Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

Corto Maltese

(1/58) > >>

wilk:
Jako ze dzis wszyscy chyba pozasypiali, ale przede wszystkim dlatego, ze mamy juz za soba dwa tomy po polsku a trzeci jest w planach proponuje dyskusje o tej serii. Mimo ze o Corto byla juz mowa w nowosciach miesiaca i temat moze jest nieco spozniony to jednak mysle komiksy warte sa oddzielnego tematu.

I na poczatek pytanie. Nie wydaje sie wam, ze mimo wszystko wspolczesnego czytelnika moze odpychac archaicznosc fabuly, niepelnego wykorzystania mozliwosci medium komiksowego? No i zawrotne tempo akcji z dosyc plaskimi jak na moj gust dialogami powoduje, ze Pratta jak na razie nie moge zakwalifikowac jako wybitnego scenarzyste. Corto ma przeblyski wysmienitych rozwiazan, ale to chyba za malo...

Co do kreski, to Corto jest dla mnie przykladem mistrzowskiego wykorzystania ekspresyjnego, szybkiego stylu. Tu nie mam zadnych watpliwosci :)

graves:

--- Cytat: "wilk" ---Nie wydaje sie wam, ze mimo wszystko wspolczesnego czytelnika moze odpychac archaicznosc fabuly, niepelnego wykorzystania mozliwosci medium komiksowego?
--- Koniec cytatu ---

Nie wydaje mi się, nie odpycha.

turucorp:

--- Cytat: "wilk" ---Corto ma przeblyski wysmienitych rozwiazan, ale to chyba za malo...

--- Koniec cytatu ---


jak dla mnie to wystarczajaco :)

Ireneusz Pietryka:
O Prattcie - jako scenarzyście - jest mowa w temacie "Najlepszy scenarzysta" i tam jest miejsce do dyskusji o Jego w tej dziedzinie osiągnięciach.

Bo niewatpliwie był w tym jednym z najlepszych.

graves:

--- Cytat: "Ireneusz Pietryka" ---O Prattcie - jako scenarzyście - jest mowa w temacie "Najlepszy scenarzysta" i tam jest miejsce do dyskusji o Jego w tej dziedzinie osiągnięciach.

--- Koniec cytatu ---

Nie ucz ojca dzieci rob... tzn chciałem powiedzieć, nie ucz moderatora, w którym temacie ma pisać :)

A Pratta uważam za świetnego rysownika i scenarzystę i dlatego cytuję go pod swoimi wypowiedziami 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej