko wspomnienia, jakiś czas temu czytałem tego MM i wciąż było super.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #553 dnia: Luty 24, 2016, 04:26:50 pm »
Bo MWF Millera to miesisty, swietny komiks. Torment to ladna wydmuszka ze znikoma trescia.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kosmoski

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #554 dnia: Luty 24, 2016, 04:32:46 pm »
W ramach ciekawostki, bo pewnie nie wiedzieliście kto rysował:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wielka-kolekcja-komiksow-marvela/85


swoją drogą weź bądź tu człowieku mądry - numery z nowego WKKM mają wyjść kiedyś od Sideki
czekać czy nie czekać...


 

anything