Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #735 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:45:15 am »
Dziękuję za informacje. Dobrze wiedzieć. W takim razie wracam do lektury "Daredevila" według Bendisa.

Offline rebejakub

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 04, 2018, 11:19:16 am »
Wracając jeszcze do wątku ciągłości historii - brak któregoś tomu (lub tomów) powoduje że czytanie robi się bez sensu, czy da się to jednak czytać jak one shoty i nie po kolei?
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 04, 2018, 11:30:53 am »
Jest ciągłość i lepiej czytać po kolei.

Offline Itachi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 11, 2018, 08:39:01 pm »
Wiele komiksów zrobiło na mnie wrażenie, ale to co Bendis zrobił z Daredevilem jest czymś nieprawdopodobnym w amerykańskich komiksach. Utrzymanie takiego tempa wydarzeń, powiązań wątków na stronach tylu zeszytów jest majstersztykiem. Nie mogę się nachwalić tych dwóch tomów wydanych przez Egmont. Raz, że zgrabnie zestawiono życie Matta jak i Daredevila, wkomponowano w nie mniej znane postacie, a także znakomicie odwzorowano psychologię bohaterów. Absolutny must have dla wszystkich forumowiczów.


szulig

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 12, 2018, 09:48:42 am »
Wiele komiksów zrobiło na mnie wrażenie, ale to co Bendis zrobił z Daredevilem jest czymś nieprawdopodobnym w amerykańskich komiksach. Utrzymanie takiego tempa wydarzeń, powiązań wątków na stronach tylu zeszytów jest majstersztykiem. Nie mogę się nachwalić tych dwóch tomów wydanych przez Egmont. Raz, że zgrabnie zestawiono życie Matta jak i Daredevila, wkomponowano w nie mniej znane postacie, a także znakomicie odwzorowano psychologię bohaterów. Absolutny must have dla wszystkich forumowiczów.

wczoraj skonczylem drugi tom, podpisuję sie pod powyższym

Offline parsom

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 20, 2018, 01:10:00 pm »
Wahałem się co to tego Daredevila, ale w końcu kupiłem. I muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Owszem, historia sprawnie opowiedziana, niesztampowe ujęcie itd. itp. Ale mimo wszystko wyłazi mi spod tego jakiś banał. Paradoksalnie jak dla mnie to ten komiks uwypukla głupotę całego tego superbohaterstwa. I to nie przez kontrast, wcale nie dlatego, że pokazuje, że można inaczej itd. Ale przez to, że próba pokazania tego od bardziej poważnej strony, odciągnięcie całej tej warstwy nawalankowo-rozrywkowej prowadzi albo do zupełnie niebohaterskiej historii (jak ta część o przejmowaniu władzy w organizacji Kingpina - bardzo udana), albo do banału w momencie, kiedy jednak trzeba w końcu przywrócić herosowatość.
Raczej nie skuszę się na dalszy ciąg. Za dużo teraz dobrych rzeczy wychodzi. Ale Bendisa w wersji spoza superduper chętnie bym poczytał.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 21, 2018, 11:22:44 am »
Czyli cały Run Bendisa jest zebrany w trzech tomach, tak?
Późniejszy run też jest taki dobry? Czy jest szansa by był wydawany czy to już koniec przygód Daredevila po Polsku?
Czy to jedna wielka niewiadoma na razie?

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 21, 2018, 11:27:19 am »
Czyli cały Run Bendisa jest zebrany w trzech tomach, tak?
Tak.
Przed jest jeszcze Diabeł Stróż (Guardian Devil) i Parts of a Hole a pomiędzy jeszcze Echo - Vision Quest. Tego nie ma i raczej nie będzie wydane przez Egmont.

Późniejszy run też jest taki dobry? Czy jest szansa by był wydawany czy to już koniec przygód Daredevila po Polsku?
Czy to jedna wielka niewiadoma na razie?
Run Brubakera jest kontynuacją runu Bendisa i został zapowiedziany przez Egmont. Też będą 3 tomy, ale nie tak obszerne. Nie wiadomo czy będzie dalej kontynuacja. Dlatego, że później jest run Diggla (który jest kontynuacją runu Brubakera) z zakończenie w postaci Shadowland (Kraina Cienia), która była wydana w WKKM (a jak widać Egmont pominął wznowienie Diabła Stróża). Potem jest run Marka Waida. Ale on jest różny o poprzednich. Trzeba czekać co ogłosi Egmont.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2018, 11:33:11 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 21, 2018, 11:29:06 am »
Diabeł Stróż wyszedł w WKKM, prawda?
A ten kolejny run też zajmie 3 tomy?

Offline laf

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 21, 2018, 11:41:21 am »
Diabeł Stróż wyszedł w WKKM, prawda?
Wyszedł w WKKM (t. 47), a jeszcze wcześniej wydał to Egmont w dwóch tomach

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 21, 2018, 11:54:54 am »
A ten kolejny run też zajmie 3 tomy?
Jeśli to Egmont będzie wydawał to raczej zrobi jakieś składaki bo nie ma takich grubszych wydań (bo słabe  :smile: )
i też nie wiadomo co z tym Shadowland. Pędzą z tym strasznie to chyba chcą iść planem Sideci albo chociaż Bendis, Bru, Miller.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 21, 2018, 12:01:13 pm »
A ja mam wrażenie że chcą wyrównać tak aby w miarę wejść z Daredevilem po Secret Wars. A ta seria pomimo, że ma nowy start to jest w niej wątek z ukrytą tożsamością Matta (dokładnie to jej odkrycia a to ma związek z Shadowland do którego prowadzi run Bndisa, Brubakera i Diggle'a)

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 21, 2018, 12:13:22 pm »
Wychodzi że Bru zakończą jakoś w grudniu i mówisz że potem seria z ANAD? Może tak być  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 25, 2018, 09:53:28 am »
Wychodzi że Bru zakończą jakoś w grudniu i mówisz że potem seria z ANAD? Może tak być  :smile:

Ja bym na to nie liczył - dostaniemy dokładnie to, co planowała wydać Sideca. Być może zrobią jakiś "odchył" w przypadku Shadowland i wydadzą całość. Pytanie, czy będą kontynuować serię po wydaniu wszystkich zaplanowanych tomów, czyli do Millera.
Ja bym chętnie przygarnął również coś nowszego z DD wydawanego w zeszytówkach. Może "Mayor Fisk" z Marvel Legacy? Ponoć na tle innych tytułów z Legacy DD się wyróżnia.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 25, 2018, 10:30:09 am »
Ja bym chętnie przygarnął również coś nowszego z DD wydawanego w zeszytówkach. Może "Mayor Fisk" z Marvel Legacy? Ponoć na tle innych tytułów z Legacy DD się wyróżnia.
Czyli mówisz żeby wejść na obecną chwile koniec runu Charlesa Soule'a? Trochę to bez sensu. I co wy z tymi zeszytówkami?
Najlepszym rozwiązaniem dla Egmontu jest wydawanie tak jak teraz. W Klasyce Marvela nadrabiać serię z Marvel Knights + run Marka Waida (to co jest jakby Marvel Now, ale nie do końca). I start po Secret Wars DD Soule'a na miękko jak teraz idą Marvel Now, bo to jest nadal jedna seria, pomimo Marvel Now2, Legacy i innych restartów jakie Marvel robił.
Co do Millera, to albo po  Shadowland albo po  runie Waida. (Tak napisze to znowu) I fajnie by było jakby wydali Daredevil: Guardian Devil, Daredevil: Parts of a Hole, Daredevil: Echo - Vision Quest.

 

anything