trawa

Autor Wątek: Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!  (Przeczytany 3164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hibiki

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« dnia: Lipiec 16, 2004, 03:34:18 pm »
Moje ulubione anime to Love Hina, Vandread, Full Metal Panic. Nie mam pojęcia teraz co sobie zassać z internetu wiec prosze was o polecenie jakiegoś anime z gatunku komedia romatyczna  :) Prosze was o polecenie jakiegoś anime i w skrócie opisanie go tu (można podać linka z recenzją). <Chobits,Midori no Hibi,Hanaukyo Maids-już oglądałem> Proszę o pomoc............

Offline An-Nah

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2004, 04:09:45 pm »
Oh My Godess, jesli nie znasz - to sie nie przyznawaj, tylko idz nadrobic zaleglosci.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Hibiki

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2004, 05:18:09 pm »
Zapomniałem tego dodać bo to raczej już podstawa jest. Poszukuje dalej...

Offline Puchiko0007

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2004, 05:32:33 pm »
moze Mahoromatic, Iketeru Futari, DNA^2?

Offline graves

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2004, 06:59:10 pm »
Czy jest anime I"s ?  -bo manga jest świetna (lepsza od VGAi) i napewno romantyczna
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Puchiko0007

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2004, 07:12:01 pm »
I"s jest z tego co mi wiadomo dwuodcinkową serią oav :) mi tez sie manga bardzo podoba heh

Offline Inszy

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2004, 12:39:31 am »
Gundam Wing - ona kocha jego, on ją (ale udaje że nie), on kocha jego (może nawet z wzajemnością), są rozterki, rozważania nad sensem istnienia i inne takie tam bzdety, a humoru tyle że momentami prawie spadałem z fotela :D
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline MaD

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2004, 02:09:20 am »
Hehehe good Joke Inszy

a tka w ogoel to mnei natchnelo....(nie trakujcie tego powaznie, drunk mad  :P ) ale... czy wg was anime nie przedstawiaja idealnego modelu/wzorca zachowan kobiet? , o wylgadzie nawet nie wspominajac  :P
he scourge of Amalek is upon you
The seed of Amu hath oppressed you
They hath urinated upon you
And made you to eat feces

Offline Puchiko0007

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2004, 09:32:59 am »
Cytat: "MaD"
czy wg was anime nie przedstawiaja idealnego modelu/wzorca zachowan kobiet?, o wygladzie nawet nie wspominajac  :P

to zalezy o jakiej sie serii mowi, bo jesli o anime wogole to mniej lub wiecej tak np. typowy wzorzec japonki: Motoko - Love Hina, polowa Sailorek, Arashi - X itp. itd. w/w bohaterki sa nie tylko idealnie pieekne, ale i ideealnie gotuja/spiewaja/recytuja/szyja/prasuja/walcza na miecze/graja w warcaby - sa po prostu wyobrazeniem mezczyzny dla ktorego kobieta jest do: a. łożka b. gotowania c. prasowania d. nianczenia i rodzenia dzieci etc. takie jest moje zdanie.

Offline Inszy

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2004, 03:20:24 pm »
To pewnie tęsknota Japończyków za przecież nie tak odległymi czasami gdzie każdy miał ustalone miejsce w świecie :roll:

Cytat: "MaD"
Hehehe good Joke Inszy

To nie do końca był żart, choć wiem że romantyzmu tam tak na prawdę nie ma ;)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Puchiko0007

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2004, 07:25:35 pm »
Cytat: "Inszy"
To pewnie tęsknota Japończyków za przecież nie tak odległymi czasami gdzie każdy miał ustalone miejsce w świecie :roll:

czasow kiedy kobiety zajmowaly sie domem (jak to ladnie brzmi) a mezczyzni machali mieczami i byli samurajami :)

Offline Jo][nT

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2004, 08:20:37 pm »
Bueh w sumie to zalezy co chłopak lubi :] Jesli lubi walkę, krew, pakernego bohatera: Ninja Scroll, Rurouni Kenshin, Berserk
Woli coś na przykładzie wciagającej bajki ('ala DB) Naruto będzie najlepszym rozwiązaniem. Ambitne filmy - NGE, GiTS.
Ja osobiście mam mieszane gusta i najlepszymi moimi anime są Berserk, FMA i Naruto... ale jak kto woli ;]

PS MaD niezły jeż w avatarze :D:D:D
img]http://www.grunwaldzka.net/~buras/rurken.gif[/img]

Offline Crask

Potrzebuje pomocy i dobrej rady!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2004, 11:09:49 am »
Nie wiem czy pytanie jeszcze akutalne, ale na wszelki wypadek...

Jeżeli chodzi o komedie romantyczne to mógł bym polecić dwie serie, Onegai Teacher i Onegai Twins. Pierwsza to historia o zwyczajnym (jak to zwykle bywa) uczniu którego nauczycielką zostaje piękna (tak przynajmniej mówią ;)) kosmitka, żeby zachować jej tożsamość w tajemnicy musi się ze swoim uczniem ożenić (gościu jest starszy niż wygląda), jak się łatwo domyślić historia opowiada o związku tych dwojga z okazjonalnymi akcjami postaci pobocznych. Nie jest to najambitniejsze anime wszechczasów, ale obejrzeć można, jak ktoś lubi komedie romantyczne to racze się spodoba. Druga to historia dziejąca się w tej samej okolicy jednak opowiadająca historię innych bohaterów, konkrenie trójki bliźniaków (chłopak i dwie dziewczyny), towarzystwo próbuje ustalić kto z kim jest spokrewniony, do tego obie "siostry" zakoc**ją się w bracie. W tle pojawiają się postacie z Teachera, ale sama fabuła nie ma z nim zbyt wiele wspólnego, jest to również komedia romantyczna, ale tym razem z przewagą komedii. Obie serie mają po 12 odcinków, jest też jedna OAVka z Teachera, obie serie są całkiem fajne, ja wolę Twins bo generalnie nie jestem fanem komedii romantycznych, ale obie mogę polecić z czystym sumieniem.

 

anything