Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 182007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nomada

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 12, 2009, 06:53:03 pm »
Corto wreszcie przeczytany! :D
"Bajka wenecka" dostarczyła wrażeń porównywalnych do wcześniejszych tomów, a jednak odrobinę mniej przypadła mi do gustu niż "Etiopiki", chyba to kwestia humoru, jakby go było mniej, a Corto rzeczywiście jest jakoś zbyt wszystkowiedzący...
Poza tym naprawdę to ten sam Corto: romantyczny,ironiczny,oniryczny i mistyczny ;-) , bardzo dobrze narysowany (na pewno lepiej niż tom 1) i opowiedziany. Wenecja bardzo mi się spodobała dzięki rysunkom Pratta, a mam z nią złe skojarzenia.
Zastanawiam się jeszcze co do humoru, dlaczego mi nie odpowiada, może to brak Rasputina...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 13, 2009, 08:19:16 pm »
A mi się Wenecja bardzo dobrze kojarzy... Byłem tam dawno temu pewnego upalnego lata. Chociaż marzę, aby wybrać się do tego miasta chłodną jesienią, i najlepiej, żeby na Placu św. Marka wirowały zabłąkane płatki śniegu...

Wracając do tematu – przeczytałem "Na Syberii" i "Bajkę wenecką". Oba tomy bardzo mi się spodobały. I taka myśl: znając te cztery odsłony serii "Corto Maltese" wydane w Polsce uderza mnie, jak umiejętnie Hugo Pratt za każdym razem potrafi wykreować nowy wymiar przygody, wyczarować inny nastrój, naświetlić ważkie, uniwersalne problemy w oryginalny sposób... A przy tym nigdy nie rezygnuje z tego, co czyni tę serię rozpoznawalną i jedyną w swoim rodzaju.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 13, 2009, 10:31:17 pm »
A mi się Wenecja bardzo dobrze kojarzy... Byłem tam dawno temu pewnego upalnego lata. Chociaż marzę, aby wybrać się do tego miasta chłodną jesienią, i najlepiej, żeby na Placu św. Marka wirowały zabłąkane płatki śniegu...


Uu, to chyba dawno tam byles. Teraz na placu swietego Marka mozna sie poczuc jak w metrze w godzinach szczytu, jedyna atrakcja jak plac zaleje i sprzedaja takie wielkie kalosze do chodzenia po wodzie.

Ale Corto jest rzeczywiscie fajny, taki zupelnie inny od Ballady, troche w klimatach tych pozniejszych odcinkow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline nomada

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:08:42 pm »
Wenecja jest teraz przerażająca, szczególnie Plac św.Marka, tłum turystów (taki podgatunek człowieka ;-) ). Leje deszcz i w ogóle wszystko jest mokre. A jeśli jest lato, to ma się do czynienia z tzw. "wenecjańskim powietrzem" - skojarzenia ze "Śmiercią w Wenecji" uzasadnione. Wszystko autentycznie gnije. Mieszkańcy prowadzą walkę z zalewającymi miasto falami wzbudzanymi przez zbyt szybkie lub zbyt ciężkie łodzie i statki w zbyt wielkiej liczbie... Znajomi Wenecjanie powiedzieli mi, że miasto umiera i zniknie (dosłownie pod wodą) całkiem niedługo...
Dodam jeszcze, że tylko znając Wenecjan, można zjeść coś autentycznego u autentycznego Włocha a także pójść ścieżkami, którymi najwyraźniej chodzi Corto. I to akurat te jedyne dobre wspomnienia z tego miasta...
Dzięki temu tomowi Corto wybrażam sobie, jak to miasto wyglądało będąc jeszcze "sobą".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:58:04 pm »
Wyraźnie się mijamy - ja piszę o swojej weneckiej bajce, a Wy o swoich weneckich anty-nomen omen-utopiach... :)

