trawa

Autor Wątek: Ghost in the Shell  (Przeczytany 109204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysz

nasi tu so! nasi..!
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 28, 2003, 02:24:19 pm »
gits?
mmmmm, brzmi znajomo..czyżby nasi tu byli? nie za wiele szczęscia...a może? pani zyje tylko gitsem?

Offline An-Nah

Re: nasi tu so! nasi..!
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 28, 2003, 02:36:04 pm »
Eeee?

Po prostu coponiekótrzy uznają każdy rodzaj komiksu i nie podoba im się rasizm panujacy na tym forum (rozdzielenie komiksu i mangi...)
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Mav82

  • Gość
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 28, 2003, 11:33:58 pm »
troche to dziwne, zwazywszy ze na forum komixu (czyli rowniez komixom made in japan) istnieja tematy poswiecany filmom rysunkowym (czyli takze anime)

Mav82

  • Gość
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 28, 2003, 11:34:55 pm »
qrcze, strasznie ciezko budowac sensowne zdania po alkoholu...

Offline mykupyku

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 29, 2003, 12:03:07 am »
info od modera

moderator nie zabrania zażywania alkoholu podczas korzystania z forum


info dla oburzonych na modera


nie zabrania, by uzmysłowić, jakże trudno konstruować sensowne zdania po alkoholu, oczywiście ;)
opyright by mykupyku

Offline An-Nah

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 29, 2003, 08:45:07 am »
Marv dobrze gada, dać mu więcej alkoholu  :twisted:

No, panie adminie, mówił mi pan kiedyś, że nie można połączyć obu forów, bo anime nie ma wiele wspólnego z komiksem... a ja podtrzymuję moją teorię, że filmy animowane mają więcej wspólnego z komiksem niż z czymkolwiek innym... 3 tematy na tym forum są chyba wystarczającym dowodem?
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline axel

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 29, 2003, 01:16:26 pm »
popieram przedmowczynie
i w ogole dobrze byloby, gdyby manga byla przez wszystkich postrzegana jako komiks ("rodzaj" komiksu), chocby z takiej powodu, ze w tej chwili musze sie zwykle "tlumaczyc" z czytania komiksow i tej strasznej obrazoburczej mangi :? , tak pozostaloby mi tlumaczyc sie po prostu z komiksu ...
a tak w ogole co do Ghosta, to ostatnio po raz kolejny go przeczytalam i spodobal mi sie juz duzo mniej :(
anime wciaz pozostaje za to w mojej pamieci jako ideal

Offline An-Nah

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 29, 2003, 07:08:03 pm »
Powtarzam po raz kolejny - manga w polsce powinna przwestać być postrzegana przez pryzmat Dragon Balla, który jest serią niskich lotów i infantylną. Im więcej ludzi uda nam się przekonać, że manga to komiks taki jak inny i że mozna tam znaleźć pozycje i dobre i złe - tym lepiej.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Szwi

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 07, 2003, 04:53:40 pm »
Powiedz to gościom z Egmontu, którzy wydając min. EDEN, zrobili nawet na stronie osobną kategorię sygnowaną napisem Manga... :) Zresztą, różnice miedzy jednym a drugim zacierają się w niektórych tytułach. Daj komuś słabo obeznanemu w temacie Akirę oraz np Battle Chasers i spytaj się, które to Manga, a które komiks:)

A co do Ghosta, to uważam z aniesprawiedliwe oceniać Film i komiks korzystając z argumentów w stylu: W mandze nie ma muzyki... Ludzie, a jak ma być:) chciałbym to zobaczyć:)

Filmu jeszcze nie widziałem, więc moja ocena wersji papierowej jest oceną komiksu, a nie oceną komiksu na tle filmu i odwrotnie:)
Mamy więc świetny kolaż cyberpunku, kryminału, filozofii przemieszanej ze slapstickową komedią. I staję w obronie tych kretyńskich slapstickowych przejawów specyficznego humoru autora. bez tego to nie byłby GITS. Pamiętacie łezkę puszczaną przez fuchikomę? Pierwsze, co przychodzi do głowy to "jak maszyna może mieć łezki?" a tu mamy przypis: "płyn do soczewek..." Rozwala.

Polecam też wszystkim obejrzenie Serialu. Grafika wymiata, animacja piękna a fabuła i klimat trzymają poziom. Jest to coś pośredniego miedzy ponurym klimatem filmu, a miejscami porypanego humoru z komiksu. W Stand Alone Complex mamy i mroczne klimaty i akcenty humorystyczne, tyle, że obeszło się bez robienia superzdeformowanych min:)
A te mechy! Te czołgi, broń, samochody... Tachikomy! Błagam! niech to ktoś u nas wyda! Ja chcę dividiki z SAC!!!!

A wracając do meritum...

