trawa

Autor Wątek: Ghost in the Shell  (Przeczytany 103760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rhobaak

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 13, 2003, 08:06:48 pm »
"Nausicaä" to dość stary film Hayao Miyazakiego, niestety nie miałem jeszcze okazji oglądać, ale z tego co wiem, to postapokaliptyczne fantasy ekologiczne;))).

Co do GitS, to rzeczywiście rządzi! To chyba najlepsze anime, jakie oglądałem, porównywalne chyba tylko z "Akirą", "NGE" ew. z "Lain". "Ghost" jest tak dobrym filmem, że kilka znajomych osób nie mających nic wspólnego z mangą/anime, po obejrzeniu wypowiadało się o nim bardzo pochlebnie.

Jeśli chodzi o "Matrixa", to jest to zlepek wielkiej ilości pomysłów i zapożyczeń: najbardziej rzucają się w oczy kalki (może to za mocne słowo) z anime (szczególnie z GitS), z "Sandmana" itp. Nie mówię, że "Matrix" był złym filmem, ale nie był tak rewolucyjny, jak niektórzy uważają.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline dune

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 15, 2003, 12:10:50 pm »
Cytat: "DaG"
dune.... czy ty naprawde myslales ze jestes na forum fanow "Bishoujo Senshi Sailor Moon" czy tez "Pokemon" ????? albo jakis innych rozowych wojownikow o milosc, sprawiedliwosc i 500 odcinkow?????;P

Faktycznie ( wstyd się przyznać ) Manga kojarzyła mi się z bajkami, z którymi mogłem się zetknąć podczas przełączania kanałów np. na Polsacie. No cóż, przejrzałem trochę na oczy...
Przy okazji dziękuję Wam za propozycje - miałem zamiar prosić o jakieś tytuły, które warto obejrzeć.
Szukałem trochę w necie ( pod kątem moich zainteresowań )i natknąlem się na tytuły: CYBER CITY OEDO 808, JIN-ROH, METROPOLIS, SIN-THE MOVIE. Najlepiej zapowiada się ( wnioskując z opisu ) JIN-ROH i chyba tego pierwsze poszukam, jak myślicie? A co z resztą ( może SIN ) ?

Offline Kik

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2003, 12:33:25 pm »
proponuję rozejrzeć się po AnimeNfo...tam znajdziesz wszystkie informacje których potrzebujesz(nazwiska, studio, tytuły, opisy itd.) http://www.animenfo.com/ masz tam też potężne statystyki oceniające różne elementy filmów, którymi możesz się ewentualnie kierować...

Offline waste

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2003, 05:00:35 pm »
dune: jeśli lubisz cyberpunk Gunnm będzie świetnym wyborem, ale manga, nie anime (szukaj też Battle Angel Alita, bo to to samo, tylko ze zmienionym przez amerykanów tytułem).

Offline DaG

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 16, 2003, 08:59:11 am »
no to lecimy ;P

Cyber City Oedo 808 :arrow:
moze byc - mi osobiscie przypadlo do gustu... ale nie jest to najwyzszych lotow....
Jin-Roh, The Wolf Brigade :arrow:
Opowiesc na kanwie "Czerwonego Kapturka" ale niech to cie nie zmyli.... zadnych happy-end'ow ! Z serii "musisz zobaczyc"!
Metropolis :arrow:
Remake filmu Fritz Lang'a z roku 1927 (teraz juz wiemy dlaczego te maszyny sa takie dziwne) - film zrobiony przez Osamu Tezuka - boga mangi - tak wiec poziom jest i to wysoki - ale nalezy pamietac, ze podstawy mecha design i sam scenariusz pochodza z czasow, kiedy autorowi "Czterych pancernych" mama zmieniala pieluszki, tak wiec, to nie "Blade Runner" byl pierwszy...... a Fritz Lang i jego Metropolis (tak poza tym, to wersji rezyserskiej pierwszego Metropolis juz nie ma - zaginela podczas wojny - pozostaly nam juz tylko remake'i i wersje "ciete poprawione" - cos jak StarWars po przerobkach....) - moze sie anime spodobac, a moze i nie... ale obejrzec trzeba....
Sin: The Motion Picture :arrow:
Daruj to sobie.... jak grales w gre i ci sie podobala to, to nie psuj sobie wyobrazenia o niej takim zlomem  :evil:

waste: Gunnm niech nie szuka na sieci - po wakacjach JPF wydaje pierwsze 9 tomow, wiec i tak przeczyta, jak bedzie kcial, a Kabura tlumaczenia nie powinien zwalic :)
ominik [DaG] Gorący
----------------------------
If people don't want me,
why did they create me ?

