trawa

Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 181718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 13, 2015, 11:25:40 am »
Moim zdaniem nic się nie dzieje. Po prostu ktoś wystawił za spory hajs, bo a nuż mu pójdzie i znalazło się dwóch kolesi, którzy akurat napalili się na tę aukcję i się licytują. Po prostu.

Jak szukałem tych komiksów kilka miesięcy temu, bo bardzo chciałem przeczytać, to na Allegro pojawiały się pojedyncze sztuki poniżej okładkowej i nikt tego nie chciał. Tak się złożyło, że mój kolega znalazł 3 brakujące mi tomy w jednej księgarni w swoim mieście i mi je kupił. Nie musiałem więc szukać pojedynczych sztuk, tylko miałem wszystkie brakujące naraz. Na razie nie ma żadnego info o kontynuacji, więc to zwykły przypadek. Dlatego warto czasem wystawić coś w "dobrej" cenie, bo może ktoś się znaleźć, albo nawet dwóch wojowników. :smile:


Edit.
Ci ludzie są nienormalni. Przecież wisi aukcja KT za 180 zł (co i tak jest moim zdaniem za dużo za te 4 tomy), czyli wychodzi, że sam Złoty dom był dla zwycięzcy aukcji z końcową 450 warty 270 zł. Gorączka allegrowa, to straszna choroba. Niektórym chyba bardziej zależy na walce, niż na kasie. Albo za mocno przygrzało. Przecież tego niedawno nie chciał kupować pies z kulawą nogą i to poniżej okładkowych. http://allegro.pl/corto-maltese-hugo-pratt-4-tomy-nowe-i5598124657.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 04:34:08 pm wysłana przez Death »

Offline Eieo

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 24, 2015, 11:47:30 am »
Wzorem Asteriksa i kilku innych tytułów ukazała się we Francji kontynuacja Corto Maltese autorstwa nowych twórców: http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?id=48578&categID=4139

A kiedy u nas pojawi się tłumaczenie chociażby brakujących tomów stworzonych przez Hugo Pratta? Dlaczego żadne polskie wydawnictwo nie chce opublikować reszty tej genialnej serii?  :sad:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 24, 2015, 12:09:15 pm »
Być może spowodowane jest to słabą sprzedażą?


Gildia na w ofercie CM na Syberii. Ostania sztuka. Komiks pochodzi z lutego 2004 roku. Tytuł sprzedaje się przez 11 lat więc nie jest to opłacalne z  punktu widzenia potencjalnych wydawców. Ciekawe jaki był nakład?


Czy wydawnictwo Post już nie istnieje?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kenji

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:37:14 pm »
Wydawnictwo Post chyba nie istnieje , ale jest inne ktore postanowiło wydać klasyka. Moze nie wszystkim sie podoba ze w kolorze , ale ... jeszcze nie urodził sie taki , ktory by wszystkim dogodzil
Nie miałem nigdy do czynienia z tym tytułem. Nie czytałem wczesniej recenzji. Nie przeglądałem forum. Wiedziałem ze komiks został wydany w 1967 roku. Tyle


I w związku z tym , ze pozna pora, ze pisze na telefonie i skończyłem przed chwila czytac- chciałem jedynie podzielić sie uwaga , ze komiks jest ...ŚWIETNY :) oczywiscie dla zapaleńców facetów rajtuzach nie do konca polecam , ale "reszcie" tytuł powinien przypaść do gustu. Oby E wydawał regularnie aby nie trzeba było czekać 5 lat na wydanie całości !  Ile tomów 13? Dobrze liczę ??

Offline gobender

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:10:17 pm »
12 Pratta + jedna kontynuacja

A właśnie, Egmont ten nowy też wyda?

Offline absolutnie

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:10:25 pm »
Ile tomów 13? Dobrze liczę ??


Ja się doliczyłem dwunastu. Ale liczyłem niezbyt uważnie
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:50:29 pm »
Teraz już 13, bo Pratt stworzył 12 tomów, ale kilka lat temu powstał 13. Nadal polecam kupić sobie tomy z Postu, a z Egmontu dobrać tylko te premierowe.

Offline rzem

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 29, 2017, 10:51:29 am »
Nadal polecam kupić sobie tomy z Postu, a z Egmontu dobrać tylko te premierowe.
Podpisuję się pod tym. Dla mnie kolor to eksperyment, na który chętnie spojrzę, ale większy poziom ekspresji widzę w cz-b.
Corto to ekstraklasa a Ballada Słonych Mórz to wspaniała historia. Brać.

