Autor Wątek: Ghost in the Shell  (Przeczytany 109867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Ghost
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 27, 2009, 11:03:04 pm »
Jedynka to zamknięta całość i ze swojej strony polecam tylko jedynkę GITS-a.
Dwójka to bełkot i kakofonia. Przede wszystkim cierpi na niesamowitą ilość przypisów. Rzadko schodzą do jedynie dwóch linijek tekstu, a poumieszczane są nie tylko u dołu stron, ale również po bokach, gdyż wielokrotnie na dole brakuje dla kolejnych miejsca. A większość z nich to poglądy autora na tematy z różnych dziedzin - od społecznych do technologicznych, nie wyłączając oczywiście nieco gdybań nt. kierunku w jakim rozwija się dzisiejszy świat. Lubię zarówno komiks rozrywkowy, jak i zaangażowany, ale w przypadku GITS-a 2 potężne przypisy zabiły treść. Wygląda to jakby treść komiksu została potraktowana przez Shirow jako zło konieczne do możliwości wyładowania wprost wszystkich swoich przemyśleń. Czytałem recenzje pozytywne, traktujące ten komiks jako udany zabieg autora, który jakoby w ten sposób chciał zwrócić uwagę na rosnący szum informacyjny w mediach. Jeśli takie było zamierzenie, to wykonanie jest marne - Shirow jedynie do tego szumu dołączył i nic poza tym.
Co do GITS 1,5 to o ile pamiętam to jest to zabawa grafiką komputerową. Ani nadzwyczaj udana, ani specjalnie odstręczająca. Generalnie nic ten komiks nie pozostawił w mojej pamięci. Zarówno GITS 2, jak i GITS 1,5 puściłem bez żalu na allegro. Ale GITS 1 przeczytać naprawdę warto :)
Format jedynki jest odrobinę większy od Usagiego. Nie mam teraz dostępu do moich komiksów, ale pamiętam, że stał u mnie koło UY.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ghost
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 28, 2009, 05:18:42 pm »
Co do GITS 1,5 to o ile pamiętam to jest to zabawa grafiką komputerową.
Ta "zabawa grafiką komputerową" to raczej pasuje do dwójki, której zresztą jeszcze nie czytałem.
A "GitS 1.5" powinien spodobać się każdemu, kogo zadowoliła lektura jedynki. Masamune Shirow napisał, że chciał pokazać w nim zwykłe życie "Dziewiątki".

Ale mam pytanie o format. Na gildii podany jest B5, na poltergeits A5, ana allegro ktoś podał B6. To jaki w końcu?
Format jest taki, jak większości mang wydawanych przez Hanami (np. "Suppli", Taniguchi - oprócz "Ikara" oczywiście :), "Dziennik z zaginięcia").

Offline hans

Odp: Ghost
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:03:13 pm »
Ta "zabawa grafiką komputerową" to raczej pasuje do dwójki, której zresztą jeszcze nie czytałem.

Możliwe. Tak, jak napisałem, czytałem 2 i 1,5 jakiś czas temu i mogło mi się to pomieszać. Szczególnie, że 1,5 był dla mnie nie wybijającym się, ani nie schodzącym poniżej pewnego poziomu średniakiem.

A "GitS 1.5" powinien spodobać się każdemu, kogo zadowoliła lektura jedynki.

Jak widać na załączonym obrazku - nie każdemu 8)

Offline graves

Odp: Ghost
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:34:42 pm »
Możliwe. Tak, jak napisałem, czytałem 2 i 1,5 jakiś czas temu i mogło mi się to pomieszać. Szczególnie, że 1,5 był dla mnie nie wybijającym się, ani nie schodzącym poniżej pewnego poziomu średniakiem.
Z tego co kiedyś czytałem to w 1,5 były te kawałki, które były zrobione, ale z pewnych powodów nie dostały się do 1.0 - pewnie jeszcze coś tam dołożyli. W sumie dla mnie to taki "dodatek", a nie samodzielne dzieło :)
A 2.0 - to już zupełnie inny komiks, poza nazwą niewiele ma w sumie wspólnego z 1.0. Zwyczajnie mogli by to dać pod innym tytułem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ghost
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:47:50 pm »
Jak widać na załączonym obrazku - nie każdemu 8)
Niemniej Twoje określenie "nie schodzący poniżej pewnego poziomu średniak" nie wydaje mi się też tak strasznie pejoratywne. :)

Z tego co kiedyś czytałem to w 1,5 były te kawałki, które były zrobione, ale z pewnych powodów nie dostały się do 1.0 - pewnie jeszcze coś tam dołożyli. W sumie dla mnie to taki "dodatek", a nie samodzielne dzieło  :)
Idąc tym tropem za "dodatek" można by także uznać jedynkę. W końcu ona też składa się z oddzielnych epizodów prezentowanych wcześniej w "Young Magazine".

