Autor Wątek: Ghost in the Shell  (Przeczytany 103749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 21, 2013, 02:55:50 pm »
Jarku, czytaj proszę ze zrozumieniem, bo Radef to bardzo dobrze wyłożył. Wzrost cen komiksów był dobrze widoczny, więc po prostu to co zrobił JPF to najnormalniejsza decyzja pod słońcem. Przecież tutaj nie ma się czego dziwić!

Oczywiście, podnoszenie ceny to nigdy nie jest fajna rzecz dla kupujących, ale ale nie w tym sedno.

Toż to się nie dziwie, że podnieśli, bo przecież wszystko zdrożało, więc i wydruk chociażby kosztuje więcej. Natomiast nie zauważyłem tam nigdzie marudzenia. Jak sam napisałeś podnoszenie cen to nic fajnego, ale czy to oznacza, że narzekasz?

zresztą mniejsza z tym. Ważne, że GITS ponownie będzie do zakupienia i będzie można nadrobić zaległości :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 21, 2013, 02:56:31 pm »
trochę jednak marudziłeś. sorki, ale obiektywnie patrząc z boku to widac

fragsel

  • Gość
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 21, 2013, 03:00:26 pm »
Popatrz:
Cytuj
Tyle dobrych wieści... Jaka jest ta zła? Ano taka, że zmieni się cena i to dość diametralnie - na niekorzyść nas, czyli czytelników - co już może martwić. Podczas, gdy pierwsza edycja mangi kosztowała ok 35 zł, tak teraz za tom pierwszy zapłacimy 54zł, a za tom drugi już około 70zł (cena nie jest jeszcze ustalona).

Podajesz dane bez kontekstu. jak ktoś nie wie to może nawet pomyśleć że z rok temu tak było a teraz dwa razy więcej. To jednak wygląda z zewnątrz że się emocjonalnie zaangażowałeś i marudzisz - mówię bez złośliwości

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 21, 2013, 03:04:17 pm »
trochę jednak marudziłeś. sorki, ale obiektywnie patrząc z boku to widac

heh to chyba naprawdę coś ze mną, albo z przekazywaniem swoich myśli nie tak. fakt wznowienia GITS to dla mnie jedna z najlepszych informacji w ostatnich tygodniach, a tu wszyscy skupili się na moim "marudzeniu" odnośnie ceny :smile:

70zl za komiks, który już był wydany w Polsce i to połowę taniej to nieco drogo, ale i tak się ciesze, że JPF podjął taki krok. W końcu spora ilość osób już tą mangę ma, więc wydawnictwo podejmuje ryzyko - czy znajdą się nowi fani, którzy zakupią tę serie.?

Podsumowując ja się ciesze  :smile:

 
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 03:09:28 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 21, 2013, 03:15:02 pm »
70zl za komiks, który już był wydany w Polsce i to połowę taniej to nieco drogo...
Cena papieru poszla w gore, a wydawnicto od sprzedanych egzemplarzy rowniez zaplaci za licencje. Zatem nie ma znaczenia czy ten komiks byl juz wydany czy nie. GITS jedynka pewnie bedzie drukowany na cyfrze, wiec koszt jest mniejszy. GITS 2 bedzie pewnie drukowany offsetowo bo sporo kolorwych stron jest i taniej wyjdzie, niz cyfra.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline helsing

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 21, 2013, 03:24:46 pm »
Niby wtedy to było tylko 40 zł (plus 3zł przesyłki) ale pamiętam bardzo dobrze jak musiałem wybłagać rodziców o przyspieszenie kieszonkowego (które wynosiło jakieś 100zł miesięcznie), i jakie ich były spojrzenia że tyle pieniędzy na jeden komiks chcę przeznaczyć :) Choć do 18lat niewiele brakowało to dobrze że nie zajrzeli do środka :P

Złą wiadomością nie jest cena, a jednak to że nie będzie żadnych zmian co do pierwszej wersji. Z dużą chęcią wydałbym jeszcze raz pieniądze, tym razem zarobione przez siebie, na GITS z jakimiś dodatkami lub powiększonym formacie.

Może doczekam się wznowienia AKIRY w oryginalnej formie... marzenia...

GITS 2 bedzie pewnie drukowany offsetowo bo sporo kolorwych stron jest i taniej wyjdzie, niz cyfra.
Pierwsza część też ma sporo kolorowych stron, więc ciekaw jestem od ilu offset jest bardziej opłacalny.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Ganossa

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 21, 2013, 05:30:31 pm »
Małe pytanko. Czy GitS2 dostanie tekturowe pudełeczko tak jak w pierwszym wydaniu?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline peta18

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 21, 2013, 06:17:45 pm »
Choć do 18lat niewiele brakowało to dobrze że nie zajrzeli do środka :P
...
Może doczekam się wznowienia AKIRY w oryginalnej formie... marzenia...
...
Pierwsza część też ma sporo kolorowych stron, więc ciekaw jestem od ilu offset jest bardziej opłacalny.
GITS 2 wydany u nas jest w wersji "lite". Niektore strony w wersji japonskiej sa inaczej narysowane, zawieraja erotyczne sceny w wersji hard : )
...
Na Akire nie ma szans. Dodruki sa robione ostatnio na biezaco.
...
GITS2 ma znacznie wiecej stron kolorowych od GITS1. Kwestia oplacalnosci zalezy od kilku czynnikow, trudno mi cos konkretnego napisac w kwestii offsetu, bo dawno nic nie wycenialem, a najlepiej porownac koszty druku na jakims konkretnym przykladzie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dembol_

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 23, 2013, 08:43:26 pm »
Małe pytanko. Czy GitS2 dostanie tekturowe pudełeczko tak jak w pierwszym wydaniu?
Wierzysz w cuda?

Offline vision2001

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 08, 2013, 10:43:04 am »
Pierwszy GitS w pre-order ma cenę: 40.49 zł
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 08, 2013, 11:07:27 am »
Pierwszy GitS w pre-order ma cenę: 40.49 zł

Ja widzę 49,14...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ajron

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 08, 2013, 11:21:13 am »
Pierwszy GitS w pre-order ma cenę: 40.49 zł

Ja widzę 49,14...

Cytat z FB JPF:
Cytuj
Cena wynosi 54,6zł w pre-order 49,14zł. Przez chwilę była wprowadzona zła cena i kilka osób zdążyło skorzystać :wink: Mieli szczęście :smile:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 08, 2013, 11:42:30 am »
ech, że też wcześniej nie zauważyłem  :evil:

Od jakiegoś czasu zaglądałem na stronę regularnie, żeby zobaczyć czy można już zamawiać i nie było, jak nie sprawdziłem to minęła mnie taka oferta  :???:

:)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 14, 2013, 01:57:30 pm »
Do końca kwietnia przyjmowane są zamówienia na dodruk. Z tego co podaje J.P.F. liczba sztuk będzie niewiele większa niż liczba zamówień, a to w pewnym stopniu wyjaśnia wysoką cenę. Będzie dużo mniejszy druk niż za pierwszym razem, więc i koszty wyższe. Tak czy siak, ja się bankowo zapisuje:)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 14, 2013, 04:54:29 pm »