trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #720 dnia: Listopad 30, 2017, 10:37:55 pm »
Jakby ktoś miał Mega Marvel: The Man Without Fear i zastanawia się które strony zostały zgrabnie wycięte to zapraszam pod poniższe linki:



http://fotowrzut.pl/UX61YEYHLJ
http://fotowrzut.pl/R1Q9K3DJC9


Nad zdjęciami widnieje info określające między którymi stronami polskiego wydania dana strona powinna się pojawić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 08:00:29 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #721 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:47:11 am »
Trzeci tom DD od Bendisa zapowiedziany jest na marzec  :smile:

Offline Cyber

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #722 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:56:07 am »
Dobra wiadomość. A tak na marginesie ile ma wyjść tomów DD?

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #723 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:02:43 pm »
Dobra wiadomość. A tak na marginesie ile ma wyjść tomów DD?

W marcu trzeci dom Bendisa, a po nim Egmont zapowiedział run Brubakera (3 tomy). Póki co tylko Bru został potwierdzony, ale patrząc na wyniki sprzedaży myślę, że pójdą dalej zgodnie z listą Sideci:

1. DD by Diggle - 1 tom (na forum był postulat, by wydać cały "Shadowland" w dwóch tomach)
2. DD by Waid (3 tomy)
3. DD by Miller (3 tomy)

A co dalej nie wiadomo. Mi się marzy Chichester i DeMatteis  :razz:

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #724 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:04:06 pm »
Oni z tym tak pędzą że raczej będzie więcej niż 6  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #725 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:06:34 pm »
Oni z tym tak pędzą że raczej będzie więcej niż 6  :smile:

Niech pędzą, jeśli idzie o DD to mi nie przeszkadza  :razz:

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #726 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:21:18 pm »
1. DD by Diggle - 1 tom (na forum był postulat, by wydać cały "Shadowland" w dwóch tomach)
Bo wydawanie bez "Shadowland, które w założeniach ma być kulminacją runu  Diggle'a jest w obecnej chwili bez sensu

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #727 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:25:23 pm »
Bo wydawanie bez "Shadowland, które w założeniach ma być kulminacją runu  Diggle'a jest w obecnej chwili bez sensu
Sideca planowała "Devil"s Hand" i "Shadowland" w jednym tomie, więc jeśli Egmont po prostu przejął licencję otrzymamy to w takiej samej wersji, choć ja na miejscu Egmontu starałbym się pójść w te dwa tomy Diggle'a.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #728 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:58:56 pm »
Słowem wyjaśnienia. Z pamięci - ostatnie zeszyty serii są tak napisane, że nie ma w nich głównych wydarzeń z eventu, tzn. w przedostatnim zeszycie serii dostajemy clifhanger, którego rozwiązanie jest w ostatnim zeszycie eventu, a w następnym jest już po całym wydarzeniu i bohaterowie szukają Matta. I teraz czytelnik który nie zna Shadowland będzie totalnie zdezorientowany co się stało. Dlatego uważam że wydanie bez Shadowland jest bez sensu.

Offline rzem

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #729 dnia: Grudzień 22, 2017, 01:57:08 pm »
Ja obecnie czytam drugi tom - jestem na bodaj 47 zeszycie.
Jest wiele komiksów, które czytam z jakiegoś przyzwyczajenia, po to, żeby zaliczyć i zapomnieć, czy z innych przyczyn, których nie pamiętam.
Ten do nich nie należy.
Świetnie się to czyta. Człowiek natychmiast chce przejść do kolejnego zeszytu. Chyba czytanie tylko takich komiksów ma sens. Polecam każdemu, kto jeszcze jest nieprzekonany.

Offline Nawimar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #730 dnia: Styczeń 07, 2018, 11:25:40 am »
Czy ktoś z Koleżeństwa zna poniższy tytuł? Jak dla mnie "dream team", a przy okazji nazwisko scenarzysty (rysownika zresztą też) kusi. Stąd ciekaw jestem jak to wyszło... Pretekstualna rozwalanka czy coś więcej?
 

Offline LordDisneyland

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #731 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:58:49 pm »
@up- kolorysta też niczego sobie fachura  ;-)

Offline Murazor

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #732 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:04:36 pm »
Wiem, że goodreads nie jest super wyznacznikiem, ale ocena 2.78 to bardzo słabo :neutral:
https://www.goodreads.com/book/show/949795.Batman_Daredevil?from_search=true
Komentarze mogą być pomocne.

Offline chmiel

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #733 dnia: Styczeń 08, 2018, 09:48:09 am »
Ja czytałem oba crossovery Batman/Daredevil (jeden od DC, drugi od Marvela) i są to słabe projekty z wszystkimi wadami lat dziewięćdziesiątych, niestety. Alan Grant miał za mało miejsca żeby rozbudować fabułę i wyszło słabo, gorzej nawet niż Chichesterowi, który robił crossa Batsa/DD z ramienia Marvela.

Offline chmiel

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #734 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:20:06 am »
Ogólnie te projekty (podobnie jak Bats/Spidey x 2) to pochodna megacrossovera "DC vs Marvel" (circa '96) i typowy skok na kasę (zwłaszcza dla Marvela, który był wtedy na skraju bankructwa). Ranga tytułu zasługiwała na przynajmniej sześciozeszytową miniserię, a nie 48 czy też 64 stronicowy one-shot (niestety czasu rozsądku w tej materii przyszły później).
Swego czasu Bendis miał robić crossover Bats/DD, ale DC Comics nie zgodziło się po kontrowersyjnej wypowiedzi Quesady. Teraz Bendis jest po drugiej strony barykady :D, ale pewnie też nic z tego nie będzie.