Offline sivy

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 16, 2003, 09:09:48 am »
DaG gdybym Cie nie znal pomyslalbym, ze sie przechwalasz :D
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline DaG

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2003, 09:13:29 am »
sivy: staram sie tylko pomoc - czepiasz sie ;P
poza tym moze zajdziesz do mnie jak juz jestes w okolicy ;P
ominik [DaG] Gorący
----------------------------
If people don't want me,
why did they create me ?

Offline waste

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 20, 2003, 09:51:59 am »
noooo DaGu! chyba nie myślałeś że tego nie wiem? ;P i tak polecam szukanie, zanim wydadzą wszystkie 9 tomów minie naprawdę sporo czasu. no... może niech się kolega wstrzyma zanim jpf nie wyda pierwszego, myślę, że po nim będzie mógł sobie dokładnie wyrobić zdanie czy mu się podoba czy też nie. dodam tylko od siebie, że potem jest jeszcze ciekawiej... ^________^

Offline DaG

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 20, 2003, 07:57:38 pm »
Cytat: "waste"
noooo DaGu! chyba nie myślałeś że tego nie wiem? ;P

Wrecz przeciwnie - jestem pewien ze wiesz, co nie zmienia tego, ze lepiej co by poczekal, a nie zasysal z http://www.rippersanime.nl warto czekac....  :P :D :D :D
ominik [DaG] Gorący
----------------------------
If people don't want me,
why did they create me ?

Offline amiryon loop

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 20, 2003, 10:28:11 pm »
dune proponuje Ci cos z tej listy (własciwie wszystkie są godne polecenia). Masz tam szerzej opisane poszczegolne wymienione juz pozycje. Sam jestem swiezo po obejrzeniu Jin-Roh: The Wolf Brygade i jestem pod wrazeniem tego anime, polecam na pewno Ci sie spodoba.

Pozdrawiam.

Offline Petrov

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 27, 2003, 10:44:09 am »
a znacie może jakieś anime o mechach? (tylko żeby nie było elementów fantasy ><Vision of Escaflowne>)
ar... war never changes...

Offline Kik

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 27, 2003, 11:13:38 am »
ktoś już o to pytał w tym dziale...i tak jak napisałem tam - Gunbuster jeśli chodzi o stare i Raimuiro Senkitan z tych nowych...ja ogólnie nie lubię klimatów mechowych więc możesz się nie kierować moją opinią... ;]

Offline Nathaniel

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 27, 2003, 11:09:52 pm »
animki mechowe:
Evangelion
Full Metal Panic!
Gasaraki
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline sivy

Zmieniam zdanie
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 30, 2003, 09:00:09 am »
...Appleseed
Bubblegum Crisis
AAAAA dyuzo tego jest, nawet nie wiem co wypisywac!!!!!!!!!!!! :?
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline JANKE'S

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 15, 2003, 10:24:08 pm »
Jeszcze niedawno jako wielki przeciwnik mangi a zachęcony ostatnio lekturą Edenu zdecydowałem się na tą pozycję i... jestem zdowolony, im dłużej czytałem tym bardziej a końcówka była znakomita. Miło jest czasem zmienić poglądy, miałem chyba to szczeście że zacząłem od dobrych pozycji. Teraz czekam na GITSA 2, w zapowiedziach ma być na koniec roku. Mimo to uważam że Eden lepszy.
Mój numer egzemplarza to 2923. Pewnie nie ma sie czym chwalic ale ciekawy jestem jaki był nakład?