trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #600 dnia: Marzec 15, 2016, 04:45:12 pm »
Te stawiam ze Mucha wezmie sie za Daredevila gdy Sideca odpusci. Udowodnili juz swoja moc wydajając cegły DC, a z Marvelem graja od początku ;]

Też bym wolał żeby to Mucha wydawała DD. Gdyby to oni się za to zabrali, to pewnie już mielibyśmy 2 tom na horyzoncie. Nie obraziłbym się nawet, gdyby wydawali go w formie cieńszych tomów, tak jak "Alias". Niestety, Sideca musiałaby całkowicie zwolnić licencję, bo na Fejsie Mucha kiedyś napisała, że jeśli chodzi o DD to Sideca zawsze będzie miała pierwszeństwo w zakupie kolejnych tytułów z DD. Z drugiej strony wątpię, żeby Sideca oddała taki tytuł. Licencja pewnie tania nie była. Nawet jak wydadzą jeden tom rocznie, to i tak zawsze coś zarobią. Nie chcę być złym prorokiem, ale coś mi mówi, że pierwszy tom będzie (jeżeli będzie) dopiero po wakacjach. Obym się mylił.

Offline absolutnie

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #601 dnia: Marzec 15, 2016, 05:27:51 pm »
Niech Mucha weźmie się za Punishera Aarona a nie jakieś tam Daredevile :smile:
To byłoby coś
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #602 dnia: Marzec 15, 2016, 05:54:40 pm »
Niech Mucha weźmie się za Punishera Aarona a nie jakieś tam Daredevile :smile:
Run Ennisa lepszy  :smile:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #603 dnia: Marzec 15, 2016, 06:40:34 pm »
Byłoby fajnie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 15, 2016, 06:50:29 pm »
Run Ennisa lepszy  :smile:


Z tym byłbym ostrożny. Jako całość? Niekoniecznie. Są momenty świetne (mam na myśli Punisher MAX Ennisa) ale są i zapchajdziury, run Aarona ma bardziej równy poziom... no i jego Kingpin.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 15, 2016, 07:08:06 pm »
Aarona ma bardziej równy poziom...
Bo krótszy  :smile:

no i jego Kingpin.
i Elektra w pełnej krasie  :lol:

Niech wydadzą oba (chronologicznie najpierw Ennisa  :smile: )

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #606 dnia: Marzec 15, 2016, 10:27:24 pm »
Run Ennisa w Marvel Knights jest sredni. MAX jest dla odmiany bardzo dobry, choc rowniez zdarzaja sie slabsze albumy. Niemniej jednak calosc (MAX) trzyma wysoki poziom (The Slavers masakruje). Pozniej wyszly jeszcze trzy tpb jako Frank Castle The Punisher - pierwszy (gdzie wystepuje "zmaxowany" Jigsaw) jest calkiem dobry, ale 2 pozostale to kupa straszna. Run Aarona stawiam osobiscie nieco nizej, choc to tez bardzo dobra, solidna lektura. Jezeli juz ktos zdecydowalby sie to wydac to chronologia miedzy runem Ennisa i Aarona nie ma znaczenia, bo zadnej chronologii nie ma.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 10:50:41 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline absolutnie

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #607 dnia: Marzec 15, 2016, 10:34:30 pm »
Jezeli juz ktos zdecydowalby sie to wydac to nie ma chronologia miedzy runem Ennisa i Aarona nie ma znaczenia, bo zadnej chronologii nie ma.
Janowi T chodziło tylko o to, żeby w pierwszej kolejności wydać to, co wyszło wcześniej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #608 dnia: Marzec 15, 2016, 10:51:54 pm »
Wiadoma sprawa - jasne, ze lepiej zaczac od Ennisa ;-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #609 dnia: Marzec 16, 2016, 09:23:27 am »
A po Aaronie jeszcze run Grega Rucka (już nie MAX ale też bardzo fajny)

Offline Spoiler Included

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #610 dnia: Marzec 17, 2016, 04:28:20 pm »
Już jutro drugi sezon serialu Daredevil na Netfliksie! Jestem równie pełen nadziei co obaw w stosunku do tej produkcji. Tyle rzeczy może wyjść rewelacyjnie dobrze albo spektakularnie źle...
A jeśli chodzi o komiksy, ostatnimi czasy doczytałem do końca run Marka Waida (Daredevil Vol.3 i Vol.4). Odczucia generalnie dobre, ale kilka uwag mam. Tutaj macie moją wideorecenzję:

https://youtu.be/tNkywZ4tNm4

20 minut rozprawiania o Daredevilu, więc wolę podlinkować niż wszystko od nowa napisać tutaj  :wink:
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 04:35:12 pm wysłana przez Spoiler Included »

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #611 dnia: Marzec 17, 2016, 04:59:14 pm »
@UP
To powiedz czy pierwsze zeszyty (Sound and Fury) dobre są, bo liczę na tą pozycję we wrześniu.

Offline Spoiler Included

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #612 dnia: Marzec 17, 2016, 07:35:32 pm »
Tak, są dobre :) Z czystym sumieniem mogę polecić. Na tym etapie Waid miał jeszcze mnóstwo dobrych pomysłów na Daredevila i jeszcze nie musiał ratować się tymi gorszymi :P Gdy skończysz czytać, będziesz chciał kontynuować tę historię, jestem tego pewny.

Offline 8azyliszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #613 dnia: Marzec 20, 2016, 08:21:27 pm »
Jeszcze tylko powiem, że 2 sezon serialu o Daredevilu był genialny. Zwłaszcza brawa za sceny żywcem wzięte z komiksów - jak np. ta na dachu i z łańcuchami. Nawet oryginalną kwestię zostawili ("Co to za wybór? Taki który robię za każdym razem gdy pociągam za spust"). Jak 1 sezon opierał się na tych wszystkich originach, żółtych itp, tak drugi poszedł dalej i czerpie z późniejszych przygód
Spoiler: pokaż
(np śmierć i wskrzeszanie Elektry)
. Mi to się strasznie podoba. Inne seriale komiksowe sporo tracą na tym, że próbują coś tam coś tam wymyślać po swojemu, zamiast opierać się na oryginalnym materiale. I dzięki temu Daredevil jest tak świetnym widowiskiem. Czekam teraz na serial o Punisherze.

Offline chmiel

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #614 dnia: Marzec 21, 2016, 06:31:52 am »
A ja jestem po drugim odcinku i uważam, że jest średnio. Żenująca scena z Punim w szpitalu, kiedy idzie korytarzami i strzela jak przygłup. To nie jest Frank. Frank to precyzja. Frank nie pozwoliłby sobie na narażanie życia niewinnych. I to powtarzanie z pierwszego odcinka "to armia", "to organizacja paramilitarna" - powiedziane raz ma wydźwięk emocjonalny i efekt dla nerda; powtarzane kilkukrotnie traci swoją moc.
Niemniej Bernthal znakomity i też chciałbym serialu o Castle - niestety Loeb twierdzi, że nie ma takiej opcji.

 

anything