Gratulujemy też wydawcy odwagi, jako że chyba JEDYNI w tym Związku Socjalistycznych Republik Europejskicj:) mamy szczęście dostać pełną i niewykastrowaną edycję. Cała europa ma wersję pociętą, Cała Hameryka ma wersję pociętą... To musi o czymś świadczyć! I niech się walą na ryja samozwańczy obrońcy moralności, skostniałe dewoty i katoliccy fanatycy!
Wiwat JPF!
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline JANKE'S

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 07, 2003, 05:57:12 pm »
a niby co tam było wycinać? te kilka obrazków z gołymi babkami? po przeczytaniu zastanawiałem sie o co chodziło z tą pełną nieocenzurowana wersją. no ale ja nie jestem ortodoksem.

Offline An-Nah

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 08, 2003, 07:00:05 am »
Argument o braku muzyki jest głupi.

Wole film, bo ma poważniejszy klimat i bardziej naturalistyczne rysunki, niż manga. Serial natomiast mi się nie podobał. Klimatu zero, muzyka już nie ta, rysunki nijakie (pomiędzy mangą a filmem kinowym...) a Batou z kucykiem to juz skandal! Chociaż Tachikomy swietne im wyszły, to musze przyznać...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Szwi

Ghost in the Shell
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 08, 2003, 12:49:17 pm »
Cytat: "JANKE'S"
a niby co tam było wycinać? te kilka obrazków z gołymi babkami?


Wiem, że to dziwna sytuacja, ale większość wydawnictw właśnie te "tylko kilka obrazków z gołymi babkami" usuwa Zresztą nawet ten kadr z poprzedniej strony jest zwykle cenzurowany lub zmieniany.

I nie chodzi tu o ortodoksyjność. Gdybyś Ty wydał własny komiks, to byłbyś zadowolony, gdyby ktoś chciał coś wnim zmieniać lub usuwać? No właśnie.

No, wyjątkiem jest tu sam Shirow, który jest bardzo ugodowy w tej kwestii... Ja na przykład bym nie był. Trzeba się stanowczo sprzeciwiać próbom takiej ingerencji, bo dojdzie do tak patologicznych sytuacji, jak w Hameryce, która jest stolicą filmów naładowanych erotyzmem, a z uporem maniaka cenzuruje większość przejawów erotyki w komiksie...

A pamiętacie, jak Disney chciał cenzurować nawet "Mononoke Hime" ze scen drastycznych? Drastycznych chyba dla pięciolatków... Precz z cenzurą!
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Ghost in the Shell
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 16, 2007, 05:37:30 pm »
Nareszcie przeczytałem "Ghost in the Shell 1.5". Z wielką przyjemnością zresztą. Cztery dynamiczne opowieści, z których chyba najlepsza to "Mines of Mind". Masamune Shirow jest wymagający dla odbiorcy, czasami trudno dotrzymać mu kroku, ale jeśli nie zgubi się tempa – satysfakcja murowana. Mistrzostwo autora polega na niesłychanej sprawności w opowiadaniu komiksem oraz nadawaniu swoim historiom, zarówno w sferze scenariusza jak i rysunku, takiej "gęstości informacyjnej', że już po kilku stronach chce się uwierzyć, iż ten świat gdzieś tam istnieje albo... zaistnieje.
"Human-Error Processer" nie jest arcydziełem, jakim bez wątpienia był pierwszy "Ghost in the Shell". Tamten tom bardzo sugestywnie przenikało coś, co nazwałbym "filozofią cyberpunku". W "GitS 1.5" nie ma to już takiej intensywności. Ale jest cała reszta. Świetny komiks.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ghost
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 27, 2009, 05:39:58 pm »
A jeśli jeszcze nie czytałeś "Ghost in the Shell", to powinien być twoim następnym zakupem - bardziej cyberpunkowy, ale też warto znać, nawet nie czytając mang na co dzień - ponadgatunkowe arcydzieło.
Jakże miło przeczytać coś takiego!
Oczywiście popieram Verminarda, niemniej, ramirezie82, "The Ghost in the Shell" to nieco inna bajka.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ghost
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 27, 2009, 09:34:34 pm »
Dzięki. O Ghost In The Shell też myślałem. Pewnie prędzej czy później sięgne po ten komiks, choć widzę że na allegro komplet 3 tomów też ładne sumki osiąga.
Jak to jest z Ghost in the Shell, tom 1, 1,5 i 2 to ścisła całość, czy śmiało można na początek sam 1 tom?
Układ stron widzę, od prawej do lewej, nie powiem by mnie to cieszyło, no ale mniejsza :)
Ale mam pytanie o format. Na gildii podany jest B5, na poltergeits A5, ana allegro ktoś podał B6. To jaki w końcu?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 09:51:46 pm wysłana przez ramirez82 »

 

anything