Offline freshmaker

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:17:02 pm »
jestem fanem corto i mocno czekałem na wydanie egmontu. niestety nie do końca podoba mi się to wydanie. czcionka na okładce i na wyklejce (mapie) zupełnie nie pasuje do ogólnego designu albumu. reklamę na ostatniej stronie jeszcze bym jakoś wytrzymał, ale gdyby była na osobnej kartce a nie przebijała na ostatnia stronę komiksu. papier też jakby gorszy niż w takim np blueberrym. pod tym względem wydanie postu jest wg mnie dużo lepsze.


niestety innej alternatywy za bardzo dla mnie nie ma. wersji anglojęzycznych unikam ze względu na kiepskie tłumaczenie i eksperymenty z cenzurowaniem, układem plansz itd.


kolor jeszcze da radę znieść, ale wrażenia mam jak przy kolorowym szninklu - widać że ten komiks był robiony w cz-b. in plus że dostaniemy kolejne przygody corto w jakiejkolwiek formie, ale szału nie ma.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kenji

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 30, 2017, 02:42:39 pm »
Jak będę miał okazję - to kupię jakiś tom wydany przez Post, tak aby sprawdzić, porównać. Jednak dla mnie kolor wcale nie przeszkadza. Powiem więcej - podoba mi się.
Jak miałbym się przyczepić do wydania Egmontu, to rzeczywiście - okładki Postu wyglądają fajniej. Czcionka mi nie przeszkadza. A papier przy takim komiksie pasowałby mi offsetowy. Trochę grubszy , szlachetniejszy papier offsetowy.


Egmont nie dogodzi wszystkim. Wydaje mi się , że najważniejsze że w końcu tytuł znów się u nas pojawił i chyba można liczyć, że w końcu otrzymamy całość. Oby w co 2-3 miesięcznych odstępach


Offline absolutnie

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 31, 2017, 06:55:01 pm »
W nowym wydaniu na wyklejkach (wewnętrzne strony okladek) umieszczona jest mapa, na której zaznaczono miejsca akcji kolejnych albumów z serii. Wydaje mi się, że to są tytuły planowanych tomów (13). Co prawda "Przygody etiopskie", "Przygody szwajcarskie" i "Przygody celtyckie" brzmią raczej kiepsko (po francusku było to  "Les Ethiopiques", "Les Celtiques" i "Les Helvetiques). No, ale lepiej tak niż wcale.
Pozostałe tomy tam wymienione to:
Młodość
Złoty Dom w Samarkandzie
Corto Maltese na Syberii
Baśń wenecka
Tango
Pod znakiem Koziorożca
Zawsze trochę dalej
Mu - zaginione miasto
i
Pod słońcem północy


Mam nadzieję, że wyjdą wszystkie.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline freshmaker

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 12, 2017, 04:50:24 pm »
w temacie kolorowania:
str 68 - oststni kadr na stronie; str 69 - pierwszy kadr na stronie - corto nurkuje
str 83 - pierwszy kadr na stronie - corto z pistoletem


wg mnie kolorowanie w tych konkretnych przypadkach jest zupełnie bezsensowne. te kadry są ewidentnie skomponowane tak żeby wyglądać dobrze w czerni i bieli.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kenji

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 12, 2017, 06:35:46 pm »
Ciekawe:


"Egmont zdecydował się na edycję serii w kolorze. Podczas ubiegłorocznego MFKiG w Łodzi Tomasz Kołodziejczak tłumaczył, że chce dotrzeć z „Corto Maltese” do nowych, młodych czytelników, a ci oczekują, że komiksy będą kolorowe. Ta zapowiedź wywołała poruszenie w środowisku „doświadczonych” czytelników historii obrazkowych. Trzeba jednak pamiętać, że barwne wersje kolejnych tomów cyklu powstawały pod okiem samego Pratta jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Kolory w komiksie położono „z głową”. Paleta spłowiałych barw jest ograniczona i w sumie nie wygląda to źle, jednak według mnie kolorowe plansze nie wnoszą do komiksu żadnej wartości dodanej, a wręcz pozbawiają go dużej części uroku."
Całość na kzet.pl
http://kzet.pl/2017/02/recenzja-corto-maltese-opowiesc-slonych-wod.html

Offline skil

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 12, 2017, 08:55:14 pm »
Nie chcę życzyć nikomu źle, ale trochę liczę na to, że Egmont wtopi na tym kolorowym Corto i w przyszłości równie durne pomysły nie będą przychodzić tam nikomu do głowy.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline rzem

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 13, 2017, 06:12:43 am »
Mój  nowy Corto jeszcze w folii, ale przyjemnie się to trzyma w dłoni a akwarelowa okładka też mi się podoba. Wnętrze sobie dopiero porównam z tym z Postu.
Ja Egmontowi nie życzę  źle z tą serią, bo jest dla mnie ważna i chcę  ją wreszcie w całości. A jak Egmont by ją przerwał,  to już nikt by się za nią nie wziął.

 

anything