trawa

Autor Wątek: MTG: problemy dotyczace zasad i kart  (Przeczytany 3799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krawat

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« dnia: Lipiec 25, 2004, 11:33:35 pm »
oturz zbieram m.in biala talie a w niej mam karte "Charm School"
oczywiscie wiem co robi i ja zawsze uzywam ale moi koledzy wciskaja mi kit ze to jakis przekret i tu zaczyna sie problem
 nie znam nazwy edycji/wydania tej karty ale symbol przedstawia skorupke jajka peknietego w pol wiec jaka nazwe nosi ta edycja/wydanie i czy moze czasem nie jest zbanowana??
ZAPINAMY

Offline Jaskier

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2004, 10:44:45 am »
cała ta edycja jest od samego początku zbanowana :D
nazywa się Unglued

Offline Zibi

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2004, 02:46:35 pm »
Dokladnie. Mialem kiedys sporo kart z tego dodatku (nosilem sie z zamiarem uzbierania setu). Karty byly bardzo uzyteczne, np: podrzyj karte X na wiele kawalkow i rzuc je na stol gry. Zniszcz kazdy permanent, ktorego dotknal kawalek karty X :)

Offline High Elf

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2004, 09:29:46 am »
:?  O Boże... :P
Death Pit Offering...
When Death Pit Offering comes into play, sacrifice all creatures you control. creatures you control get +2/+2
czy chodzi o to że potem każda moja kreaturka którą wystawię ma +2/+2? Opis karty mówi o czymś zupełnie innym:
kill them all and feed them to the new recruits - czy ja tu kogoś zabijam a potem wskrzeszam??
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Zibi

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2004, 03:27:57 pm »
Cytat: "High Elf"
:?  O Boże... :P
Death Pit Offering...
When Death Pit Offering comes into play, sacrifice all creatures you control. creatures you control get +2/+2
czy chodzi o to że potem każda moja kreaturka którą wystawię ma +2/+2? Opis karty mówi o czymś zupełnie innym:
kill them all and feed them to the new recruits - czy ja tu kogoś zabijam a potem wskrzeszam??

Chocby wzorujac sie na sygnaturce mozna sie domyslic, ze poswiecasz wszystkie swoje kreatury, a te ktore wejda po nich maja +2/+2.
"Zabij je wszystkie i nakarm nimi nowych rekrutow" - wolne tlumaczenie

Offline krawat

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2004, 12:21:04 am »
ja mam takie male pytanko

jezeli moj przeciwnik wystawi kreature z protection from white to czy biale karty wogole mu nic nie robia??  np defender of chaos 2/1(kolor czerwony) z protection from white tapuje sie deklarujac atak na mnie ale ja mam crossbow infantry (kolor bialy) moge tapnac go i zadac 1damage atakujacej lub blokujacej kreaturze to czy cos takiego przejdzie pomimo protekcji??
ZAPINAMY

Offline Frater_ALLUS

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2004, 12:32:46 am »
Cytat: "krawat"
ja mam takie male pytanko

jezeli moj przeciwnik wystawi kreature z protection from white to czy biale karty wogole mu nic nie robia??  np defender of chaos 2/1(kolor czerwony) z protection from white tapuje sie deklarujac atak na mnie ale ja mam crossbow infantry (kolor bialy) moge tapnac go i zadac 1damage atakujacej lub blokujacej kreaturze to czy cos takiego przejdzie pomimo protekcji??


nie przejdzie. zdolnosci aktywowane maja kolor karty,ktora ta zdolnosc posiada - czyli w tym wypadku jest to kolor bialy.
ża! fil it,mon!

Offline Rider of Rohan

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2004, 12:23:43 pm »
Ludzie niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tymi counetrami i ich działaniem !!!?????!!!!!
...Jeden,by je zgromadzić i wszystkie skrępować
 W Mordorze,ziemi,gdzie ciemność zaległa.

Offline Frater_ALLUS

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2004, 06:33:09 pm »
chyba counterami ;>

countery to poprostu znaczniki pomagajace zapamietacjakas liczbe. sa wykorzystywane przy zdolnosciach w ktorych cos sie kumuluje [np biala mana w fountain of cho] lub jakas wartosc sie obniza [np fading u potworow, np blastoderm]. jako takie nie biora bezposredniego udzialu w grze,a moga nimi byc kawalki kartki na ktorej zapisuje sie punkty zycia [stara indianska sztuczka ;> ]
ża! fil it,mon!

Offline krawat

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2004, 01:17:53 pm »
mam pytanie odnosnie kreatur artefaktycznych
czy na owe kreatury dzialaja karty tylko anty-artefaktyczne czy tylko anty-kreatura :?
ZAPINAMY

Offline Zibi

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2004, 05:14:31 pm »
Toi Toi:) I te i te

Offline High Elf

MTG: problemy dotyczace zasad i kart
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2004, 06:27:06 pm »
Dzięki Zibi.
Dopiero teraz zauważyłem magiczny napis na karcie - ENCHANTMENT
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)