Offline BugTomek

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 06, 2009, 09:12:15 am »
W zapowiedziach Posta są dwa nowe odcinki: Złoty dom w Samarkandzie i Pod znakiem Koziorożca. Ten pierwszy ma się ukazać już 15.05, ten drugi już 15.07 :shock: Ktoś wie, czy to na serio, czy może się Postowi lata pomyliły? ;)

Offline Gre

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 11, 2009, 08:10:03 pm »
najwidocznie pomyliły sie lata:)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 05, 2009, 07:15:11 pm »
W zapowiedziach Posta są dwa nowe odcinki: Złoty dom w Samarkandzie i Pod znakiem Koziorożca. Ten pierwszy ma się ukazać już 15.05, ten drugi już 15.07 :shock: Ktoś wie, czy to na serio, czy może się Postowi lata pomyliły? ;)
Według najświeższych informacji uzyskanych bezpośrednio na Targach Książki w Krakowie od wydawnictwa Post pod koniec listopada powinien wejść do sprzedaży jeden z tych komiksów :]
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline freshmaker

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 05, 2009, 08:37:34 pm »
nie wierzę
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 06, 2009, 09:38:20 am »
Skoro tak ruszyli ostro z Lupusem, to czemu nie?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 22, 2010, 02:53:28 pm »
xiężę, wychyń z konfesjonału!

mam pytanie do osób, które posiadają (albo widziały na oczy własne) te dwie pozycje:
http://www.amazon.fr/Corto-1-jeunesse-Hugo-Pratt/dp/2203331011/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1285163249&sr=1-3
http://www.amazon.fr/Corto-Maltese-Jeunesse-Hugo-Pratt/dp/2203017783/ref=sr_1_4?s=books&ie=UTF8&qid=1285163249&sr=1-4
tom ten sam, tylko wydanie inne. czym różni się jedno od drugiego, prócz tego, że pierwsze jest cieńsze (czy chodzi o wstęp, czy też może jakieś dodatkowe szkice itp.?), i tego, że pierwsze jest wydaniem kieszonkowym (co to znaczy "kieszonkowym" w tym przypadku? że ma wymiary mangi? jak bardzo różni się wielkością do "normalnego" wydania?)? czy różni się czymś jeszcze? będę OGROMNIE wdzięczny za pomoc.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 22, 2010, 06:52:51 pm »
Hej, widzialem te wydania kieszonkowe we Fr. Casterman sporo swoich rzeczy tak wydaje. Same plansze komiksu bez zbednych dodatkow - mysle, ze dlatego jest cienszy. Poza tym sam komiks jest sporo pomniejszony, ale spokojnie daje sie czytac. To jest taka opcja do pociagu czy metra, inne wydawnictwa tez w to wchodza, np. Soleil.

Mysle, ze porownanie do mangi jest bliskie, ale tak naprawde, to jest analogia do wydan kieszonkowych klasycznych pozycji lietratury (np. Folio ma taka serie).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 22, 2010, 07:21:54 pm »
wiedziałem, że mogę na cię liczyć. merci bucu! :)

ps. pytam, bo rzecz jasna cena okrutnie atrakcyjna w porównaniu z normalnymi wydaniami. a na Post chyba nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości. może zainwestuję w jeden tomik... z drugiej strony jeżeli to wygląda jak ta Wyspa... Rosińskiego, to już sam nie wiem. :|
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 22, 2010, 08:44:35 pm »
Jesli chcesz to przeczytac, zeby poznac kolejne przygody Corto i dowiedziec sie co i jak - kupuj! Przeczytasz i zostawisz w pociagu dla nastepnego podroznego. :)

Ale jesli chcesz miec piekny album do przegladania i postawienia na polce - to nie opcja dla Ciebie. As simple as that. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 23, 2011, 11:05:52 pm »
Wydawnictwo Post poinformowało, że długo wyczekiwany komiks Hugo Pratta pt. Corto Maltese: Złoty dom w Samarkandzie trafi do sprzedaży w marcu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -