Autor Wątek: Makiety, teren i takie tam  (Przeczytany 11774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mARIAN

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2004, 04:12:49 pm »
No przecież mówię ostrożnie!
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline Robert Drakon

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2004, 06:09:35 pm »
Wie może ktoś gdzie znaleźć jakieś ciekawe rysunki lub szkice świata Aarklash które mogły by sie przydać w robieniu makiety.
zas pieśni i wspaniałych legend, waleczności, odwagi oraz bohaterskich czynów jak i okrucieństwa zarazem.
Średniowiecze czas w którym możesz stać się RYCERZEM!!!

http://world3.knightfight.pl/?ac=vid&vid=93030006

Offline Filip

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2004, 06:28:38 pm »









Chyba wszystkie szkice miast ze strony http://www.confrontation.fr
Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel"

Offline euzebiusz

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2004, 08:56:48 am »
Tą ostatnią wioskę mogę łatwo zrobić - wyleję trochę gipsu i zrobi się górka:) ale świontynia - odlewana z gipsu czy też strugana ze styropianu? Kto ma pomysł jak coś takiego zrobić?

Offline MFC

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 01, 2004, 12:02:05 pm »
Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale chyba jest to najlepsze z mozliwych. Mianowicie klejenie czesci figurek i nawiercanie, jakei macie patenty, bo ja mam z tym narazie ogromny problem a mianowicie z klonem dasyatisa. Mam kropelke i distal . Mysle ze distal jest lepszy ale on schnie 24 h i trzeba jakos przytrzymac elelenty a jak mu przytrzymac to mala nozke ktora dodatkowo jest tak ustawiona ze w imadelko no nie ma bata nie da sie wsadzic. Narazie przytrzymuje to plastelina ale boje sie ze jak ja zciagne to niebedzie rowno przylegalo, chociaz teraz wyglada ze jest ok.
I jak nawiercacie figsy. na przewylot cyz tylko czesciowo. Wola bym czesciow ale jak w ten sposb wymiezyc w ktorych miejscach po obu stronach ma byc dziurka? Kumpel mowil o nawiercaniu na przewylot ale czy to nie szpeci fogurki?
No i jak przyczepiacie male elelmenty takie jak bron nprzyklad do hybry? czy tu tez sie ktos w nawiercanie bawi? A jesli nie to jaki klej kropelka, ona szybko schnie ale czy ejst trwala?
pozdrawiam

Offline Gizzmo

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2004, 12:45:51 pm »
Jeśli chodzi o klej to polecam poksipol. 10 min. da się utrzymać w ręce a przy okazji jest znacznie trwalszy od kropelki. Ja osobiście nawiercam wszystko i tobie też radzę. Nie przewiercaj na wylot, bo to szpeci figurkę, jeśli nie potrafisz tego umiejętnie zamaskować. Jeśli masz problemy z dokładnym wymierzeniem gdzie nawiercić możesz najpierw nawiercić jeden element wetknąć tam np. szpilkę i przycisnąć drugą część. Powinno się odcisnąć miejsce drugiego nawiertu. Ułatwi Ci również życie korzystanie z grubszych wierteł od drutu.

Offline MFC

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2004, 10:50:31 am »
No a jak z nawiercaniem zwyklych tych mniejszych figsow, chodzi mi glownie o bron do piechoty naprzyklad? A jesli tak to jakim wiertlem ?  No i jeszcze kwestia przylegania dwoch elementow do siebie nie wiem cyz to tylko ja mam takie wrazenie ale nie wszsytko pasuje dobrze, co wtedy pilujecie pilnikiem  a moze czym wypelnia sie czym np klejem?

Offline mARIAN

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2004, 12:22:22 pm »
Cieniutkim:). W większości przypadków powinien wystarczyć zestaw wierteł 0,5 0,8 i 1 mm. Faktycznie, czasem elementy nie do końca do siebie pasują, moim zdaniem lepiej jest "dorobić" brakujące miejsca (wypełnić szczeliny) greenstafem (do kupienia w sklepach modelarskich) niż dopasowywać docinając chociaż delikatne korekty pilnikiem też nie zaszkodzą
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline usagi

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 07, 2004, 02:50:41 pm »
Kupiłem sobie ostatnio na Allegro miniwiertarkę - problem jest taki, że nie nawierca ona figurek, wiertła staja dęba - czy stosujecie jakieś specjalne wiertła?

Offline mARIAN

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 07, 2004, 05:34:39 pm »
Co znaczy wiertła staja dęba?! :? Że wiertło zatrzymuje się? Wyciągnij wiertło z nawierconego otworu i oczyść z zebranych w szczelinach drobin metalu, powtórz czyszczenie od czasu do czasu powinno pomóc
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl

Offline euzebiusz

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2004, 08:23:34 pm »
Warto też sprawdzić czy dobrze jest wiertło osadzone, jak nie docisniesz nasadki to nie będą dobrze uchwycone.

Offline vanswirr

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2004, 08:58:20 pm »
ja wiem , że z tym jest wiecej pierniczenia sie, ale ja bym zalecał mimo wszystko ręcznie wiercić otwory pod sztyfty.  ( tzn obsadka, wiertełko i jedziemy) . nawet jak nam sie ręka omsknie, to szkód narobimy  stosunkowo niewiele, delikatne wiertełka trudniej złamac wiercąc ręcznie, ogólnie precyzja działania jest większa, co przy wierceniu np. takich rączek od łuczników alahanu ma swoje znaczenie.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline VOSTOK

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2004, 11:34:31 am »
Zważywszy że niektóre części bez ze-sztyftowania to się wogóle trzymać nie będą, np. te kolce wystające z pleców nowych keratisów i moja największa zmora ( awłąściwie dwie :) )- ogon Nemezis i rączki hybryd.
stapiłem na działo....
MA bitwę zespołów na Nowej Gildii wygrało :D
tzn wspaniałomyslnie oddało zwycięstwo tłumowi rozentuzjazmowanych długowłosych osobników w czarnych swetrach :D.
Niech wam bedzie ;)

Offline Wargrandmaster

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2004, 05:53:50 pm »
Powinno się jakieś ostrzeżenie o tych wiertarkach zamiescic. Ja tez kupiłem na allegro za jakies 40zl - do niczego sie nie nadaja. Potem za 200zl kupilem Dremela i jest spokój.

Offline mARIAN

Makiety, teren i takie tam
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2004, 06:15:42 pm »
Za przepraszam ile?? :eek:  Ręczna wiertareczka razem z duuużym kompletem wierteł to ok. 50zł. No ale jak to ktoś powiedział: kto bogatemu zabroni...?
lementy terenu do makiet i dioram: www.dhs.icw.pl