Offline graves

Odp: Ghost
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 28, 2009, 10:02:15 pm »
Idąc tym tropem za "dodatek" można by także uznać jedynkę. W końcu ona też składa się z oddzielnych epizodów prezentowanych wcześniej w "Young Magazine".
W sumie, to fakt. Może za daleko poszedłem z tym "dodatkiem" :)
Jak napisął sam Shirow:
Cytuj
W pierwszej cześci "Ghosta" nie miałem jak narysować codziennej pracy Sekcji Dziewiątej, choć miałem przygotowanych ponad dwadzieścia scenariuszy.
Kilka z nich pozwolono mi opublikować na łamach czasopisma, jednak druga część miała rozgrywać się wokół Motoko, więc zwykłe życie "Dziewiątki" znów zasnęło na dnie szuflady. Nie wiedziałem czy będą miały szansę ujrzeć światło dzienne, czy też znajdą się w śmietniku, ale jak widzicie udało się (...). Jako manga odcinki te nie mają wielkiej wartości, ale chyba dobrze oddają klimat, przynajmniej mi się on podoba.
Ja mogę dodać tylko, że 1,5 ma dodatkową płytke :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline hans

Odp: Ghost
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:33:44 pm »
Niemniej Twoje określenie "nie schodzący poniżej pewnego poziomu średniak" nie wydaje mi się też tak strasznie pejoratywne. :)

Hehe, bo to zła manga nie jest. No, ale nic po sobie nie pozostawiła w mojej głowie - równie dobrze mógłbym jej nie przeczytać :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ghost
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 29, 2009, 08:21:01 pm »
Cytat: Masamune Shirow
Jako manga odcinki te nie mają wielkiej wartości
Ech, ci mangacy nieustannie deprecjonujący swoją twórczość... :doubt:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ghost
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 29, 2009, 09:44:25 pm »
Mnie GITS zameczyl, choc akcja rozkreca sie troche pod sam koniec. Zreszta tutaj moja recka, sprzed 5 lat:

http://www.kzet.pl/2004_03/r_gits.htm
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Ghost
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:05:55 pm »
Jak to jest, że jak powycinać w gorącej dyskusji trzeba, to się zawsze znajdzie, ale jak w Akirze offtop o GITSie wydzielić, to jakoś żaden moder się nie zakręci i do swojej roboty nie zabierze? Leniwe jedne.

Ok, masz rację :).
Zrobione.
graves
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 04:32:33 pm wysłana przez graves »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 10, 2012, 08:02:42 pm »
"ManMachine Interface" czyli "Ghost in the Shell 2". Wow, Masamune Shirow jest naprawdę wielki! Zachwyca nie tylko skala jego talentu, lecz również odwaga... Ta manga jest absolutnie bezkompromisowa, niczego nie ułatwia czytelnikowi, ale jest też cholernie prawdziwa dzięki pasji, która z niej emanuje. Do tego praktycznie każda kolejna strona wprowadza nowe okoliczności bądź nowe przesłanki, zanim czytelnik zdąży sobie uporządkować to, czego właśnie się dowiedział... Jak w życiu. :D

Komiks wydany u nas w 2003 r. edytorsko jest najlepszą do tej pory propozycją z JPF-u. Chciałoby się więcej takich "wydań specjalnych", a najlepiej, żeby ich autorem był Masamune Shirow. :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 11, 2012, 09:49:35 pm »
a te cienkie przypisy na kazdej stronie tez sa?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 12, 2012, 09:59:29 am »
a te cienkie przypisy na kazdej stronie tez sa?
Zdefiniuj "cienkie".

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 13, 2012, 07:32:08 pm »
napisz po prostu czy sa, a jesli tak, to z definicji sa cienkie
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Ghost in the Shell
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 13, 2012, 07:54:36 pm »
napisz po prostu czy sa, a jesli tak, to z definicji sa cienkie
Zastanów się najpierw w jaki sposób mogłoby nie być?
Dariusz nożyczkami je powycinał z wydania JPF-u?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything