Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 181815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 13, 2017, 10:23:14 am »
Nie chcę życzyć nikomu źle, ale trochę liczę na to, że Egmont wtopi na tym kolorowym Corto i w przyszłości równie durne pomysły nie będą przychodzić tam nikomu do głowy.


czyli, że duryny pomysł miał Pratt ....


"Trzeba jednak pamiętać, że barwne wersje kolejnych tomów cyklu powstawały pod okiem samego Pratta jeszcze w latach 80."


Offline absolutnie

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 13, 2017, 10:59:36 am »

czyli, że duryny pomysł miał Pratt ....


"Trzeba jednak pamiętać, że barwne wersje kolejnych tomów cyklu powstawały pod okiem samego Pratta jeszcze w latach 80."


Ty naprawdę wierzysz w takie zapewnienia?
Wydawca kupił od niego komiks i zrobił, co chciał. A akurat chciał mieć komiks w kolorze, bo "młodsi czytelnicy oczekują, że komiksy będą kolorowe".
Oryginalnie w "Złotym Domu w Samarkandzie" jest jedna kolorowa plansza, pomalowana akwarelami przez Pratta:





Gdyby "Corto" miał być w kolorze, tak powinien wyglądać w calości.


Podobnie, jak niektórzy z moich przedmówców uważam, że lepszy "Corto"w kolorze niż żaden. I też sądzę, że ta kolorowa wersja została dobrze opracowana. Ale Freshmaker ma rację: są miejsca, w których widać, że oryginał z kolorową wersją się kłóci
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kenji

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 13, 2017, 11:44:13 am »
a dlaczego mam nie wierzyć w takie zapewnienia??


Chociaż najbardziej zastanawia mnie i w sumie zarazem denerwuje stwierdzenie skila, który liczy na to aby  powinęła się noga Egmontowi przy tym "durnym" pomyśle ...


takie to pOLSKIe

Offline raj666

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 13, 2017, 12:31:22 pm »
Kolory w Corto to naprawdę nie jest tragedia, mam kolorowe i czarno białe wydania, w kolorowych jest zwykle więcej dodatków, przynajmniej w wersji od Castermana. Znając Egmont to je pewnie pominął.

Offline absolutnie

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 13, 2017, 02:01:16 pm »
a dlaczego mam nie wierzyć w takie zapewnienia??





Ponieważ nie raz i nie dwa okazały się one nieprawdziwe.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline isteklistek

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 13, 2017, 03:01:04 pm »
Zastanawiałem się nad tym tytułem, ale ktoś wrzucił pomylone dymki i momentalnie mi się odechciało kupować. Mam nadzieję, że w przyszłości poprawią pierwszy tom robiąc dodruk i wtedy bardzo chętnie bym kupował.

Offline freshmaker

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 13, 2017, 03:59:25 pm »
jezeli egmontowi sie powinie noga na corto to kolejna szansa wydania w polsce za 10+ lat. jak poprzednicy ciesze sie ze corto sie bedzie ukazywał. 70% czytelnikow zapewne nie zna wersji czarno-bialej a historia jest na tyle wciagajaca ze wynagradza te niedoróbki.


pomylone dymki? gdzie?

"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline isteklistek

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 13, 2017, 04:01:56 pm »
jezeli egmontowi sie powinie noga na corto to kolejna szansa wydania w polsce za 10+ lat. jak poprzednicy ciesze sie ze corto sie bedzie ukazywał. 70% czytelnikow zapewne nie zna wersji czarno-bialej a historia jest na tyle wciagajaca ze wynagradza te niedoróbki.


pomylone dymki? gdzie?

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39484.690.html

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 13, 2017, 04:54:05 pm »
pomylone dymki? gdzie?
to raczej złe tłumaczenie, niż "pomylone dymki", co nie zmienia faktu, że mamy błąd (błędy?).
Chociaż najbardziej zastanawia mnie i w sumie zarazem denerwuje stwierdzenie skila, który liczy na to aby  powinęła się noga Egmontowi przy tym "durnym" pomyśle ...
takie to pOLSKIe
miałem podobne odczucia po tym poście... ech...
Oryginalnie w "Złotym Domu w Samarkandzie" jest jedna kolorowa plansza, pomalowana akwarelami przez Pratta:

[...]
Gdyby "Corto" miał być w kolorze, tak powinien wyglądać w calości.

no i runął mit o "świetności" i wyższości wydania Postu. polscy czytelnicy znó dostali wybrak. echech...


a swoją drogą kolory piękne!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline skil

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 13, 2017, 06:09:59 pm »
Chociaż najbardziej zastanawia mnie i w sumie zarazem denerwuje stwierdzenie skila, który liczy na to aby  powinęła się noga Egmontowi przy tym "durnym" pomyśle ...

takie to pOLSKIe

Owszem, decyzja wydania Corto w kolorze motywowana chęcią dotarcia do młodszych odbiorców, którzy wolą komiksy kolorowe jest jedną z najgłupszych rzeczy w polskim komiksowie jakie słyszałem w ubiegłym roku. Już widzę te tysiące nastolatków wychowanych na filmach marvela, którzy biegną do Empiku po kolorowego Corto. Wiem też, że generalnie oczekiwania wydawnicze większości czytelników komiksów w Polsce są bardzo, bardzo niskie, więc wydawcy nie muszą się strać, bo twarda oprawa i błyszczące kartki są wyznacznikiem wysokiej jakości w oczach większości. Dlatego nie dziwcie się potem, że w pogoni za wyższymi słupkami sprzedaży dostajemy komiksy okrojone z materiałów dodatkowych, pełne marnego tłumaczenia, beznadziejnej typografii, w pomniejszonym formacie, na gównianym papierze. Skoro nie dba o to największy wydawca w kraju (ale nie tylko, bo wśród małych wydawców, którzy wydają u nas rzekomo wypasione integrale, świadomość co to jest wysoki standard edytorski jest raczej umowna). Część czytelników cieszy się z samego faktu, że Egmont takiego Corto wydaje, byleby tylko wydawał. No to wydaje w formie na jaką ten tytuł zdecydowanie nie zasługuje. Kiedyś dokładnie tak samo było np. ze Szninklem.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline absolutnie

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 13, 2017, 07:36:37 pm »
Owszem, decyzja wydania Corto w kolorze motywowana chęcią dotarcia do młodszych odbiorców, którzy wolą komiksy kolorowe jest jedną z najgłupszych rzeczy w polskim komiksowie jakie słyszałem w ubiegłym roku. Już widzę te tysiące nastolatków wychowanych na filmach marvela, którzy biegną do Empiku po kolorowego Corto.


Była na tym forum - między samymi swoimi - dyskusja o kolorowej (pokolorowanej) wersji "Kajtka i Koka w kosmosie" i więcej niż jedna osoba twierdziła, że kupiłaby ten komiks, gdyby był kolorowy (teraz go nie kupiły) i że pokolorowanie go byłoby zgodne z intencją Christy, ponieważ on sam pokolorował dwa pierwsze fragmenty wydawane w albumach.


Jeśli w Egmoncie czytają to forum, to łatwo na podstawie tamtych wpisów mogli dojść do wniesków, do których doszli. I to chyba nie Egmontowi należałoby w tym wypadku źle życzyć.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline skil

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 13, 2017, 08:48:18 pm »

Była na tym forum - między samymi swoimi - dyskusja o kolorowej (pokolorowanej) wersji "Kajtka i Koka w kosmosie" i więcej niż jedna osoba twierdziła, że kupiłaby ten komiks, gdyby był kolorowy (teraz go nie kupiły) i że pokolorowanie go byłoby zgodne z intencją Christy, ponieważ on sam pokolorował dwa pierwsze fragmenty wydawane w albumach.

Jest kolosalna różnica między komiksami takimi jak komiksy Christy a takimi jak Corto. To zupełnie inny gatunek komiksu, dla zupełnie innego odbiorcy, zupełnie inaczej rysowany. O tym właśnie jest mój powyższy post i w Egmoncie też tego jak widać nie rozumieją.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline absolutnie

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 13, 2017, 09:30:31 pm »
Jest kolosalna różnica między komiksami takimi jak komiksy Christy a takimi jak Corto. To zupełnie inny gatunek komiksu, dla zupełnie innego odbiorcy, zupełnie inaczej rysowany. O tym właśnie jest mój powyższy post i w Egmoncie też tego jak widać nie rozumieją.


Czy to znaczy, że jesteś za tym, żeby pokolorować komiksy Christy?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Sokratesik

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 14, 2017, 12:37:35 am »
Jeszcze nie czytałem Corto w kolorze, więc w tym przypadku nie wiem, ale Kajtek i Koko są o wiele lepsi w czerni i bieli. Wydane u nas kolorowe albumy "W Kosmosie" nie mają tego "czegoś". Nawet nie wiem dlaczego tak to czuję, bo jak pisałem w innym wątku zdecydowanie wolę komiksy kolorowe.

Offline freshmaker

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 14, 2017, 06:39:13 am »
mysle ze nalezy rzroznic 2 rzeczy:
1) sam fakt ze corto wyszedl w kolorze - to dobrze czy nie?
2) wpadki egmontu w polskim wydaniu - czcionki, dymki, reklamy itd

sama forma wydania z egmontu nie odbiega od innych wydawanych przez nich komiksow.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything